Anglia

Mieszkasz poza Polską? Opisz nam jakie masz doświadczenia związane z leczeniem! Czy w innych krajach też chorują na endometriozę?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Anglia

Post autor: vwd »

a jak jest w Anglii? ;) Tyle Polek tam pracuje, pracowalo... :) Wiem, ze nie przejmuja sie tak bardzo pierwszymi tygodniami ciazy, uwazajac, ze selekcja naturalna jest w tym momencie czyms normalnym... Dlatego moja znajoma miala 2 poronienia, a przy 3. ciazy zamartwiala sie, ze zamiast lekarza bada ja tylko polozna Ale urodzila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :) :)
ciekawe jak tam podchodzi sie do endo...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Anglia

Post autor: domowniczka »

no właśnie, nikt nic nie słyszał jak jest z leczeniem w Anglii?! Bo może wyjadę, choć boję się
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Anglia

Post autor: domowniczka »

Ta Anglia to może byłaby jakaś dla mnie szansa, ale... boję się, że przy pierwszych bólach wyleją mnie z każdej roboty... :-(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

Witajcie serdecznie - odnosnie laparoskopii to dostalam wiadomosc od lekarza ze operacja diagnostyczna jest mozliwa do przeprowadzenia w grudniu - no nic - musze wiec zaczekac na ten termin - diagnozowanie mojego problemu trwa od pazdziernika 2009 roku.
Lekarz zapisal mnie na 8 grudnia 2010 na przeprowadzenie laparoskopii w celu potwierdzenia badz wykluczenia endo ale sadzi ze jest wielkie prawdopodobienstwo ze mam endo.

Zaczelam przechodzic rozne badania zeby wykluczyc moje zle samopoczucie nie zwiazane z ginekologia - jednak niestety wszystko stanelo na tym ze jest to zwiazane ze sprawami ginekologicznymi.

Mam na imie Gosia i mam 33 latka, mam wspanialego chlopaka ktory mnie wspiera caly czas. Nie mam dzieci ale chcialabym miec w bliskiej przyszlosci wspaniala rodzine.

W lipcu 2009 roku zrobilam badanie CA-125 ale ze bylo w normie (12,1 U/ml) to nie martwilam sie ze moge miec raka jajnika poniewaz u mne w rodzinie jest historia raka - zarowno raka janikow jak i piersi. Ponowilam badanie tego markera w maju 2010 roku i poziom wzrosl do 17,74 U/ml.
W pazdzierniku 2008 roku wyladowalam w szpitalu na badaniu kolposkopowym w Anglii (nie wspomnialam nic na ten temat ale od ponad 3 lat pracuje i mieszkam w Anglii). Wtedy lekarze nie znalezli nic niepokojacego ale nadal cytologia nie byla dobra (byla nieadekwatna), wiec ginekolog onkolog ustalil mi kolejna wizyte po 6 m-cach.
Jak poszlam w kwietniu 2009 roku - okazalo sie ze sa zmiany zarowno na szyjce macicy jak i na scianie pochwy. Lekarz natychmiast poinformowal mnie o swojej decyzji ze chce wykonac badanie pod narkoza oraz zrobic biopsje szyjki macicy oraz pochwy.
Po przeprowadzeniu badania LLETZ (konizacji szyjki) okazalo sie ze mialam CIN 2 szyjki macicy oraz infekcje pochwy. 3 miesiace pozniej lekarz podjal decyzje o kolejnym leczeniu w ten sam sposob ale przy znieczuleniu miejscowym gdyz nie byl pewien czy wszystko zostalo zniszczone podczas pierwszego zabiegu.
Obecnie cytologia wyszla ladnie - nie ma zadnych zmian a komorki szyjki macicy wygladaja lepiej niz przed zabiegiem.
Jednakze od jakiegos czasu nic nie wyglada u mnie jak kiedys - we wrzesniu zaczely sie u mnie bolesne i bardzo obfite krwawienia, mam rowniez plamienia miedzy okresami, bole podczas oddawania moczu i ruchu jelit w czasie miesiaczki, mam nudnosci oraz wymioty, 4 razy wyladowalam na izbie ratunkowej z powodu bolow oraz duzego krwawienia, podczas miesiaczki zauwazylam brazowa i czerwona krew a okresy mam nieregularne, ktore trwaja czasem nawet od 10 do 21 dni. Nie moge prowadzic normalnego zycia - podczas wykonywania czynnosci fizycznych oraz uprawiania sportu czuje silniejsze bole, czuje sie extremalnie zmeczona bez powodu, podczas pracy musze przerywac wykonywanie czynnosci zeby bol sie zmniejszyl.

W grudniu zostalam skierowana do ginekologa w Anglii z powodu moich nieregularnych, dlugich i bolesnych miesiaczek.
Ginekolog wyslal mnie na badanie profilu hormonalnego krwi - okazalo sie ze profil ten wskazuje ze mam syndrom policystycznych jajnikow - jednakze ginekolog w Polsce przekazal mi ze bole nie wystepuja przy tym zespole.
Lekarze wiedza o moim bolu ale sadze ze nadszedl czas aby zebrac wszystkie moje symptomy w kupe zeby okreslic co wlasciwie mi dolega - u mnie jest taka sytuacja ze pojawiaja sie nowe symptomy jak bole glowy oraz zawroty glowy - trwajace od 3 tygodni wlasciwie.
Mam podwyzszony poziom prolaktyny - przy normie 3,1 - 24,3 ng/ml moj poziom prolaktyny wyszedl na poziomie 73,87 ng/ml.
Z powody wysokiej prolaktyny, bolow glowy i zawrotow glowy wyladowalam u neurologa, ktory w trybie pilnym wyslal mnie na rezonans magnetyczny glowy - wynik jednak wyszedl dobry. W tej sytuacji wystepuje u mnie hiperprolaktynemia - leczenie za pomoca Bromergonu.
Z powodu nieregularnych okresow, bolow glowy oraz zawrotow glowy i przemeczenia zostalam skierowana na rozne badania krwi gdyz sadzono ze moge miec anemie - anemia wykluczona.
Z powodu bolu w dolnej prawej czesci podbrzusza wyslano mnie na chirurgie ogolna gdyz podejrzewano przepukline lub zapalenie wyrostka robaczkowego - przepuklina oraz zapalenie wyrostka zostaly wyeliminowane.
Wyslano mnie na testy tarczycy - funkcjonowanie tarczycy w normie.

Ginekolog w Polsce po zapoznaniu sie z moimi dolegliwosciami oraz symptomami zdecydowal sie przeprowadzic laparoskopie zeby wyeliminowac endometrioze - termin jest dosc odlegly ale mam nadzieje ze moze w Anglii po rozmowie z ginekologiem bedzie mozliwosc zeby laparoskopia zostala zrobiona wczesniej niz w grudniu.

NJezeli macie jakies pytania to z przyjemnoscia postaram sie na nie odpowiedziec
Pozdrawiam i zycze zdrowka
Gosia
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 czerwca 2010, 11:21 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

Domowniczko odnosnie bolow - mysle ze jezeli trafisz na wyrozumialego pracodawce to raczej nie powinni Cie za to wylac z pracy.
W mojej sytuacji w Anglii zarowno menadzerowie jak i supervisor-zy wiedza o moim problemie - powiedzieli mi ze jak zle sie poczuje to moge zrobic sobie mala przerwe albo jezeli nie jestem w stanie wykonywac pracy na stojaco to moge usiasc - pracuje jako technik uslug sterylizacyjnych przy sterylizacji narzedzi i instrumentow ktore sa wykorzystywane podczas operacji lub zabiegow w szpitalach lub klinikach.
Jezeli mam ustalone wizyty w szpitalu - to nie ma problemu zebym zmienila zminae na wczesniejsza lub pozniejsza zeby na spokojnie zglosic sie na wizyte do lekarza w szpitalu. Moge rowniez zwolnic sie na ok. 2 godzinki zeby ewentualnie moc dojechac do szpitala.
Mysle ze tu pracodawcy podchodza do pracownikow z wieksza wyrozumialoscia.
Pozdrawiam
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Anglia

Post autor: domowniczka »

Gosiu, dzięki za wszystkie twoje wypowiedzi :-) pzdr. serdecznie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

Domowniczko,

ja tylko staram sie przyblizyc sytuacje i mysle ze dzieki temu ze jestem w Anglii moge poruszyc pewne informacje dotyczace leczenia w tym kraju, poniewaz w Polsce malo chodzilam do lekarzy - niestety w Anglii okazalo sie ze musze byc pod opieka lekarska i to lekarza ginekologa, gdzie nigdy nie spodziewalam sie ze tak moze byc w moim zyciu ze bede musiala akurat tego lekarza tak czesto odwiedzac.

Buziaki :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Anglia

Post autor: vwd »

ciekawi jestesmy jakie leki przypisuja na endo i czy sa one dotowane, jak czesto robia bad.kontrolne, czy endo jest choroba, o kt. sie mowi, informuje, czy kobiety z endo w Anglii maja swoje stowarzyszenie, czy sie wspieraja, spotykaja...???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

Na czesc pytan niesety nie znam odpowiedzi jak czesto sa robione badania kontrolne poniewaz nie jestem leczona w kierunku endo - moj GP odlozyl problem endo na pozniej bo chce najpierw sprawdzic co jest z moja prolaktyna - no i czas sie wydluza w ten sposob.
Ja otrzymalam pigulki antykoncepcyjne na okres 6 miesiecy (Dianette) i po tym okresie bede miec kontrole u ginekologa w Anglii - pigulki te otrzymalam poniewaz zostaam zdiagnozowana z PCOS (syndrom policystycznych jajnikow) a moj ginekolog z Polski uwaza ze bole nie wystepuja przy tym syndromie i zamierza przeprowadzic laparoskopie zeby zdiagnozowac lub wykluczyc endo w moim przypadku - jak na razie pigulki mi nie pomagaja a koncze juz 3-cie opakowanie.

Wiem ze niezbyt wiele osob wie na temat endometriosis tutaj - nawet czesc lekarzy ginekologow nie wie nic na ten temat i tutaj sa ginekolodzy - specjalisci od endometriozy.

Co do lekow - pigulki antykoncepcyjne sa dotowane, natomiast pozostale leki to nie wiem ale wiem ze na pewno nie wszystkie leki sa dotowane. Leki stosowane przy endometriozie - Norethisterone, Prostap, Livial, Femulen, Cilest, Qlaira. Przyjmowane w zastrzykach - Decapeptyl. Leki przyjmowane w zastrzykach/implantach lub w formie sprayu do nosa - Synarel, Lupron, Zoladex, Danazol.

Kobiety w Anglii rowniez maja swoje stowarzyszenie http://www.endometriosis.org.uk oraz http://www.endometriosis-uk.org gdzie moga rowniez opisywac swoje historie i doswiadczenia oraz wzajemnie sie wspierac.

Pozdrawiam :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Anglia

Post autor: domowniczka »

dla mnie wszystko co piszesz to cenne informacje :-)
życzę, abyś znalazła dobrego lekarza w Anglii i aby miał receptę na Twoje dolegliwości ;-) powodzenia Gosiu :-)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

mam nadzieje ze moj ginekolog w Anglii wyslucha mnie i pomoze w pewien sposob, gdyz GP nie jest zbyt skory do pomocy jak na razie - jest jeden plus u mojego GP poniewaz dal mi skierowanie do endokrynologa z powodu podwyzszonego poziomu prolaktyny i bede wizyte u endokrynologa bede miec 24 czerwca 2010 roku.
Jak bede wiedziec cos wiecej oraz na jakie testy chca mnie skierowac to postaram sie wszystko opisac - w Anglii jestem caly czas diagnozowana pod wzgledem roznych dolwgliwosci ktore pojawiaja sie u mnie. Mam nadzieje ze w koncu zdiagnozuja mnie pod katem endometriozy - chociaz bede chciala zasiegnac informacji od endokrynologa jak wyglada sytuacja prolaktyny u kobiet z endo.

Mam nadzieje ze lekarze w koncu jakos mi pomoga - w kazdym badz razie mam wspanialego lekarza ginekologa w Polsce ktory widzial mnie kilka razy i wie duzo o mojej historii choroby oraz o moich wynikach z konsultacji z Anglii i podjal sie przeprowadzenia laparoskopii - jestem jemu za to bardzo wdzieczna pomimo ze termin wykonanaia laparoskopii jest wciaz odlegly i ustalony na 8 grudnia 2010 roku - zaledwie 2 dni przed moimi urodzinami.

Mam nadzieje domowniczko ze jestes silna kobietka i pomimo zwatpien oraz momentow slabosci znajdujesz sile i chce podejmowania dalszej walki z choroba.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

witajcie

dzieki ksiazce angielskiej autorki (Jo Mears - Coping with Endometriosis) mam kilka informacji na temat lekow stosowanych przy leczeniu endometriozy:
- contraceptive pills (Minilyn, Trinordiol, Logynon and Microgynon)
- Danazol (lek androgenowy)
- gestrinone (Dimetriose)
- progestogeny (MPA - Provera, Norethisterone - Primolut-N lub Utovlan, Dydrogesterone - Duphaston, wkladka progestin coil - Mirena).
- analogi GnRH (Buserelin - spray do nosa lub zastrzyk, Goserelin (Zoladex - zastrzyk), Leuprorelin acetate (Prostap SR - zastrzyk), Nafarelin (Synarel - spray do nosa)

Rzadziej stosowane:
- Tamoxifen

Tabletki przeciwbolowe stosowane przy endo:
- leki bez recepty - Paracetamol, Aspiryna, Ibuprofen, Feminax
- DLPA - mikstura dwoch form fenylalaniny - kwasu aminowego znajdujacego sie w proteinach zywnosciowych
- leki na recepte - Codydramol, Solpadol, Coproxamol, Dihydrocodeine (DF118), Nefopan, Morfina, Pethidine, Diazepam, Carbemazepine
- NSAIDs - Ponstan, Apsifen, Brufen, Naprosyn, Synflex, Laraflex, Votorol.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Anglia

Post autor: vwd »

Z tego co piszesz wyciagam takie wnioski, ze na Wyspach tez nie jest latwo dostac sie do lekarza, byc moze samo podejcie do pacjenta jest troszke inne: b. na luzie, z otwarta dyskusja, ale dostep do specjalistow jest ograniczony, a moze sie myle?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze z jednej strony masz racje a z drugiej strony jezeli jest cos nie tak to powinno naciskac sie na GP zeby wyslal na badanie do specjalisty. Moge powiedziec ze na razie jestem w trakcie diagnozowania moich problemow - bylam u endokrynologa a po tej wizycie u endokrynologa otrzymalam list z kolejna wizyta w szpitalu na 5 sierpnia lecz tym razem bede miec wizyte z dwoma lekarzami jednoczesnie- ginekologiem i endokrynologiem. Sadze ze jezeli cos sie dzieje to lekarze tu dzialaja - czasem sie to ciagnie ale wiemy doskonale ze diagnozowanie endometriozy zabiera sporo czasu - poza tym u nas ginekolodzy sa bardziej wszechstronni - tu natomiast oni maja swoje rozne specjalizacje - np. normalny ginekolog nie zna sie za bardzo na sprawach endometriozy wiec pojawia sie ginekolog specjalizujacy sie w endo, ginekolog onkolog ktory zajmuje sie sprawami cytologii, kolposkopii, przeprowadza operacje, ginekolog poloznik zajmuje sie tylko ciezarnymi.
Wiem ze w Polsce jest rowniez ciezko dostac sie do specjalisty i trzeba czekac po kilka miesiecy - w Anglii wszyscy specjalisci sa w szpitalu i oczekiwanie na dostanie sie do specjalisty zajmuje gora miesiac czasu - najszybciej do specjalisty dostalam sie w ciagu 2 tygodni w Anglii.
Ciezko jest byc w kontakcie z lekarzem specjalista - mozna sie jedynie kontajtowac z nimi poprzez ich sekretarki telefonicznie badz mailowo - czesto jest tak ze zajmuja sie dana sprawa ale to wszystko zalezy rowniez od podejscia konsultanta - ja staram sie kontaktowac z ginekologiem mailowo poprzez jego sekretarke.

Jezeli sa jeszcze jakies pytania to sluze wiadomosciami ktore posiadam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Anglia

Post autor: vwd »

dowiedzialam sie, ze dziecko mojej znajomej urodzone w Anglii jest gluche :( Bedzie mialo wszczepiane slimaki uszne, ale w Polsce refunduja tylko jeden, a w Anglii oba...wiec zaczynaja starania w Anglii
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

to dobra wiadomosc ze obydwa aparaty sa refundowane w Anglii - mam nadzieje ze wszystko zakonczy sie pomyslnie i dziecko bedzie moglo normalnie funkcjonowac a mianowicie slyszec i moc porozumiewac sie za pomoca glosu.
Bede trzymac kciuki zeby wszystko sie powiodlo pomyslnie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

Cytologia w Anglii

Mialam grupe III cytologii w kwietniu 2009 roku. Grupa III cytologii podzielona jest wlasnie w Anglii na CIN 1 - nieiwlekie zmiany ktore moga wrocic do normalnosci ale jest to monitorowane, CIN 2 (to co u mnie plus zmiany na scianie pochwy mialam wiec lekarz ustalil termin operacji 3 tyg. pozniej po przeprowadzonym badaniu kolposkopowym) srednie zmiany przedrakowe ktore juz sa operowane oraz pobierane sa biopsje z szyjki macicy i CIN 3 najwieksze zmiany - gdzie moga byc tez przypadki raka po przeprowadzeniu operacji i pobrania wycinkow z szyjki macicy.

Co do moich cytologii to teraz mam robione co roku a dziewczyny ktore maja dobra cytologie i sa w moim wieku maja robione co 3 lata.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Anglia

Post autor: vwd »

w Polsce sa IV st.cytol. Ten najgorszy IV oznacza zminany przedrakowe, ale u mnie po biopsji okazalo sie, ze wystarczylo zwykle leczenie. U Ciebie Gosiu biopsja wykazala komorki rakowe? brzmi jak horror
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

witaj kochana :) spotykamy sie online ponownie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Anglia

Post autor: Ksenia »

dobrze wiedziec jak to wyglada z cytologia bo z tego co sie dowiedzialam od znajomych to dla nich CIN 2 oznacza druga grupe i to nie powinno byc usuwane - trudno sie w tym polapac
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

u mnie biopsja pobrana w czasie badania pod narkoza ogolna wykazala zmiany przedrakowe ale jestem pod czujnym okiem lekarzy i jak bedzie cos nie tak to z powrotem powrot do szpitala i kolejne operacje pewnie - wszystko wtedy zalezy od stopnia zmian
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Anglia

Post autor: Ksenia »

Vwd dobrze ze to bylo tylko do leczenia ale podejrzewam ze mozna najesc sie strachu w takiej sytuacji
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Anglia

Post autor: vwd »

Biopsja, onkologia, czekanie na wynik - nic milego... ale wszystko do przezycia :)
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Anglia

Post autor: Ksenia »

to tylko teraz sie mowi - najgorszy jest moment chyba jak sie uslyszy od lekarza ze jednak cos jest nie tak i wtedy sa obawy co dalej, jak sobie z tym poradze i czy uda sie wyjsc z tego.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

mysle ze po kazdej diagnozie gdzie robione sa dodatkowe badania sprawdzajace pojawia sie strach - co lekarz znalazl lub co wykaza wyniki - tez pobierali mi biopsje - najbardziej sie wystraszylam jak przyszedl list w ktorym dostalam informacje ze lekarz chce omowic ze mna wynik zmian przedrakowych oraz podjac kolejne leczenie jezeli to bedzie konieczne. Strach mialam w oczach ale na szczescie lekarz wytlumaczyl mi wszystko i sie troche uspokoilam. teraz patrze na to z innej perspektywy i wiem kiedy jest cos nie tak ze mna - wtedy staram sie kontaktowac z lekarzem gdyz to ja wiem lepiej kiedy jest cos nie tak z moim cialem.

na szczescie obecnie wszystko wyglada lepiej - za 11 m-cy znow kontrola i jestem ciekawa czy beda jakies zmiany czy bedzie wszystko dobrze jak miesiac temu ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Anglia

Post autor: Ksenia »

mam nadzieje ze bedzie dobrze - najwazniejsze zeby sie nie stresowac za bardzo teraz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

o tym teraz nie mysle ale zaczne myslec bardziej gdy bedzie coraz blizej tego terminu
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Anglia

Post autor: domowniczka »

Pytanie do Gosi, dewi, soni i innych spoza kraju:
Czy, gdy używam polskich fontów to zaburzam Wam obraz czytania? ;-) Bo widzę, że wiele osób pisze bez polskich znaków i zastanawiam się dlaczego.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Anglia

Post autor: gosiak76 »

domowniczko,

nie zaburzasz mi obrazu gdyz widze polskie litery ale ja miedzy innymi dlatego ze pisze z obcokrajowcami na forum angielskim ktorzy sa moimi znajomymi to odwyklam od uzywanie polskich fontow a po drugie mam laptopa ktorego kupilam w Anglii i nie chce przetsawiac na polskiego uzytkownika gdyz musialabym szukac polskich znakow po klawiaturze gdyz literki bylyby w innych miejscach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Anglia

Post autor: domowniczka »

rozumiem :) postanowilam, ze od dzis bede pisac tez bez polskich znaczkow ;) o jak ladnie mi wyszlo :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Endometrioza w innych krajach”