Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
mysia
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2012, 21:26

Witam

Post autor: mysia »

Mam 26 lat. Na endometriozę leczę się od dwóch lat. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku lat 13 i od tego czasu nie pamiętam okresu bez bólu ani regularnego cyklu. Do lekarza zaprowadziła mnie moja druga połówka po wspólnym wypadzie w góry, który spędziłam na przemian wymiotując, mając rozwolnienie oraz mdlejąc. Mój standardowy okres to ból w podbrzuszu, który rozrywa mi ciało (nospa ani inne leki przeciwbólowe nie pomagają), wymioty, omdlenia, mdłości,rozwolnienie, zawroty głowy. Tuż przed okresem mam zaparcia. Leczenie zaczęłam od przyjmowania luteiny. Pomagało przez 2 miesiące. Potem był duphaston najpierw raz dziennie w 2 fazie cyklu, potem 2 razy dziennie. Ale zaczęłam mieć menstruacje nawet po 3 razy w miesiącu, każda z nich trwała po 7, 8 dni. Pozostawał tydzień na normalne funkcjonowanie. Ginekolog skoncentrował się na wyregulowaniu cyklu przez przepisanie mi yasminelle. Od pierwszego tygodnia zaczęły się pojawiać problemy z żylakami, potem były plamienia. Badanie zlecone przez internistę wykazało, że jestem na granicy choroby zatorowo-zakrzepowej. Wróciłam do duphastonu.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Witaj mysiu i przykro mi ze masz az tyle problemow i leki nie za bardzo sa w stanie Tobie pomoc - mam nadzieje ze mimo wszystko uda sie w koncu znalezc lek na ktorym bedzie lepiej. Musisz szukac tak dlugo leku wraz z lekarzem az znajdziecie taki na ktorym bedziesz miala jak najmniej skutkow ubocznych i mogla normalniej funkcjonowac czego Ci zycze bardzo mocno. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Witam

Post autor: EveLondon »

Witaj wsrod nas endo - pozytywnych! Przylaczam sie do postu Gosi i zycze ci z calego serca by znalezli sposob na pomoc Tobie! Pozdrawiam :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam

Post autor: agachod1 »

Witam cie goraco na forum. Bardzo mi przykro, ze choroba mocno daje ci sie we znaki. W jaki sposob zdiagnozowano u ciebie endometrioze? Z tego co piszesz twoje leczenie nie przypomina kuracji w celu zatrzymania endo. Regulowanie cyklu to tez wazna sprawa, ale przy tej chorobie wazniejsze jest zatrzymanie @, poniewaz to ona powoduje rozwoj endo. Poza tym to pokrywa sie z twoimi dolegliwosciami przed i w czasie trwania okresu. Dziwne to, ze lekarz nie spojrzal na twoj problem z tej wlasnie strony. A jaki jest plan na leczenie endo? Moze sprobuj o to zapytac lekarza i zobaczysz co ci powie. I jeszcze male pytanko: na podstawie jakich badan stwierdzono mozliwosc choroby zatorowo - zakrzepowej? Zycze ci aby leki przeciwbolowe przyniosly ci ulge. Powodzenia i nie poddawaj sie, a bedzie dobrze. Pozdrawiam. Agnieszka.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam

Post autor: hercik17 »

Witam cię duphaston to rzeczywiście dobry lek i nie jest tak wyniszczający dla naszego organizmu.Najważniejsze to nie poddawać się i tego ci zyczę :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam

Post autor: Lilla23 »

Witaj u nas :) Faktycznie lekarz skoncentrował się na wyregulowaniu cyklu, ale jeżeli są podejrzenia co do endo, to lepiej by było, gdyby Cię leczył pod tym kątem. Jaki jest dalszy plan działania? Bo skoro masz problemy z żyłami, to pigułki chyba na razie odpadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”