szczepienie a operacja

Czy byłaś w szpitalu? Może właśnie idziesz? Co Cię tam może spotkać? Jak należy się przygotować? O czym warto wiedzieć?
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

szczepienie a operacja

Post autor: madziaj »

dziewczyny, mam miec 2 stycznia operacje bo taki byl wolny termin, a mi sie przypomnialo ze nie bylam nigdy szczepiona na zoltaczke!! czy wy wszystkie szczepilyscie sie zanim szlyscie na operacje?po ilu tygodniach dziala w ogole szczepionka?teraz to i tak chyba juz nie zdaze, a badzmy szczerzy ryzyko zarazenia jest bardzo duze;/
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: szczepienie a operacja

Post autor: gosiak76 »

Madziu wystarczy ze sie zaszczepisz i szczepionka zacznie dzialac ale musisz pamietac ze miesiac pozniej musisz zaszczepic sie jeszcze raz - wiec nie ejst za pozno na pierwsze szczepienie a zawsze masz ochrone przed zoltaczka. Powtorz kolejne szczepienie juz po operacji. Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: szczepienie a operacja

Post autor: agachod1 »

A ja przed laparo mialam szczepienie od trombozy, czy jakos tak... dawali zastrzyk w udo...Calusy. :lol: :lol: :lol:
madziaj
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2011, 19:09

Re: szczepienie a operacja

Post autor: madziaj »

dziewczyny, nie wiem czy pamietacie ale od 12 do 24.03 trwa żółty tydzien, wiec warto zaszczepic sie przeciwko zoltaczce typu B . Przesyłam linka do strony www.zoltytydzien.pl
Mysle ze warto zwlaszcza nam, ja co prawda mam jedna operacje za soba, ale lepiej sie zabezpieczyc. Ja sie szczepie w kazdym badz razie.

Pozdrawiam,

madzia :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: szczepienie a operacja

Post autor: gosiak76 »

Ja bylam zaszczepiona ze wzgledu na rodzaj pracy jaki wykonuje i na stycznosc z narzedziami chirurgicznymi po operacjach. Nastepna i ostatnia szczepionka bedzie u mnie w 2015 roku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: szczepienie a operacja

Post autor: kawa1981 »

A ja nie byłam, nie było na to czasu :(
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: szczepienie a operacja

Post autor: agachod1 »

Ja sie lecze w Niemczech i mnie przed operacjami nie pytali o zadne szczepienia. Moze jak badaja krew to widza czy wszystko jest ok. Nie wiem.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: szczepienie a operacja

Post autor: hercik17 »

Ja mam za sobą wszystkie 3 szczepienia od żółtaczki ale nigdy mnie się nikt nie pytał w szpitalu o nie :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: szczepienie a operacja

Post autor: gosiak76 »

Mi moj lekarz zasugerowal zeby je porobic zebym byla na bezpiecznej pozycji w tej sytuacji bo moga byc rozne komplikacje. Powiedzialam wiec lekarzowi o mojej pracy i obowiazkowym szczepieniu w tej sytuacji bo nie tylko podczas operacji mozna przeniesc to cudo ale rowniez podczas mojej pracy gdyz mam stycznosc z instrumentami ktore zostaly uzyte podczas operacji a ja jestem techikiem sterylizacji instrumentow chirurgicznych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szpital - operacje, badania...”