Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: aloalo »

Witam serdecznie!Edometrioze wykryto u mnie ok4 lata temu.Bolesne miesiączki,torbiel na jajniku,laparoskopia i potwierdzenie endo,terapia Visanne i bardzo krotkie starania o dziecko bo trwające 3 miesiące:)Dziewczyny ktore dowiedzialy sie ze mają endometrioze i panikują że będą mialy problemy z zajsciem w ciąże!-nie zawsze jest to regułą u mnie to nie trwalo dlugo!!Udalo sie szybko!!!Niestety endo wrócilo:( rok po porodzie przez cc wyczulam w prawym dolnym podbrzuszu dwie gulki.Na początku lekarze nie wiedzieli co to?!?!!Dopiero przy kolejnych miesiączkach gdy zaczęly pobolewać a pozniej nawet bolec bardzo,kolejni ginekolodzy do ktorych sie udawalam stwierdzili endo w bliznie po cesarce.Lekarz nakazal szybkie wyciecie lub kolejną ciąze i usuniecie endo przy kolejnej cesarce.Dziewczyny!Czy ktoras z Was miala podobną sytuacje?Czy taka endometrioza w bliźnie zagraża bezpiecznemu donoszeniu ciąży?Czy w miare powiekszania brzucha nie istnieje ryzyko że cos sie z tym stanie???Jakies doswiadczenia??Dziekuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi,pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: domowniczka »

Czesc. Witaj na forum :)
mamy na forum kilka osob z guzkami endo w bliznie. Ostatnio rozmawialam na ten temat z madziora14 - jej watek to "Endometrioza w szwie po cc". A Ty planujesz 2 dziecko? bo jesli tak, a te guzki Ci nie dokuczaja to moze faktycznie poczekac.
Pozdr. mocno! Nie przejmuj sie na zapas. Spokojnie podejdz do tematu. Trzymaj sie! pa
-domowniczka
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: aloalo »

Dziekuje za odpowiedz!Lekarz dal mi czas ok pol roku na zajscie w ciaze lub zabieg.Druga ciąza wchodzi w gre ale zastanawiam sie jak wygląda taka cesarka i w ogole przebieg samej ciazy z nie usuniętą endometriozą.Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: vwd »

Witam Cie na forum,
widze, ze juz nawiazalas kontakty z dziewczynami.
Ja radze Ci starac sie o dziecko, a jesli beda z tym jakies problemy wowczas wyciac guzki z blizny cc.
Oczywiscie, radze Ci tez spokoj - nie martw sie na zapas. Odpoczywaj.
Badz dobrej mysli :)
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: aloalo »

Dziekuje bardzo za odpowiedz.Mam dzis 8 dzien cyklu,krwawienia juz nie ma ze dwa dni a ja sie czuje jakby po mnie czolg przejechal.Bardzo bolą mnie te gule,caly prawy bok.Mysle że dopiero po owulacji będzie ok 2 tyg spokoju a pozniej @ i od nowa endokoszmar.Starania poczynimy,daje nam najwyzej 3 miesiace czasu i jak sie nie uda trzeba bedzie zdecydowac sie na zabieg.Znowu horror i nerwy i juz mi sie przypomina co czulam przy laparoskopii 4 lata temu.Pozniej czekanie na wynik znowu koszmar...Ehh Milego weekendu!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: domowniczka »

faktycznie, jakos malo wesolo :roll:
endo potafi dokuczyc, ale... tez bywaja okresy spokoju
Zycze Ci tego spokoju! oby to endo odczepilo sie od Ciebie! :P
pozdr.
aloalo
Udzielający się
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2016, 20:06

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: aloalo »

Kolejny lekarz i kolejna opinia!-ABSOLUTNIE nie godzic sie na jednoczesna cesarke i usuniecie endo(oczywiscie zakladajac ze zaszlabym w ciaze).Wg tego lekarza cesarka sama w sobie jest na tyle powazna ingerencja ze nie robi sie przy niej nic innego.Ani usuniecie miesniakow,endo itp...Co lekarz to opinia.Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: domowniczka »

aloalo pisze:Wg tego lekarza cesarka sama w sobie jest na tyle powazna ingerencja ze nie robi sie przy niej nic innego.Ani usuniecie miesniakow,endo itp...Co lekarz to opinia.
tak, we wszystkim (nawet czy dawac antybiotyk czy nie) zdania sa podzielone, ale w tym wypadku nie chodzi o operacje dot. endo, o wyciecie zrostow lecz o szersze wyciecie blizny po wczesniejszym cc. Wiadomo ze nie zrobi tego kazdy lekarz. Musialby wiedziec o co chodzi i byc na to przygotowany wczesniej i wyrazic na to zgode i zwyczajnie chciec to zrobic.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Z endo 4 lata,endo w bliznie po cc

Post autor: gosiak76 »

Jak wyglada Twoja sprawa - czy udalo Ci sie zajsc w ciaze? Pozdrawiam
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”