Anglia

Mieszkasz poza Polską? Opisz nam jakie masz doświadczenia związane z leczeniem! Czy w innych krajach też chorują na endometriozę?
Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Re: Anglia

Postautor: gosiak76 » czwartek, 23 września 2010, 18:34

to dobra wiadomosc ze obydwa aparaty sa refundowane w Anglii - mam nadzieje ze wszystko zakonczy sie pomyslnie i dziecko bedzie moglo normalnie funkcjonowac a mianowicie slyszec i moc porozumiewac sie za pomoca glosu.
Bede trzymac kciuki zeby wszystko sie powiodlo pomyslnie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » poniedziałek, 18 października 2010, 16:10

Cytologia w Anglii

Mialam grupe III cytologii w kwietniu 2009 roku. Grupa III cytologii podzielona jest wlasnie w Anglii na CIN 1 - nieiwlekie zmiany ktore moga wrocic do normalnosci ale jest to monitorowane, CIN 2 (to co u mnie plus zmiany na scianie pochwy mialam wiec lekarz ustalil termin operacji 3 tyg. pozniej po przeprowadzonym badaniu kolposkopowym) srednie zmiany przedrakowe ktore juz sa operowane oraz pobierane sa biopsje z szyjki macicy i CIN 3 najwieksze zmiany - gdzie moga byc tez przypadki raka po przeprowadzeniu operacji i pobrania wycinkow z szyjki macicy.

Co do moich cytologii to teraz mam robione co roku a dziewczyny ktore maja dobra cytologie i sa w moim wieku maja robione co 3 lata.

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » poniedziałek, 18 października 2010, 19:43

w Polsce sa IV st.cytol. Ten najgorszy IV oznacza zminany przedrakowe, ale u mnie po biopsji okazalo sie, ze wystarczylo zwykle leczenie. U Ciebie Gosiu biopsja wykazala komorki rakowe? brzmi jak horror

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » poniedziałek, 18 października 2010, 19:45

witaj kochana :) spotykamy sie online ponownie :)

Ksenia
Ekspert

Postautor: Ksenia » poniedziałek, 18 października 2010, 19:52

dobrze wiedziec jak to wyglada z cytologia bo z tego co sie dowiedzialam od znajomych to dla nich CIN 2 oznacza druga grupe i to nie powinno byc usuwane - trudno sie w tym polapac

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » poniedziałek, 18 października 2010, 19:54

u mnie biopsja pobrana w czasie badania pod narkoza ogolna wykazala zmiany przedrakowe ale jestem pod czujnym okiem lekarzy i jak bedzie cos nie tak to z powrotem powrot do szpitala i kolejne operacje pewnie - wszystko wtedy zalezy od stopnia zmian

Ksenia
Ekspert

Postautor: Ksenia » poniedziałek, 18 października 2010, 19:55

Vwd dobrze ze to bylo tylko do leczenia ale podejrzewam ze mozna najesc sie strachu w takiej sytuacji

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » poniedziałek, 18 października 2010, 20:16

Biopsja, onkologia, czekanie na wynik - nic milego... ale wszystko do przezycia :)

Ksenia
Ekspert

Postautor: Ksenia » wtorek, 19 października 2010, 20:49

to tylko teraz sie mowi - najgorszy jest moment chyba jak sie uslyszy od lekarza ze jednak cos jest nie tak i wtedy sa obawy co dalej, jak sobie z tym poradze i czy uda sie wyjsc z tego.

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » wtorek, 19 października 2010, 21:33

mysle ze po kazdej diagnozie gdzie robione sa dodatkowe badania sprawdzajace pojawia sie strach - co lekarz znalazl lub co wykaza wyniki - tez pobierali mi biopsje - najbardziej sie wystraszylam jak przyszedl list w ktorym dostalam informacje ze lekarz chce omowic ze mna wynik zmian przedrakowych oraz podjac kolejne leczenie jezeli to bedzie konieczne. Strach mialam w oczach ale na szczescie lekarz wytlumaczyl mi wszystko i sie troche uspokoilam. teraz patrze na to z innej perspektywy i wiem kiedy jest cos nie tak ze mna - wtedy staram sie kontaktowac z lekarzem gdyz to ja wiem lepiej kiedy jest cos nie tak z moim cialem.

na szczescie obecnie wszystko wyglada lepiej - za 11 m-cy znow kontrola i jestem ciekawa czy beda jakies zmiany czy bedzie wszystko dobrze jak miesiac temu ;)

Ksenia
Ekspert

Postautor: Ksenia » środa, 20 października 2010, 20:04

mam nadzieje ze bedzie dobrze - najwazniejsze zeby sie nie stresowac za bardzo teraz

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » środa, 20 października 2010, 20:27

o tym teraz nie mysle ale zaczne myslec bardziej gdy bedzie coraz blizej tego terminu

domowniczka
Ekspert

Postautor: domowniczka » piątek, 22 października 2010, 14:06

Pytanie do Gosi, dewi, soni i innych spoza kraju:
Czy, gdy używam polskich fontów to zaburzam Wam obraz czytania? ;-) Bo widzę, że wiele osób pisze bez polskich znaków i zastanawiam się dlaczego.

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » piątek, 22 października 2010, 18:45

domowniczko,

nie zaburzasz mi obrazu gdyz widze polskie litery ale ja miedzy innymi dlatego ze pisze z obcokrajowcami na forum angielskim ktorzy sa moimi znajomymi to odwyklam od uzywanie polskich fontow a po drugie mam laptopa ktorego kupilam w Anglii i nie chce przetsawiac na polskiego uzytkownika gdyz musialabym szukac polskich znakow po klawiaturze gdyz literki bylyby w innych miejscach.

domowniczka
Ekspert

Postautor: domowniczka » środa, 27 października 2010, 10:00

rozumiem :) postanowilam, ze od dzis bede pisac tez bez polskich znaczkow ;) o jak ladnie mi wyszlo :D

Wróć do „Endometrioza w innych krajach”