Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
Slodka30
Stały bywalec
Nazwa: Slodka30

Re: Ksiazki

Postautor: Slodka30 » sobota, 6 sierpnia 2011, 19:32

Uwielbiam książki psychologiczne- dużo mówią o tym co drzemie głęboko w nas i pomagają w najróżniejszych problemach. Zawsze siegalam po Luise Hey gdy miałam dola albo coś leżało mi na sercu.już od jakiegoś czasu jestem bardzo szczęśliwa i staram sie tym szczęściem zarazac innych :-)

Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Nazwa: Gosia

Postautor: hercik17 » wtorek, 9 sierpnia 2011, 09:58

Brawo !!! oby tak dalej! :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » środa, 24 sierpnia 2011, 09:20

w wakacje przeczytalam m.in. Majgull Axelsson - Kwietniowa czarownica i Ake Edwardson - Taniec z aniolem Zwlaszcza ta pierwsza dosc nietypowa, mysle, ze powinny ja przeczytac osoby, kt. planuja adopcje

ewooncia1
Ekspert

Postautor: ewooncia1 » środa, 24 sierpnia 2011, 10:32

W klimacie wakacyjnym czyli: na leżaku, na hamaku, na plaży - lekkie ale nie banalne, ze specyficznym poczuciem humoru, wyrazistymi postaciami i zawiłymi kolejami ich losów - polecam powieści Johna Irvinga :D "Jednoroczna wdowa", "Metoda wodna", "Zanim Cię znajdę", 'Regulamin tłoczni win", dużo tego jeszcze jest... Wszystkie które czytałam wciągnęłam jednym tchem :)

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » środa, 24 sierpnia 2011, 13:41

skoro tak zachecasz to i ja siegne po te ksiazki - dzis jeszcze spytam o nie w bibliotece
A znacie jakas literature na poprawe humoru? cos, co mozna czytac i smiac sie w glos? :D wlasnie takich ksiazek mi teraz trzeba 8)

ewooncia1
Ekspert

Postautor: ewooncia1 » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 07:00

Ja chichotałam nad "Metodą wodną" Irvinga właśnie :D
Z rana mam zazwyczaj lekkie zaćmienie mózgu, ale może później sobie coś jeszcze przypomnę :wink:

Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Nazwa: Gosia

Postautor: hercik17 » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 09:38

Chciałabym wam polecić świetną książkę "12 x Śmierć" Pauli Michał
12-x-smierc-pprod59660144.jpg
12-x-smierc-pprod59660144.jpg (9.19 KiB) Przejrzano 2698 razy

Napisane na podstawie autentycznych wydarzeń opowiadanie, przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii.
Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się tam wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekończący się horror. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata – Bang Kwang.Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu – jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia.
Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii, wsparło trzech polskich prezydentów: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 9 września 2011, 12:48

ewooncia1 pisze:W klimacie wakacyjnym czyli: na leżaku, na hamaku, na plaży - lekkie ale nie banalne, ze specyficznym poczuciem humoru, wyrazistymi postaciami i zawiłymi kolejami ich losów - polecam powieści Johna Irvinga :D "Jednoroczna wdowa", "Metoda wodna", "Zanim Cię znajdę", 'Regulamin tłoczni win", dużo tego jeszcze jest... Wszystkie które czytałam wciągnęłam jednym tchem :)
no, i siegnelam... ale niestety to nie lektura dla mnie... "Jednoroczna wdowa" - zmusilam sie, aby doczytac do konca, zadnych pozytywnych postaci, nikogo z kim moge sie utozsamic, niepotrzebne przeladowanie scenami sexu, w ogole niezrozumiale dla mnie postepowanie bohaterow, zadnych wesolych momentow...

ewooncia1
Ekspert

Postautor: ewooncia1 » piątek, 9 września 2011, 13:32

Ojoj, przykro mi że się nie spodobała :cry: No ale to jak widać kwestia gustu. Akurat "Jednoroczna wdowa" do najweselszych jego książek nie należy, jest nawet taki film, ale mojemu chłopakowi też się nie podobał :? Może to ja mam jakiś dziwny gust :wink:

To może hmmm... książki kucharskie Jamiego Olivera :D Nie ma możliwości żeby się nie spodobały :wink: Ja mam tak, że książki kucharskie potrafię przeczytać od deski do deski, nie odkładam ich po zakupieniu na półkę by wyjąć tylko do wyszukania przepisu, czytam je jak normalne książki :D I zawsze ale to zawsze poprawia humor.

Wiem! "Rockmann czyli jak nie zostałem saksofonistą" - lekkim piórem pana Wojciecha Manna spisane anegdotki ze świata polskiej sceny muzycznej z czasów młodości autora :wink: Przyjemna lektura i bardzo niezobowiązująca.

A czytał ktoś z Was może "Smaki południowej Italii" Marleny de Blassi :?:

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 9 września 2011, 13:54

hihi, ksiazki kucharskie ;) a to dobre! :D
sprobuje tego Manna :) lubie czytac :) ostatnio jednak zrobilam sie dosc wybredna ;)
dzieki ewooncia, ze probujesz mnie zachecic...

Milionek66
Ekspert

Postautor: Milionek66 » środa, 28 września 2011, 14:46

Moją książką ostatnio czytaną była "Millenium" Ale tylko pierwszą część przeczytałam
ponieważ obejrzałam Film na jej podstawie czyli "Dlaczego mężczyzni nienawidzą kobiet"
Książka jak wiadomo jest o wiele lepsza.

A Książka do której często powracam , tytuł brzmi "W objęciach jasności" Opowieść
na faktach,które przeżyła kobieta Betty.J podczas operacji na sprawy kobiece.

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » środa, 28 września 2011, 18:17

Milionek66 pisze:A Książka do której często powracam , tytuł brzmi "W objęciach jasności" Opowieść
na faktach,które przeżyła kobieta Betty.J podczas operacji na sprawy kobiece.
mysle ze sklonie sie siegnac po ta ksiazke bo bardzo mnie zainteresowala - moja przyjaciolka opowiadala mi o swej kolezance z pracy ktora spadla ze schodow i byla w fazie smierci klinicznej ale jak odzyskala przytomnosc to potrafila powiedziec lekarzom co gdzie stoi na korytarzu pomimo ze nie opuszczala swej sali. Musi to bbyc bardzo interesujace.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz

Milionek66
Ekspert

Postautor: Milionek66 » środa, 28 września 2011, 23:32

Gosiu bardzo interesująca książka jeślibyś nie dostała jej to w inny sposób
podam jak ją można przeczytać.... :P

Obrazek

Tu jest opis i zdjęcie Autorki , która to przeżyła.
Polecam....

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » czwartek, 29 września 2011, 08:59

Milionek... zamiast miliona rozblyskujacych gwiadek teraz identyfikujesz sie z serduszkiem? ;)
Ciekawa pozycja... dzieki ze o niej wspomnialas :)

Milionek66
Ekspert

Postautor: Milionek66 » piątek, 30 września 2011, 13:25

Ja tą książkę czytałam na pewno ze 20 razy.I ciągle powracam do niej.
Ma chyb 29 stron,cieniutka,ale jakże ciekawa.Również posiadam opowiadanie
na faktach,bardzo ciekawe,spisywałam z kartek .Dostałam go od cioci.

A co do avatarka chciałam inny,po prostu zmienić ale nie mogą być zbyt duże.
Dlaczego serduszko... :? bo kojarzy się z miłością. :wink:

Wróć do „Rozrywka”