Prośba o informację o endometriozie w bliźnie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Prośba o informację o endometriozie w bliźnie

Post autor: karolina794 »

Witaj na forum
mam stwierdzone endo 4 stopnia również w bliźnie po cc,usunięte w 2008r,ale pojawiło się jakiś czas temu z powrotem.Po długim okresie skutecznego w końcu leczenia,dziś jestem w 30 tygodniu ciąży.Jęsli masz jakieś pytania pisz śmiało.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Prośba o informację o endometriozie w bliźnie

Post autor: magma »

Najgorsze są te dni zwątpienia...coś o tym wiem...


jak wiesz miałam endo w bliźnie, teraz już wiem, że było w powięzi.Wycięto kilka guzków, ale tylko co do jednego (największego) lekarz ma pewność, że to endo...Badanie histopato wyjaśni sprawę do reszty.

Uwierz lekarzowi, że to endo...i stosuj się do jego zaleceń (ważne jest regularne przyjmowanie hormonów, nie tylko codziennie, ale o tej samej porze dnia...)
aaa...na początku i ja miałam jeden mały "guzik"/guzek. W ciągu kilku lat nieco się "rozmnożyły"...te kolejne były bardziej uciążliwe, ból nie był punktowy tylko bardzo promieniował.
Jak wiesz, endo się rozsiewa więc niewykluczone, że pojawiło sie coś nowego...niestety...

Ważne: ja nie leczyłam endo przed laparotomią. Lekarz zdecydował o zabiegu.
Zapytałam o leczenie zapobiegawcze po operacji: "nie ma gwarancji, że hormony zabezpieczą przed nawrotem endo..."Decyzja o podjęciu terapii hormonalnej należy do mnie.
Wracam do wyrka...mam dzisiaj "dzień zwątpienia"...szwy ciągną jak cholera ;(
Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Prośba o informację o endometriozie w bliźnie

Post autor: vwd »

endometrioza w bliznie... hmm... zastanawialam sie kiedys czy nie zalozyc do tego tematu osobnego dzialu... Wiem, ze rozsiane sa po forum rozne wypowiedzi i historie dziewczyn, kt. tego doswiadczyly. Dziewczyny, trzymajcie sie!!! Zycze Wam duuuuzo zdrowia :)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Prośba o informację o endometriozie w bliźnie

Post autor: magma »

Pozbyłam się francy z mojej blizny...właściwie franc...bo było ich kilka... :) Co za ulga...:) to uczucie bezcenne, choć okupione bólem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”