MOJA HISTORIA

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

ZACZĘŁO SIĘ OD ZATRZYMANIA MOCZU KROPELKO WANIA BARDZO ZŁYCH WYNIKÓW MOCZU DZIŚ PO KILKUMIESIĘCZNEJ ANTYBIOTYKOTERAPI WYNIKI LEPSZE ALE NIEWIELKIE BIAŁKO W MOCZU I KRWINKI CZERWONE SA PYZATYM BÓLE KRĘGOSŁUPA NA PÓŁ ROKU PRZED ZATRZYMANIEM MOCZU BIEGUNKI BRAK APETYTU TERAZ JAKBY ZAPARCIA A PO LEKACH PRZECIWBÓLOWYCH JET TYLKO GORZEJ ŻADNE NIE DZIAŁAJĄ CAŁY CZAS UCISK NA PĘCHERZ I BÓL KRĘGOSŁUPA NIE MAM DZIECI I NIE PLANUJE WIEC ZOSTAJĄ LEKI HORMONALNE NA RAZIE NA PRÓBĘ ALE PERSPEKTYWA NIE ZBYT WESOŁA CZY KTOŚ MA PODOBNE OBJAWY JA NARZAZIE ODNOWA WIZYTY U GINEKOLOGA I NEFROLOGA CZASEM SOBIE MYŚLĘ ŻEL LEPSZY BYŁBY JUŻ TEN NOWOTWÓR BO Z TYM TO ANI ŻYĆ ANI UMIERAĆ CHOĆ JEST JESZCZE NADZIEJA ŻE TO BŁĘDNA DIAGNOZA
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: gosiak76 »

Hej - a moze warto zglosic sie do urologa skoro masz problemy z pecherzem. Skonatktuj sie z kawa gdyz ona miala endo na pecherzu - mysle ze postara Ci sie wszystko wyjasnic. A co do nowotworu - nie chcij go miec gdyz ja go mialam w grudniu 2010 roku i wyglada ze mam nawrot choroby chociaz wszystko bede wiedziala juz w niedlugim czasie. Od endo sie nie umiera a z powodu nowotworu to albo sie wygra walke albo umrze jezeli nowotwor opanuje organizm i bedzie nieoperacyjny ani nie bedzie zadnego innego sposobu zeby go usunac.

Prosze napisz w jaki sposob zdiagnozowano u Ciebie endo i jakie jest dalsze postepowanie lekarza w Twojej sytuacji ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: vwd »

ojojoj... jak to
Aga1983 pisze:Z TYM TO ANI ŻYĆ ANI UMIERAĆ CHOĆ JEST JESZCZE NADZIEJA ŻE TO BŁĘDNA DIAGNOZA
co to zamysli?? masz dola czy co?? Spokojnie, pomalu, trzeba wzaiac sie w garsc, porobic wyniki, poszukac dobrego lekarza... masz mnostwo do zrobienia - nie ma czasu na takie slowa! :) Pewnie, ze to wszystko meczy, pewnie, ze nie jest to nic milego... ale przeciez zawsze jest szansa i zawsze trzeba miec nadzieje! A skad niby wiesz, ze to endometrioza?
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

TAK NAPRAWDĘ TO NIE WIEM BO LEKARZE TEŻ NIE SĄ TO TYLKO PODEJRZENIA ALE ŹLE SIĘ CZUJE JADĄC SAMOCHODEM KIEDY ZAPNĘ PASY TO MAM WRAŻENIE JAKBY WAŻYŁ TEN PAS OKOŁO JEDNEJ TONY CZUJE STAN ZAPALNY OGÓLNIE W DOLE BRZUCHA UCISK NA PĘCHERZ WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ 1 LISTOPADA 2011 KIEDY ZATRZYMAŁ SIĘ MOCZ I BYŁY OBJAWY JAKBY ZAKAŻENIA BAKTERYJNEGO CHOCIAŻ W POSIEWIE MOCZU NIE MA NIC WYBRAŁAM KILKA SERII ANTYBIOTYKÓW OD UROLOGA DOSTAŁAM MON URAL TRWAŁO TO W SUMIE 4 MIESIĄCE CIĄGŁYCH ANTYBIOTYKÓW POTEM TROCHĘ PRZERWY PONIEWAŻ ZROBIŁAM BADANIE MOCZU W INNYM LABORATORIUM WYNIKI BYŁY DOBRE BEZ BIAŁKA BEZ KRWINEK CZERWONYCH UCISK NA PĘCHERZ NADAL BYŁ KROPELKO WANIE MOCZU ITP ALE WSZYSTKO DO WYTRZYMANIA WIĘC SIEDZIAŁAM SOBIE Z TYM BÓLEM I PO JAKIMŚ CZASIE POWTÓRZYŁAM BADANIA I ZNÓW ZŁE TZN BIAŁKO W MOCZU A WINNYM LABORATORIUM NA ONKOLOGI KRWINKI CZERWONE W MOCZU NIEWIELE ALE NEFROLOG MÓWI ŻE NIE POWINNO BYĆ ENDOMETRIOZĘ PODEJRZEWA NEFROLOG A GINEKOLOG NIE NEFROLOG ODESŁAŁ MNIE DO GINEKOLOGA A JA DO NEFROLOGA TRAFIAŁAM OD GINEKOLOGA WŁAŚNIE BO NAJPIERW CHODZIŁAM DO GINEKOLOG LECZENIE WYGLĄDA TAK GINEKOLOG DO NEFROLOGA NEFROLOG DO GINEKOLOGA TERAZ BIORĘ HORMONY SŁABE DAWKI I MAM POWTÓRZYĆ MOCZ
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

OBJAWY NASILAJĄ MI SIĘ NA KILKA DNI PRZED OKRESEM WIĘC MUSI TO BYĆ COŚ Z GINEKOLOGI TZN WIĘKSZE BÓLE KRĘGOSŁUPA UCISK NA PĘCHERZ KROPELKO WANIE MOCZU I CZĘSTE ODDAWANIE MOCZU W MAŁYCH ILOŚCIACH PO OKRESIE OBJAWY MIJAJĄ I MYŚLĘ SOBIE ZE JUŻ JESTEM ZDROWA I TAK W KÓŁKO CZY KTOŚ TAK MA TZN KTOŚ Z TYCH KTÓRZY CHORUJĄ NA TE CHOROBĘ JA W TRAKCIE OKRESU NIE MAM JAKIŚ SILNYCH BÓLI WSZYTKO TAK TYPOWO JAK KAŻDY KAŻDY PŁCI ŻEŃSKIEJ OCZYWIŚCIE
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: kawa1981 »

Cześć Aga :) Witaj na forum :* Powiedz kochana mi dokładnie jak wygląda Twój mocz przed miesiączką lub w trakcie? Czy zauważyłaś coś niepokojącego w kolorze moczu? Czy podczas oddawania moczu odczuwasz ból podbrzusza?
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

PODCZAS ODDAWANIA MOCZU NIE MA SPECJALNYCH BÓLU BÓL MAM CAŁY CZAS NAWIESZAWSZY NA KILKA DNI PRZED OKRESEM W TRAKCIE OKRESU NIC NIE ZAUWAŻYŁAM ŻADNEJ KRWI W MOCZU BÓL SIĘ NASILA TYLKO PO LEKACH TAKICH JAK NIMESIL OLFEN BADANIA MOCZU ROBIĘ ZAWSZE PO 7 DNIACH PO OKRESIE ŻEBY NIE BYŁO ZAFAŁSZOWANYCH WYNIKÓW
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: gosiak76 »

Aga prosze nie uzywaj duzych liter w opisywaniu swojej historii - staraj sie uzywac liter w taki sam sposob jak i my piszemy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: kawa1981 »

Kochana Nimesil to bardzo niedobry lek przeciwbólowy. Ma wiele skutków ubocznych. Jeżeli Twoje objawy się nasilają właśnie po nim to go nie bierz. Poza tym jeżeli coś by się działo na pęcherzu - mówię teraz o endometriozie to niekoniecznie by coś wyszło w wynikach. Ja miałam guza na pęcherzu a wyniki z moczu miałam idealne. Kochana ja na Twoim miejscu zrobiłabym sobie na wstępie USG pęcherza moczowego. To podstawa, żeby stwierdzić czy coś niepokojącego się dzieje w środku.
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: kawa1981 »

A ból kręgosłupa i parcie na pęcherz to tylko jedne z nielicznych objawów endo na pęcherzu :/ Zrób sobie to badanie a będziesz spokojniejsza. A jeżeli to nic nie wykaże to zrobiłabym sobie jeszcze cystoskopie aby obejrzeć ścianki pęcherza od wewnątrz.
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: kawa1981 »

Piszesz też, że bierzesz hormony (niewielkie dawki) ale na co je bierzesz?
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

Usg było kilka razy czasem jakieś powiększone pęcherzyki Graffa podejrzenia torbieli ale po kontroli wszystko dobrze biorę hormony bo myślę sobie że to może coś na tle hormonalnym przez 3- 4 miesiące nie zaszkodzi jak nie będzie poprawy to odstawię staram się brać jak najmniej leków przeciwbólowych znoszę ból cierpliwie i prawie w ogóle nie łykam żadnych leków przeciwbólowych
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: vwd »

p.bolowe podane w zarodku bolu powinny go zwalczyc, a gdy sie bol rozpanoszy nawet wielkie dawki czesto nie daja rady
ja w tej chwili tez nie biore lekow p.bolowych, bo nie widze takiej potrzeby i jestem z tego powodu bbb szczesliwa :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: agachod1 »

Mysle, ze to moze byc problem ginekologiczny i potrzebujesz konsultacji dobrego lekarza, zarowno ginekologa jak i urologa. Moze na forum znajdziesz dobrego specjaliste, ktory odpowiednio cie poprowadzi. Pozdrawiam. :D
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

endometrioza - jestem .pl - polecam
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: magma »

nie do końca odczytuję co polecasz...może poproszę o link...zaspokoisz moją ciekawośc... ;)
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

Nie wiem dlaczego ale ja najlepiej czuje się wtedy gdy biorę leki hormonalne - małe dawki antykoncepcyjnych leków - wystarczy że odstawie te hormony to znów ból ogólnie całego brzucha kręgosłupa wzdęcia i uczucie silnego stanu zapalnego w dole brzucha znów mi się nasila :?: :? :?:
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: magma »

Aga1983 pisze:endometrioza - jestem .pl - polecam
chodziło mi o ten adres, nie jest dla mnie czytelny...możesz doprecyzować

Pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: vwd »

Aga, bo antykoncepcyjne nie dopuszczaja do jajeczkowania, wiec endo jest wyciszone :) a po odstawieniu niestety daje popalic! To normalne :|
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

W wyszukiwarce należy wpisać jestem pl i na tej stronie jestem pl w ikonce szukaj wpisać endometrioza nie wiem jak dokładniej sprecyzować lub wpisać w wyszukiwarce endometrioza film.
U mnie ból nasila się zawsze wieczorem i jest to taki dziwny ucisk w dole brzucha rozpierający ból nie wiem czasem co mam robić wytrzymuje z dnia na dzień i mówię sobie że tylko jeszcze jeden dzień wytrzymam i coś musze robić żeby to się skończyło ten ból jest taki okropny że już myślę że to jakiś guz jajnika ale nowotwór to( na jakieś 80 % )nie jest bo ca 125 jest w normie
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

Trwa to już u mnie jakieś półtora roku odwiedzanie lekarzy rożnych specjalistów ginekolog , nefrolog, urolog i gastroenterolog i tylko psychiatry tu brakuje można by tak rzeczywiście stwierdzić że zamiast do ginekologa to się wybierz do psychiatry to już zaczyna mnie mocno denerwować i tracę nadzieje na jakakolwiek pomoc tyle że jakoś funkcjonuje bo jestem wstanie siedzieć przed komputerem i pisać to już dużo
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: gosiak76 »

Moze nie trafilas na odpowiedniego lekarza ktory wie co to jest za choroba - jezeli bole sie nasilaja to moze warto porozmawiac o jakichs silniejszych lekach przeciwbolowych. Czy mialas robione ostatnio usg - jezeli tak, to co wykazalo ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

tak nie trafiłam na odpowiedniego lekarza mój pierwszy problem dotyczył problemów urologicznych tzn częstomocz parcie na pęcherz i wieczorne oddawanie moczu w małych ilościach poszłam więc na wizyte prywatną do urologa a on napisał mon ural i rutinoscorbin a jak nie przejdzie to szpital i cystoskopia ja wybrałam te leki zalecone ale jakoś na cystoskopie to się nie spieszyłam dostałam wtedy od znajomej namiar na nefrologa który zalecił kolonoskopie i cystoskopie i dał podejrzenie endometriozy i wysłał do ginekologa , ginekolodzy wykluczyli endometriozę - kolejny specjalista to urolog stwierdził nadwrażliwość pęcherza moczowego na tle nerwowym i wysłał do psychiatry. Cystoskopii nie zalecił jak to zrobił pierwszy urolog. Więc jak narazie cisze się że nie poszłam na cystoskopie. Na ten moment psychiatra stwierdził że dopóki niewiadomo na sto procent jaka jest diagnoza objawów somatycznych nie zaleca leków z dziedziny psychiatrii. Mam nadzieje że w końcu moje leczenie się zakończy ale bez urologa się nie objedzie niestety .
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

Tak naprawdę to dzisiaj nie wiem który specjalista mówi prawdę a który się myli jeden urolog mówi rób cystoskopie drugi mówi ze nie ma potrzeby. Tak naprawdę nie wiadomo czy nefrolog - lekarz z dużym doświadczeniem- po prawie na emeryturze -napisał podejrzenie endometriozy i czy się mylił czy nie - bo leki hormonalne dały dużą poprawę i ustąpienie dolegliwości. Ostatnia wizyta u urologa była bardzo krótka trzy zdania na temat objawów tzn częstomocz, parcie na pęcherz, bóle podbrzusza i od razu wiedział że to reaktywność pęcherza moczowego .Zapytał czy ma pani męża i dzieci ja odpowiedziałam ,że nie- a on na to no to do psychiatry niech pani idzie. Zalecił jeszcze ćwiczenia podbrzusza i coś w rodzaju vesicare doustnie. Zastanawia mnie tylko czy ten urolog wszystkie swoje samotne pacjentki odsyła do psychiatry bo jeśli tak to niedługo zabraknie w naszej okolicy psychiatrów dla tych kobietek. Dzisiaj tak naprawdę niema diagnozy bo nadreaktywność pęcherza moczowego nie wyklucza endometriozy.Chociaż ma nadzieje że jednak to tylko małe problemy z pęcherzem i nic poza tym.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: domowniczka »

ten pomysl z psychiatra w twoim wypadku to niewypal!
widac, ze twoj lekarz jest bezradny, nie potrafi ci pomoc...
no, ja tez ci nie potrafie pomoc niestety :| ale ja nie jestem lekarzem ;)
moge sie tylko do ciebie usmiechnac :) i powiedziec POWODZENIA
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: gosiak76 »

Na Twoim miejscu wybralabym sie do jeszcze innego lekarza aby zobaczyc co powie kolejny lekarz - mam nadzieje, ze wtedy moze bedziesz w stanie podjac decyzje co dalej robic. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

Mam okropny ból w dole brzucha ból jajników ,pęcherza ,nerek , kręgosłupa w badaniu ogólnym moczu niewielka ilość białka się utrzymuje, i niewielka ilość erytrocytów i kiedy idę do lekarza to lekarz mówi że wynik nie jest idealny ale nie jest też zły i nic nie mogę zrobić cierpię ten ból ile mogę.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: vwd »

mozesz zmienic lekarza
jestem tu na forum juz kilka lat i jednego sie nauczylam: TRZEBA SZUKAC NAPRAWDE DOBREGO LEKARZA
Chcialabym Ci jakos pomoc...
czytalas moze historie Goni? http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... d&start=15 moze ona Cie natchnie :)
nie powinnas/nie mozesz sie tak meczyc!
Aga1983
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 8 lipca 2012, 19:19

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: Aga1983 »

Dawno tu nie pisałam od pierwszych bóli minęło już dużo czasu i dużo minęło tez bólu teraz jest już bardzo dobrze tylko lekkie pobolewania brzucha przed okresem jedynie okres mam co 1 i pól miesiąca,różnie w cały świat nigdy tak nie miałam zawsze jak w zegarku czekam aż się poprawi bo ginekolodzy nie radzą żadnych hormonów brać bo to może w dłuższej perspektywie może pogorszyć - myślę że mogę mieć jakieś zaburzenia hormonalne , może gruczolak przysadki a może w ogóle to nie ta choroba - nie wiem.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: MOJA HISTORIA

Post autor: vwd »

Aga1983 pisze:myślę że mogę mieć jakieś zaburzenia hormonalne , może gruczolak przysadki a może w ogóle to nie ta choroba - nie wiem.
my tez nie wiemy
ale
skoro dokucza cos trzeba robic
czegos sie dowiedziec!
robilas poziom hormonow?
co pokazuje USG? kiedy je robilas?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”