termometr elektroniczny

Jak dbać o zdrowie? Czy leczenie wpływa na urodę? Nasze rady i propozycje.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

termometr elektroniczny

Post autor: vwd »

jakich uzywacie termometrow? jakie polecacie?
moze Termometr elektroniczny douszno-czołowy Microlife IFR 100 - cena ok 100 zl
a moze stosujecie jakies inne, tansze?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: termometr elektroniczny

Post autor: gosiak76 »

osobiscie uwazam ze termometry elektroniczne maja duzy plus w ich stosowaniu - wskazuja dokladnie temperature ciala i nie trzeba wysilac wzroku ze zwyklym termometrem kiedy rtec byla srebrna ;)
ja kupilam taki elektroniczny termometr w tesco w anglii za okolo 35-40 zl i moge powiedziec ze jest bardzo przydatny w momencie kiedy cos jest nie tak ze mna - juz wiele razy go stosowalam a stosowalam go w momencie kiedy bylam oslabiona i bylo mi zimno - wtedy zanotowalam ze temp. byla ponizej 36 stopni a czasem nawet bliska 35.

Czy ktoras z Was tez czasem cos takiego odczuwa a pozniej okazuje sie ze temp. ciala jest zbyt niska badz za wysoka??
Czy sa jakies za i przeciw w stosowaniu tego typu termometru??
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 września 2010, 11:12 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: termometr elektroniczny

Post autor: vwd »

moja ciocia ma naturalnie obnizona cieplote ciala do ok. 35 st., gdy ma 36,6 to czuje sie okropnie i prawie odplywa... Ja bezposrednio przed oraz w pierwszych dniach podczas @ mialam 37 lub wiecej. Po okropnym bolu, gdy "urodzilam" skrzep czesto mialam temp. ponizej 36,6 - to dowod oslabienia organizmu.
Gosiu, nie lekcewaz tych skokow temp. - musisz o nich powiedziec lekarzowi prowadzacemu!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: termometr elektroniczny

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje za informacje Vwd - jestes niesamowita.
Teraz bede wiedziec na co mam zwrocic jeszcze uwage a moge dodac ze te wahania temperatur notuje sobie w notesie - dobrze jest tez wiedziec ze to wlasnie oslabienie powoduje ze temp. jest wtedy obnizona - a normalnie to mam zwykla temp. ksiazkowa czyli 36,6 ;)
Lekarza prowadzacego bede widziec dopiero w grudniu ale wiem ze zawsze moge go poinformowac o tym co sie ze mna dzieje poprzez emaile lub telefonicznie - wiec jak cos to bede notowac i przekazywac jemu informacje.

Ciesze sie ze mam taki termometr ktory szybko wskaze bardzo dokkladna temp. ciala - o to chyba przede wszystkim chodzi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: termometr elektroniczny

Post autor: vwd »

W szpitalach polskich moze nie zmienilo sie w ostatnich latach wiele, ale na pewno zmienil sie sposob mierzenia temp. Teraz przychodzi pielegniarka z jednym termometrem-pistoletem ;) i strzela w czolo, i w tym samym momencie podaje wynik i zapisuje zapisuje w karcie :D Przyznam, ze b.mi sie to podoba :) szukam wiec podobnego termometru, nadal... ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: termometr elektroniczny

Post autor: gosiak76 »

no to jest to niesamowite ze tak szybko jest podawana temperatura - a w anglii wkladaja do ucha i od razu maja dokladne temperature - doslownie w kilka sekund ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: termometr elektroniczny

Post autor: domowniczka »

kupilyscie w koncu te termometry? jakie?
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: termometr elektroniczny

Post autor: Kamil »

A ja jestem za zwykłym termometrem rtęciowym, chyba to siła przyzwyczajenia nie jakieś obiektywne powody, mam w domu termometr jeszcze po babci, już zabytek i zawsze się sprawdzał jak do tej pory... A co do temperatury to u mnie nie występuje raczej nigdy obniżenie poniżej 36,6 a jak już to bardzo rzadko i o kilka dziesiątych stopnia najwyżej... Za to mam silną skłonność do wysokiej gorączki, nawet zwykła grypa i normą jest że mam nieco ponad 40 stopni, żadne leki mi nie pomagają z tych ogólnie odstępnych wtedy, tylko siedzieć pod zimnym prysznicem żeby jakoś to przetrwać... Najwyższa miałem kilka lat temu 41,5 temperaturę ale to już dosłownie traciłem świadomość wtedy... Pozdrawiam :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: termometr elektroniczny

Post autor: vwd »

Kamil, ten wpis wiele tlumaczy :) Przezyles taka goraczke to Ty nie mozesz byc normalny :) ;)
a powaznie, przeciez trabia wszedzie, ze rtec niezdrowa... Ja wiem pamiatka to pamiatka i wyrzucac nie wolno, ale trzymaj za szklem, aby sie nie pobila :)
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: termometr elektroniczny

Post autor: Kamil »

Rtęć niezdrowa masz rację... ale taką dokładność jaką zapewniają termometry rtęciowe można osiągnąć jedynie w bardzo drogich modelach termometrów elektrycznych ponieważ ich parametry zależą od warunków zewnętrznych silnie... alternatywa są termometry zawierające alkohol zamiast rtęci :) Pozdrawiam :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: termometr elektroniczny

Post autor: vwd »

no, tak Ty przeciez fizyk jestes :) a mnie ostatnio nie mial kto pomoc w fizyce... moge skorzystac z Twojej wiedzy, gdy bede miala znowu jakies problemy fizyczne? ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Ekspert
Posty: 155
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 01:14

Re: termometr elektroniczny

Post autor: Kamil »

Bardzo lubię fizykę nie przeczę lecz aby nim być muszę jeszcze po drodze skończyć studia, a czarno to widzę haha Jasne o ile sam będę wiedział chętnie podzielę się wiedzą :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: termometr elektroniczny

Post autor: vwd »

ok, bede pamietala, dzieki :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: termometr elektroniczny

Post autor: domowniczka »

elektroniczny termometr bezdotykowy hitem prezentowym ;) kupuje pod choinke za 160 zl :) mysle, ze taki prezent sie spodoba ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: termometr elektroniczny

Post autor: gosiak76 »

mozesz cos wiecej o nim napisac ?? jak on w ogole dziala ???

ja juz spotkalam sie z termometrem pistoletem w szpitalu - szybkie mierzenie temeperatury bez zbedznego czekania ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i uroda”