Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Opowiedz swoją historię. Jak długo chorujesz? Czy masz zaufanego lekarza? Czy szybko Cię zdiagnozowano? Czy zastosowane leczenie odniosło zamierzony skutek?
asiek22
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 20:23

Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: asiek22 »

Czy lek visanne całkowicie zatrzymuje miesiączke?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: gosiak76 »

Na poczatku stosowania leku wystepuja plamienia oraz czasem krwawienia ale po dluzszym stosowaniu leku miesiaczka juz nie wystepuje co pozwala lepiej funkcjonowac kobiecie oraz uspic chorobe.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
asiek22
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 20:23

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: asiek22 »

funkcjonowac kobiecie???

mi miesiączka pozwala funkcjonować normalnie..co masz na mysli mowiąć ze pozwala funkcjonować kobiecie?
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: agachod1 »

Visanne jak najbardziej zatrzymuje @. Jest to rownoznaczne z tym, ze endo sie nie rozwija, a kobieta nie cierpi z powodu roznych dolegliwosci, ktore zazwyczaj pojawiaja sie w trakcie okresu, kilka dni przed lub po. Tak jak pisala Gosia, na poczatku moga byc plamienia i bole w podbrzuszu, ale potem wszystko sie uspokaja. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: karolina794 »

Generalnie objawy endometriozy tj.ból pojawiają sie kilka dni przed miesiączką,w jej trakcie lub w czasie dni płodnych.Visanne działa w ten sposób,że zatrzymując miesiączkę,wstrzymuje dolegliwości związane z endo i pozwala normalnie funkcjonować.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
asiek22
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 20:23

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: asiek22 »

No właśnie piszecie ze Visanne wstrzymuje ból ,kłocia....i dla tego sie waham przed za zyciem tego...nigdy nie miałam zadnych bólow przy ani przed ani po miesiączce...w ogole nie boli mnie,nie odczowam miesiączki poza tym ze leje mi sie krew...o torbieli sie dowiedzialm przy rezonansie na kręgosłup ...mam tak regularne okresy,,,kolezanki zawsze zazdrosiły mi ze nic mnie nie boli...visanne ma mi pomoc ze nie będą sie robiły kolejne torbiel.e?tzn ze jak nie znacznie nic zazywac to one powstaną???

kurcze ja na prawde nie cierpie ..nie mam zadnych objawow endoemtriozy a po laparoskopi mi wyszło ponoc ze mam 4 stopien

zachodze w głowe jak to mozliwe ze mam 4 stopien i zadnych objawow....mnie nic nie boli przy miesiącze...jak by nie krew to nie wiedizała bym ze mam okres
InezRS
Udzielaj±cy się
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2012, 12:39

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: InezRS »

Z tego co czytałam to stopień endo nie przekłada się na stopień bólu. Mi stwierdzono I stopień - same ogniska. A boli jak diabli. Od października ból był stały. Lądowałam na pogotowiach, szpitalach, tony leków - lekko ból uśmierzało.
Teraz po visanne pojawiają się bóle, ale nie są one jakieś bardzo mocne i nie mam w ogóle miesiączki, ostatnią miałam 6 lutego ( 4 dni po laparoskopii, która potwierdziła endo).
Skoro został przepisany ten lek to warto skorzystać nawet jak nic nie boli.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: gosiak76 »

asiek22 pisze:funkcjonowac kobiecie??? ..co masz na mysli mowiąć ze pozwala funkcjonować kobiecie?
mam na mysli to ze wtedy nie czujesz bolu i mozesz robic to na co masz ochote gdyz wiele kobiet cierpi jak tylko ma @ i nie maja sil na nic.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: gosiak76 »

Visanne powstrzymuje rozprzestrzenianie sie choroby w organizmie - moze nic nie czujesz ale majac 4 stopien endo musisz wiedziec ze spora czesc Twego organizmu opanowana jest przez chorobe - jezeli nie zatrzyma sie tej choroby moze ona znalezc sie jeszcze w innych czesciach ciala niz tylko narzady rodne - moze dojsc nawet do pluc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
asiek22
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 20:23

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: asiek22 »

Powiedziano mi tak albo bierzesz visanne albo zachodz w ciąze....

nie zapytano mnie czy w ogole reflektuje na to..nie wyjasniono wogole co to jest ta endo nic..dla tego tak Was szturmuje

nie wiem czy jak bym sie zdecydowała na dziecko to czy tez mam brać visanne...wiem powinnam zapytac lekarza...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: gosiak76 »

Jak sie zdecydujesz na dziecko to poinformuj swego lekarza ktory porobi badania zebys mogla bez problemu rozpoczac swoje starania. Oczywiscie odradzam starac sie o dzidziusia w momencie zazywania Visanne gdyz moze sie stac tak ze bedzie to ciaza pozamaciczna.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy lek visanne zatrzymuje miesiączke?

Post autor: agachod1 »

asiek22 pisze:No właśnie piszecie ze Visanne wstrzymuje ból ,kłocia....i dla tego sie waham przed za zyciem tego.
Wydaje mi sie, ze troche opatrznie rozumiesz dzialanie Visanne. Przede wszystkim ten lek zatrzymuje @, co jest rownoznaczne z zatrzymaniem choroby. Pisalam ci o tym na twoim watku. Zatrzymanie choroby jest bardzo wazne, poniewaz nieleczona endo moze prowadzic do zupelnej bezplodnosci, a takze zajac inne narzady takie jak: jelita, zoladek, pluca, serce, a nawet oczy czy mozg. Jest to bardzo niebezpieczna choroba i nie powinnas lekcewazyc zalecen lekarza, ktory dajac ci Visanne naprawde wiedzial, co robi.
asiek22 pisze:nie wyjasniono wogole co to jest ta endo nic..
Nie przejumuj sie. Nie jestes jedyna. Mnie takze nie powiedziano, co to jest za choroba, skad sie bierze itd. Wszystkie info wyszukalam sobie sama w necie. Tak jak ci pisalam, u mnie wykryto endo przez zupelny przypadek. Zawsze mialam regularne @, bolesne byly najbardziej przez szkole srednia, potem to sie uspokoilo. Tyle, ze mialam inne objawy, na ktore nie zwracalam uwagi. W moim brzuchu wszystko jest pozrastane, a ja nie odczuwam zadnych boli. Nie powinno cie dziwic to, ze ty akurat nie odczuwasz boli. Dwie kobiety moga miec edno, ten sam stopien. Jedna bedzie wyc z bolu przez caly czas, a druga nie bedzie odczuwac zadnych dolegliwosci. Dokladniej to ja juz nie jestem w stanie tego opisac. Moim zdaniem powinnas rozpoczac kuracje Visanne i cieszyc sie, ze nie cierpisz tak, jak inne dziewczyny z forum. A z ciaza uwazaj. Jesli bedziesz chciala sie zdecydowac na dziecko, poinformuj o tym lekarza. Zajscie w ciaze podczas przyjmowania Visanne grozi roznymi powiklaniami, min ciaza pozamaciczyna.
Zycze ci powidzenia. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja historia endometriozy”