Laparoskopia

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Laparoskopia

Post autor: agachod1 »

Witaj. Przede wszystkim spokojnie, bez nerwow. Laparo to nic strasznego. Kazda z nas to przechodzila i wszystkie wiemy jak wielkie jest to przezycie, ale to naprawde tylko tak groznie brzmi. Ja bylam operowana w Niemczech i u mnie to pewnie troche inaczej wygladalo niz w Polsce, przynajmniej czasowo. Ja jednego dnia bylam operowana, a drugiego dnia rano moglam wyjsc do domku, ale wiem, ze w Polsce wyglada to troche inaczej. Wszystkie badania robia w szpitalu i po laparo trzeba zostac rowniez kilka dni. Wiadomo, przepisy... A do szpitala przydadza ci sie:
swoja koszulka, kapcie, skarpetki, grzebien, inne rzeczy osobiste, ktore moga ci sie wydac potrzebne jak bedziesz poza domkiem. Mozesz wziac cos do czytania jesli lubisz. Przy wyjsciu ze szpitala lepiej zalozyc cos luznego, a najlepiej sukienke zeby nie cisnelo w brzuch, bo po zabiegu to wszystko jest bardzo swieze. Zycze ci aby zabieg sie udal i zebys po nim szybko doszla do siebie. Pozdrawiam.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Laparoskopia

Post autor: magma »

W polskim szpitalu trzeba pamiętac o zabraniu sztućców i kubka...ja zawsze o tym zapominam... ;)
Powodzenia.
Dziewczyna, ktora była ze mną na sali, lezała od wtorku do czwartku (we wtorek badania, zabieg, w czwartek wypis) Była mobilna, bez leków przeciwbólowych, jedynie narzekała na delikatne wzdęcie brzucha
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Laparoskopia

Post autor: agachod1 »

Sztucce i kubek???? Dlaczego nikt o tym wczesniej nie wspomnial...? Nie komentuje... :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Laparoskopia

Post autor: gosiak76 »

Ja nie potrzebowalam ani sztuccow ani kubka jak szlam na laparoskopie do szpitala w Polsce, dlatego tez nic o tym nie pisalam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Laparoskopia

Post autor: magma »

Na stronie mojego szpitala o tym piszą. pewnie to sprawa indywidualna kazdej placowki...
(ostatnio musiałam się prosić o nóż...kubek dostałam)
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Laparoskopia

Post autor: alcia28 »

Ja laparoskopie przeszłam bardzo łagodnie. Po obudzeniu się na sali pooperacyjnej od razu sięgnęłam po komórkę i pisałam sms-y. Rekonwalescencja też nawet niezle, troche bolały mnie ramiona, ale to podobno od gazu który wpuszczają do środka. Najczulszy punktem był pępek. Długo pózniej czułam delikatne kłócie , no i mdłości zwłaszcza przy schylaniu się. Tak poza tym spoko:)
Patrycja781
Udzielający się
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 10 września 2013, 13:40

Re: Laparoskopia

Post autor: Patrycja781 »

Laparoskopię miałam robioną w WCO w Poznaniu.Jeśli chodzi o personel-super:)Najmniej komfortowo czułam sie w momencie "układania"mnie na fotelu operacyjnym.Czułam się jak żaba rozciągana do preparacji;)W moim przypadku najbardziej dokuczliwe okazały się gazy użyte do "napompowania"brzucha do zabiegu.Przedostały sie po zabiegu w okolice barku i wątroby.Myślałam że porozrywa mnie z bólu,a zanim lekarz doszedł do tego co mi jest to prawie cały dzień przespałam na krześle.Po zabiegu zostały mi tylko 4 małe blizny które są prawie niewidoczne.Odpadł ból związany z dużą raną jaka pozostaje zwykle po laparotomii.Odpada też problem związany z normalną kąpielą.Oczywiście że woda nie może być mocno gorąca i możemy leżakować w wannie ile nam się podoba,ale jest mniejsze ryzyko że podczas mycia zahaczymy myjką czy gąbką szwy.Ja osobiście uważam że (jeśli o mnie chodzi)po laparoskopii wszystko się goi mniej boleśnie.Zwykle po laparotomii w 3 tygodniu po zabiegu jestem tak opuchnięta w brzuchu że wyglądam jak w 6 miesiącu ciąży(siostra zwróciła na to uwagę)
aqq007
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 9 stycznia 2014, 21:44

Re: Laparoskopia

Post autor: aqq007 »

Czy podczas laparoskopii przy diagnozowaniu endo zawsze sprawdzana jest drożność jajowodów?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Laparoskopia

Post autor: gosiak76 »

Nie nie zawsze jest sprawdzana droznosc jajowodow podczas laparoskopii - specjalista daje Tobie dokumenty do podpisania przed zabiegiem, w ktorych jest ustalone jakie zabiegi beda przeprowadzone.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”