Witajcie :)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Silvia198
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2012, 23:43

Witajcie :)

Post autor: Silvia198 »

Mam na imię Sylwia, mam 24 lata. Od roku mężatka :) ale nie mamy jeszcze dzieciaczków :(
Trafiłam na tą stronę przypadkiem gdy szukałam informacji na temat leczenia endometriozy.

Moją historię opisałam w dziale Moja Historia - wątek: wyrok zapadł

Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was stosuje lek Visanne? Jakie są efekty leczenia, jak długo już stosujesz i czy masz jakieś efekty uboczne?

I najważniejsze pytanie: jak bardzo endometrioza utrudnia zajście w ciąże? Czy długo się staracie o dziecko?

Oboje z mężem bardzo chcielibyśmy mieć taki mały cud już przy sobie. Odkąd dowiedziałam się, że mam endometriozę jestem cały czas przestraszona, mam problemy ze snem, łatwo się denerwuje. Ta informacja bardzo zburzyła mój spokój...
Cel w życiu??? Zbudować piękną drewnianą ławkę i doczekać starości... Usiąść na niej i powiedzieć: wszystko co zrobiłam w życiu, zrobiłam najlepiej jak potrafiłam!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie :)

Post autor: vwd »

Witaj wsrod nas :) Wszystkie Twoje pyt. sa b. istotne, rozmawiamy o endometriozie praktycznie nieustannie, wiec poszperaj w odpowiednich dzialach forum, a tytuly watkow podpowiedza Ci co czytac, aby znalezc odp. :) Radze tez skorzystac z forumowej wyszukiwarki :) Pzdr. serdecznie i swiatecznie :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Witaj i rozgosc sie u nas - przykro tylko ze akurat w takiej sytuacji. Mam nadzieje ze dzieki informacjom na forum na temat Visanne w dziale Leki i wasze doswiadczenia z nimi gdyz tam dziewczyny sporo pisza na ten temat. Sa dziewczyny ktorym dzieki kuracji Visanne udalo sie zajsc w ciaze po zakonczonej kuracji oczywiscie i lepiej nie starac sie o dzidzie w trakcie kuracji gdyz moze to byc niebezpieczne dla Twego i dziecka zdrowia i bezpieczniej jest dzialac jak zakonczy sie kuracje.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Silvia198
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2012, 23:43

Re: Witajcie :)

Post autor: Silvia198 »

Dziękuję bardzo za ciepłe przyjęcie :)

Powiedz proszę dlaczego ciąża w trakcie kuracji może być niebezpieczna?
Cel w życiu??? Zbudować piękną drewnianą ławkę i doczekać starości... Usiąść na niej i powiedzieć: wszystko co zrobiłam w życiu, zrobiłam najlepiej jak potrafiłam!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Sa przypadki ze wtedy dochodzi do ciazy pozamacicznej wiec dlatego trzeba uwazac i zabezpieczac sie w inny sposob podczas kuarcji by do tego nie doszlo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Witam cie na forum. Bardzo mi przykro, ze i ciebie to dopadlo. Ja tez lecze sie na endo i od dwoch lat jestem na Visanne. Na poczatku mialam bole brzucha, plamienia i odczulam spadek ochoty na seks. Po trzech mcach wszystko sie uspokoilo. Jedyne co mi dokucza to zmienne nastroje, placzliwosc i to, ze szybko wpadam w dolek. Ale mam wspanialego meza, ktory co prawda na poczatku potrzebowal wiecej czasu zeby to zrozumiec, ale teraz wspiera mnie i nie zwraca uwagi na moje humory. Jednym slowem skutki uboczne da sie przezyc. To nic strasznego. Tylko na ulotce wyglada to niezbyt zachecajaco. Zycze ci wesolych swiat i wszystkiego dobrego.
Silvia198
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2012, 23:43

Re: Witajcie :)

Post autor: Silvia198 »

Dziękuje za odpowiedzi :)


Mam jeszcze jedno pytanie: jestem po laparoskopii, w piątek mam zajęcia z lekkoatletyki na studiach.. Jak to się ma do czynnego udziału w tych zajęciach?
W piątek będę niecały miesiąc po zabiegu, ranki dopiero mi się tak naprawdę zaczęły goić no i się troszkę obawiam tych zajęć. A zapomniałam zapytać mojego lekarza o tą kwestię...
Cel w życiu??? Zbudować piękną drewnianą ławkę i doczekać starości... Usiąść na niej i powiedzieć: wszystko co zrobiłam w życiu, zrobiłam najlepiej jak potrafiłam!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Wstrzymalabym sie jeszcze na Twoim miejscu zeby szwy sie nie rozeszly.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witajcie :)

Post autor: magma »

Witaj...
Z mojej wiedzy wynika, że wysiłek fizyczny po min 6 tyg od zabiegów chirurgicznych...(to samo dotyczy dźwigania). Ja na Twoim miejscu jeszcze bym się wstrzymała...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Moim zdaniem lepiej sie wstrzymac, chociaz wszystko zalezy od tego jak sie czujesz. Jezeli nie masz pewnosci co do swojej kondycji, to faktycznie lepiej daj sobie spokoj. Teraz postaw na regeneracje zdrowia, bo ono jest najwazniejsze. Pozdrawiam. :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie :)

Post autor: vwd »

Silvia, co u Ciebie? Jak sie masz? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”