Badanie wśród kobiet z endometriozą

Wejdz! Zobacz! Zaglosuj!
A potem sprawdź co na ten temat sądzą inni.
JoannaB
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 13:10

Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: JoannaB »

Drogie Panie,

Witam Was wszystkie :) Nazywam się Joanna Bylinka, jestem psychologiem, psychoterapeutką. W ramach studiów doktoranckich na Wydziale Psychologii UW prowadzę badania wśród kobiet z endometriozą. Celem badań jest przyjrzenie się radzeniu sobie z chorobą, wsparciu społecznemu i w efekcie uzyskanie wskaźników, co może być istotne dla poprawy jakości życia z endo. Nie ukrywam, że jestem zaangażowana emocjonalnie w tematykę :) Powód jest oczywiście taki, że u mnie również kilka lat temu zdiagnozowano endo. Szczegóły badania są opisane na pierwszej stronie, są tam również informacje na temat anonimowości oraz możliwości poznania wyników zbiorczych.

Bedę Wam bardzo wdzięczna za wsparcie poprzez wzięcie udziału w moim badaniu. Jeśli macie jakieś pytania, bądź wątpliwości oczywiście piszcie śmiało.

Aby móc wziąć udział w badaniu konieczna jest znajomość linku do badania oraz wpisanie hasła. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy pod adresem: joasia.bylinka@gmail.com
Po otrzymaniu maila, iż są Panie zainteresowane badaniem w wiadomości zwrotnej zostaną przesłane zarówno link, jak i hasło.

Serdecznie Was pozdrawiam,
Joanna Bylinka
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: vwd »

Witaj Joanno :) Mam jedno pyt. dot. Twojej ankiety: Czy kobiety 40+ nie moga brac w niej udzialu?! Zaznaczylas to na wstepie, a na naszym forum (wiem to na 100%) jest kilka pan po 40 (jedna nawet po 50, ale obecnie nie jest aktywna forumowiczka). Te panie dzielnie walcza z endo! :) ba, z tego co wiem, jedna b.usilnie stara sie o potomstwo ;) Czy uwazasz, ze one nie maja prawa sie wypowiedziec?
JoannaB
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 13:10

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: JoannaB »

Witaj vwd,

Najpierw odpowiedziałam Ci na priv z rozpędu, więc teraz powtarzam w skrócie na forum :)

Ograniczenie wiekowe w żadnym wypadku nie wynika z dyskryminacji kobiet po 40 r.ż., lecz z faktu, iż w tego rodzaju badaniach jest konieczność jak największego ujednolicenia grupy pod takim względem jakim się tylko da. Stąd też pytanie np. o inne choroby przewlekłe. Określenie przedziału wiekowego, najlepiej jak najściślejszego i jak najlepiej uzasadnionego merytorycznie (są badania, gdzie 10 lat różnicy wiekowej to już jest za dużo) jest po prostu w badaniach naukowych wymagane.

Ale - tak ja pisałam na priv - dziękuję za czujność. Będę wdzięczna za wszelkie tego rodzaju uwagi :)

Pozdrawiam,
Joanna
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: vwd »

rozumiem, ok :)
Droga Joanno, czy juz duzo osob sie wypowiedzialo w Twojej ankiecie? Czy mozemy liczyc na krotka info jak wyszlo, gdy juz zakonczysz badania? :)
KasiaZ
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 21:51

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: KasiaZ »

Dziewczyny na naszej stronie jest info na temat badania Joasi oraz link do niego.
Zapraszamy.

http://pse.aid.pl/?page_id=363445829
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: vwd »

Hej JoannoB. :D
Twoja ankieta wydaje mi sie b.ciekawa :) Czy mozesz mi powiedziec dlaczego tyle pytan dotyczy powonienia i zycia towarzyskiego? To mnie zaskoczylo ;)
JoannaB
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 13:10

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: JoannaB »

Drogie Uczestniczki Badania i Potencjalne Uczetsniczki ;)

Na razie badanie jest w toku, jeszcze za mało osób wzięło udział, aby można cokolwiek móc powiedzieć. Jak już będe miała pierwsze wnioski to umieścimy je na www.pse.aid.pl , ale to będzie dopiero za jakieś dwa miesiące.

Jeśli chodzi o poszczególne pytania w badaniu to tez na razie nie moge udzialec odpowiedzi, bo mozgłąby ona być sugerująca dla kolejnych uczestniczek. Także prosze o pytania na proiv, albo o cierpliwość :)

Pozdrawiam mocno,
Joanna
JoannaB
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 13:10

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: JoannaB »

Aha - bardzo dziękuję osobom,które już wzięły udział w badaniu. To dla mnie naprawdę ważna sprawa i wielka pomoc. I oczywiście zachęcam kolejne osoby :)
JoannaB
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 13:10

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: JoannaB »

Moje Drogie,

Obecnie w badaniu wzięła udział połowa potrzebnej liczby Pań, zatem bardzo zachęcam osoby, które jeszcze się nie zdecydowały do wypełnienia kwestionariusza. Im szybciej badanie się zakończy, tym szybciej będę mogła podzielić się ich wynikami z osobami zainteresowanymi. Będzie również można prędzej próbować wykorzystać otrzymane wyniki do konstruowania skutecznych sposobów wsparcia w chorobie :) Zatem – raz jeszcze zapraszam do przeznaczenia chwili czasu i wzięcia udziału w badaniu :)

Pozdrawiam ciepło,
Joanna Bylinka
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: Milionek66 »

To ja poczekam na badanie tego typu dla Pań 40+
Pozdrawiam :)
JoannaB
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 13:10

Re: Badanie wśród kobiet z endometriozą

Post autor: JoannaB »

Drogie Panie,

Dziękuję bardzo tym z Was, które zdecydowały się na wzięcie udziału w badaniu. Na ten moment badanie poprzez platformę zostaje zamknięte. Tak jak wcześniej wspominałam osoby, które są zainteresowane wynikami zbiorczymi i podały pod koniec badania swój adres e-mail z pewnością otrzymają wiadomość. Jednocześnie uprzedzam, że będzie to nie wcześniej niż za 3 miesiące, co związane jest z koniecznością analizy wyników.

Jeszcze raz wszystkim Wam serdecznie dziękuję i pozdrawiam mocno,
Joanna Bylinka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze ankiety i sondaże”