Błagam o pomoc!!!!!!!!

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
angela13
Udzielaj±cy się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 19:12

Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: angela13 »

Od stycznia boli mi podbrzusze, któremu towarzyszy ból krzyża, nieregularna miesiączka, brak apetytu, słabość, nudności, bezsenność, opuchnięty brzuch, od miesiąca czasem występują krwawienia. I od stycznia chodzę po lekarzach, byłam już u pięciu ginekologów, wszyscy mi mówili, że wszystko ok, ale ostatni stwierdził przez usg - krwiak na prawym jajniku. Zrobiłam badanie krwi, moczu, posiew moczu, wymaz zpochwy, usg jamy brzusznej i wszystko jest ok. Kiedy się zraziłam do lekarzy w swoim mieście, którzy już wmawiali mi, że to przez nerwy mi boli, albo patrzyli na mnie jakbym miała coś z psychiką - zadzwoniłam do kolegi z innego miasta, który mi załatwił obserwację w szpitalu. Byłam na oddziale chorób wewnętrznych przez 10 dni i zrobili mi dodatkowo tam badanie kału, prześwietlenie kręgłosłupu, kolonoskopię i TK miednicy małej, w której podtwierdzili krwiak prawego jajnika i dodatkowo obecność niewielkiej ilości płynu w zatoce Douglasa. Późnie przeprowadzili do mnie najlepszego ginekologa z tego szpitala, który po zapoznaniu się z wynikami badań i moimi objawami stwierdził, że mam endometriozę nawet nie przeprowadzając laparoskopii. Wypisał mi odrazu Danazol i kazał go brać przez 6 tygodni i później zgłosić się na konsultację do jakiegobądź ginekologa lub do niego, a jak narazie, póki ten lek nie zacznie działać brać przeciwbólowy co mi pomagał w szpitalu czyli krople z Tramalu. W czwartek mnie wypisali ze szpitala, dziś dopiero udało mi się kupić ten Danazol, ale jak wzięłam jedną tabletkę to jakby poczułam się jeszcze słabiej i wogóle brakowało mi powietrza. Te krople już też na mnie działają jako tako, do kńca mi nie przestaje boleć. BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC!!!!! CO JA MAM ROBIĆ???? Bo strasznie już długo męczy mnie ten ból, że już psychicznie nie wytrzymuję. Kładząc się spać każdego dnia ja się zastanawiam, czy w ogóle obódzę się jeszcze następnego dnia - tak mi masakryznie boli!!!!!! Nie mogę już dłużej czekać, bo lekaż powiedział, że ten Danazol zadziała dopiero po 2 tygodniach!!! Ja poprostu nie dożyję :(((((((( Czy ja mam iść w poniedziałek i umówić się z jakimś ginekologiem na tą laparoskopię??? Bo ja nie mogę już tak dalej żyć, jak mi żaden lek przeciwbólowy nie pomaga... A lekarze nie traktują mnie poważnie. Ludzie dookoła też mi nie wierzą, bo nie czują tego bólu co ja!! Tylko nadzieja ostatnia na was, co mi poradzicie?? Proszę o wsparcię, bo ja już się wykańczam... :(((
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: gosiak76 »

Witaj Angela,
bardzo mi przykro ze lekarze nie podchodza powaznie do tego problemu. Dobrze ze trafilas na lekarza ktory dokladnie przyjrzal sie Twojej sprawie i przepisal Danazol - jednak rowniez wiem ze bole moga nie minac jezeli porobily sie zrosty i to one tez moga miec wplyw na bol jaki obecnie odczuwasz. Jezeli masz mozliwosc to idz do innego ginekologa z wypisem i potwierdzeniem diagnozy z innego szpitala albo po prostu wez te wszystkie dokumenty i udaj sie na izbe przyjec w trybie pilnym sugerujac ze mialas krwiaka na jajniku i podejrzewasz ze mogl peknac lub cos sie dzieje co stwarza niemilosierny bol - mysle ze nie powinni robic zadnego problemu wtedy i na spokojnie porobic wszystkie badania - popros o laparoskopie ewentualnie zeby zdiagnozowano przyczyne Twoich bolow.
Pozdrawiam cieplutko i zycze zebys trafila na takiego lekarza ktory poprowadzi Twoje dalsze leczenie i pomoze uwolnic sie od bolu - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Agaa89
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 17:31

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: Agaa89 »

Witaj,
Ja także nie mogę trafić na jakiegoś konkretnego lekarza, który pomógłby mi. Boli mnie, ale nie wiem co mi jest.
Mam nadzieję jednak, że uda Ci się znaleźć naprawdę fajnego lekarza, który będzie Cię traktował poważnie i pomoże odnaleźć przyczynę bólu, np. poprzez skierowanie na laparoskopię. Bo jak nie wiadomo, dlaczego boli, to jest najgorsze, przynajmniej dla mnie.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: catrina27 »

Witaj angela13
przykro mi że odczuwasz, aż tak silne bóle. Pomyśl o przeciwbólowych w czopkach są mniej inwazyjne. Przychylam się do wypowiedzi Gosi. To dobre rozwiązanie i wyjście z twojej jakże trudnej sytuacji.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego zakończenia. Daj znać jaką decyzję podejmiesz.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: hercik17 »

Witam Tak mi przykro że tak cierpisz.Doskonale rozumiem i współczuję :( Zgadzam się z wypowiedzią Gosi.Dobry lekarz to podstawa.Bez niego nic nie zdziałasz.Jest to okropna choroba i normalni ludzie jej nie rozumieją.Podejrzewają nas o jakąś symulację,urojenia-śmieszne to jest.A człowiek cierpi....A więc działaj jak najszybciej i życzę powodzenia. Gosia
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: domowniczka »

Danazol jest okropny na poczatku, potem naprawde pomaga :) A jesli mozesz zasnac... to kochana, nie gniewaj sie, ale to jeszcze nie jest najgorszy bol... Wg mnie szukasz nie tam gdzie powinnas ;) Udaj sie do takiego lekarza, kt. specjalizuje sie w endometriozie, bo pewnie ja masz, niestety. A jesli jej nie masz to taki specjalista szybcciej ja wykluczy :) A takich specjalisstow szuka sie na oddzialach ginekologii operacyjnej!!! Oni z reguly maja prywatne praktyki, trzeba tylko zrobic wywiad gdzie :) Warto przejechac kilkadziesiat kilometrow i pogadac z fachowcem niz truc sie na chybil trafil i popadac w depresje...
Napisz prosze, czy chorujesz na cos, czy bierzesz jakies leki, kiedy i gdzie boli najbardziej, co ci pomaga, czego juz probowals i nie przynioslo efektu??? oraz Jak sie dzis czujesz??? Pzdr. Cie mocno w niedoli i prosze: Nie zalamuj sie! :)
angela13
Udzielaj±cy się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 19:12

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: angela13 »

Dziękuję wam za rady. Wczoraj było nawet o wiele lepiej. Mało mi bolało i pomyślałam, że może ten Danazol mi już pomaga? Dzisiaj jako tako, boli, ale do wytrzymałości. Lekarz co mi wypisał ten lek to kazał mi zgłosić się po 6 tygodniach na konsultację albo do niego albo do kogoś innego. Więc pomyślałam, może jakoś przetrwam ten czas. A powiedzcie, czy ten Danazol rzeczywiście, jak mi powiedział ten lekarz, pomaga dopiero po 2 tygodniach? I jak pomaga? Że przestaje boleć w ogóle? Bo ja tak długo już się męczę z tym bólem, że nie potrafię sobie wyobrazić, że mi w ogóle przestanie boleć :( Brałam już wcześniej czopki przeciwbólowe, ale też mi nie pomagają. Narazie mi pomagają i to też nie do końca tylko krople Tramal. Teraz 3 dni podrząd miałam takie plamienia brązowe. Ale lekarz powiedział, że to normalne przy tej chorobie.

Na nic innego nie choruję, na początku, jak zaczynały się te bóle, bolało mi tylko pod wieczór i w nocy, teraz boli na okrągło. Jak leżę w łóżku i zmieniam pozycję to wtedy jakby przez chwilę mi lepiej się robiło a jak znowu już leżę długo w jednej pozycji to znowu ból się nasila. Brzuch w ogóle pulsuje, plecy strasznie bolą. :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: vwd »

Andzela, jak sie teraz czujesz? Danazol wyciszy bol totalnie, ale musi to chwile potrwac. Ciekawe co zrobi lekarz po tych 6 tygodniach?! :) jak bedziesz dobrze znosila ten lek to pewnie zaproponuje Ci dluzsza kuracje... Pzdr. i zycze zdrowka! :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: catrina27 »

Każdy lek by zadziałał potrzebuje czasu. Wiem że jest Ci ciężko bo codzienny ból jest bardzo męczący i chwilami ma się już wszystkiego dość. Ale na niektóre sprawy nie mamy ani wpływu ani nie możemy ich przyśpieszyć choć bardzo byśmy tego chcieli. Trzymaj się i nie trać wiary. Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
angela13
Udzielaj±cy się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 1 kwietnia 2011, 19:12

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: angela13 »

tak, dziewczyny. wiem, że muszę się nabrać cierpliwości. ale martwi mnie teraz to, że od tygodnia mam spore plamienie, nie wiem czy to jest normalne. dlatego jutro pójdę się upewnić jeszcze do takiego tutaj miejscowego gina :/
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: hercik17 »

cierpliwości ....leki trzeba trochę pobrać za nim zaczną działać.Wiem że w bólu dni się dłużą i człowiek czeka na tą chwilę kiedy będzie m mniej bolało.Wiem coś o tym.Sama panikowałam na forum jak zaczęłam brać Visanne.Ale przy 2 opakowaniu rzeczywiście jest lepiej.Głowa do góry i wytrwałości życzę :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Błagam o pomoc!!!!!!!!

Post autor: agachod1 »

Witam cie serdecznie. To straszne, ze wciaz cie boli. Najgorsze jednak jest to, ze nie wiadomo dlaczego. Moim zdaniem zwalczenie bolu tabletkami to tylko pierwszy krok na drodze do leczenia. Ginekolog powinien podjac decyzje w jaki sposob zdiagnozowac, co tak naprawde ci dolega. Jaka jest przyczyna twojego bolu. Zycze ci z calego serca zebys trafila na dobrego specjaliste i dobrego czlowieka, ktory bedzie chcial ci pomoc. Nie poddawaj sie i pisz co dalej sie dzieje. Pozdrawiam. Aga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”