endo, jelito i ......

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Imyske Sloneczko jak sie czujesz ??? Jak wyglada dalsze postepowanie teraz ??? Tule cieplutko :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Ja tez sie boje kolonoskopii, ale jak sobie pomysle, ze to zlikfiduje moj problem z bolaca pupa, to strach mija, a przychodzi determinacja polaczona z odwaga. Pozdrawiam was serdecznie i zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Aga.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: endo, jelito i ......

Post autor: hercik17 »

Doniesienia z Montpellier dotyczą tematu budzącego żywe zainteresowanie wśród kobiet chorujących na endometriozę. Stomia. Realne zagrożenie, przy potężnie zaawansowanej endometriozie. To słowo zawsze budzi strach podszyty wstydem, ale wiedzcie, że są wśród nas dziewczyny, które mają za sobą to doświadczenie i mają się świetnie Wszystko jest do przeżycia. Przeczytajcie jak holenderscy badacze i ich pacjentki oceniają życie po resekcji fragmentów jelita grubego.

http://pse.aid.pl/?page_id=363445928
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Mi na pewno beda cos wycinac, bo cos przeszkadza mi w oddawaniu stolca i trwa to od dziecinstwa. Czas zeby w koncu zrobic z tym porzadek. We wt 9.15 kolonoskopia. Dam znac co dalej.
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: endo, jelito i ......

Post autor: madziaj »

gosia

i jak kolonoskopia?mialas miec wczoraj nie?daj znac jak poszło :) jak sie czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

Hej Madziu - mialam tylko wizyte u gastroenterologa bo kolonoskopie mialam pod koniec pazdziernika i wykazalo mikroskopowe zapalenie jelita - wiecej w moim watku http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... start=1170
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: endo, jelito i ......

Post autor: madziaj »

aha, kurcze i jak sie to leczy????
ja od 4miesiecy mam problemy z jelitami, w sensie ciagle chodze do toalety i mam silne ksurcze zwlaszcza po jedzeniu i rano. Poszlam do gastrologa - to powiedzial ze to przez endometrioze.. i nawet nie zlecil mi zadnych badan, jakis nienormalny, no ale ja to mam pecha do lekarzy. Bylam u ginekologa wczoraj i pwoiedzial ze to nie jest przez endometrioze bo ja nie mam zrostow na jelitach, owszem mam ogniska, ale lecze je visanne. I ze powinnam zmienic gastrologa i pojsc najlpiej do gastroenterologa. Podejrzewa zespol jelita wrazliwego, nie wiem juz sama. podczas laparoskopii chyba widzieli moje jelita, gdyby byly tam jakies polipy albo cos innego to tego nie widac na obrazie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

gosiak76 pisze:Imyske Sloneczko jak sie czujesz ??? Jak wyglada dalsze postepowanie teraz ??? Tule cieplutko :**
Slonko co u Ciebie slychac ????
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: endo, jelito i ......

Post autor: gosiak76 »

madziaj pisze:aha, kurcze i jak sie to leczy????
Najpierw nalezy odstawic leki przeciwzapalne i zobaczyc czy bedzie poprawa - u mnie jest poprawa po odstawieniu lekow przeciwzapalnych ale ze wzgledu ze musze brac leki przeciwbolowe to dostalam rowniez Movicol gdyz kodeina w moim leku przeciwbolowym powoduje ze mam czasem zaparcia.
madziaj pisze:podczas laparoskopii chyba widzieli moje jelita, gdyby byly tam jakies polipy albo cos innego to tego nie widac na obrazie?
Jezeli bys miala polipy to nie sa one widoczne w laparoskopii gdyz polipy wystepuja wewnatrz jelita i wtedy nalezy wykonac badanie zwane kolonoskopia ktore wykaze co sie dzieje wewnatrz jelita.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i

Post autor: agachod1 »

Kochana Madziu. Najlepiej udaj sie do innego gastrologa i zrob sobie badania w kierunku swojej alergii na niektore pokarmy oraz w kierunku zapalenia jelita. Potwierdzam to, co napisala Gosia. Plipy mozna zobaczyc tylko wchodzac do srodka jelita, czyli w badaniu kolonoskopowym. Nie panikuj tylko idz jak najszybciej do drugiego lekarza. Przy odpowiednim podejsciu i zleceniu odpowiednich badan, wszystko wroci do normy. Zycze ci tego z calego serca. Caluje. :D :D :D
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: endo, jelito i ......

Post autor: madziaj »

hej girls,

ok to ide do lekarza zobaczymy co mi powie. dzieki:)

pozdrowka
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Powodzenia Madziu. Pisz ci dalej. Trzymam kciuki. Caluski.
beti
Udzielający się
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:09

Re: endo, jelito i ......

Post autor: beti »

Czytam dziewczyny Wasze historie jelitowe i skora mi cierpnie.
Ja opisalam swoje dzieje w dziale :Leczenie endo poza granicam kraju.
Tez jestem prawie 3 tygodnie po drugiej operacji.Pierwsza rok temu- zwiadowcza i tylko laparoskopia, druga- zaczeta od laparoskopii a w koncu laparotomia.
Caly rok po tej pierwszej strach przed stomia, bo jelito zaatakowane.
Dzis juz po strachu.Co prawda jelito skrocone, ale zespolone.Brzuch wyczyszczony, przewod moczowy czysty, nerki itp.
Tez przechodzilam przez ten plyn do czyszczenia jelit przed operacja, 2 litry cos w smaku domestosu.Brrrr.Lek o nazwie Oralav, fuj, fuj
Potem dren i worek w tylku.To bylo najgorsze. Nocki przemodlone, ale jakos minelo.
Przed operacja caly rok mialam leczenie enantone- co miesiac zastrzyk w brzuch.Chyba pomoglo, bo cos tam wysuszylo. Teraz od jutra znowu zastrzyk co miesiac , ale juz tylko 3 miesiace.I ma byc dobrze.....
Tak sobie mysle, ze mialam szczescie, ze trafilam do mojej lekarki w Stuttgarcie Pani Wareckiej, bo gdyby nie Ona, to nie wiem , jakby bylo dalej.
Ona pokierowala mnie do znanego sobie prof. od endometriozy dr Karcka.
I jakos z tego wychodze. 10 lat...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endo, jelito i ......

Post autor: vwd »

beti, mialas faktycznie duzo szczescia w nieszczesciu :) Twoje wpisy daja nadzieje wielu forumowiczkom :D ze mozna to paskudztwo leczyc skutecznie i calosciowo :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Beti, mnie tez czeka duza operacja. Beda usuwac zrosty z jelit, wycinac zakrecone w spiralke jelito oraz oczyszczac odbyt z przerosnietej tkanki. Mam nadzieje, ze podobnie jak u ciebie, stomia mnie ominie. Dobrze, ze u ciebie juz lepiej. Pozdrawiam mocno.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: endo, jelito i ......

Post autor: vwd »

imyske, alez sie rozrosl Twoj watek... :)
agachod1, wiemy, ze wiele przed Toba, ale pamietaj, ze my tu mocno, naprawde mocno trzymamy za Ciebie kciuki!!! :)
dziewczyny, kt. czytacie te slowa, a nie chcecie sie ujawnic, endo w jelicie to niestety przykrosc, ale... medycyna poczynila wielkie postepy :D i nie wolno rozpatrywac tego tylko z czarnym scenariuszem!!! Moze naprawde byc dobrze! i przykladem tego jest beti :) w tym miejscu moc pzdr. dla beti :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: endo, jelito i ......

Post autor: agachod1 »

Dzieki za mile slowa. Wiem, ze przed operacja na jelitach kazdy lekarz ma obowiazek powiadomic pacjenta o mozliwych nastepstwach. Nie pisalam o tym na moim watku, bo jeszcze nie wiem co na to powie moj gin, ale mialam wizyte u proktologa, ktory zaleca operacje tylko na ujscie(na razie). Powiedzial mi o stomii, ale powiedzial tez, ze on nigdy nie widzial zadnych komplikacji pooperacjyjnych, wiec nie powinnam sie tym przejmowac, a jak najszybciej zapomniec. Jasne, ze sie nie przejmuje. Mysle, ze najpierw bede miec operacje na odbyt, a pozniej laparo na zrosty. A co do tego zdeformowanego jelita, to nie wiem. W nastepny piatek mam wizyte u gina i bede go o to pytac. Troche mam z tym zamieszania i musze powiedziec, ze bardziej sie stresuje tym chaosem wokol mojej op niz sama operacja. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”