Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Joanna7
Udzielaj±cy się
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2012, 14:15

Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: Joanna7 »

Mam na imię Joanna, od jakiegoś tygodnia śledzę Wasze wpisy na forum i dzisiaj zdecydowałam sie napisać poraz pierwszy. Opisałam swój przypadek w wątku "Moja historia" - a ze dość obszernie to juz tutaj nie będe przesadzać :) Od prawie 3 tyg jestem na zw lekarskim, w pn mam wrócić do pracy, a zupełnie nie czuje sie na siłach... jestem po zabiegu urologicznym, czekam na wyniki badań histopatologicznych, byłam u 2 różnych ginekologów, od każdego z nich usłyszałam ze to najprawdopodobniej endometrioza... Najprawdopodobniej - i co dalej?? ta nieświadomość mnie dobija i strasznie dołuje, rózne rodzaje ciągłego bólu i strach przed kolejnym zapalaniem pęcherza paraliżuje mnie i pozwala myśleć o niczym innym. Oddaliłam się od męża i... naprawdę nie wiem co dalej mam robić. Mam wielką i szczera nadzieje, ze coś mi doradzicie
Pozdrawiam wszystkich ciepło.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: gosiak76 »

Witaj Joanno i przykro mi ze to wlasnie choroba spowodowala ze znalazlas sie tutaj - mam nadzieje ze otrzymasz tu informacje ktore przybliza Ci temat choroby oraz wsparcie od dziewczyn. Co do oddalenia sie od meza to radze na spokojnie z nim porozmawiac i wytlumaczyc na czym polega choroba oraz jak sie czujesz - mam nadzieje ze zrozumie i bedzie Cie wspieral najmocniej jak tylko potrafi w Twojej walce z choroba. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: hercik17 »

Witam cię .Przykro mi również że oddaliłaś się od męża.Nie raz tak jak Gosia radzi trzeba tylko szczerze porozmawiać,wytłumaczyć zaistniałą sytuację,że źle się czujesz i potrzebujesz wsparcia.Jeśli to endometrioza to będzie trzeba się przyzwyczaić do złego samopoczucia,wahań nastroju i jakoś to zaakceptować,nauczyć się z tym żyć,choć bywa ciężko.Ale jestem pewna,że wszystko się ułoży i tego ci życzę
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: agachod1 »

Bardzo mi przykro, ze choroba dopadla cie tak nagle. Mam nadzieje, ze lekarz dobierze ci odpowiednia kuracje, ktora pozwoli ci na powrot cieszyc sie zyciem i planowac przyszlosc u boku meza. Pozdrawiam. Agnieszka.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: vwd »

Witaj na forum :) Dzieki, ze odwazylas sie napisac :) Niekiedy juz samo wypowiedzenie swoich obaw POMAGA Bywa, ze oddalamy sie od bliskich przez chorobe, ale bywa tez tak, ze oddalamy sie od nich z innych powodow. Zycze Ci sil i zdrowia, by wszystko na nowo posklejac :) Pzdr. :)
Rabarbar
Udzielaj±cy się
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 21:01

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: Rabarbar »

Witaj! Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wszystko na tematy, które Cię interesują!
Joanna7
Udzielaj±cy się
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 4 marca 2012, 14:15

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: Joanna7 »

Jeszcze raz dziękuje za miłe przywitanie, zrozumienie i rady ? to prawda ze napisanie na tym forum pomaga, choć niektóre opisane tu historie są mrożące krew w żyłach... i az trudno sobie wyobrazić, ze niektóre z Was już tyle przeszły, tyle cierpienia.
Mam nadzieje, ze w końcu w tym tyg będe miała wyniki badań histopatologicznych z pęcherza, na razie nie wiem co mam dalej robić, boje się tego bólu i tego, ze w tak różnych miejscach się objawia. I najgorsze, ze nie mam jeszcze dobrego lekarza który by mnie poprowadził, czy w tej kwestii ? a jestem z Warszawy ? możecie coś doradzić? Gdzie się udać po skuteczną pomoc?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: agachod1 »

Hej Joasiu. Tu masz linka, ktory bedzie ci pomocny w poszukiwaniu dobrego lekarza.
http://forum.endoendo.pl/viewforum.php? ... 93a6d7be9e
Pozdrawiam i glowa do gory. Wszystko sie ulozy tylko daj sobie czas. :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: vwd »

agachod1 pisze:Wszystko sie ulozy tylko daj sobie czas. :D
jak ja sie dzisiaj zgadzam z agachod1 :) W kolejnym juz watku widze, ze chcialam napisac dokladnie to samo :) Joanno7, zycze Ci dotarcie do najlepszego lekarza w stolicy!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze znajdziesz kompetentnego specjaliste ktory poprowadzi Twoje dalsze leczenie. Zycze jak najmniej bolu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: agachod1 »

vwd pisze: agachod1 napisał(a):Wszystko sie ulozy tylko daj sobie czas. :D

jak ja sie dzisiaj zgadzam z agachod1 :) W kolejnym juz watku widze, ze chcialam napisac dokladnie to samo :) Joanno7, zycze Ci dotarcie do najlepszego lekarza w stolicy!!!
A dziekuje, dziekuje. Bardzo mnie przyjemnie...
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Mój pierwszy wpis - Witam serdecznie

Post autor: EveLondon »

Z opoznieniem ale witam wsrod nas choc endo to nie zbyt przyjemny powod. Dolaczam sie do wypowiedzi Kobietek ze napewno wszystko sie ulozy najwazniejsze zebys pozytywnie sie nastawila i powoli przyzwyczajala sie do mysli o endo bo jesli ty jej niezaakceptujesz to ciezko bedzie innym. Z endo zycie nie jest latwe ale moze uda ci sie znalezc system. A jesli chodzi o meza to rowniez popieram poprzedniczki - szczera rozmowa to najwazniejsze, ja np dodatkowo znalazlam artykuly i filmiki o endo i pokazalam partnerowi zeby zrozumial co mowia lekarze i inne chore kobiety. pomoglo! powodzenia zycze :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”