Witam wszyskich.

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
ewelina2011
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 00:33

Witam wszyskich.

Post autor: ewelina2011 »

Witam wszystkie Panie cierpiące na endometriozę.Mam na imię Ewelina31l i miałam na obydwu jajnikach torbiele czekoladowe.13-go pazdziernika miałam laparoskopię,podczas której opróżniono zawartośc torbieli i usunięto częściowo zrosty.Jestem mamą 10-letniego szkraba ale lekarze ostrzegają,iż drugi raz w ciążę raczej nie zajdę.Dwa tygodnie po operacji byłam u swojego lekarza na kontroli i okazało się,że mam już nową torbiel na prawym jajniku,po miesiączce mam się zgłosić ponownie na badanie USG.Ja z reguły jestem niedowiarkiem i nie ufam jednemu lekarzowi, więc udałam się także do przyszpitalnej poradni na konsultację i tam lekarz po zbadaniu mnie powiedział,że narazie jest wszystko wporządku,że nic tam nie ma(ale usg nie robił)i przepisał mi 4 opakowania Cilest.W trakcie zażywania trzeciego opakowania mam się ponownie zgłosić do poradni na USG.I komu ufać?Doradzcie dziewczyny czy iść do tego pierwszego lekarza jeszcze czy zacząć przyjmować ten Cilest i iść za trzy miesiące do poradni przyszpitalnej na to USG?Dodam jeszcze,że z laparoskopii wysłano do badania ścianki jednego z torbieli do badania histopatologicznego,które potwierdziło obecność endometriozy.Pozdrawiam wszystkich.Ewelina.
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Lilla23 »

Witaj Ewelino. Każdy przypadek jest indywidualny, a my - choć mamy doświadczenie - nie jesteśmy lekarzami. Ja mogę Ci powiedzieć jedynie tyle, że nie ufałabym diagnozie postawionej bez badania USG. Dla mnie to badanie to standard i nawet jak byłam zdrowa, to miałam je na każdej wizycie. Możesz po prostu udać się do 3 lekarza, poprosić o USG i zobaczyć, co Ci powie. Możesz też posłuchać tego pierwszego i przyjść po pierwszym okresie, choć w przypadku endo każdy okres może się przyczynić do rozwoju choroby i torbieli. Jedna jeszcze uwaga, co do samego Cilestu - moja lekarka powiedziała kiedyś, że to tabletka starej generacji, o dość dużej zawartości hormonów i że często pojawiają się po nim cysty z odstawienia.
ewelina2011
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 00:33

Re: Witam wszyskich.

Post autor: ewelina2011 »

To ja już sama nie wiem.Nie lubie brac tabletek anty,bo sie po nich tyje i wogóle,jakoś im nie ufam:-(
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Lilla23 »

Po tabletkach anty nowych tzw. IV generacji, to się wręcz chudnie, bo powodują, że nie zatrzymuje się woda w organizmie :)
Spróbuj iść do 3 lekarza, to sprawdzona metoda w przypadkach dwóch różnych diagnoz.
ewelina2011
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 00:33

Re: Witam wszyskich.

Post autor: ewelina2011 »

Dzięki Lila,tylko do jakiego?U nas cięzko o dobrego lekarza:-/
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszyskich.

Post autor: gosiak76 »

Witaj Ewelinko - moze udaj sie tam gdzie zrobia Tobie usg i albo potwierdza ze sie tworzy nowa torbiel albo stwierdza ze na razie nic nie ma na jajnikach. Mysle ze to byloby najrozsadniejsze wyjscie bo samo badanie bez wykonania usg nie jest miarodajnym badaniem stwierdzajacym ze nic sie nie dzieje. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszyskich.

Post autor: vwd »

No, i jak tam Ewelinka?
ewelina2011
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 00:33

Re: Witam wszyskich.

Post autor: ewelina2011 »

Witam:-).Noi w sumie nie wiem nic,bo mój lekarz potraktował mnie jak intruza i usg nie wykonał,a zemścił się dlatego,iż przerejestrowałam się z ósmego na dziewiatego listopada!Będę się jednak trzymała moich lekarzy w poradni przyszpitalnej i ich zaleceń,czyli Cilest i w trzecim miesiącu kontrola i USG.Tylko powiedzcie mi,czy nie tyje się po Cileście i czy Asekurella jest tylko na receptę?Powiem Wam dodatkowo,że zle się czuję,boli mnie często brzuch i tak jakby prawy jajnik:-(i mam też mdłości,nie wiem czy to z nerwów czy co?
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam wszyskich.

Post autor: Lilla23 »

Jak się słyszy o takich lekarzach to się nóż w kieszeni otwiera! Ich psim obowiązkiem jest zrobić USG, szczególnie u pacjentki, która może mieć powody, żeby podejrzewać torbiele i to endometrialne. Wkurzyłam się :evil:
Szukaj koniecznie innego lekarza, jak nie u Ciebie w mieście, to może w okolicy. Czasami warto pojechać nawet parę kilometrów, żeby dostać się do kogoś dobrego. Sprawdź w naszym dziale, gdzie polecamy lekarzy, czy nie ma nikogo z Twoich okolic.
Co do Cilestu - każdy reaguje inaczej, nie ma jednej odpowiedzi, czy utyjesz, czy nie. Tak samo jest ze wszystkimi innymi hormonami. Asekurella jest bez recepty, bo to nie jest lek, tylko suplement diety i zawiera tylko naturalne wyciągi roślinne plus wit. B i szczerze mówiąc, nie wiem, czy to nie jest tak sztucznie i marketingowo wykreowany produkt. Ale nie jest droga, więc jak chcesz, to możesz ją brać, na pewno nie zaszkodzi.
Oczywiście, że mdłości możesz mieć z nerwów, często tak reaguje żołądek. Kup sobie coś łagodnego np. Manti, albo napij się mięty. Możesz też pić melisę na nerwy.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszyskich.

Post autor: gosiak76 »

Ewelinko bardzo mi przykro ze zostalas potraktowana jak intruz i lekarz nie wykonal Tobie usg - na Twoim miejscu nie wyszlabym z gabinetu poki by mi nie zrobil usg skoro sa podejrzenia ze cos moze byc nie tak - ale lepiej juz do niego nie wracac w takiej sytuacji.

Ja biore Asequrelle i nie jest ona na recepte - jestem na innych tabletkach antykoncepcyjnych ale dzieki Asequrelli nie widze zadnych skutkow ubocznych a tym bardziej nie widze ze nabralam dodatkowych kilogramow. Pozdrawiam i tule cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewelina2011
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2011, 00:33

Re: Witam wszyskich.

Post autor: ewelina2011 »

Dzieki dziewczynki za wsparcie,tego własnie potrzebujemy,musimy się wspierać i sobie doradzać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”