laparoskopia na płycie cd

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

laparoskopia na płycie cd

Post autor: gosiak76 »

Witajcie,

czy ktoras z Was dostala propozycje lub dowiadywala sie o mozliwosc nagrania operacji laparoskopowej dla wlasnego wgladu lub ewentualnego przedstawienia tego filmu dla innego lekarza po zmianie lekarza ktory wykonywal operacje lub zmianie miejsca zamieszkania ?
Jezeli ktoras z Was jest wlascicielka takiego filmu to czy bylo to dla Was interesujace jak wygladaja organy wewnatrz organizmu lub jak przebiegala operacja??


Ja sie tym interesuje troszke poniewaz pracuje przy sterylizacji narzedzi wykorzystywanych podczas operacji - nie tylko operacji ginekologicznych jak laparoskopia czy cesarka, ale rowniez innych operacji oraz przeszczepow. W ramach pray jezdzimy na szkolenia do szpitali gdzie mozemy przyjrzec sie z bliska operacjom albo w niektorych sytuacjach jest tylko mozliwosc obserwacji przez specjalna szybe.
Dzieki temu wiem ze musze zwracac pilna uwage na instrumenty przed wyslaniem ich do szpitala zeby ktores z nich nie byly brudne lub uszkodzone.
Zamierzam wiec dopytac sie mojego lekarza czy bedzie mozliwosc nagrania operacji na plytce cd zebym miala to rowniez na pamiatke.
Ostatnio zmieniony środa, 29 września 2010, 02:07 przez gosiak76, łącznie zmieniany 3 razy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: vwd »

ja nie mam takiej płyty, a szkoda :(
natomiast, mam 2 płyty z rezonansu komp. i spotkalam sie z tym, ze lekarze nie maja w gabinecie na czym ich obejrzec ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: gosiak76 »

Akurat co do rezonansu magnetycznego to mam jedna plytke jak mialam robione przeswietlenie glowy - mam plytke ze soba w anglii - lekarz mial komputer ale komputer jednak nie czytal tej plytki - nie wiem czemu bo na moim laptopie jest mozliwosc odczytania tej plytki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: vwd »

przeswietlenia rentgenowskie teraz tylko daja na plytkach, bo wywolanie drozej kosztuje ;)
moj komp.tez bez problemu odczytuje moje wyniki rezonansu :)
swoja droga, szkoda, ze nie nagrywaja wszystkiego co dzieje sie na sali operacyjnej... cos jakby "czarna skrzynka" na pewno przydalaby sie niejednokrotnie...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: gosiak76 »

mysle ze na pewno przydaloby sie i takie nagranie - a tak ta czesc jest wyrwana z naszego zyciorysu - niby zyjemy ale tak naprawde nie rejestrujemy tego i dowiadujemy sie tylko ze operacja trwala tyle i tyle.
ciekawe jak lekarze sie zachowuja w roznych sytuacjach - wydaje mi sie ze czasem tez sa zestresowani a z drugiej strony jak nie ma tej skrzyneczki to nie czuja presji i dzialaja bardziej swobodnie.

Moge podac np. 2 przyklady kiedy to dostalismy sety z instrumentami do wyczyszczenia i na liscie gdzie zaznaczamy czy sa wszystkie instrumenty bylo napisane ze set nie byl uzywany - bylam troszke zdziwiona jak sie okazalo ze jednak musial byc uzywany bo na instrumentach byla krew i lista odpowiadala numerowi tego setu.
Innym razem przyszedl set czysty a notatka byla ze uzyto set gdyz wpisuja jakies tam numery pacjenta na ktorym uzywaja sety - chociaz nie zawsze to robia i nie musza tego robic - wiec taka skrzyneczka by wszystko wyjasnila co sie dzialo ze set byl uzyty czy nie i dlaczego w ostatecznosci wpisano np. cos innego.

Albo podczas pobierania cytologii zdarzylo sie ze pielegniarka pobierala cytologie i jakis czas cytologia byla w normie az ktoregos razu nie byla w normie u jednej z moich kolezanek - okazalo sie ze jak wyslano ja do szpitala do ginekologa onkologa to lekarz mogl zobaczyc golym okiem ze jest guz gdyz mial juz wielkosc 7 cm - dziwne sa to rzeczy - ona teraz zwolala komisje i dochodzi prawdy gdzie popelniono blad ze nie zauwazono u niej raka szyjki macicy. Jest juz po leczeniu i histeroktomii - ale moze gdyby wczesniej wykryto nie musialaby miec tej operacji wtedy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: gosiak76 »

dowiedzialam sie od lekarza ze niestety ale nie ma takiej mozliwosci - a szkoda bo na pewno by sie przydala taka plyta jezeli pacjentka jest kierowana do innego szpitala i poddawana kolejnej operacji laparoskopowej - to ulatwiloby troche prace lekarzom rowniez.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: vwd »

szkoda...
w niektorych szpitalach juz to wdrozyli, ale widac nie lezy to w interesie lekarzy, aby to upowszechnic ;)
zasmucila mnie info od Ciebie nt. tych uzywanych podczas operacji narzedzi... wynika z tego, ze tak naprawde nie wolno nikomu do konca ufac!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: gosiak76 »

no wlasnie z tymi narzedziami bylam po prostu zaskoczona - ciekawe co pozniej lekarze odnotowuja na karcie pacjentki/pacjenta - czy podejmowali jakies kroki odnosnie tego co wykonali.

kolezanka w anglii opowiadala rowniez ze chciala swoje dokumenty ze szpitala - oczywiscie w koncu je otrzymala - wiedziala jakie leczenie miala a okazalo sie ze zupelnie co inneg miala robione a co innego miala w karcie. Wiec rozpoczela dochodzenie odnosnie tej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
mila
Udzielający się
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 1 stycznia 2011, 17:07

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: mila »

mi mój gin proponował, że jak chce to mi przyniesie płytle z pierwsze leparoskopii ale jakos nie chciałam tego oglądać. Chyba jeszcze byłamw szoku ze mam endo bo laparoskopia dotyczyła usuniecia cysty jajnika. Teraz tak sobie myśle, ze moze by tak jednak wziąść od niego ta płytke... hmm chyba go o to zapytam przy następnej wizycie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: laparoskopia na płycie cd

Post autor: gosiak76 »

Mila mysle ze tak udokumentowana operacja na pewno sie przyda gdybys musiala np. stawic sie u jakiegos innego lekarza w innym szpitalu badz miejscowosci - mysle ze to duzo daje takie zobrazowanie tego co zostalo zrobione.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”