jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

Witajcie,

mam pytanie odnosnie badan przedoperacyjnych - jakie sa to badania i jak to wszystko wyglada?
Wiem od mojego lekarza ze wszystkie badania przedoperacyjne bede miala wykonane w przeddzien operacji - musze sie pojawic raniutko na czczo na izbie przyjec gdzie zostane juz tego dnia przyjeta do szpitala (7 grudnia 2010) - operacja zostanie przeprowadzona 8 grudnia 2010.
Czy ktos z Was moze mi opisac droge przygotowania do operacji??

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

U mnie bylo tak ;) :
:? na czczo bad. krwi (7 fiolek), warto zabrac potwierdzony wynik bad. grypy krwi, bo to o jedna fiolke zawsze mniej! - w szpitalu, w kt. bylam honorowali tylko: grupe krwi wspisana do starego dowodu osobistego (co to za absurd, aby uzywac nieaktualnych dow. tozsamosci?! dlaczego nie ma wymogu wpisywania gr. krwi do dow. wspolczesnych???!!!!) lub osobna kartke z bad. grupy krwi (przewaznie, aby sie nie zniszczyla i sluzyla dlugie lata byla ona zafoliowana) lub kartonik, wydany ze stacji krwiodawstwa, kt. jest jednoznaczny ze wspisaniem danej osoby i jej grupy krwi do Komputerowaj ewidencji, z kt. moga korzystac szpitale (ponoc kosztuje to ok. 10 zl, musze to dokladnie sprawdzic i byc moze wpisac sie na te liste), natomiast na pewno nie honoruja tzw. wypisow z poprzedniego szpitala
:? bad. moczu
:? wazenie, mierzenie
:? cisnienie krwi
:? przeswietlenie klatki piersiowej
:? EKG
:? bad. gin.
:? USG tradycyjne
:? USG dopochwowe
:? bad. internistyczne
:? wywiad pielegniarski
:? wywiad lekarski
:? rozmowa/wywiad z anestezjologiem
i juz :D
w zaleznosci od ustalen z wywiadu dostajesz lub nie dostajesz tabl. na uspokojenie wieczorem i/lub rano, a potem - to juz sala operacyjna:)

Mysle, ze warto rowniez w tym miejscu wspomniec co nalezy zabrac ze soba do szpitala :) Co bys Gosiu wziela? ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

Na pewno rzeczy ktore bym wziela to:
- koszula nocna lub pizamka,
- szlafrok
- kapciuszki badz klapki,
- cieple skarpetki,
- recznik, zel pod prysznic, szczotka i pasta do zebow,
- dezodorant (?? - o ile mozna uzywac go)
- cos do czytania lub odtwarzacz mp3 z jakas muzyczka ktora spowoduje ze bedzie sie zrelaksowanym (o ile mozna miec to przy sobie),
- telefon komorkowy lub jakies drobne pieniadze zebym moc zadzwonic z telefonu w szpitalu.

Czy zapomnialam jeszcze o czyms ??? Prosze o dopisanie w razie czego :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 lipca 2010, 19:50 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

A z ta grupa krwi ktora jest akceptowana tylko ze starego dowodu osobistego to rzeczywiscie jakis absurd bo chyba juz nikt nie uzywa tych dowodow.

Sporo tych badan bedzie jak widze - wiec sie nie dziwie ze bede miec zajety caly dzien 7 grudnia :P

Mysle ze ciezko byloby wpisac grupe krwi do nowego dowodu - ale z ta karteczka ktora bylaby zalaminowana to wcale nie glupi pomysl - moze jak teraz bede w Olsztynie to zrobie sobie badanie grupy krwi ktore przyda mi sie na dluzej bo pewnie jeszcze nie raz bede w szpitalu :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

Dlaczego ciezko wpisac grupe kwi do nowego dowodu?????????
Jest PESEL, jest adres... Wystarczy jedno zarzadzenie, ze kazdemu 18-tkowi robi sie bad. krwi przed odbiorem dowodu! Mielismy wielka akcje wydawania nowych do. osob., chodza sluchy, ze za chwile znow bedziemy miec akcje, bo trzeba umiescic linie papilarne, tak? wiec dlaczego nie mozemy miec tam wpisanej grupy krwi???????
A starych dow. oczywiscie nikt nie uzywa, ale leza w szufladzie na pamiatke ;) i przydaja sie czasem w szpitalu :D
---------------------------------
Gosiu, wymienilas prawie wszystko :)
W grudniu skarpetki jak najb., bo w lipcu to juz niekoniecznie ;)
ale
1.skierowanie do szpitala, ksiazeczka ubezp. lub jej zastepstwo, kalendarzyk miesiaczkowania i zapisane info o branych lekach (przydadza sie tez wypisy z poprzednich szpitali, jesli dot. tej samej choroby)
2.pizamka przy zabiegu gin. absolutnie nie, bo gumki przeszkadzaja i "po" lezy sie bez majtek, wiec lepsza jest koszula
3.jesli bez majtek Cie krepuje to zaopatrz sie w majtki jednorazowe tzw. poporodowe
4.koszule to nawet proponuje wziac 2 (gdy sie pobrudzisz np. krwia to masz na zmiane, zanim Ci ktos doniesie podmianke)
5.klapki pod prysznic
6.na rany zalecane jest przemywanie szarym mydlem, najlepiej "bialym jeleniem"
7.papier toaletowy, papierowe reczniki, do rozscielania na kiblu - tego wiecznie w szpitalach brakuje
8.podpaski, bo czesto wystepuja plamienia, a niekiedy @ zaraz po zabiegu, a jak nie masz to chodzisz z lignina
9.nozyczki (przydadza sie, gdy zlamiesz paznokiec albo gdy chcesz odciac metke z nowej koszuli)
10.igla z biala nitka ;) bo...w szpitalu czesto dostaje sie mocno podarta koszulke operacyjna, w kt. lezy sie czasem 2 doby, a kt. ma np. taki dekolt, ze widac cale piersi :lol: przydaje sie rowniez do zszycia podartej poszewki ;)
11.woda!, suchary
12.zatyczki do uszu,gdy Ci sie trafi chrapiaca wspolokatorka, albo sala blisko porodowki, albo remont lazienki ;)
----------------------------------------wymieniac jeszcze? ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

Vwd - mozesz wymieniac :)
Ja najwyzej dodam jeszcze dowod tozsamosci zeby bylo wiadomo ze ja to ja :D

wszystko sie przyda - tylko ze troche tak dziwnie personel medyczny bedzie na mnie patrzyl jak sie pojawie z torba podrozna :P

Lezenie bez majtek nie bedzie mnie krepowac gdyz juz lezalam w szpitalu w Anglii - a wiem ze od czasu do czasu pielegniarki sprawdzaja czy wszystko jest w porzadku i czy nie musi nikt interweniowac bo jest np. krwotok.

No wlasnie skierowanie do szpitala - musze o tym porozmawiac z moim lekarzem jak bede teraz w Polsce gdyz on zapisal mnie na operacje do szpitala, gdzie on pracuje. Ksiazeczki ubezpieczeniowej nie mam ale mam Europejska Karte Ubezpieczenia Zdrowotnego (wydana w Anglii jako European Health Insurance Card ktora jest wazna do pazdziernika 2013 roku). Mam wypis ze szpitala ale byl to wypis po zabiegu usuniecia komorek przedrakowych w angielskim szpitalu - czy to tez bedzie potrzebne?
co do lekow to mam podac leki jakie wczesniej stosowalam czy jakie stosuje w danej chwili?
Jak odlegle musze miec zapisane okresy miesiaczkowania??
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

w sumie gdyby pomysleli to mogliby cos takiego wymyslec - ale czy kazdy zgodzilby sie na to - moze takie dane bylyby za duza interwencja w dane osobowe - moze niektore osoby moglyby wykorzystac takie informacje w poszukiwaniu dawcow na sile - kiedys w moim miescie byla dziwna sytuacja gdyz wiele osob zaginelo a okazalo sie ze zostali zamordowani dla organow - trudno o tym mowic jakby to wygladalo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

jak komus zalezy to zdobedzie twoj wlos i zbada sobie cale twoje DNA...
a grupa krwi to podstawowe bad., robi sie je np. kobietom w ciazy, wiec latwo znalezc kogos kto ma konkretna grupe, tylko po co?
mnie samej robiono bad. grupy krwi juz kilka razy! - wydawanie niepotrzebne pieniedzy!!
--------------------
jeszcze cos mozna dorzucic do tej podroznej torby szpitalnej ;)
13.jednorazowa maszynke do golenia - w szpitalu czesto stosuje sie jeszcze zyletki, a nimi latwo sie zaciac ;)
14..... ja biore swoj jasiek (zamiast przytulanki ;)) bo spie bez duzej poduchy

tak do grudnia to zapakujemy dwie duze torby :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

no to nie bedzie zbyt wesolo - musze pomyslec o jakims jasku ktory utuli mnie do snu - mam super jaska z osiolkiem z kubusia puchatka - jest mieciutki i na pewno bedzie mi dobrze :)

jak pomysle ile rzeczy bede musiala zabrac to az odechciewa mi sie wszystkiego bo pozniej czeka mnie pakowanie do Anglii na 19 grudnia - ciagle na walizkach :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W sumie co do grupy krwi to uwazam jednak ze warto zrobic takie badania jeden raz i miec dokument przy sobie zawsze - nawet w chwili jakiegos wypadku to dzialanie jest o wiele szybsze i skuteczniejsze niz marnowanie czasu na okreslanie grupy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

przypomnialo mi sie, ze przed narkoza prosza o zmycie lakieru przynajmniej z jednego paznokcia, wiec moze zmywacz ;) przewaznie pozycza sie go od pielegniarek, ale moze lepiej miec swoj ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

chyba raczej nie bede malowac paznokci do szpitala - do pracy tez nie maluje paznokci gdyz przepisy tego zabraniaja bo pracuje przy instrumentach szpitalnych ktore sa wysylane do szpitali i uzywane w trakcie operacji - wiec jakos jak na razie odwyklam od lakieru ale dziekuje za rade :) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

jest jeszcze cos co warto zabrac :): nasaczone chusteczki higieniczne, moga byc takie jak dla niemowlat, ale sa tez takie z rumienkiem :) W szpitalu przecieralam nimi rane oraz przecieralam cialo, gdy nie moglam jeszcze wstawac...

Pracujesz w szpitalu??? i mnie laika pytasz co zabrac, jak sie przygotowac, jakie bad. robic?! :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

Vwd,

ja nie pracuje w szpitalu tylko w firmie ktora swiadczy uslugi sterylizacji narzedzi szpitalnych :)
Gdybym pracowala w szpitalu to pewnie wiecej rzeczy udaloby mi sie dowiedziec od lekarzy wtedy :) a tak gdy szlam do szpitala w anglii to wraz ze skierowaniem do szpitala otrzymalam informacje co powinnam a czego nie powinnam zabierac z soba do szpitalu na dzien operacji - mysle ze jestem wiekszym laikiem niz Ty :) ja mialam tylko jedna operacje w moim zyciu jak dotychczas - przede mna szykuje sie moja druga operacja. Jestem ciekawa ile ich jeszcze bedzie przede mna ;)

A co do tych chusteczek nasaczonych - mysle ze to dobra podpowiedz - musze o nich pamietac gdyz z pewnoscia sie przydadza zarowno w szpitalu jak i w domku :) dzieki :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

ok, rozumiem :)
jeszcze mozna zabrac male lusterko :) nie bylo go ani w moim pokoju, ani w najblizszej lazience ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

to pewnie dlatego nie ma zebysmy nie widzialy siebie jak wygladamy po dluuuuugiej narkozie ktora powoduje ze jestesmy wykonczone - gdybysmy spojrzaly w lusterko to pewnie wystraszylybysmy sie same siebie - wiec pewnie dlatego nie ma lusterek :) :lol:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

tez przemknela mi ta mysl :lol: :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

czyli myslimy w ten sam sposob :) bo w sumie i tak nie mozesz sie wymalowac i ubrac elegancko jak wychodzisz gdzies wieczorem na jakas impreze powiedzmy - wiec tak naprawde po co Ci lusterko :D ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

czy lekarze po wykonaniu operacji pozostawiaja dren albo cewnik?? jezeli zakladaja dren to w jakich sytuacjach??? po jakim czasie jest wyjmowany cewnik jezeli jest wciaz kiedy sie wybudzimy z narkozy???

czy przed wykonaniem operacji jest przygotowanie jelit - tzn. czy na przeczyszczenie drog pokarmowych a wlasciwie jelita dostaje sie jakies srodki?? na ile przed operacja??
czy rowniez dostaje sie plyny krwiozastepcze na kilka godzin przed operacja??

ile czasu po operacji dostaje sie kroplowke zanim zapadnie decyzja ze mozna cos dostac do jedzenia?? czy po operacji mozna pic czy tylko zwilzac usta woda???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

opowiem o sobie, bo mam to "na swiezo" w pamieci ;)
Cewnik zalozyla mi siostra oddzialowa w gabinecie zabiegowym o godz. 7.00; na sali operacyjnej zjawilam sie o 7.20; poniewaz popsula sie aparatura operacja zaczela sie z opoznieniem o ok. 8.40. Cewnik zdjeto wowczas, gdy zezwolono na wstawanie - w moim wypadku 27 godz. po zalozeniu. Ze wzgl. na to, ze dostalam bol rwy kulszowej i nie dalam rady chodzic do WC podawano mi basen, co nie bylo przyjemne i osobiscie wolalabym miec nadal cewnik ;)
Wczesniej mialam kilka razy w zyciu zalozony cewnik i tylko raz mnie szczypalo, ale przed zabiegiem wyjeto go i zalozono prawidlowo :) Cewnikiem sie nie przejmuj!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

dziekuje za informacje - naprawde to jest pomocne zeby wiedziec jak to wszystko wyglada.
Nie przejmuje sie zbyt cewnikiem - chcialam po prostu wiedziec czy od razu zdejmuja po operacji czy zostawiaja. :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

przed operacja - lewatywa ;)
po - zwilzanie ust i kroplowka :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

dziekuje bardzo - juz to mi sie coraz mniej podoba ale zostaje przy podjetej decyzji co do laparoskopii ;)

buziale sle Tobie Vwd :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

lewatywa jest ok, gwiazdy stosuja ja co tydzien, dla zdrowia ;)
ja mialam wieczorem i rano przed zabiegiem
nie lubie natomiast golenia ;) raz przed planowana wizyta w szpitalu wydepilowala mnie kosmetyczka
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

czy przed kazda operacja jest golenie???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

przed operacja i planowanymi zabiegami chyba raczej tak
Na pewno bylam golona przed laparo i cieciem :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

dziekuje za informacje - pytam bo jak mialam skracana szyjke macicy zeby usunac zmiany przedrakowe to nie bylam poddawana goleniu w Anglii - moze dlatego ze to bylo robione droga naturalna i nie robili zadnych otworkow czy naciec ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

vwd pisze:jeszcze mozna zabrac male lusterko :)
i suszarke :)
Na Szkole Rodzenia mowiono nam m.in. o tym, by miec przygotowana torbe do szpitala - na wypadek, gdyby porod zaczal sie np. 2 tygodnie wczesniej :) to co mialo byc dopakowane w ostatnim momencie mialo byc napisane na kartce przy torbie, aby w panice niczego nie zapomniec ;) Wiec na tej kartce zapisane bylo: polowa główki zielonej kapusty ;) po urodzeniu, po jednym lisciu miazdzy sie widelcem i wklada na piersi jako oklad Wymienia sie co kilka godzin przez caly pobyt w szpitalu oraz stosuje w domu, zwlaszcza, gdy piersi robia sie gorace i nabieraja za duzo pokarmu :) To naturalny sposob naszych babc :D W moim szpitalu nikt sie temu nie dziwil, zadna z poloznic nie miala zapalenia piersi, a przy karmieniu o to nietrudno ;)
Na tej Szkole Rodzenia otrzymalysmy spis potrzebnych rzeczy dla mamy i dla dziecka w szpitalu. Pamietam nasze zaskoczenie i dyskusje po co na liscie: lusterko i suszarka do wlosow ;) bo przeciez w koncu mozna nawet tydzien czy w ostatecznosci dwa przezyc bez mycia gloy :lol: Ciekawa jestem czy ktoras z Was wpadnie na to, po co kazali to brac ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

nie mam zielonego pojecia - jedyne co mi sie nasuwa to moze jak ktoras chce zobaczyc jak wszystko sie goi po cesarce lub szyciu krocza??? suszarka - moze po to ze dziecko ktore wydostanie sie z brzuszka jest mokre i trzeba je wysuszyc zeby bylo suchutkie ;)
lepiej powiedz bo nic nie przychodzi mi do glowy bo nie rodzilam jeszcze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: vwd »

z lusterkiem bingo! :)
mozna zobaczyc naciecie krocza, zalozone szwy, czy nic nie ropieje, czy sie dobrze goi... :)
bo przeciez nie ma sil, aby sie zginac i wkladac glowe miedzy nogi ;)
suszarka natomiast...
przydaje sie do osuszenia krocza. Zasada jest taka, ze trzeba je wietrzyc ;) ale dzis, kiedy calymi dniami siedza u poloznic goscie jest to niemozliwe :) wobec tego podsusza sie je suszarka :D smieszne, nie?! ta suszarka jest wskazana zwlaszcza, gdy zaczyna sie cos zlego dziac, czyli, gdy sa uplawy albo pojawia sie ropa
Oczywiscie robi sie to krotko, letnim, srednim strumieniem. Mnie zapisano lampy naswietlajace, kt. osuszaja i powoduja, ze rana sie szybciej goi, ale zalecono miedzy tymi zabiegami podsuszac suszarka ;)
jak widac... Szkoly Rodzenia sa b. przydatne z roznych wzgledow :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

to jest naprawde bardzo ciekawe - nie wiedzialam nic na ten temat odnosnie suszarki i pewnie dlugo bym na to nie wpadla - rzeczywiscie szkola rodzenia daje duzo ciekawych informacji .
nawet nie zastanawialabym sie ze po porodzie to miejsce musi byc suche i ze to jest naprawde az tak bardzo wazne.

dzieki Vwd - jest to naprawde przydatna informacja :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jakie badania poprzedzone sa przed wykonaniem laparoskopii?

Post autor: gosiak76 »

bardzo wazne jest rowniez aby zaszczepic sie przeciwko wirusowemu zapaleniu watroby typu B zanim pojdziemy na jakakolwiek operacje do szpitala.

wiem rowniez ze lekarz o tym przypomina lub pyta czy bylysmy szczepione przeciwko temu wirusowi - tak bylo w mojej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”