Laparoskopia

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
vwd
Moderator
Moderator

Laparoskopia

Postautor: vwd » środa, 7 kwietnia 2010, 11:20

Jak ja przezylyscie? Czy bolalo? Jak przebiegala rekonwalescencja? A moze jestescie przed i sie boicie? Jesli macie jakies watpliwosci pytajcie smialo! :-) rozwiejemy je wspolnie :-)

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Re: Laparoskopia

Postautor: Zaklinka1989 » środa, 7 kwietnia 2010, 11:39

Jeszcze nie miałam laparoskopii i tak jak mowisz-boje sie. A swoje pytanie dot. wlasnie laparo zadalam w dziale "Jakie objawy mogą sugerować endometrioze" w watku "Laparoskopia-rozpoznanie endo". Bede wdzieczna za odp :)
Żaklina

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » środa, 7 kwietnia 2010, 12:43

Tam wlasnie odpowiedzialam :-) Nie boj sie!!!!!!! naprawde, nie ma czego :-) Jesli masz jeszcze jakies watpliwosci, pisz! A kiedy idziesz na to laparo?

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » środa, 7 kwietnia 2010, 12:55

Jeszcze nie wiem. Narazie mój ginekolog kazał dokładnie zapisywać w kalendarzyku menstruacyjnym kiedy miesiaczki i kiedy najwieksze bole. Jesli to faktycznie bedzie sie pokrywac to bedzie to najprawdopodobniej endo. Usg wychodzi mi dobre, jedynie co to "niewielka ilosc wolnego plynu w zatoce Douglasa". Zobaczymy. No napewno nie bede sie od tego migac. Jak juz moj lekarz sie zdecyduje ze trzeba zrobic laparoskopie napewno pojde.
Żaklina

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » środa, 7 kwietnia 2010, 13:05

im predzej tym lepiej :-) po co zyc w niewiedzy i stresie, a przy okazji zrob sobie USG ponownie u innego gina i porownaj

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » środa, 7 kwietnia 2010, 14:15

No wlasnie nie wiem czy sie nie zdecydowac pojsc tu u mnie prywatnie, lepszy sprzet i wogole... Wiem ze im predzej tym lepiej...No zobaczymy, niedlugo wybiore sie do lekarza, zobaczymy co mi powiem o tej laparoskopii.
Żaklina

patrycja89
Ekspert

Postautor: patrycja89 » czwartek, 8 kwietnia 2010, 16:42

Czesc..
Ja ide na laparoskopię 27 kwietnia, bardzo sie boje tego zabiegu. Lekarz jak narazie powiedzial ze bede miala usuwane to co sie da z chorego jajnika, bo istnieje mozliwosc ze sie zregeneruje z tym ze jesli podczas laparoskopii okaze sie ze guz jest za duzy to bede mnie operowac tradycyjnie czy jakos tak .. Nie potrafie zebrac mysli na ten temat..
Mam pytanie: jak przygotowac sie do tej operacji? Ja mialam problem pojsc do ginekologa a teraz majac swiadomosc ze bede lezala pod narkoza przez kilkoma ludzmi to mnie w srodku sciska..
poza tym.. przy pepku mam duzy pieprzyk czy to mzoe przeszkadzac w przeprowadzeniu laparoskopii?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 9 kwietnia 2010, 09:54

Patrycja, tak Ci pieknie, dlugo odpisalam.... i wszystko :oops: wcielo :( :( :( to przez ten moj brak czasu...za dlugo poza kompem :x

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 9 kwietnia 2010, 10:09

zaczelam wypowiedz jakos tak wesolo...

hahaha Rozbawilas mnie Patrycja tym pieprzykiem :-) :-) :-) Jestes prawdziwa kobieta, gdy mowisz:
patrycja89 pisze:majac swiadomosc ze bede lezala pod narkoza przez kilkoma ludzmi to mnie w srodku sciska.. poza tym.. przy pepku mam duzy pieprzyk czy to mzoe przeszkadzac w przeprowadzeniu laparoskopii?
To tak jak kiedys po potraceniu samochodem reanimowali kobiete, a gdy pakowali ja do karetki, powiedziala do znajomej(ktora zabierala jej dziecko do domu) "mam balagan w domu, nie zdazylam posprzatac" :D w tym momencie tak mogla powiedziec tylko kobieta :-)

Patrycja, olac pieprzyk, olac nagosc, olac jakikolwiek wtyd - LICZY SIE TYLKO TWOJE ZDROWIE :-) Jak ladnie poprosisz chirurga przed narkoza to moze przy okazji Ci ten pieprzyk wytnie ;-)
Przygotowywac sie specjalnie nie musisz (choc ja przed 1.narkoza napisalam testament hahaha) W szpitalu Cie przygotuja, badz o to spokojna :-)

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 9 kwietnia 2010, 10:42

patrycja89 pisze:jesli podczas laparoskopii okaze sie ze guz jest za duzy to bede mnie operowac tradycyjnie czy jakos tak .. Nie potrafie zebrac mysli na ten temat..

Patrycjo, przed zabiegiem poprosza Cie o podpisanie zgody na operacje. Jesli podczas laparo okaze sie, ze zmiany sa b.duze, to beda ciac tradycyjnie, ale... 1. to lepiej, ze od razu, bo przy okazji jednej narkozy; 2. bez dodatkowych nerwow i czekania na termin; 3. z reguly to sie nie zdarza, wiec to tylko ewentualnosc :-)

To naturalne, ze jestes zaskoczona i przerazona, spadlo to na Ciebie tak nagle... Ale teraz czytasz, oswajasz sie z mysla o zabiegu... podchodzisz do tego rozsadnie :-) Czuje, ze bedzie dobrze :-)

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » piątek, 9 kwietnia 2010, 14:41

Musi byc dobrze! Nie wolno Ci Patrycja myslec inaczej! A Vwd ma racje - w takim momencie liczy sie tylko i wylacznie Twoje zdrowie.
Żaklina

patrycja89
Ekspert

Postautor: patrycja89 » piątek, 9 kwietnia 2010, 16:44

Dziękuję Wam bardzo za te odpowiedzi, bardzo poprawiło mi się samopoczucie:)
Mało tego czytałam je razem z chłopakiem, który daje mi dużo wsparcia i ktoremu bardzo ta strona przypadla do gustu :) Czuję się duzo lepiej od kiedy zaczęłam czytać to forum.
Dziękuję:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » piątek, 9 kwietnia 2010, 20:00

Nie masz za co dziekowac. Od tego tu jestesmy. Ciesze sie ze Twoj chlopak Cie wspiera, to bardzo wazne. Nie kazdy facet rozumie ta chorobe, nie kazdy facet rozumie kobiete. Teraz zwracam sie do Twojego chlopaka - oby tak dalej! Wspieraj Patrycje, to dla niej bardzo wazne. Ciesze sie, ze ja rozumiesz :) A moze chcialbys do nas dolaczyc :) ? Usciski dla Was :*
Żaklina

patrycja89
Ekspert

Postautor: patrycja89 » sobota, 10 kwietnia 2010, 15:58

Wiecie co..
znalazłam pewną dobrą stronę tego zabiegu :)
Po powrocie do domu mam spać ile "wlezie" jak powiedział lekarz, a mi się to bardzoooo przyda:) i mam z tego zamiar skorzystać :)
Mam nadzieję, że i ja po tym wszystkim będę potrafiła pomóc innym i dać im choć odrobinę wsparcia:)
buziaki:*:*):)

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » sobota, 10 kwietnia 2010, 20:38

No i widzisz, juz zaczynasz dostrzegac pozytywne strony :) Super, tak trzymaj :) Wszystko bedzie dobrze. A po operacji wypoczniesz przynajmniej :) Jestesmy z Toba :*
Żaklina

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”