Zabieg, gdzie wykonać?

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
marta77777125
Udzielający się
Posty: 41
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 23:33

Zabieg, gdzie wykonać?

Post autor: marta77777125 »

Hej dziewczyny! Rok temu miałam usuwaną torbiel endometrialną w szpitalu. Niestety nikt mi wtedy nie stwierdził endometriozy, dlatego też po miesiącu miałam kolejną torbiel. Trafiłam do kliniki prywatnej. Aktualnie przyjmuję visanne. Mam 3 torbiele na lewym jajniku i czeka mnie zabieg. Jednak w klinice sama wizyta to wydatek przynajmniej 200 zł. Zabieg to 2.600 zł. Nie stać mnie na niego. W moim mieście nie potrafiono mi w szpitalu nawet zdiagnozować endometriozy, usunięto mi tylko torbiel, dlatego nie mam co się wybierać na zabieg do tego szpitala po raz kolejny. Dlatego też piszę do Was. Czy znacie godnego polecenia lekarza, szpital w innym mieście, który mógłby przeprowadzić zabieg i usunąć wszystko to co niepotrzebne? Jestem z Białegostoku. Z góry dziękuję za pomoc.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zabieg, gdzie wykonać?

Post autor: vwd »

Droga Marto,
teoretycznie mozesz ze skierowaniem do szpitala trafic wszedzie tam, gdzie sobie wybierzesz. Problem polega na kolejce. W niektorych placowkach czeka sie pol roku albo i dluzej (tak np. czekala Gosia-moderatorka). Wiekszosc jednak stosuje "polski standard", tzn. idzie na wizyte prywatna do lekarza, kt. pracuje w szpitalu, robi operacje dot. endo i od niego po kilku wizytach, a czasem po jednej otrzymuje skierowanie do szpitala, w kt. pracuje ten doktor. Wowczas doktor umawia konkretny, nieodlegly termin zabiegu, kt. odbywa sie na NFZ. Cala trudnosc polega na tym, by znalezc specjaliste od endometriozy, kt. pracuje w dobrym szpitalu! Z obserwacji i lektury forum polecam oddzialy ginekologiczne w duzych osrodkach! Tam bowiem maja setki podobnych przypadkow i wiedze jak z nimi postepowac. Dlatego radze, zastanow sie, gdzie Ci najb. pasuje, gdzie masz dobry dojazd... Poczytaj na forum kto gdzie robil laparo lub ciecie, kto jest zadowolony, kto nie jest... i wybierz.
Napisz co postanowilas
mocno pzdr. i zycze dobrego wyboru
koralik18
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2014, 15:03

Re: Zabieg, gdzie wykonać?

Post autor: koralik18 »

Witaj marta 77777125,
Sama raczkuję w temacie endometriozy, a na forum jestem od kilu dni, ale muszę przyznać, że trochę nie rozumiem Twojej sytuacji.
Usunięto Ci torbiel endometrialną, ale nie stwierdzono endometriozy, ale dostałaś (na receptę?) visanne?
U mnie do czasu operacji i badania sródoperacyjnego żaden lekarz nawet nie wypowiadał słowa endo. Po operacji już lekarz wspominał o endometriozie, dostałam 1 opakowanie visanne i musiałam czekać na wyniki decydującego badania histopatologicznego. Z tym wynikiem poszłam do lekarza kierujacego mnie do szpitala i od niego dostałam receptę na kolejne opakowania. Musiałam zostawić kopię tego badania, bo doktor twierdzi, ze na pewno NFZ będzie sprawdzał zasadność refundacji w moim przypadku.
Z tego co wiem, to bez wyniku badania histopatologicznego lekarze nie orzekają o endometriozie. Choć czytałam wypowiedzi innych dziewczyn, gdzie już w badaniu usg miały stawiane diagnozy...

Z tym szpitalem u mnie było tak, ze umówiłam sie na zwykłą wizytę do lekarza ginekologa na nfz ( zdziwiłam się, bo na wizytę czekałam króciutko), od razu dostałam skierowanie do szpitala (miałam do wyboru 3 placówki). Ze względu na olbrzymie rozmiary i podejrzenie nawet zmian zlośliwych (wysokie Ca 125) doktor kazał mi jeszce tego samego dnia pakować się i jechać na izbę przyjęć. Ja jeszcze chciałam dokończyć pracę, pozałatwiać jakieś sprawy, pranie sobie zrobić :lol: ale na szczęście doktor niemalże na mnie nakrzyczał i postawił mnie do pionu:) Na miejscu okazało się, ze nie ma wolnych miejsc i kazano mi przyjechać za 4 dni. Tak też zrobiłam i potem sie juz potoczyło. Wszystko miałam wykonane w ramach nfz. Szybciutko i nie zapłaciłam nawet złotówki.
Jeśli jesteś zainteresowana, to mogę Ci podać w jakim mieście, jaki szpital itd.

A robiłaś sobie marker ca-125?
marta77777125
Udzielający się
Posty: 41
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 23:33

Re: Zabieg, gdzie wykonać?

Post autor: marta77777125 »

koralik18, usunięto mi tylko i wyłącznie torbiel. Po 3 tyg dostałam wynik badania histopatologicznego- torbiel czekoladowa (stąd wiadomo, że to endo). Po 4 tyg od zabiegu poszłam do poradni w tym szpitalu. Na wizycie doktor sprawdził tylko jak się goją rany. Jak zapytałam dlaczego powstała torbiel, czy może powstać kolejna i co dalej?- usłyszałam- "Nic nie wiadomo, może być, a może nie. Niech Pani przyjdzie za rok. Ewentualnie mogę Pani dać tabletki na zatrzymanie okresu". Tyle się dowiedziałam. Żadnego wyjaśnienia, po co te tabletki, nic. Poszłam następnego dnia do innego lekarza i dowiedziałam się, że mam kolejną torbiel, ok 3 cm na tym samym jajniku.
Po tym cyrku udałam się do kliniki prywatnej, po usg i obejrzeniu wyników doktor stwierdził endo.
Przed zabiegiem marker CA-125- 246. Na karcie informacyjnej ze szpitala- 152.

Byłabym wdzięczna za informacje o szpitalu :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Zabieg, gdzie wykonać?

Post autor: vwd »

Czesc marta :)
co to za lekarz, kt. mowi: prosze przyjsc za rok? :x gdy stan niepewny
Przeciez zawsze potrzebne sa kontrole! Nawet gdyby bylo ok po operacji to trzeba miec plan dzialania i kontrolowac wszystko.
Jak dobrze, ze poszlas prywatnie! Madre posuniecie!
I co planujesz dalej?
marta77777125
Udzielający się
Posty: 41
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 23:33

Re: Zabieg, gdzie wykonać?

Post autor: marta77777125 »

Jego ojciec jest ginekologiem, a on chyba jest ginekologiem dzięki znajomościom... Chyba nawet nie miał pojęcia o endometriozie i czego wynikiem była torbiel.
Teraz biorę visanne, ale pojawiły mi się 2 torbiele odkąd go biorę (wcześniej była jedna, teraz 3), i czeka mnie zabieg, ale to kwestia prawie 3 tys. dlatego się waham..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”