Warszawa

W tym dziale prosimy o zamieszczanie informacji o specjalistach leczących endometriozę wg miast - Twoje działanie pomoże innym szybciej uzyskać pomoc i dotrzeć do właściwego lekarza.
Ania37
Stały bywalec

Re: Warszawa

Postautor: Ania37 » poniedziałek, 16 stycznia 2012, 21:18

Dr Sobiczewski przyjmuje w Lux Med w godzinach popołudniowych - zasadniczo od 17 do 19.30
w poniedziałki na Domaniewskiej (budynek Jupitera)
środa - piatek - w budynku Marriott'a na VII p.

najbliższe terminy - koniec kwietnia

donat2000
Początkujący

Postautor: donat2000 » niedziela, 5 lutego 2012, 20:00

Czy możecie polecić kogoś z LuxMed / CM Lim bo Pan doktor Sobiczewski ma terminy wolne na koniec maja?

Ania37
Stały bywalec

Postautor: Ania37 » niedziela, 5 lutego 2012, 20:23

Mogę Ci odstąpić swój termin na koniec kwietnia. Jeśli chcesz.

donat2000
Początkujący

Postautor: donat2000 » niedziela, 5 lutego 2012, 22:04

Dzięki. A może, która jeszcze kogoś zna?

Joanna7
Udzielający się

Postautor: Joanna7 » wtorek, 13 marca 2012, 22:25

Witajcie
czy możecie polecić gdzie najlepiej w Warszawie udac sie na laparoskopie? i czy któraś z Was miała jeszcze jakies doświadczenia z doktorem Grzegorzem Stokłuska - bo nie wiem czy sie jego trzymać czy nadal szukać specjalisty?

skalnica
Początkujący

Postautor: skalnica » środa, 14 marca 2012, 23:02

Czy do drów Stokłuski i/lub Siekierskiego w Przychodni przy Szpitalu św. Zofii można się zapisać, aby zrobili wstępne rozpoznanie (czy objawy wskazują na endometriozę), czy tylko dopiero z rozpoznaniem i skierowaniem?

Ulens
Początkujący

Postautor: Ulens » środa, 4 kwietnia 2012, 15:42

Witam,
Właśnie się zarejestrowałam na formu.
Poszukuję specjalisty od endometriozy Warszawa lub okolice.
Miałam już dwie laparoskopie, trzeciej nie chce, więc potrzebuję dobrego lekarza, który wie co robi i nie działa w ciemno, tylko podpiera się indywidualnymi badaniami.
Bardzo proszę o Nazwiska, tylko z własnego doświadczenia, nic typu : "słyszałam, że dobry".
Przeczytałam wątek, ale nie przekonują mnie sucho podawane nazwiska, czy ktoś może coś więcej opowiedzieć, podzielić się doświadczeniami i jak konkretnie pomógł.
Nie szukam sympatycznego lekarza, tylko bardzo dobrego specjalisty.
Z góry dziękuję :)

Magdalena79
Udzielający się

Postautor: Magdalena79 » wtorek, 10 kwietnia 2012, 13:08

Witam!

Widze, że jedna nazwisko najczęsciej sie pojawia...

Ja jestem po 2 laparotiomiach, mam 32 lata i pragtnę dziecka :) Ale najbardziej wyleczenia, zaleczenia.. Mój obecny lekarz... tragedia.
Biorę visanne od listopada, po drugiej operacji. Zrobiłam sobie przerwę miesięczną w marcu - na zajście, jak mi polecił lekarz ale przez ten czas urosła mi torbiel na 7cm!!!!!!!!
jestem w szoku, jak to możliwe. Coś jest bardziej nie tak, iż chyba tylko endo.
Jestem załamana i wszystkiego mi się odechciewa. W sierpniu zeszłego roku wyszłam za mąż i jak mam miec pełna rodzinę...

Dziewczyny, czy Wy znacie jakieś światowe kongresy, konferencje badania?
Ja mieszkam w Niemczech od 8 miesi,ęcy i zamierzam tu poszukać lekarza, ale tak dobrze języka nie znam i nawet nie wiem od czego zacząć... Więc chyba umówię się najpierw w PL.

Bo przecież nie mogę mieć co 3 lata operacji...

Pozdrawiam!
Magda

beti
Udzielający się

Postautor: beti » wtorek, 10 kwietnia 2012, 13:37

Hej Magda,
napisz , jak mozesz w jakim rejonie Niemiec mieszkasz.
Ja mieszkam w Stuttgarcie i moge Cie pokierowac do specjalisty bez zadnego problemu.
Tez choruje i jestem juz po dwoch operacjach.
Pozdrawiam.

Magdalena79
Udzielający się

Postautor: Magdalena79 » środa, 11 kwietnia 2012, 18:51

Beti,

Ja mieszkam w Mulheim, zagłębie Ruhry.

Miałaś 2 operacje - jak ja. Masz dzieci? Planujesz?
Dawno miałaś te operacje? A jakie leki bierzesz?

Jeśli można :)

pozdrawiam!
M

beti
Udzielający się

Postautor: beti » czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:03

Hejka Magdaleno,
mam syna 13lat.
Sama mam 38lat.Urodzilam normalnie w wieku 25lat.
Pierwsze objawy endo zaczely sie bardzo dawno i byl to ucisk na pecherz.
Potem zaczely sie inne.Zdiagnozowala mnie dopiero rok temu lekarka w Niemczech, a zeby bylo smiesznie to nasza rodaczka.
Pokierowala od razu do specjalisty do kliniki na laparoskpie.Dopiero podczas operacji wyszlo ile tego mam w brzuchu i jak rozlegla jest choroba.Lekarze sie tego nie spodziewali.Oczyscili co sie dalo,cala prawa strone a lewa zostawili na laparotomie.Caly rok bylam na zastrzykach wstrzymujacych miesiaczke-enentone gyn.
9-go marca byla laparotomia.Grozila mi stomia, poniewaz endo bylo na jelicie grubym.Skonczylo sie dosc pomyslnie.Skrocenie jelita.Podczas operacji wykonano mi tez zabieg cystologii i dobrze , poniewaz tam tez bylo endo i stad te uciski po oddaniu moczu.Teraz mam na 3m-ce znowu enantone a potem to nie wiem.
Na razie jest dobrze a ja powoli zapominam o operacjii. Czuje sie ok.Nic mi nie jest , oprocz skutkow enantone.
Te zastrzyki wywoluja sztuczna menopauze, mam rzuty goraca itp.
No i to tak w skrocie.
Jedno Ci powiem ze swojego doswiadczenia, to JA mialam szczescie w nieszczesciu,ze przyjechalam do Niemiec,bo w Posce to nie wiem co by ze mna bylo...ALE kazdy przypadek jest inny .Pozdrawiam

Magdalena79
Udzielający się

Postautor: Magdalena79 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 13:54

Beti,

To prawda, że każdy przypadek inny ale jak lekarz ogarnia te trudniejsze to warto do niego iść!

Czyli Ty w Stutgarcie.
A jakiegos lekarza w mojej okolicy możesz polecic? Słyszałaś albo gdzie mogę szukać?
Ja to Essen, Dusseldorf, Kolonia też niedaleko.

Cieszę się, że czujesz się lepiej życzę Ci z całego serca jak najlepiej, najlepszego samopoczucia i zdrowia, zaleczenie tego....

Pozdrawiam!
Magda

beti
Udzielający się

Postautor: beti » czwartek, 12 kwietnia 2012, 14:39

Magda,
na dzien dzisiejszy nie mam pojecia o dobrym specjaliscie w innym miescie, ale obiecuje, ze w trakcie nastepnej wizyty u mojej lekarki spytam.
Wizyte mam pod koniec kwietnia, bo musze dostac zastrzyk.
Na pewno o Tobie nie zapomne i postaram sie cos zalatwic.Mysle, ze moja lekarka zna innych specjalistow od endometriozy w Niemczech i poda mi do nich namiary.
Tu warto sie leczyc, bo wszystko jest refundowane, leki itp.Jak jestes ubezpieczony to nic cie nie obchodzi.
W Polsce trzeba wszystko prywatnie, bo nie ma innego wyjscia.Rzadko sie zdarza, zeby zalatwic cos bez prywatnej wizyty.
Pozdrawiam

Magdalena79
Udzielający się

Postautor: Magdalena79 » czwartek, 12 kwietnia 2012, 14:45

Beti! Będę bardzo, bardzo wdzięczna :)
Szalenie mi zależy na informacji, lekarzu tutaj.

Dzięki i przypomnę się jeszcze :)
Trzymaj się ciepło :)

Magda

Ulens
Początkujący

Postautor: Ulens » sobota, 14 kwietnia 2012, 11:42

A jak ktoś nie wybiera się do Niemiec? Macie polecić jakiegoś równie dobrego specjalistę w Polsce?

Wróć do „Szukasz specjalisty?”