Szwecja

Mieszkasz poza Polską? Opisz nam jakie masz doświadczenia związane z leczeniem! Czy w innych krajach też chorują na endometriozę?
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Szwecja

Post autor: Slodka30 »

witam!
tak sie zlozylo w moim zyciu ze jakis czas temu mieszkalam w niemczech a teraz w szwecji. pierwsza operacje usuniecia torbielii na jajnikach mialam w niemczech. lekarz powiedzial ze niestety to nie jest ostatnia operacja w moim zyciu a leczenie nie przynosi efektow . po pol roku okazalo sie ze torbiel odrosla i trzeba ja znowu operowac. pol roku czekalam w kolejce na operacje ktora mialam zrobiona w stockholmie. jeszcze w szpitalu lekarka zaproponowala leczenie synarela(spray do nosa) i powiedziala ze spodziewa sie dobrych rezultatow.oczywiscie na leczenie sie zgodzilam. musze powiedziec ze to bylo najgorsze chwile w moim zyciu-pol roku meczarni, nieprzespanych nocy, ogolnego oslabienia. po skonczonej terapii odstawilam spray a moja lekarka oznajmila mi ze takie leczenie pomaga tylko na chwile a endo znowu wroci. jezeli nie uda mi sie zajsc w ciaze do 6 miesiecy to zaaplikuja mi kolejne leczenie a moze nawet in vitro.
na dzien dzisiejszy czuje sie oszukana. gdybym wiedziala ze takie leczenie do nieczego nie prowadzi nigdy w zyciu nie zgodzilabym sie na to. na calym swiecie leczenie polega na tym samym czyli na chwilowym wstrzymaniu rozwoju choroby. tak na prawde nikt nas nie leczy!!!! w szewecji dostalam najdrozsze i najlepsze lekarstwa ale nawet one nie pomogly.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Szwecja

Post autor: vwd »

Slodka30 pisze:na dzien dzisiejszy czuje sie oszukana. gdybym wiedziala ze takie leczenie do nieczego nie prowadzi nigdy w zyciu nie zgodzilabym sie na to. na calym swiecie leczenie polega na tym samym czyli na chwilowym wstrzymaniu rozwoju choroby
tak, ale przynajmniej przez chwile mozna zapomniec o bolu, stresie z @ lub pomarzyc o zdrowej przyszlosci :-) leczenie daje nadzieje :) gdybysmy nic nie robily...co by bylo????
blania pisze:to jest chwast choroba
wiec co? usunac od razu wszystko: macice, jajniki...? tylko czy wtedy bedzie dobrze???
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Szwecja

Post autor: Zaklinka1989 »

Nie no nikt tu nie mowi ze lepiej usunac wszystko... Ale Vwd ma racje, choc na chwile mozna zapomniec. Faktem jest ze endo sie tylko na chwile "zalecza"... Wszyscy na to narzekaja... Ale to co, lepiej nie robic nic bo i tak sie wyleczyc calkiem nie da...? Niestety nic nie poradzimy na to, ze jest tak jak jest i musimy sie z tym pogodzic. Uszy do gory dziewczyny :*
Żaklina
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Szwecja

Post autor: domowniczka »

Jak to jest z tym leczeniem endo w innych krajach? Moze moglby ktos nam to bardziej przyblizyc? Co najczesciej stosuja w Niemczech, w Szwecji? Czy od razu robia laparo? Czy tez trzeba na nia dlugo czekac? Zaciekawilo mnie to :) Moze jest ktos kto moglby moja ciekawosc zaspokoic ;)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: Szwecja

Post autor: Slodka30 »

Z tego co sie dowiedziałam od pani magister w aptece w Sztockholmie, ze bardzo dużo kobiet urzywa spraju do nosa Synarella. Najwidoczniej to najczęściej urzywany "lek" a endo to prawdziwa plaga.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Szwecja

Post autor: domowniczka »

u nas spraje do nosa tez sa znane, ale malo kto je stosuje
a Slodka30 czy w Szwecji funkcjonuje takie forum jak nasze???
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: Szwecja

Post autor: Slodka30 »

Tego nie wiem, ale tutaj bardzo często lekarze umawiają pacjentów na rozmowę z psychologiem. Mnie tez to proponowano w związku z moja cukrzyca, ale stwierdziłem ze nie jest mi to potrzebne i odmowilam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Endometrioza w innych krajach”