Moja walka z endo

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Magda1985
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 19 marca 2017, 15:24

Moja walka z endo

Post autor: Magda1985 »

Witajcie
Do lekarza trafiłam poprzez ostre zapalenie pęcherza. Było to w sierpniu 2015. Już wtedy były jakieś bóle podbrzusza, które bagatelizowałam. Zaczął się również ból podczas stosunków seksualnych. A więc -pierwsi dwaj lekarze z Warszawy twierdzili, że mam polipy na macicy i nadżerkę w pochwie. Zapisano mnie na zabieg wyczyszczenia macicy w Szpitalu Praskim. Nie poszłam. Zrezygnowałam. Z bólem brzucha pojechałam do rodzinnej Małopolski i wylądowałem w szpitalu Miechowskim. Pod opiekę wziął mnie dr Świrek. Okazało się, że polipów ani nadżerki nie ma. Wyleczyli pęcherz ale nie mieli pojęcia, skąd mam bóle. W Warszawie trafiłam do lekarza Tomasza Songina. Dobre opinie. I na tym koniec. Pół roku do niego chodziłam. Dawał mi tylko leki hormonalne bez żadnego badania i wyciągał kasę. Niemniej on stwierdził, że mam endometriozę. Dodając tekst, że prawdopodobnie nigdy nie będę mieć dzieci. Po tym jego tekście więcej do niego nie wróciłam. W Białymstoku trafiłam do lekarza Mazurka. I to dopiero był człowiek, który że względu na już bardzo duży ból i spory guz w Łochowie bez ceregieli wysłał mnie na zabieg. Dostałam od niego Visanne i będę je jeszcze brać do końca maja.
Choroba bardzo mnie zmieniła psychicznie. Nie sądziłam, że aż tak. Stałam się znacznie bardziej wrażliwa, rozchwiana emocjonalnie. Brak seksu-narzeczony bal się zadawać mi ból, skutkował frustracją. Generalnie było coraz gorzej. Wróciły wszelkie kompleksy i myślenie, że skoro nie mogę mieć dzieci, to co że mnie za kobieta.
Tymczasem dr Mazurek jest dobrej myśli. I choć teraz jestem sama i zmagam się tak z endo jak i z depresją, wiem, że muszę sobie dac radę. Chcę być znowu silna i żyć własnym życiem. Chcę przestać się bać bycia kobietą, pomimo choroby. Ból nadal jest.
Aha...operacja. No tak. Była w listopadzie 2016. Endo jest na pęcherzu i jej nie wycieli. Guz nie został usunięty. Mojego lekarza nie było. Ktoś inny robił zabieg. Nawet nie pobrali wycinka do sprawdzenia. Mazurek był wściekły. Będę u niego za dwa tyg. Muszę porozmawiać o tym guzie.
Eh
Rozpisałam się...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moja walka z endo

Post autor: gosiak76 »

Nie poddawaj sie - porozmawiaj z lekarzem jak on widzi ta cala sytuacje oraz czy ma jakies plany dalszego postepowania w Twojej sytuacji. Najwazniejsze ze w koncu masz lekarza, ktory wie co to jest endo I odpowiednio sie Toba zajal. Skoro juz mowa o endo na pecherzu to moze warto tez znalezc dobrego uroginekologa badz urologa, ktiory bedzie w stanie usunac endo z pecherza. Powodzenia w dalszym leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Magda1985
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 19 marca 2017, 15:24

Re: Moja walka z endo

Post autor: Magda1985 »

Dzięki. Taki jest plan. Póki co nie dość, że trzeba zająć się dalej Endo i przestać się jej bać, to jeszcze ta zakichana depresją i inne problemy. Dam znać potem, co wyniknie z tej wizyty.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Moja walka z endo

Post autor: gosiak76 »

Witaj :) Jak przebiegla wizyta? Czy dowiedzialas sie czego waznego podczas wizyty u lekarza ?? Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”