Żyje się tylko raz

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Gosiu z miłą chęcią ;) to muszę skołować jeszcze 2 :lol: ktoś chętny
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: gosiak76 »

oddam i te kolejne 2 jeszcze :) chociaz musze pomyslec bo moje leczenie moze spowodowac ze sie zmienie i bez niczego ubedzie mi troszke ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

gdyby to bylo takie proste ;) to mielibysmy same modelowe rozmiary ;) najwazniejsze jest jednka ZDROWIE a nie wyglad :)
----------------------------------------------------
Ewa24, jesli szukasz swojego postu... to wraz z odpowiedziamy zostal on przeniesiony obok jako osobny watek :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

vwd zgadzam się z Tobą w 100 %, ale czasem jest dobrze choć na chwilę odskoczyć ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

jak przestaniesz miesiaczkowac to automatycznie przytyjesz kilka kg ;) ja zawsze tak miewalam :) a odskocznie, oczywiscie jest potrzebna :mrgreen: sama czasem odskakuje (i podskakuje)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Dziś miałam zaległe USG- wykazało torbiel na lewym jajniku 46x58x55 mm Jeśli lekarz zdecyduje się na operacje nie mam szans na uratowanie jajnika. Zeszła na mnie lawina negatywnych myśli. A tak się dziś cieszyłam... Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: domowniczka »

faktycznie to moze zdolowac ... ale przeciez jeszcze nic nie jest przesadzone, przeciez bierzesz Visanne... a to ponoc lek co czyni cuda...;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

wiem jak sie czujesz... przerabialam to pol roku temu :| Tylko lekarz obiecal mi, ze bedzie ratowal moj jajnik, a potem stwierdzil, ze sie nie dalo... To boli! b.psychicznie niz fizycznie, zwlaszcza, gdy planuje sie akurat dziecko...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze Visanne wplynie na zmniejszenie torbieli i nie bedzie potrzeby zeby usuwac jajnik.
ja przygotowuje sie psychicznie do tego ze po operacji ktora mam wyznaczona na 11 lutego obudze sie tylko z jednym jajnikiem - nie wiem jak bede sie czula i funkcjonowala.
zycze powodzena i mam nadzieje ze uslyszysz ze jeszcze mozna jajnik odratowac - trzymaj sie dzielnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Wiecie to nie jest tak, że nie myślałam o tym. Tylko... Czytając forum, śledząc uważnie wasze historie i próbując wyciągnąć wnioski, doświadczenia (dzięki waszej obecności tutaj) psychicznie przygotowałam się na to, że endo może się pojawić, ale nie myślałam, że tak szybko. Minęło niespełna 1,5 miesiąca od laparoskopii. "Chwaliłam się dziś ładnie gojącymi bliznami" jakoś zdążyłam to wszystko "ogarnąć" w dużej mierze dzięki wam. Mam wrażenie, że jestem w punkcie wyjścia. Dostając wypis ze szpitala nic mi nie powiedziano, nie dostałam żadnych leków. Visanne biorę drugi tydzień -dobrze, że wierzę w cuda :) Na tą chwilę, gdy przeanalizowałam to na zimno muszę poczekać do 28.01 pierwszy wolny termin do mojej doktorowej i muszę z nią skonsultować wyniki USG. Za miesiąc zrobię kolejne USG sprawdzając stan torbieli. I tak naprawdę wtedy będę wiedziała na czym stoję. Trzymajcie się ciepło :) Fajnie, że mogę pogadać z kimś kto wie co czuję-dziękuję!
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

w 1,5 miesiaca taka torbiel??? a wczesniejsze USG co wykazywaly? to ten jajnik mialas operowany laparo? moze nie wycieli wszystkiego i tylko podraznili? bez sensu planowac drugie laparo, gdy jeszcze sie nie zagoilo po pierwszym... w mojej ocenie nalezy wszystko wyciszysz przez wywolanie menopauzy i sprawdzic ponownie za pol roku :) oczywiscie, USG systematyczne!, bo jesli po miesiacu Visanne torbiel jeszcze urosnie (w co watpie, bo powinna sie zmniejszac i na pewno zacznie sie zmniejszac) to wowczas byc moze trzeba bedzie faktycznie zrobic laparo. Natomiast wrozac z fusow (a jestem w tym dobra) ;) za pol roku torbiel powinna byc b.mala :) wtedy mozna zastosowac kolejne polroczne leczenie, np. Danazolem (kt. jestem na tym forum oredowniczka ;)),a nastepnie ciaza :) :) :) 9 miesiecy totalnego spokoju od endo + ok.6 mies. karmienia piersia, wiec tez spox ;) a potem, na skutek rewolucji w organizmie, spowodowanej ciaza i jej nastepstwami, endo zacznie sie leniwie budzic do zycia dopiero po dluzszym czasie, ale bez dokuczania :P i stan ten bedzie trwal lata swietlne, wiec zegnaj bolu!!!! Tak to widze :) - doktor vwd ;)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Zostajesz moim lekarzem nr 1 !!! ;) W grudniu usuwali mi torbiel z prawego jajnika, a zrosty z okolic lewego. Miałam robione 3x USG przez 3 lekarzy...No chyba by coś zauważyli... Także coś się musiało zadziać już po laparo :(
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

catrina27 pisze:Zostajesz moim lekarzem nr 1 !!!
b.chetnie :D chyba powinnam jednak najpierw skonczyc medycyne ;) szkoda, ze nie pomyslalm o tym wczesniej :)
catrina27 pisze:W grudniu usuwali mi torbiel z prawego jajnika, a zrosty z okolic lewego. Miałam robione 3x USG przez 3 lekarzy...No chyba by coś zauważyli...
tak, faktycznie... a kiedy mialas robione pierwsze USG po laparo? teraz? czy bylo juz jakies wczesniej?
mimo wszystko, ja nie popadalabym w depresje z tego powodu :) mowie Ci, w pierwszej kolejnosci bierz leki! z powtornym laparo zdazysz... zadnych raptownych ruchow, catrina ;) bedzie dobrze :) tylko trzeba to jakos uciszyc! :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

vwd ja nie mam zamiaru iść pod nóż ;) I nie popadam w depresję ;) spokojnie -jeszcze mi do tego daleko. Pierwsze i to skierowała mnie doktorowa, która przepisała mi visanne. Właśnie wróciłam ze szpitala. Okazało się że lekarz który mnie prowadził w grudniu jest znajomym mojej cioci :idea: Dlatego jak tylko się dowiedziała postanowiła, że go odwiedzimy z wynikami. Jego diagnoza... Brać przez 3 miesiące leki antykoncepcyjne. Jak mu pokazałam, że biorę visanne to się oburzył!!! Dla niego lekiem jest antykoncepcja. Poczekam spokojnie na wizytę do doktorowej, która mi przepisała V.
catrina27 pisze: Na tą chwilę, gdy przeanalizowałam to na zimno muszę poczekać do 28.01 pierwszy wolny termin do mojej doktorowej i muszę z nią skonsultować wyniki USG. Za miesiąc zrobię kolejne USG sprawdzając stan torbieli. I tak naprawdę wtedy będę wiedziała na czym stoję. Trzymajcie się ciepło :) Fajnie, że mogę pogadać z kimś kto wie co czuję-dziękuję!
W tym cytacie dałam znać że nie podejmuje pochopnych decyzji tylko biorę leki i spokojnie czekam na dalsze wyniki ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

i slusznie :) jestem z Ciebie dumna! :) A co ten lekarz od Twojej cioci zobaczyl na USG? i tylko blagam Cie, nie bierz antykoncepcyjnych! wiem, ze jestes madra i bedziesz brala V., ale ile razy trzeba jeszcze wszystkim dookola tlumaczyc, ze antykoncepcja nie leczy endo!... kiedys po nia siegniesz, ale jesli ten lekarz zna sie na endo, to powinien zobaczyc, ze w Twoim wypadku to bylaby totalna katastrofa, gdybys w tym momencie brala pigulki anty! mialabys mniej bolesne, regularne @ to oczywiste, ale torbiel roslaby sobie dalej (no, moze nie roslaby, bo czasem torbiele nie rosna nawet, gdy zaprzestaje sie brania jakichkolwiek lekow), ale pozywka by byla do wzrostu... i... po odstawieniu pigulek bylabys w punkcie wyjscia. Dlaczego on Ci tak powiedzial, jak myslisz?
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Wiesz co w szpitalu traktują Cię jak jedną z tysiąca i mają gdzieś. Oni zrobią swoje (laparoskopie) i radź sobie sama. A to jest profesor, który nie przejmuję się taką "drobinką" jak ja.On nawet nie widział problemu, że po tak krótkim czasie pojawia się to samo. "Pani ma pęcherzyki, które nie pękają i tak będzie się działo" Jak odrzucił mi Visnne, gdy mu pokazałam wiedziałam, że nie mam o czym z nim rozmawiać! Dlatego jego diagnozy nawet nie biorę pod uwagę- nie będę brała antykoncepcji z kilku powodów 1* Dopiero zaczęłam leczenie V. 2*Chce mieć potomstwo 3* i najważniejsze- to nie jest rozwiązanie problemu!!! 4* NIE UFAM MU...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

tez bym nie zaufala :|
ja na swej drodze tez spotykalam lekarzy, kt. zwyczajnie sie na moim przypadku nie poznali... to smutne... a spotkalam tez takich, kt. mi pomogli ;) :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: domowniczka »

ladnie to wypunktowalas :)
catrina27 pisze:ja nie mam zamiaru iść pod nóż
ja tez nie :) ale czasem trzeba... wiec nie mowie, za absolutnie nigdy nie pojde ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: gosiak76 »

ja nie bralam pod uwage tego ze pojde kolejny raz pod noz a do tego w odstepie 2 miesiecy po ostatniej operacji .... ale nie mam wyboru jezeli chce byc zdrowa - czasem trzeba decydowac co wazniejsze jest w zyciu gdy sie nie ma zbyt duzego wyboru
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Wiem Gosiu. Tylko, że ja jeszcze mam jakiś wybór-szansę, a najlepiej to nazwę cud ;) jeśli okaże się że muszę się zoperować zrobię to i mam tego pełną świadomość. Pogodziłam się już z całą tą sytuacją. Jest mi naprawdę cholernie przykro, że u Ciebie to nieuniknione, ale mocno wierzę że kto jak kto ale ty dasz sobie świetnie radę. Trzymam za Ciebie mocno kciuki :)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: gosiak76 »

Catrino ja sie ciesze ze Ty wiesz co dla Ciebie dobre i ze zauwazylas ze ten profesor nie zna sie na Twoim przypadku. Mam nadzieje ze Visanne pomoze Ci i bedziesz mogla starac sie o potomstwo - zycze Ci aby operacja nie byla potrzebna w Twoim wypadku - dobrze ze poddalas sie kuracji i czekasz zeby zobaczyc co bedzie sie dalej dzialo w trakcie przyjmowania tego leku - bedzie dobrze bo musi byc.
Mam nadzieje ze sobie z tym wszystkim poradze i rowniez mam nadzieje ze bede mogla miec jeszcze dzidziusia po skonczonym leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: domowniczka »

Catrina, ja dokladnie chcialabym powiedziec to co moja przedmowczyni i dodac ;) moj szczebaty usmiech :mrgreen:
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Witajcie ;) Chwilę mnie nie było, ale powrót do ustabilizowanego życia mnie "wciągnął" Wczoraj zaczęłam brać 2 opakowanie Visanne. Zaczynam powoli odczuwać jego działanie. 19 mam USG kontrolne, 21 konsultacje u lekarza. Już się nie mogę doczekać -dziwne, ale już bym chciała być po badaniach...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

tez jestesmy ciekawe jak Visanne wplynal na Twoj organizm... czekamy na relacje
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: gosiak76 »

catrina27 pisze: Wczoraj zaczęłam brać 2 opakowanie Visanne. Zaczynam powoli odczuwać jego działanie. 19 mam USG kontrolne, 21 konsultacje u lekarza.
Ciesze sie ze Visanne dziala na Twoj organizm - jak sie ogolnie czujesz na tych lekach?
Daj znac jak wszystko u Ciebie przebiegnie - trzymam kciuki za Ciebie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: catrina27 »

Muszę przyznać, że po przeczytaniu ulotki i opinii innych dziewczyn trochę się bałam... ale jestem naprawdę mile zaskoczona. Nie mam jakiś WIELKICH bóli, żadnych ubocznych skutków. Nie mam nadal okresu, ale tym się nie przejmuję bo wiem, że to normalne. Nie jestem rozdrażniona, nie mam migren. Co dziwne na ulotce pisze że może wystąpić trądzik,a w moim przypadku znikł ;) Moja waga też bez zmian :lol: A jego faktyczne działanie będę mogła ocenić po badaniach.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: gosiak76 »

Super wiadomosci i ciesze sie ze czujesz sie lepiej podczas stosowania Visanne - mam nadzieje ze badania tez wyjda dobre czego bardzo mocno zycze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

naprawde sie ciesze, ze Visanne Ci sluzy :)
jestes kolejna osoba, kt. mowi, ze dobrze go toleruje :)
Mam prosbe, czy moglabys to co napisalas powyzej powtorzyc w watku dotyczacym Visanne?! dzieki pzdr. :)
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: marzenka86 »

Dobrze że po Visanne czujesz sie dobrze i nie masz skutków ubocznych :) i mam wielka nadzieję że badania wyjdą pozytywnie i że wszystko się ułozy pomyślnie :)

Powodzenia i trzymam kciuki :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Żyje się tylko raz

Post autor: vwd »

vwd pisze:czy moglabys to co napisalas powyzej powtorzyc w watku dotyczacym Visanne
dziekuje catrina27 :) staramy sie, aby poszczegolne informacje trafialy do odpowiednich dzialow, bo wowczas potrzebujacy predzej do nich dotrze :)
jednak trzymanie porzadku i jakiejs dyscypliny ;) w przekierowywaniu wypowiedzi jest trudne... dlatego czesto prosimy o pomoc i wyrozumialosc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”