Podaruj komuś życie

Jak dbać o zdrowie? Czy leczenie wpływa na urodę? Nasze rady i propozycje.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Podaruj komuś życie

Post autor: Araja79 »

Udostępniam, ponieważ sama jakiś czas temu dołączyłam do grupy dawców... Po tym jak dowiedziałam się, że mam "kupę" problemów ze zdrowiem między innymi o Endo, zaczęłam się głębiej zastanawiać nad kwestią oddania narządów, tych które bym mogła oddać, które mogłyby uratować komuś życie lub zdrowie w momencie gdy ja, nie będę już miała z nich żadnego pożytku... Wiem, że spora ilość ludzi podchodzi do tematu w sposób :"E tam, nie muszę się tym martwić, nie umrę tak szybko, mam chore nerki więc się nikomu nie przydadzą"etc., ale nie pomyślą np. o tym, że" ok, mam chore nerki ale rogówki mogą się komuś przydać", jeszcze inni myślą "oddam narządy jak umrę, ale teraz jeszcze nie umieram, więc wydam zgodę na pobranie jak już będę wiedział/ła że nic już dla mnie nie da się zrobić, albo rodzina odda" W rzeczywistości tak nie jest. Nikt z rodziny w tym momencie nie podejmie za Ciebie takiej decyzji, bo będą w takim szoku, że nie będą racjonalnie myśleć... Niestety byłam już świadkiem takich sytuacji dwa razy, dla tego też zachęcam dziewczyny do podpisania zgody. Podaję linka :) :
https://www.dawca.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i uroda”