HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
MariaMagdalena
Udzielający się
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2013, 00:31

HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: MariaMagdalena »

Moje kochane dziewczyny! :)

Wspomniałam o tym już w jednym ze swoich wpisów ale zrobię to tu, żeby więcej was to zobaczyło.

Byłam dziś zapisać się na laparoskopię. Wyznaczyli mi ją na 7 marca co mnie ucieszyło ale przed wyjściem Pani dr napisałam mi na kartce nazwę tego żelu i powiedziała, że skoro mam zrosty to ona poleca mi go kupić. Oni nie mogą tego zrobić, bo nie jest refundowany ale jeśli kupię go na własną rękę i przyniosę do szpitala, to w trakcie zabiegu, jak już powycinają mi te zrosty, to w miejscach gdzie były posmarują mi tym żelem i ma to podobno zapobiec pojawiania się ich ponownie w tych samych miejscach. Wszystko pięknie, działanie żelu brzmi jak bajka ale jest jeden haczyk- ten żel kosztuje ok. 600 zł!!!

I tu moje pytanie do was: czy któraś z was go kupiła, czy was posmarowali i czy faktycznie zadziałało? Bo prawdę mówiąc wydawanie 600 zł na ampułkę z 10 ml płynu, to dla mnie lekka paranoja... :lol:

Czekam na odpowiedzi, bo zegar mi tyka :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: gosiak76 »

U mnie nie stosowano tego zelu ani w Polsce, ani w Anglii wiec nie wiem jak wyglada sprawa z tym zelem i czy rzeczywiscie nie dojdzie do powstania ponownych zrostow.
Dziewczyny piszcie bo to jest dosc interesujacy temat.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: alcia28 »

Mnie w lutym br. lekarz wspominał przed laparo o takim żelu, ale byłam taka wycieńczona z bólu że nawet nie miałam siły o tym słuchać. Słyszałam również że jest to okropnie drogie ale podobno warto.
Ten żel jest to 100% czysty kwas hialuronowy,
który jest jednym z głównych składników ludzkiej tkanki łącznej, nabłonkowej i śródbłonkowej.
Słyszałam i czytałam że działa ale jak dla mnie to za droga przyjemność.
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: sylwiunia1 »

przed laparoskopią również mi lekarz wspomiał o tym żelu, oczywiście zaznaczył że bez tego żelu również zabieg wykona, skorzystałam z tej propozycji gdyż staramy się z mężem o dziecko, a powstające zrosty pooperacyjne mogą wpływać również na zapłodnienie, a i tak problemem jest już endometrioza.
Martika
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 31 marca 2014, 23:12

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: Martika »

Witaj Mario Magdaleno :shock:

Pisałaś rok temu, że lekarz zaproponował Ci zakup żelu Hyalobarrier endo. Jak potoczyły się Twoje losy w szpitalu? Jak udała się operacja? Postanowiłam do Ciebie napisać, ponieważ poruszyłaś bardzo kontrowersyjny temat
Mnie również lekarz zaproponował zakup tylko nie żelu a płynu antyzrostowego -Adept, który podobno ma działanie jak placebo (wiem to z innych źródeł na gruncie lecznictwa we Francji, a na temat tego żelu wiem tyle że w Europie Zachodniej jest on udostępniany tylko do lecznictwa szpitalnego, nie ma otwartej sprzedaży w aptekach dla pacjentów-Holandia, Niemcy, Francja)
Nie wiem czy warto wydać pieniądze ?
Proszę o odpowiedź( może jeśli któraś z Forumowiczek to przeczyta-proszę o odpowiedź)

Serdeczne pozdrowienia
Martika
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: vwd »

Dzien dobry :)
To i ja wtrace 3 grosze na ten temat.
Poniewaz przed ostatnia operacja b.dlugo rozmawialam z lekarzem to wypytalam go rowniez o tego typu zele i plyny.
Odradzil mi. Powiedzial, ze jak dostarcze do szpitala i sobie zazycze to oczywiscie zastosuja, natomiast on nie widzi takiej potrzeby, nie ma do tego przekonania i uwaza, ze w moim wypadku to zbedne, wiec ja nie kupilam.
Ktos kupil?
Martika
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 31 marca 2014, 23:12

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: Martika »

Witaj "VWD" :P

Dziękuję za informacje. Ja mam wyznaczony termin na maj i bardzo się obawiam. Mój lekarz sugerował, że ,mogę mieć rozsiane ogniska endo -dlatego dużo potrzeba będzie tego płynu bądź żelu;też powiedział że przeprowadzi operację bez tego ale lepiej byłoby dla mnie gdybym ten specyfik kupiła.
Dziewczyny, proszę napiszcie jeśli miałyście doświadczenia konkretnie w Szpitalu św. Zofii albo w innym szpitalu na terenie Warszawy

Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
M
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: vwd »

szpital św. Zofii uchodzi w kraju za najlepszy(moze jeden z najlepszych) - ma dobra opinie
Leczyla sie tam moja znajoma, kt. jezdzila specjalnie z Wrocka
Pomogli jej z endo
Pomogli z in vitro
Pomogli przy 2 porodach
---------------------------
ja niestety nie zdecydowalam sie na pokonywanie taaaaaakiej odleglosci
aqq007
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 9 stycznia 2014, 21:44

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: aqq007 »

Lekarz, który będzie mnie operował stwierdzi, że te żele antyzrostowe mają wątpliwe działanie i on nie poleca, więc ja nie kupuję. Mam termin na 8 maja.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: HYALOBARRIER GEL- którą z was tym smarowali???

Post autor: domowniczka »

ciekawa jestem czy jest w tym temacie jakis postep?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”