Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
n1986
Pocz±tkuj±cy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 14:32

Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: n1986 »

Witam
Czy moje objawy mogą sugerować endometrioze ?
A oto one:
~bolesna @ od 15 roku życia (obfita)
~od 18 roku życia brałam tabl. antykoncepcyjne, w tym czasie okres nie bolał, tylko lekkie pobolewanie ale był obfity
~pół roku po odstawieniu tabl. anty. bóle są nie do wytrzymania i tak już od dwóch lat (jest coraz gorzej)
~ plamienia 3 dni przed @ i 2 dni po
~ból promieniujący (cała lewa strona albo prawa) od biodra do stopy, bóle ud, mięśniowe - to wszystko zazwyczaj przed okresem
~PMS
~płaczliwość, stany lękowe
~zmęczenie
~ból podczas @ wszystkiego(plecy, cały brzuch, nogi) ledwo chodze, ogólnie to leże wtedy i zdycham
~ból podczas oddawania moczu, parcie na mocz
~ból odbytu( bardzo silny)parcie na stolec. i chyba hemoroidy albo jakieś inne guzki, wychodzą tylko podczas okresu
~ból przez całą miesiączke i jeszcze pare dni po niej
~bolesne jajeczkowanie( zawsze lewy jajnik)
~po @ boli mnie pochwa,srom promieniujący ból
~pare dni po @ mam bolesne ruchy jelit
~czasami przed @ mam mdłości, troche mi się w głowie kręci
~brzuch podczas @ wzdęty
Najbardziej niepokoją mnie wyczuwalne palcami guzki w podbrzuszu, czy guzki endo można samemu wyczuć ? Dodam że nie rodziłam. Mam 25 lat.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: vwd »

Witam Cie serdecznie na forum :)
Masz wiele z objawow endo, ale czy to endo nie wiem :? Guzki, kt. wyczuwasz przez dotyk... hmmm nie, wg mnie mozna tylko wyczuc guzki, kt. sa w bliznie... nie spotkalam sie dotychczas z czyms takim
A ajkie to sa konkretnie guzki?
n1986
Pocz±tkuj±cy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 14:32

Re: Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: n1986 »

Na początku czułam jeden guzek gdzieś w okolicy jajnika, później znikł. Po miesiącu znowu coś wyczułam, znowu znikło, a teraz czuje pełno takich zgrubień mniejszych większych, raz są bardziej wyczuwalne raz mniej. Masakra
InezRS
Udzielaj±cy się
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2012, 12:39

Re: Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: InezRS »

Udaj sie do ginekologa, gdyż wiele Twoich objawów niestety wskazuje na endo.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: agachod1 »

Witam cie na forum. Bardzo mi przykro, ze masz takie okropne dolegliwosci. Wiele z nich mogloby wskazywac na endo, ale jezeli chcesz to wiedziec na 100%, powinnas udac sie do lekarza. Moze bedzie ci latwiej znalezc dobrego specjaliste jesli zajrzysz na linka, ktorego ci podaje:
http://forum.endoendo.pl/viewforum.php? ... 0873133b19
Powodzenia i pisz co dalej u ciebie. Pozdrawiam. Agnieszka. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endometrioza??????????Pomocy!!!!!!!!!

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze powinnas udac sie do specjalisty i poprosic rowniez o zrobienie usg dopochwowego aby dowiedziec sie czym sa owe guzki - moze to sa torbielki ktore sie pojawiaja i znikaja - ale aby byc pewnym sytuacji w ktorej jestes to powinnas udac sie do lekarza i porobic badania. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”