endometrioza w szwie po cc

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

domowniczka pisze:po operacji zawsze boli! dopiero jak leki uspia miesiaczkowanie to sie jakos tak wszystko wygoi, ze potem spox
A wynik bedzie jeden: endometrioza, chyba sie nie spodziewasz czegos innego
Uszy do gory! :0
A synek na co sie rozchorowal?


okres mam straszny tzn dawno takiego nie mialam leje sie ze mnie 4 dzien, zawsze 2 dni a potem juz tylko plamienia ..noi brzuch nadal boli mnie..
wyniku nadal brak:-(
synek zapalenie oskrzeli meczy go kaszel strasznie:-( narazie leczymy inhalacjami tylko moze da rade bez antybiotyku:-)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

to zapalenie oskrzeli mozna bez antybiotyku?
Wspolczuje Ci tej stresujacej sytuacji.
Ale bedzie dobrze - nie martw sie na zapas! :)
i koniecznie daj znac, gdy juz bedzie wynik
Trzymam kciuki
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

to zapalenie oskrzeli mozna bez antybiotyku?
Wspolczuje Ci tej stresujacej sytuacji.
Ale bedzie dobrze - nie martw sie na zapas! :)
i koniecznie daj znac, gdy juz bedzie wynik
Trzymam kciuki
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

tak leczymy inhalacjami syn ma alergie i podejrzenie astmy wiec leczymy sterydami niestety..i czasem udaje sie na tym wyjsc tylko bez antybiotyku ale tym razem niestety nie wyszło;-(
antybiotyk musial byc..

dam znac napewno co to mi tam wyszło z histopatologi;-(
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Witam serdecznie!!Mi tez lekarze stwierdzili endometrioze w bliznie po cc,narazie tylko na podstawie usg i opisywanych objawow.Wg usg guzki sa dwa a wiekszy ma ok2 cm.Endometrioze mam potwierdzoną na podstawie badania hist-pat po usunieciu torbieli na jajniku podczas laparoskopii ktora mialam 4 lata temu.Bardzo boje sie kolejnego zabiegu,panicznie wrecz.Bylam u kilku lekarzy,ginekolodzy jednoznacznie stwierdzili endo w bliznie,lekarze internisci nie wiedzieli co to?Sugerowali powiekszone wezly chlonne w tej okolicy.Ostatnio ginekolog zapytal czy nie planuje drugiego dziecka bo gdyby udalo mi sie zajsc w ciaze mozliwe byloby usuniecie endo podczas kolejnej cesarki.Mam pol roku na ciaze lub decyzje o zabiegu.Rozmawialam z mężem i zdecydowalibysmy sie na dziecko(chociaz myslelismy raczej o drugim dopiero za kilka lat).Boje sie jednak jak powiekszajacy sie brzuch i obecnosc tego swinstwa moze wplywac na przebieg ciazy.I jak wyglada taka cesarka.Co do Visanne to ja bralam od razu po laparoskopii 4 lata temu.Czulam sie niezle,nie mialam przez ten czas miesiaczki i to juz samo w sobie bylo duzym komfortem.
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

.Boje sie jednak jak powiekszajacy sie brzuch i obecnosc tego swinstwa moze wplywac na przebieg ciazy.I jak wyglada taka cesarka.Co do Visanne to ja bralam od razu po laparoskopii 4 lata temu.Czulam sie niezle,nie mialam przez ten czas miesiaczki i to juz samo w sobie bylo duzym komfortem.[/quote]

co do ciazy z endo w szwie to niewiem ale jak czylalam gdzies na forum to podobno dziewczyny decyduja sie na nia i jest ok,

co do visane to pomoglo ci to ??
skoro masz znowu endo w szwie??
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Endometriozy nigdy sie nie wyleczy,dopoki są miesiaczki to jest ryzyko ze predzej czy pozniej to powroci.Takie mam wiadomosci na ten temat.Co do Visanne to chyba ma na celu wyciszyc endometrioze i zapobiec rozprzestrzenianiu sie po zabiegu w inne miejsce.W moim przypadku okazalo sie tyle niezbedne,ze po laparoskopii bralam go przez pol roku a pozniej zaczelam starania o dziecko z cukcesem dzieki Bogu.Lekarz mi teraz tez powiedzial ze czy cesarka i usuniecie endo czy sam zabieg to i tak bede znow musiala brac Visanne
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

aloalo pisze:Endometriozy nigdy sie nie wyleczy,dopoki są miesiaczki to jest ryzyko ze predzej czy pozniej to powroci.Takie mam wiadomosci na ten temat.Co do Visanne to chyba ma na celu wyciszyc endometrioze i zapobiec rozprzestrzenianiu sie po zabiegu w inne miejsce.W moim przypadku okazalo sie tyle niezbedne,ze po laparoskopii bralam go przez pol roku a pozniej zaczelam starania o dziecko z cukcesem dzieki Bogu.Lekarz mi teraz tez powiedzial ze czy cesarka i usuniecie endo czy sam zabieg to i tak bede znow musiala brac Visanne
rozumie ja juz mam 2 urwisow i starczy mi wiec pozostaje tylko leczenie..

sam zabieg usuniecia nie jest najorszy..wstalam bardzo szybko 2 dni pozniej nie potrzebowalam nawet środkow przeciwbólowych,,to jest mniej inwazyjny zabieg niz cc a wiem co mowie bo jestem po 2 cc..
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Nie wiem co postanowie.Nie wspominam laparoskopii za dobrze,mialam powiklania w postaci jakiegos stanu zapalnego co mi wprowadzili po zabiegu,dluga historia,cesarka tez zadna przyjemnosc.Rozumie swietnie Twoje oczekiwania na wynik bo tez to przerabialam,ale pamietaj ze lekarze na podstawie praktyki potrafia w duzym stopniu stwierdzic z czym maja do czynienia juz na etapie zabiegu.Ogolnie jestem osoba bardzo znerwicowaną,migreny mam straszne od kiedy urodzilam i to kilka razy w miesiacu..Super ze masz juz dwojke,mi lekarz gratulowal szybkiego zajscia w ciaze bo endo baardzo utrudnia..
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

aloalo pisze:..Super ze masz juz dwojke,mi lekarz gratulowal szybkiego zajscia w ciaze bo endo baardzo utrudnia..

endo w szwie chyba nie utrudnia??
ale ty mialas jeszcze poza szwem to zapewne tak jest..
zycze podjecia odpowiedniej decyzji
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Endometrioza ma to do siebie ze moze wystąpic w różnych miejscach-w bliźnie,jajnikach,jajowodach itp i tymsamym utrudnic zajscie w ciaze np poprzez zatkanie jajowodow,moze tez ujawnic sie w roznym czasie,wiele kobiet ją ma i nawet o tym nie wie..i dowiaduje sie w takich okolicznosciach jak byc moze u Ciebie.
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

[quote="aloalo" dowiaduje sie w takich okolicznosciach jak byc moze u Ciebie.[/quote]


z tego co mi lekarz mowil to endo w szwie jest to efekt cc czyli w trakcie zabiegu przeniesiona jest do szwu ...

masz racje ze moze byc w roznych czesciach endo ale mam nadzieje ze byla sobie w szwie i na tym koniec..
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Tego Ci zycze.Najwazniejsze ze masz dzieci a tego boją sie najbardziej kobiety dotkniete tym świństwem...-bezplodnosci
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

madziora14 pisze:ja juz mam 2 urwisow i starczy
Czesc! a jak sie miewaja Twoje urwisy :)
Czy mialas jakies problemy z zajsciem? Skad u Ciebie endo w szwie? Lekarz cos tlumaczyl?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

domowniczka pisze:
madziora14 pisze:ja juz mam 2 urwisow i starczy
Czesc! a jak sie miewaja Twoje urwisy :)
Czy mialas jakies problemy z zajsciem? Skad u Ciebie endo w szwie? Lekarz cos tlumaczyl?[/quote]

dzieki ok juz...ale corka niestey ma problemy powazniejsze ze zdrowiem tzn przewlekle..

ja nie mialam problemow z zajsciem w ciaze zadnych,ale jak juz zaszlam to bylam na podtrzymaniu troche..

u mnie endo powstalo podczas drugiego cc poniewaz mialam 2 cc.
to wyglada tak ze podczas cc rozcinaja ci brzuch waidomo i przeniesli mi z endometrium na szew endo...to jest wina lekarzy aczkolwiek lekarz mowi ze jest to tak mikroskopijne ze nie jest w stanie lekarz zauwazyc,,Prawidlowo powinno zmieniac sie nóz podczas ciecia kilka razy zeby nie przenosic tego niestety w praktyce tak to nie wyglada..

dzis odebralam wyniki hispato..noi wynik.

ENDOMETRIOZA ZEWNĘTRZNA
pisze zmiana 2.5--1.5 zm usunieto 6*5*2.5 cm zmiana usunieta w calosci..

niewiem czy to oznacza ze wycieta z zapasem skóry i juz nie wróci???dobrze by było.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: vwd »

Czesc!
fajnie, ze masz dzieci :)
madziora14 pisze:niewiem czy to oznacza ze wycieta z zapasem skóry
tak to rozumiem
a co do slow
madziora14 pisze: juz nie wróci???dobrze by było
oby!!! tego Ci zycze
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Witam,mam pytanie.Czy oprocz bolu tych guzkow endo wyczuwalas bol w innej czesci brzucha?Mnie cos pobolewa brzuch w prawym podzebrzu,tak jakby powierzchowne klucie,ciagniecie,nasilajace sie przy kaszlu i kichaniu.Zastanawiam sie czy to łaczyć z endo czy cóz to znowu!?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

aloalo pisze:Witam,mam pytanie.Czy oprocz bolu tych guzkow endo wyczuwalas bol w innej czesci brzucha?Mnie cos pobolewa brzuch w prawym podzebrzu,tak jakby powierzchowne klucie,ciagniecie,nasilajace sie przy kaszlu i kichaniu.Zastanawiam sie czy to łaczyć z endo czy cóz to znowu!?
brzuch bolal mnie czasem caly czasem w tym miejscu co guz juz sama niewiem bolało mnie tak ze musialam brac leki przeciwbólowe

dzis bylam u lekarza zrobil mi usg i mowi ze cos widzi w szwie albo to nic albo zrost albo endo fajnie oby nie bo niewiem..ah

przepisal mi tabletki QLaira brałyscie??
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

madziora14 pisze:QLaira brałyscie
tak
http://endoendo.pl/forum/viewtopic.php? ... 0478fcd0a8 - a watek na ten temat :)
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

witajcie jestem zalamana..mineło raptem 3 miesiace i end chyba wrócilo..przy okresie umieram boli mnie caly brzuch..cos urosło mi według usg mam 2 struktury na dodatek bardzo duze bo okolo 5 cm... czy to mozliwe ze nikt ich nie zauważył?sa w podbrzuszu obok pęcherza i powyzej blizny drugi//dziewczyny doradźcie mi czy to endo?? boli bardzo..chirurg kazal zrobic tomografie inny lekarz mowi ze bezsensu sie naświetlac lepiej zrobic laparo..prosze pomózcie
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Witam!Kilka lat temu gdy wykryto u mnie endometrioze(usuniecie torbieli z jajnika poprzez laparoskopie),w krotkim czasie trafilam po zabiegu(do tygodnia chyba)z silnymi bolami brzucha i goraczka.Okazalo sie ze na drugim jajniku,ktorego rowniez podobno lekarze ogladali podczas laparoskopi i mialo byc ok,pojawil sie jakis naciek!Nie wiedzieli co to jest,podejrzewali kolejną torbiel!!!Zrobili mi tk jamy brzusznej gdzie opisywano naciek zapalny powodujacy ucisk na jelito(ból ulokowany mialam wlasnie w okolicy odbytu)Bylam juz szykowana do kolejnego zabiegu gdy w koncu ktorys z mistrzów przepisal mi kolejny(czwarty z rzedu antybiotyk,bo nafaszerowali mnie cała seria i wypisali do domu)Po kilku dniach wszystko sie uspokoilo.Przezylam horror,wygladalam jak znerwicowany wrak czlowieka.Pozniej czekanie na wynik to kolejny mega stresss a pozniej terapia Visane.A wlasnie!?Bierzesz Visanne??U Ciebie troche dluzszy okres od zabiegu niz w moim przypadku,ciezko stwierdzic.Mimo naswietlania to tomograf na pewno jest bezpieczniejszą metodą,jednak nie zawsze daje ewidentny obraz tego z czym mamy do czynienia.Ale kazdy zabieg to zawsze zabieg,duza ingerencja,ryzyko zrostow itp.Cos sie wyjasnilo na dniach??Jak sie czujesz?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

madziora14 i co z Toba?
co ostatecznie zrobilas? i jak sie czujesz???
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

WITAJCIE//jestem tak zla ze to sie dzieje ..dopiero co bylam operowana i znowu to samo..najgorsze jest to ze mowilam o drugiej zmianie i co i nic zlekcewazono mnie..niewiem co robic decydowac sie na laro...czy visane..teraz mnie nie boli ten bol jest zaraz jak miesiaczka sie konczy trwa z dobry tydzien...ah szkoda słow..co mi doradzicie?
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: domowniczka »

jesli nie chcesz teraz starac sie o dziecko, ja doradzam ci leczenie farmakologiczne
Czemu od razu nie dali ci V?
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

bylam na konsultacji zaczynam visane mam przewac w polowie opakowania qaire i zaczac brac visane,,,boje sie tego ale nie mam wyboru.a dzieci juz wogole nie planuje takze jesli o to chodzi nie martwie sie..problem w tym ze teraz zatrzymuje mi sie woda a co bedzie przy v..jak sobie radzicie z tym?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madzia2991 »

domowniczka pisze:jesli nie chcesz teraz starac sie o dziecko, ja doradzam ci leczenie farmakologiczne
Popieram domowniczkę
madziora14 pisze:bylam na konsultacji zaczynam visane[...] boje sie tego ale nie mam wyboru
to chyba najlepsza decyzja skoro nie myślisz o ciąży. A czego się konkretnie boisz? Być może któraś z dziewczyn, która była w podobnej sytuacji będzie w stanie Ci pomóc.
Co do zatrzymywania wody to dosyć często się to zdarza, ale nie jest regułą więc może akurat Ciebie to ominie :-) a jeżeli nie to woda, woda i woda. Ja chyba nie znalazłam nic co byłoby w stanie pomóc bardziej niż picie jak największych ilości wody.
Pozdrawiam :-)
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

A czego się konkretnie boisz? [/quote]

boje sie skutków ubocznych oraz tycia...
jesli mam 5 cm zmiane to zmniejszy mi sie ona lub zniknie?? po visane?? jak to u was jest??
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: vwd »

Witam :)

o V. pisalismy w wielu watkach, jest nawet watek "V a zatrzymanie wody" w dziale Leki i nasze doswiadczenie z nimi Tam tez znajdziesz dziewczyny, z kt. mozesz porozmawiac na ten temat
Pozdr. Cie serdecznie
i nie martw sie na zapas
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: aloalo »

Brałam Visane ponad pól roku po laparoskopii.Nie przytylam ani kilograma,uwolniłam sie na ten czas od koszmarnych miesiączek.Jedynym skutkiem ubicznym były uderzenia gorąca.Jak to przy menopauzie,nawet tej sztucznej.Pamiętaj że przy każdych hormonach trzeba mieć pod kontrolą układ krzepnięcia i próby wątrobowe!!Nie wszyscy lekarze o tym pamiętają
madziora14
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 4 lutego 2016, 17:09

Re: endometrioza w szwie po cc

Post autor: madziora14 »

aloalo pisze:Brałam Visane ponad pól roku po laparoskopii.Nie przytylam ani kilograma,uwolniłam sie na ten czas od koszmarnych miesiączek.Jedynym skutkiem ubicznym były uderzenia gorąca.Jak to przy menopauzie,nawet tej sztucznej.Pamiętaj że przy każdych hormonach trzeba mieć pod kontrolą układ krzepnięcia i próby wątrobowe!!Nie wszyscy lekarze o tym pamiętają
A CO CI DALO BRANIE TEGO LEKU?
zmniejszylo ci sie endo..
mialas operacje potem?
ja mam duze endo lekarz twierdzi ze visane zmniejszy a moze nawet zniknie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”