Historia - Monia

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Historia - Monia

Post autor: interadmin »

Mam 20 lat. W połowie maja dostałam w normalnym terminie okres, jednak trwał on bardzo długo - 13 dni. Chciałam już iść do lekarza, ale się skończył. Myślałam, że już wszystko będzie w porządku, kiedy po 6 dniach wystąpiło kolejne krwawienie. Poszłam do ginekologa i w czasie usg lekarka zaczęła zastanawiać się, dlaczego mam taką ogromną macicę, skoro nie rodziłam. Okazało się, że mam 10centymetrową torbiel endometrialną na lewym jajniku. Poszłam jeszcze do innego lekarza, aby to potwierdzić... Zostałam skierowana do szpitala na operację, gdzie usunięto mi 13centrymetrową torbiel/endometriozę (tak po prawdzie nie do końca widzę różnicę, ale lekarz powiedział, że byłam to endometrioza...) wraz z lewym jajnikiem. Kiedy lekarz po operacji opisał mi, jak to wszystko wyglądało (jajnik lewy po prawej stronie - na badaniu sprzed operacji wyszlo,ze endometrioza jest na...prawym jajniku- macica wykrecona o 180 stopni), myślałam, że zemdleję. Przez 3-4 dni nic nie jadłam, co zaowocowało utratą kilku kilogramów. Rana strasznie bolała, sesję zawaliłam (ale i tak chciaam zmienić kierunek studiów).Mam 13 centymetrową bliznę, ale to nieważne.
Wczoraj na kontrolnej wizycie lekarz znalazł na prawym - moim jedynym jajniku - 3centymetrową endometriozę. Dał mi tabletki, które mam zaczc brać w pierwszym dniu krwawienia, tyle że okres będę miała dopiero za 2 tygodnie :/
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”