jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

witajcie,

chcialabym sie dowiedziec jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii - czy lekarz w jakis konkretny sposob sprawdza jak wszystko sie goi, czy wykonuje kolejne usg i od czego zalezy sposob dalszego leczenia.

Pozdrawiam
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
cattipo
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: cattipo »

Witaj, kontrola to po prostu wykonanie usg i oglądniecie blizny. dalsze leczenie zależy od tego czy masz już nowe cysty, czy nie. Ja osobiście przez około 4 miesiące nic nie miałam, ale potem powróciło. Z tym że mam endo w bardzo zaawansowanym stopniu i sama laparoskopia w moim przypadku nie wystarczyła. Przebyłam już kurację tabletkami Provera, Danazol. teraz jestem na etapie Decapeptyl depot w zastrzykach i jak narazie nie było skutków ubocznych.
Życzę dużo cierpliwości, zdrowia i oby nie było nawrotów. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

dziekuje bardzo za informacje - naprawde jest to pomocne zeby wiedziec jak to wszystko wyglada.

Zycze Tobie dalszych sukcesow w leczeniu i mam nadzieje ze endo nie zawita u Ciebie juz przez dlugi czas oraz ciesze sie ze sa leki ktore moga pomoc w walce z endo.
Pozdrawiam cieplutko
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Anuś
Udzielający się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 13:58

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: Anuś »

Witam serdecznie :D dokładnie tak jak post powyżej :wink:
Awatar użytkownika
Ineska25
Udzielający się
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 13:33

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: Ineska25 »

ja miałam laparotomię. wizytę kontrolną wyznaczono mi na 3 tyg. po operacji czyli mniej więcej z odbiorem wyników histopatologicznych. nie jestem zadowolona z tego miejsca gdzie byłam (klinika przy szpitalu im. dzieciątka Jezus). lekarka wypisała mi leki antykoncepcyjne nie powiadamiając o drogach leczenia ani czy jest to konieczne. Przepisała mi mercilon po którym miałam szereg skutków ubocznych chociaż wiadomo, że u ponad 90%( dane z różnych forów) wywołuje plamienia to i tak go dostałam. Lekarka zbadała mnie palpacyjnie (czyli uraczyła mnie swoją "delikatną" rączką ) no i obejrzała bliznę pocieszając mnie, że w miejscu gdzie jest duży strup pewnie zostanie mi dół. Przestraszyłam się na szczęście moja mama jest przytomną osobą i pocieszyła mnie że nie będzie tak ( kupiła mi solcoseryl w żelu na świeże blizny po operacyjne). Nie pamiętam już czemu nie zrobiono mi od razu cytologii. W każdym razie później co przychodziłam co 3 miesiące tam na kontrolę to miałam innego lekarza więc musiałam zrezygnować. Ostatni nawet mnie nie zbadał tylko założył ( co wyraził słownie) że jestem młodą dziewczyną ( nie patrząc w kartę, mam 26 lat a wyglądam na nastolatkę zwłaszcza bez makijażu). Cytologię pobrano mi po 6 miesiącach od operacji i lekarz stwierdził że chyba można już zrobić usg gdzie terminy na usg 2 miesięczne i dodał, że się nie pali chociaż mógł to zrobić od ręki wolał podziwiać swoje paznokcie. Wracając do cyto. poprano mi zwykłą pałeczką ( co podobno jest nie dopuszczalne ale o tym dowiedziałam się z tv już po fakcie). Moja przygoda na szczęście kończy się pozytywnie bo znalazłam prywatnie lekarkę z polecenia i jestem zadowolona. Niedawno robiłam badania i okazało się że fragment jajnika który mi pozostał nawet owuluje a drugi jajnik jest prawie cały i wygląda prawidłowo. Eh życzę wam wszystkim szybkiej rekonwalescencji i zdrowia :)
9 listopad 2009 - laparotomia, endo, usunięcie 3/4 lewego jajnika i 1/4 prawego.
Mercilon, Femoden, Yaz, Jeanine
2.01.2012 - Visanne
25.01 - torbiel poowulacyjna na prawym jajniku.
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000386486649&ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

witajcie,

Inesko dziekuje za dlugi i wyczerpujacy temat z odpowiedzia - mam nadzieje ze teraz gdy jestes pod dobra opieka lekarska to bedzie to wygladac juz duzo lepiej - najwazniejsze ze jestes pod opieka kompetentnego lekarza ktory wie jak dalej Cie poprowadzic.
Zycze duzo zdrowka i mam nadzieje ze wszuystko potoczy sie po Twojej mysli - mysl pozytywnie ;)
A co do cytologii pooperacyjnej - ile czasu po operacji jest pobierana i czy musi byc pobierana specjalna szczoteczka wtedy??
Czy zel o ktorym pisalas pomogl Ci w gojeniu sie blizn pooperacyjnych??
Ciesze sie ze obydwa jajniki funkcjonuja i pomimo tego ze jeden jest czesciowo usuniety to owuluje i mam nadzieje ze dzieki temu sa jeszcze duze szanse ze zajdziesz w ciaze bez problemu ;)
Sadze ze lekarze nie powinni oceniac naszego wieku z wygladu tylko zajmowac sie historia choroby bo w koncu po to tam sie idzie ;)

Dziekuje Anus za Twoja wypowiedz - dobrze jest wiedziec ze to wyglada tak samo gdyz czasem w roznych miejscach w Polsce i u roznych lekarzy moze to wygladac troszke inaczej.

Zycze Wam duzo zdrowia dziewczyny i pozdrawiam serdecznie !!!
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 września 2010, 19:43 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

Blaniu,

dziekuje bardzo i ciesze sie ze sa jeszcze jakies suplementy oraz leki ktore pomagaja usmierzyc bol i pozwalaja funkcjonowac nam normalnie. Ja nadal czekam jeszcze na laparoskopie gdym mam ja miec w grudniu ale powoli tez sie dowiaduje jak wyglada kontrola gdyz wiem ze to mnie i tak nie ominie wiec wole sie przygotowac na to.
Mam rowniez nadzieje ze nie bedzie takiej potrzeby zebys musiala stosowac zoladex - zycze Ci tego gdyz pomimo ze sa to leki to w jakis sposob negatywnie wplywaja na nas.
Czy po przerwaniu stosowania tabletek Provera szybko odzyskalas swoja poprzednia wage?? Jak obecnie sie czujesz na tych lekach i czy czesto sie chodzi na kontrolne wizyty??

Staram sie myslec pozytywnie ze wszystko bedzie dobrze ale czasem nachodzi mnie zwatpienie gdyz bole sie wzmagaja coraz bardziej a nie stosuje zadnych lekow oprocz lekow przeciwbolowych.

Buziaki i zycze duzo ZDROWKA :)
Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: vwd »

o, ile dziewczyn :) witajcie :)
ja mialam po laparo kontrole u lekarza prowadzacego po miesiacu, dostalam recepte na Danazol i Orgametril
Z perpektywy widze, ze to bylo dobre posuniecie :)
Czy uwazacie, ze laparo bylo jakims przelomem w waszym leczeniu? U mnie zdecydowanie wlasnie tak bylo :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

Vwd na Twoje pytanie bede w stanie odpowiedzic po laparoskopii gdyz teraz nawet nie wiem co mam odpowiedziec ale mam nadzieje ze dzieki tej operacji dowiem sie sporo co sie dzieje i dieki temu bede mogla byc leczona kompleksowo a nie tylko objawowo jak to bylo i jest robione do tej pory.

Dziekuje rowniez za info odnosnie kontroli - wiec wiem jak bede musiala zaplanowac sobie kolejny urlop zeby pojawic si na kontroli.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: vwd »

pewnie, pytaj Gosienko o wszystko :) Lepiej sie na cos nastawic i wiedziec niz uczyc sie na bledach...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

pytam, pytam Vwd a dzieki temu rozumiem jaka sytuacja jest przede mna ;) oraz co mnie czeka.
Wiem jak sie mam nastawic dzieki czemu nie bedzie to jakis wielki stres gdy bede musiala przejsc przez badania przedoperacyjne a pozniej kontrolne ;)

buzka dla Was - jestescie wspaniale ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Moncia30
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 8 września 2009, 12:13

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: Moncia30 »

Cześć Dziewczęta


Tydzień temu miałam laparoskopię jajnika, usunięto mi torbiel, część jajnika pozostała i jest sprawna. Laparoskopię udało mi się przeżyć, dochodzę jeszcze do siebie. Byłam pod dobrą opieką więc było mi łatwiej przez to przejść.
A teraz powinnam jak naszybciej zajść w ciąże zanim cokolwiek zacznie się odnawiać (cysta endometrialna), z następnym cykliem planujemy inseminację. UF denerwuję się.........
Zaufałam mojemu obecnemu lekarzomi, mimo nieciekawych doświadczeń z poprzedniej kliniki leczenia niepłodność.
Ufam, że tym razem się uda i zajdę w ciąże, trzymajcie kciuki. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

Witaj Monciu,

bedziemy trzymac za Ciebie kciuki zeby wszystko sie ulozylo i zebys byla jeszcze szczesliwsza.
Prosze opisz swoja historie w oddzielnym watku w dziale powitan - bedzie latwiej uchwycic Twoja sytuacje.

Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: vwd »

Moncia caly czas bedziemy trzymac kciuki az do momentu kiedy dasz nam znac, ze mozemy przestac :wink: :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: domowniczka »

Moncia, jak sie czujesz po laparo? Czy juz doszlas do siebie? :) Miec zaufanie do swego lekarza to naprawde wazna sprawa, bo my jestesmy same czesto bezsilne... Dobrze, ze potrafisz mu zaufac, na pewno tak Cie poprowadzi, ze bedzie wszystko ok :D a co wymyslali poprzedni lekarze, ze stracilas do nich zaufanie? Jak bedziesz miala czas i ochote to opisz swoja historie - z checia ja poczytam... Przede mna jeszcze dluga droga...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

za 5 dni ide na sciagniecie szwow i bede miec od razu badanie kontrolne - umowilam sie z moim lekarzem i ciesze sie ze on nadal czuwa nad moja sytuacja :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: vwd »

mialas Gosiu bad. gin. podczas wizyty kontrolnej?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii??

Post autor: gosiak76 »

mialam badanie ginekologiczne podczas wizyty kontrolnej - jako ze mialam obawy co do zmian na szyjce macicy i tego ze niezbyt ladnie wyglada o czym lekarz mowil mi podczas badania przed laparoskopia to moj lekarz zalozyl mi wziernik i obejrzal szyjke we wziernikach - powiedzial ze wyglada na to ze jeszcze sie goi po konizacji. Mialam rowniez badanie wewnetrzne (dwureczne) w celu sprawdzenia macicy i przydatkow. jakkolwiek kolejne badania kontrolne za 4 tygodnie od wyjscia ze szpitala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
sylwiunia1
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 08:21

Re: jak wyglada pierwsza kontrola po wykonaniu laparoskopii?

Post autor: sylwiunia1 »

wizytę kontrolną po laparoskopii miałam po trzech tygodniach, Lekarz wykonał badanie ginekologiczne, obejrzał rany jak się goją, oraz wykonał usg, zalecił mi jeszcze distreptazę na 12 dni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”