Szpital

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Szpital

Post autor: agachod1 »

Dzieki. Jak tylko bede czuc sie na silach, na pewno sie odezwe. :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Szpital

Post autor: vwd »

agachod1 i smerfetka29 ja tez trzymam za Was kciuki i zycze jak najmilszego pobytu w szpitalu (jesli to w ogole moze byc mile?) :)
madziaj pisze:czy ktos slyszal moze o szpitalu we wroclawiu na borowskiej?czy sa tam doswiadczeni lekarze jezeli chodzi o laparoskopie/operacje usuwania torbieli jajnika??? zastanawiam sie nad borowską ewentualnie szpital w poznaniu na ul. polnej. czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym zakresie?
i co wybralas? a czemu taki rozrzut: albo Wrocek albo P-n?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Aga i smerfetko zycze aby wszystko przebieglo pomyslnie i dajcie znac jak tylko bedziecie w stanie napisac co sie u Was dzieje i jak wygladalo przyjecie oraz pobyt w szpitalu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
smerfetka29
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 09:23

Re: Szpital

Post autor: smerfetka29 »

Na pewno napiszę Wam o moim pobycie w szpitalu...od chwili przyjęcia do samego końca jak było..:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Bedziemy czekac wiec na informacje :) A teraz zycze jak najmniej stresowych chwil i starajcie sie zapomniec o zblizajacym sie zabiegu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Szpital

Post autor: agachod1 »

Smerfetko, trzymam cie za slowo. Ja tez opisze moj pobyt od poczatku do konca. Ciekawa jestem jak wypadnie porownanie opieki medycznej w skali Polska - Niemcy.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

tez jestem ciekawa - ja mam porownanie pobytu w szpitalu zarowno w Polsce jak i w Anglii na podstawie wlasnego pobytu w szpitalach w obydwoch krajach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
smerfetka29
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 09:23

Re: Szpital

Post autor: smerfetka29 »

Witam Was..:) tak jak obiecałam wróciłam i zdaję Wam relację...w piętek trafiłam do szpitala..zrobili Mi wszystkie wyniki tzn USG(zwykłe i dopochwowe), rtg, krew no i oczywiście badanie ginekologiczne...wyszło, że mam trzy guzy w jamie brzusznej i kilka ognisk na lewym jajk\niku..:( w poniedzialek miałam operacje przygotowanie do operacji było lewatywa..:( kroplowka pol niebieskiej tabletki i na sale a na sali pamietam tylko jak Mi maske dolozyli do twarzy nic wiecej...płuca Mi usypiali pozniej....po operacji obudzilam sie wszystko było ok tylko do tlenu musieli Mnie podlaczyc bo troszke mi duszno było... ale wszystko po chwili było dobrze..:) wycieli Mi tylko te guzy z jamy brzusznej jajnik zostawili w srode wypisali Mnie do domu...czuje sie dobrze rana Mi nie przeszkadza tylko mam problemy z oddychaniem serce Mnie boli i mma dusznosci ale mysle ze dojde do formy..:) za trzy tygodnie wyniki beda mysle ze bedzie dobrze:) a jajnik bede Mi leczyc zobaczymy co bedzie dalej..:) pozdrawiam wszystkie kobietki i naprawdę nie ma co się bać:):)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Szpital

Post autor: vwd »

Czesc smerfetko :D
dzieki za zrelacjonowanie Twojego pobytu w szpitalu :) a czemu boli Cie serce i skad te dusznosci? Chorujesz na cos jeszcze? Zycze szybkiego powrotu do pelni sil :) :)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Szpital

Post autor: hercik17 »

Super że już po wszystkim.Mam nadzieję że szybko dojdziesz do siebie,ale skąd te problemy z sercem?pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Czy Twoje dusznosci moga byc powiazane ze masz alergie na jakies leki podane podczas narkozy ?? Dlaczego masz problemy z sercem i dusznosciami ??? Po operacji w szpitalu czasem bywa tak ze kobiety podlaczane sa do aparatury tlenowej gdyz organizm mogl zle zniesc narkoze.
Mam nadzieje ze jutro bedzie troszke lepiej - gdyby nie bylo poprawy to lepiej skontaktowac sie ze szpitalem gdzie mialas wykonywany zabieg by upewnic sie ze wszystko jest w porzadku. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia i pelni sil.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ania37
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2011, 22:13

Re: Szpital

Post autor: Ania37 »

Witajcie Dziewczynki :)
Powiedzcie proszę, czy przed zabiegami robiłyście szczepienia przeciwko żółtaczce?
A jakie badania zalecali Wam lekarze?
Ania
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Szpital

Post autor: agachod1 »

Hej. No moj termin operacji troche sie przesunal z powodow, ktore opisalam na swoim watku, takze musicie jeszcze troche poczekac dziewczyny. Jednak obiecuje, ze jak tylko wroce do domku i bede w stanie siedziec i pisac, zdam wam dokladnie cala relacje. Cos nie tak z tymi dusznosciami u ciebie smerfetko. Zastanawiam sie czy rzeczywiscie nie masz jakiejs alergii na leki. Mysle, ze powinnas isc z tym najszybciej do lekarza i o wszystkim mu opowiedziec. Oby objawy, o ktorych piszesz jak najszybciej ci ustapily.
Ania37 pisze:Powiedzcie proszę, czy przed zabiegami robiłyście szczepienia przeciwko żółtaczce?
A jakie badania zalecali Wam lekarze?
Mnie nie pytano o szczepienie przeciw zoltaczce. Przed operacja kazali zrobic krew i EKG, a USG w dniu zabiegu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Aniu ja w Polsce zostalam poproszona o zaszczepienie sie przeciw zoltaczce - inne badania zostaly wykonane w szpitalu dzien przed operacja gdzie zostalam juz zatrzymana do operacji dnia nastepnego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ania37
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 29 grudnia 2011, 22:13

Re: Szpital

Post autor: Ania37 »

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Jestem już po pierwszej dawce szczepionki, tak na wszelki wypadek - strzeżonego Pan Bóg strzeże.
A badania przed zabiegiem kazali zrobić mi we włąsnym zakresie. Widocznie byłabym zbyt dużym obciążeniem dla budżetu panstwa, grr...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Nie kazdy szpital prowadzi badanie przygotowujace do operacji we wlasnym zakresie - wiem ze w czesci kraju dziewczyny robily badania we wlasnym zakresie jak dostaly informacje jakie badania powinny zrobic. Czesc szpitali jednak prowadzic badania we wlasnym zakresie i miec do swojej dyspozycji wraz z karta pacjentki gdyz w roznych laboratoriach sa rozne normy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

Ja mam zgłosić się z badaniem gr.krwi. Szczepienie na żółtaczkę lekarz wybił mi z głowy...był przekonujący więc się nie szczepię. :)
Swoją drogą ciekawe czy przebadają mnie "po swojemu" przed operacją, czy bazowali będą na moich wynikach USG, które posiadam...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Ja zaszczepilabym sie przeciw zoltaczce - nie wiem czy wiesz ze to dla Twego bezpieczenstwa gdyby okazalo sie ze w czasie zabiegu wprowadzono Ci przez pomylke wirusa. Ja zostalam zaszczepiona przeciw zoltaczce pracuja z narzedziami chirurgicznymi wiec przed operacja bylam juz zabezpieczona. Nie ufalabym na slepo w tej kwestii innym.
Ciekawe kto zwrocic Ci odszkodowanie jezeli doszloby ze wirus zostalby wszczepiony - mysle ze musialabys zyc z tym do konca zycia bo lekarz powie ze nic takiego nie mowil zebys sie jie szczepila, szpital tez nie zaplci bo sie nie zaszczepilas - nawet agencja ubezp. nie wyplacilaby niczego bo to byloby z Twej winy ze sie nie zaszczepilas.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

"Niestety nie ma obecnie szczepionki, przeciw zakażeniu wirusem zapalenia wątroby typu C. Prognostycy zakładają, że taka szczepionka może zostać wynaleziona około 2015 roku. Ale jak zwykle praktyka weryfikuje dodatnio lub negatywnie tego typu prognozy."

na WZW C, która jest najgroźniejsza nie ma szczepienia a WZW A i B jest "wyleczalne", możliwośc zakażenia b.mała... Po wyjściu ze szpitala, jak zawsze, sprawdzę, czy mnie nie zarażono... :)

Jestem przeciwniczką wszelkich szczepień, z zasady.... :) (może dlatego, że jeszcze się nie przejechałam).
Zaryzykuję, poza tym i tak nie zdążę już nadrobić tych szczepionkowych zaległości...więc nie mam już o czym mysleć...

Bużka :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Nie wiem czy jest wyleczalne WZW typu B - ja musialam byc koniecznie zaszczepiona ze wzgledu na stycznosc z instrumentami chirurgicznymi w pracy. Lekarz chcial zebym sie zaszczepila w Polsce na to przed operacja. Wystarczy jedno szczepienie i jestes zabezpieczona na miesiac czasu i pozniej kolejne szczepienie.
Decyzja nalezy do Ciebie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

hmmm...to mam o czym myslec, wydawało mi sie, że dopiero druga dawka zabezpiecza przed zachorowaniem...
skonsultuję to z moim lekarzem rodzinnym... :)

dzięki
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Szpital

Post autor: agachod1 »

Dziwne, bo mnie nikt nie pytal oszczepienie przeciwko zoltaczce. Musze sie spytac lekarza przy nastepnej wizycie. POzdrawiam.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

Bum na to szczepienie minął, znieśli obowiązek, choć wiem, że w Polsce jeszcze zdarza się usłyszeć pytanie "czy był pan/pani szczepiony na żółtaczkę?"
Tak naprawdę wiele paskudztw mozna wynieść ze szpitala. najnowsze doniesienia znajomych: e-coli w moczu i gronkowiec we krwi...bleee
Nic to...nie myslimy o tym.Nie nakręcamy się...Myślimy pozytywnie ;) ze szczepieniem lub bez.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Szpital

Post autor: agachod1 »

To prawda, myslmy pozytywnie. Tylko, ze czasami to nie pomaga, kiedy faktycznie moze dojsc do zakazenia podczas operacji przez zainfekowane instrumenty chirurgiczne. Ja zobacze. Przy nastepnej okazji na pewno spytam lekarza o taka szczepionke. Pozdrawiam.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

Szpital moim okiem

Przed zabiegiem:
-wieczorem lekka, wczesna kolacja
-rano, w dniu operacji, zero jedzenia i picia

Na izbie przyjęć:
dowód osobisty, dowód ubezpieczenia, skierowanie do szpitala

Po przyjęciu na oddzial:
1. wywiad pielęgniarski+ pobieranie krwi, wenflony, lewatywa (nie taki diabeł straszny), golenie, jeśli ktoś tego nie zrobił w domu
EKG, mierzenie ciśnienia
pytali o szczepienia, ale nie wymagają ich (na trzy osoby w sali, dwie nie miały),
wymagano wynikow grupy krwi ( wiedziałam od lekarza kierującego na zabieg)

2.wywiad ginekologiczny+ badanie gin+ USG
3. kroplówki z solą fizj/ glukozą
4. krótka rozmowa z lekarzem operujacym
5. wywiad anestezjologiczny (pieknie wytłumaczył jakie znieczulenie zastosuje i dlaczego)
ze względu na wymioty po ostatniej narkozie anestezjolog podał mi, przy okazji przygotowywania do operacji, coś zapobiegającego wymiotom...Zadziałało...Proście o ten lek jeśli wiecie, że źle znosicie narkoze!

Bez cewnikowania (piszę o tym bo wiem, że niektóre dziewczyny tego boją się szczególnie)
Bez drenowania
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Podejrzewam ze cewnik mialas zalozony jak zostalas uspiona a w momencie przed wybudzeniem usunieto Ci go wiec moze nie wiesz czy go mialas. W Anglii jest tak ze cewnik zakladaja juz na sali operacyjnej - gdy bylam na sali pooperacyjnej cewnika juz nie mialam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

hmmm.pielęgniarka wyraźnie informowała, że nie cewnikują.
Jeśli jednak cewnikują w narkozie to tak jakby tego cewnika nie było... :D

Lezała ze mną laska, ktora tego bała się bardziej niż samej laparoskopii...a przecież nie ma się czego bac, choc pewnie wspomnienia macie rózne...ja nie mam złych (byłam cewnikowana po cesarkach, "na żywo", kiedy bol nie pozwalał mi wstać do toalety)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Szpital

Post autor: agachod1 »

Witam. Obiecalam, ze opisze tu swoj pobyt w szpitalu. Madziu, mysle, ze sie nie obrazisz jak zrobie to na twoj styl, bo w sumie wszystko opisalam juz na moim watku, a nie chcialabym tak duzo znowu opowiadac. Bedzie wiec krotko, zwiezle i na temat.
czwartek, 19.04
9.30
rozmowa z lekarzem ogolnym, badanie oglone brzucha, badanie oddechu
pobranie krwi
11.00
rozmowa z anastezjologiem
11.30
badanie defakograficzne
12.30
przyjecie na oddzial, normalny obiad
17.00
kolacja
22.00
tabletka na przeczyszczenie, po 45min bylo po wszystkim
piatek, 20.04
6.00
mierzenie cisnienia, temp
6.45
dostaje zel na wyczyszczenie ujscia
7.00
rozmowa z lekarzem operujacym
7.15
biore jakas tabletke, chyba glupi jas i jade na sale przedoperacyjna, zakladaja mi skarpetki zebym nie zmarzla w nogi, okrywaja mnie dokladnie zebym sie nie wychlodzila, potem przykrywaja mnie podgrzanym materialem, coz za wygody, czuje sie jak w SPA...
ok 7.45
podobalo mi sie podchodzenie do narkozy, najpierw anastezjolog oparl brzeg maski o moja brode, trzy wdechy, chyba pytano czy jestem zmeczona, zdazylam odpowiedziec i odplynelam

Ogolnie bylo bezstresowo. A z tym cewnikiem to czego tu sie bac? Ja mialam zakladany najpierw tylko w celu oproznienia pecherza, a potem drugi raz na dluzej dopoki nie zaczne wstawac. Bolalo tylko przez chwilke, takie uklucie. No ale oczywiscie kazdy inaczej reaguje i moze faktycznie dla nie ktorych to jest bardziej bolesne. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Szpital

Post autor: gosiak76 »

Ja nie wspominam zle cewnikowania i cewnik mialam w sumie przez cala dobe - zalozony byl przed operacja na sali pooperacyjnej skad zabierano mnie juz do sali operacyjnej. Po operacji bylam nieprzytomna a dzieki cewnikowi nie musialam wstawac do toalety. Pierwsze moje wstanie bylo dnia nastepnego po operacji i wyjeciu cewnika.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Szpital

Post autor: magma »

Ja też uważam, że cewnik to super wynalazek...chętnie go wykorzystałam... :D i wcale nie z lenistwa...:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”