Ręce opadają.....

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
doriss
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Ręce opadają.....

Post autor: doriss »

Witam wszystkie endo-kobitki!!
Moja historia z tym świństwem zaczęła się od wspaniałych narodzin mojej córeczki lecz niestety poprzez CC,po około dwóch latach wyczułam guzka w brzuchu ....jeden,drugi,trzeci lekarz -diagnoza nieznana (urojenia),lecz po około roku jakiś mądry lekarz uznał że może to być to czyli endometrioza .Po długim leczeniu byle jakimi lekami okazało się że nie ma mocnych -trzeba ciąć(usadowiło się w okolicy pępka pomiędzy mięśniami).Poszło zgrabnie i szybko o wszystkim zapomniałam.Nie muszę chyba dodawać że czułam się jak Elf bo nikt , nigdy o czymś takim nie słyszał(dodam że było to około 9lat temu).Nikt mi nie raczył zakomunikiować że endometrioza nieleczona -wraca.Stosowałam również antykoncepcje hormonalną co mogło przyspieszyć rozwój choroby.Dopiero dwa lata temu gdy przy kolejnej miesiączce moje dzieci musiały mnie wyprowadzić z toalety (o własnych siłach nie mogłam)stwierdziłam NIE ,i znowu jeden lekarz ,drugi... I wtedy poratował mnie internet .Dorwałam dosyć znanego w tym temacie lekarza w Łodzi i ustawiłam operacje.Okazało się że wszystko przeszło na jajniki,nie było też wiadomo czy uda się laparoskopowo ponieważ byłam po dwóch CC.Udało się i obecnie jestem 7mies.po laparoskopi ,truje się Visanne i co!! i po zrobieniu kolejnego USG mam znowu torbiele endometrialne i powiem Wam że mam wszystkiego dosyć ,już nawet myślę o usunięciu jajników ,nie bardzo wiem co teraz poradzić ,ponadto może życie intymne zmieniło się nie do poznania -nie musze Wam chyba mówić jak .Buziaczki :)
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Ręce opadają.....

Post autor: optymistka82 »

Cześć

U mnie też po 5 miesięcznej kuracji tabletkami, w tym visane i poddaniu sie laparo pojawiła się nowa torbiel i to zaledwie w 3 tyg. po zabiegu, więc nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Dobrze, że trafiłaś na forum, bo tu dziewczyny posiadają ogromną wiedzę na temat endo. Czasem mam wrażenie, że to one powinny przyjmować w gabinetach, bo mają większą wiedzę na temat endo niż niektórzy lekarze. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko skończy się dobrze i obędzie się bez takich drastycznych operacji jak usunięcie jajników.
Pozdrawiam
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Ręce opadają.....

Post autor: magma »

witaj w "klubie" doriss!
Też miałam endo w bliźnie po CC (mięsnie, powięź itp). jestem niemal miesiąc po laparotomii. Nie biorę żadnych hormonów i liczę się z tym, że to dziadostwo, prędzej czy później gdzieś się pokaże...chociaż mój gin zapewnia, że wcale nie jest to regułą...może powinnam w to wierzyć nieco mocniej.
Pozdrawiam
doriss
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: doriss »

Dzięki dziewczyny przynajmniej tu dzięki Wam można się czegoś więcej dowiedzieć .Muszę powiedzieć że u nas (mieszkam pod Łodzią)kompletnie nie wiedzieli co ze mną zrobić .Gdybym wiedziała wcześniej że to cholerstwo może w taki sposób wrócić sama dowiadywałabym się więcej,gin chciał mi nawet założyć spirale bo miałam tak bolesne.Jeszcze raz dziękuje za wsparcie i odzew. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: gosiak76 »

Witaj Doriss - mam nadzieje ze lekarze beda w stanie zaplanowac cos rozsadnego aby uspic ta chorobe oraz zebys mogla zaczac czuc sie lepiej. Powodzenia w dalszym leczeniu. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ręce opadają.....

Post autor: hercik17 »

Witam Doris.I znów historia się powtarza-błąd lekarzy i proszę jakie skutki.Gdyby tylko ktoś poczytał nasze forum zrozumiałby,że nasza służba zdrowia źle stoi.Ale wracając do tematu miejmy nadzieję,że wreszcie ci pomogą i uśpią chorobę.Usunięcie jajników nie jest rozwiązaniem,bo nie ma pewności,że endo da sobie spokój.Ja też nie raz mam tak wszystkiego dosyć że mam ochotę żeby mi to wszystko usunęli...ale to nie załatwia sprawy.Musisz być dzielna choć wiem,że jest trudno.Pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ręce opadają.....

Post autor: vwd »

Witaj Doris :D Odpowiednio to ujelas "Rece opadaja"! milo, ze do nas sie odezwalas :) i ze napisalas
doriss pisze:Dzięki dziewczyny przynajmniej tu dzięki Wam można się czegoś więcej dowiedzieć
Milo czasem przeczytac takie zdanie :) bo teoretycznie wiemy, ze piszemy dla potrzebujacych informacji o endo, porady... wszedzie, m.in. w Lodzi ;) ale praktycznie... my tylko rozmawiamy z soba, dzielimy sie swoimi spostrzezeniami, wspieramy sie i czasem zwyczajnie nie wiemy czy ktos jeszcze to czyta...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ręce opadają.....

Post autor: agachod1 »

Witam cie. To bardzo przykre, ze wczesniej lekarz nie poinformowal cie, ze endo jest choroba, ktorej w zasadzie nie da sie wyleczyc do konca. Przez ten blad ty teraz ponosisz konsekwencje.

Szkoda, ze Visanne ci nie pomaga, a ty znowu masz torbiele. Niestety tak czasem bywa i nie wiadomo dalczego jednym ten lek pomaga, a drugim wrecz przeciwnie. Chcialam ci tylko napisac, ze nie wydaje mi sie zeby decyzja o usunieciu jajnikow byla sluszna. Przeciez endo to nie tylko torbiele endometrialne. A co jesli to przeniesie sie na jelita? Mysle, ze w twoim przypadku lepiej zapytac lekarza o przepisanie innego leku, ktory bedzie na ciebie lepiej dzialal. W uspieniu endo chodzi przede wszystkim o zatrzymanie @. Bez co miesiecznego krwawienia ta choroba nie ma szans sie rozwijac. Sprobuj porozmawiac z twoim ginem odnosnie zmiany leku. Zobaczysz co ci zaproponuje. Pozdrawiam goraco i zycze powodzenia. :D
doriss
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: doriss »

Dziękuje za wszystko.Jeśli torbiele nie schodzą po lekach to nic tylko trzeba operować, w moim przypadku następna operacja byłaby piąta bo: dwie cesarki +jedno cięcie -usuwanie endo+laparo -usuwanie z jajników ,i mam już serdecznie dosyć ,przez Visanne nabawiłam się przewlekłych skurczy łydek,suchość w gardle ,brak libido,tycie.Lekarz chciał przepisać danazol lecz odmówiłam -chyba bym przez to nie przeszła.Jakoś staram się trzymać choć czasem wstanę rano i deprecha,ale dziękuje Wam wszystkim ,jesteście ogromnym wsparciem.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ręce opadają.....

Post autor: agachod1 »

Bardzo mi przykro, ze u ciebie tak to wyglada. Widocznie hormony, ktore dotychczas bralas nie byly dopasowane do ciebie. Mozna by sprobowac czegos innego. Ja rozumiem, ze sie boisz, ze i tym razem znowu bedzie dupa, ale czasem warto sprobowac, bo przeciez stawka jest twoje zdrowie. Moze sprobuj udac sie do innego lekarza. Moze na forum znajdziesz specjaliste, ktory dobierze leki tak, by ci pomogly, a nie szkodzily. Pozdrawiam mocno i nie poddawaj sie. Czasem wiara czyni cuda. :wink: :wink: :wink:
doriss
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: doriss »

Nic dodać nic ująć dziękuje za wsparcie,uświadomiłyście mi że usunięcie macicy którą mam powiększoną oraz jajniki niczego nie dadzą jest to choroba która rozwija się wszędzie ,w sobotę jadę do gina zobaczymy .....Buziaczki :) :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ręce opadają.....

Post autor: agachod1 »

W taki razie czekamy na wiesci. Pozdrawiam i ciesze sie, ze moglysmy pomoc. :D
doriss
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: doriss »

Cześć dziewczynki,w poprzednią sobotę byłam u lekarza,trochę stresu,stało się tak jak myślałam,zmiana leczenia,zażyczyłam sobie usg(wyprosił mojego męża,bo badanie niezbyt przyjemne dla oglądającego....nie takie rzeczy widział:) ) bo robiłam w styczniu to wykazało torbiela na jajniku, a tu nie wykazało nic-nic z tego nie rozumiem albo któryś lekarz się pomylił,bo jeszcze nie miałam tak żeby się wchłonęła.Po miesiączce (RATUNKUuuuu!!!)mam brać tabletki Danazol niestety ,ale lekarz mnie uspokoił(za dużo się naczytałam)że tak od razu wąsy mi nie urosną(dzięki!! wielkie!!).No nic zobaczymy ,zdenerwowało mnie jedynie to że od razu nie przepisał mi recepty tylko kazał przyjść jak będę miała miesiączkę bo sobie jeszcze pobada(WOLNE ŻARTY)moim zdaniem naciąganie na kasę i nic poza tym.Zagłębiam się w te wszystkie informacje które piszecie ,muszę powiedzieć że jest co czytać.Tyle mogę się pochwalić z mojej wizyty,będę zaglądać .Trzymajcie się!!
doriss
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: doriss »

AKKM pisze:Witaj... ja też mam endo po cc, też miałam dwie cesarki lecz ja jestem początkująca w tej dziedzinie. Ale już mam dość tego dziadostwa. Jak tak poczyta się Wasze historie to człowiek uświadamia sobie tylko swoją bezradność...
Na początku myślałam, że nasza "odmiana" jest najlżejsza, ale widzę, że to nie tak...
Mam nadzieję, że wizyta u lekarza poczyniła jakieś plany na lepsze, dała choć trochę nadziei :)



Kochana lecz się ,znajdż dobrego lekarza który w razie czego będzie mógł przeprowadzić laparoskopie ,ja ze swojej nieświadomości na temat endo dorobiłam się tylko 3ego stopnia,pamiętaj nie możesz do tego dopuścić !!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ręce opadają.....

Post autor: gosiak76 »

Doriss co innego jest widac podczas badania jak sie ma miesiaczke a co innego jak jej sie nie ma i sadze ze dlatego lekarz chce zobaczyc co sie dzieje jak bedziesz w trakcie miesiaczki. Czesto lekarze tak robia by wiedziec co jest grane.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Ręce opadają.....

Post autor: agachod1 »

Doriss, zaufaj temu lekarzowi. Byc moze jest tak, jak napisala ci Gosia, ze inaczej to wszystko wyglada jak sie nie ma @, a inaczej w jej trakcie. Widocznie ten lekarz chce bardzo dokladnie wszystko sprawdzic, zeby miec pewnosc czy dobrze robi zalecajac ci terapie hormonami. A co do zejscia torbieli, to jest to efekt dzialania Visanne, ktory w twoim przypadku zadzialal jak najbardziej prawidlowo. Takze glowa do gory. Bedzie dobrze. Czekaj teraz na nastepna @ i idz na wizyte. Pozdrawiam. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”