Ksiazki

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

ja tez lubie b.b.czytac, ale ostatnio brakuje mi czasu :(
Dziewczyny, polecicie mi jakas super wesola ksiazke? Chcialabym sie posmiac w glos :lol:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Odsylam Cie na ta stronke bo kobiety wypowiadaja sie wlasnie o takich ksiazkach http://www.forum.obcasy.pl/viewtopic.php?t=13588
oraz na tej stronce http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=541757
Moze znajdziesz cos dla siebie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

b.dziekuje :) faktycznie o cos takiego mi chodzilo :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze moglam pomoc :) buziaki
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Ksiazki

Post autor: ewooncia1 »

Ja uwielbiam gotować i ostatnio większość książek jakie czytam/oglądam to książki kucharskie, o jedzeniu i gotowaniu, o miłości do jedzenia, o podróżach kulinarnych... Mogę polecić książkę "Dwaj łakomi Włosi" autorstwa panów Antonio Carluccio oraz Gennaro Contaldo. Po latach wracają do Włoch i przypominają sobie smaki dzieciństwa, tradycje i zwyczaje związane z jedzeniem, miejsca. Komentują jak na przełomie lat zmieniały się Włochy i co pozostało niezmienne - czyli miłość do dobrego jedzenia :) Wszystko to z dużą porcją oryginalnych włoskich przepisów, od pizzy przez gnocchi po włoskie desery, wraz z opisem z jakiego regionu Włoch pochodzą. Bardzo apetyczne zdjęcia. Jeśli relaksuje Was gotowanie i jedzenie i lubicie włoską kuchnię - to coś dla Was :D A Panowie autorzy mieli własny program pod tym samym tytułem, można było obejrzeć na Kuchni +.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

No widzę że znalazłam kogoś z tymi samymi zainteresowaniami :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Ksiazki

Post autor: Ksenia »

Moge Wam polecic romantyczna, zabawna gleboko poruszajaca i calkowicie uzalezniajaca powiesc pelna erotycznego napiecia. Jest to trylogia "Piecdziesiat twarzy Greya" tom 1 ktorego autorka jest Erika Leonard (E L James). Wiecej na temat powiesci znajdziecie tutaj http://lubimyczytac.pl/ksiazka/146615/p ... arzy-greya

Drugi tom tej trylogii to "Ciemniejsza strona Greya" oraz trzeci tom to "Nowe oblicze Greya" - wiecej informacji na temat autorki oraz pozostalych czesci trylogii znajdziecie tutaj http://lubimyczytac.pl/autor/65774/erika-leonard

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!


Ja juz siegnelam po ta ksiazke i nie moge sie od niej oderwac - wspomina sie rowniez ze fani ksiazki Saga Zmierzch bardzo polubili rowniez i ta trylogie, a sama Kirsten Stewart chce zagrac glowna bohaterke.
Fascynacja autorki „Zmierzchem” mocno przebija z jej debiutu. Konstrukcja pary głównych bohaterów jest inspirowana Bellą i Edwardem ze „Zmierzchu” do tego stopnia, że wręcz przypominają oni ich lustrzane odbicia. Anastasia Steele, 23-letnia absolwentka literatury, jest niezdarna, niewinna, niepewna siebie i nieświadoma swojej urody. Wypisz, wymaluj Bella. On natomiast, czyli Christian Grey, jest niczym wampir z Cullenów – tak przystojny, że brakuje przymiotników do opisu tej urody (w związku z czym autorka, wzorem Meyer, używa ciągle tych samych), bajecznie bogaty, dobrze wychowany i niezmiernie tajemniczy. No i starszy od niej, tyle że nie o całe wieki, jak w „Zmierzchu”, lecz ledwie kilka lat. Trafiają na siebie - jak to zwykle bywa – przypadkiem. Nie zdradzę niczego, pisząc, że ona szybko się w nim zadurzy, ale nie będzie pewna czy to mężczyzna dla niej.
Jest to napisane takim stylem, jak saga „Zmierzch”, więc jest to w tej swojej erotyce strasznie naiwne. Cała ta historia okraszona jest też pewną tajemnicą dotyczącą samego pana Christiana Grey’a, a która to tajemnica dotyczy jego wczesnego dzieciństwa i ma nam wyjaśnić dlaczego Grey lubuje się w takich właśnie praktykach uprawiania miłości. No i przez całe trzy tomy Anastasia, nasza studentka, będzie się starała sprowadzić go na tę dobrą stronę mocy, gdzie seks jest przyjemny dla obojga kochanków, gdzie wiązanie rąk krawatem nie jest koniecznie i gdzie lateks zamieniamy na koronki.
Ostatnio zmieniony piątek, 23 listopada 2012, 12:49 przez Ksenia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze skusze sie by siegnac po ta ksiazke gdyz bardzo lubilam Sage Zmierzch i nie moglam sie oderwac od niej - dzieki Ksenia :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
madzielenka27
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 12:37

Re: Ksiazki

Post autor: madzielenka27 »

Ja zajadam się książakami z serii pisane przez życie Okaleczona, Oszpecona, Dziecko ulicy , Najsmutniejsze dziecko ....i Czekając na Anioły to jedyna ksiązka przy której płakałam .... spoglądając na pólkę mogę wypisać jeszcze 10 tytułów :D oglądam cyztam i w miedzyczasie jem chipsy:P dupa rośnie ...:(
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

No wreszcie się zebrałam,aby wam coś polecić. :)
1.Bardzo lekka i ciekawa książka
krok-do-szczescia-b-iext10407092.jpg
krok-do-szczescia-b-iext10407092.jpg (53.83 KiB) Przejrzano 14247 razy
2.Wszystkie książki zafona są świetne więc nie trzeba zbyt wiele o niej pisać
wiezien-nieba-b-iext7147926.jpg
wiezien-nieba-b-iext7147926.jpg (37.75 KiB) Przejrzano 14247 razy
3.Fenomen Nurowskiej to jej bohaterki, kobiety, które muszą w życiu iść do przodu, pomimo tego, że nie mają łatwo.
drzwi-do-piekla-b-iext6275505.jpg
drzwi-do-piekla-b-iext6275505.jpg (32.11 KiB) Przejrzano 14247 razy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

1.I znowu o kobietach....
kobieta-w-lustrze-b-iext6813629.jpg
kobieta-w-lustrze-b-iext6813629.jpg (46.42 KiB) Przejrzano 14247 razy
2.A to dla fanów kryminału
nim-nadejdzie-mroz-b-iext7783296.jpg
nim-nadejdzie-mroz-b-iext7783296.jpg (50.27 KiB) Przejrzano 14247 razy
3.Rewelacyjna sprzedaż i rewelacyjna książka
gra-o-tron-b-iext3235810.jpg
gra-o-tron-b-iext3235810.jpg (27.29 KiB) Przejrzano 14247 razy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

1.A po modzie na wampiry przyszedł czas na trochę erotyki...wysyp książek o tej tematyce :)
piecdziesiat-twarzy-greya-b-iext9947775.jpg
piecdziesiat-twarzy-greya-b-iext9947775.jpg (29.65 KiB) Przejrzano 14247 razy
2.Chciałam się z Wami podzielić jeszcze świetną płytą:
mysliwiecka-b-iext6794748.jpg
mysliwiecka-b-iext6794748.jpg (35.43 KiB) Przejrzano 14247 razy
3.No i Adele...
21-limited-edition-b-iext6291666.jpg
21-limited-edition-b-iext6291666.jpg (20.46 KiB) Przejrzano 14247 razy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Ósma już część bestsellerowej serii, sygnowanej nazwiskiem Marcina Kydryńskiego
siesta-muzyka-swiata-stare-radio-volume-8-b-iext12935650.jpg
siesta-muzyka-swiata-stare-radio-volume-8-b-iext12935650.jpg (29.26 KiB) Przejrzano 14247 razy
No i filmy:
Komedia:
kochanie-poznaj-moich-kumpli-b-iext12983047.jpg
kochanie-poznaj-moich-kumpli-b-iext12983047.jpg (19.89 KiB) Przejrzano 14247 razy
faceci-od-kuchni-b-iext13705349.jpg
faceci-od-kuchni-b-iext13705349.jpg (28.03 KiB) Przejrzano 14247 razy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Znalazlam kilka kuszacych propozycji ale wzielam sie juz za czytanie piecdziesiat twarzy Greya i juz mnie wciagnela ta ksiazka - chlone ja bardzo szybko tak jak trylogie Larsona oraz sagi Stephanie Meyer o wampirze Edwardzie oraz dziewczynie Belli, ktora sie w nim zakochala.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Ksiazki

Post autor: hercik17 »

Trylogię Larssona też łyknęłam...postaram się na bieżąco coś wrzucać nowego.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Florian
Udzielający się
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 2 grudnia 2012, 20:57

Re: Ksiazki

Post autor: Florian »

Fajnie że na forum można poczytać nie tylko o chorobie :)
Ja uwielbiam czytać. Jak tylko mogę sobie na to pozwolić to czytam co najmniej 2-3 książki w miesiącu. Najbardziej lubię thrilery, sensacje, ogólnie tam gdzie jest ciekawa zagadka i jeszcze ciekawsze rozwiązanie. Ale zdarza się że sięgam po zupełnie inną literaturę. Teraz czytam "Pół życia" Jodi Picoult. Przeczytałam już kilka jej książek i pomimo że wszystkie pisane są wg jednego schematu: rodzina, choroba, trudny, kontrowersyjny problem, zaskakujące zakończenie to i tak wracam do jej książek. Nie tylko dobrze je się czyta ale i długo zostają w naszych myślach bo wydaje mi się że nie można przeczytać książki Picoult i nie zastanowić się nad poruszonym problemem. Najbardziej znana jej książka to Bez mojej zgody. I ja ją serdecznie polecam. Został nakręcony na jej podstawie film ale jak dla mnie książka zawsze jest lepsza.
A wracając do thrilerów to moim ulubionym autorem jest Dean Koontz a ostatnio niemiecki pisarz Sebastian Fitzek którego książki są rewelacyjne, wciągające, zaskakujące i po przeczytaniu ma się niedosyt :D Niestety w Polsce jest wydanych tylko 6 jego książek więc niecierpliwie czekam na kolejne. Poza tymi autorami lubię i polecam Cobena, Brown i ulubione chyba przez Polaków ostatnio skandynawskie serie książek ;) nie tylko Larsson ale i Marklund, Nesbo czy Lackberg (choć ta ostatnia choć najbardziej popularna mi podoba sie najmniej).
A wy co ostatnio czytacie? Czy przez świąteczny czas jedynie książki kucharskie i podręcznik perfekcyjnej pani domu :roll:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

ostatnio niestety nic, nawet nie ma czasu na ksiazki kucharskie :oops: tylko wyprobowane przepisy..., ale moze w styczniu bedzie wiecej czasu... oby ;)
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Witam ponownie Dziewczyny. :)

Tym razem zaczynam od działu książki ;p
Ostatnią czytaną była książka Gabriela Garcia Marqueza.
"Sto lat samotności" Chyba to był zeszły rok w grudniu
kiedy przywieziono mi ja do domu,abym poczytała.
O czym ona opowiada... o rodzinie wspomnieniach
i powrocie do wcześniejszych czasów. czasów.Mogę się
mylić co do dokładnego opisu,ale dużo tam szczegółów...
Zaciekawiła,ale i za długo nie mogłam czytać...

Powiem Wam,że czytać bardzo lubiłam,ba kochałam a że obecnie
czytanie jest odłożone to tylko ze względu na mój wzrok,który
się pogarsza...wada wzroku i doszła jaskra od lat kilku.

Małgosiu :)

Teraz to ja mam prośbę do ciebie, Ponieważ widziałam że zapisałaś
wtedy tą ... książkę ,którą Ci poleciła " W objęciach jasności"
Niestety nie mam jej u siebie już,bo stawiałam na nowo system
a nie skopiowałam na pena :( A chciałam komuś ją dać do poczytania.
Jeśli posiadasz ją nadal w tym formacie co był wtedy w pewnym miejscu
czy przekazałabyś mi go w "inne miejsce? Obecnie tam,skąd ją pobrałaś
niestety nie istnieje.

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanko. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Kochana musialabym przeszukac na swoim laptopie, czy przypadkiem nie usunelam jej po przeczytaniu. Dam znac w najblizszym czasie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: Ksiazki

Post autor: Milionek66 »

Dobry Wieczór :)
Gosiu :)

Aha rozumiem dobrze poczekam,nie ma sprawy.")
Mam co prawda książkę w domu,ale aby ktoś
mógł powiedzmy poczytać na teraz,to ja nie mam
i czasu i zdrowia na to... :)
Stąd ta prośba,ale jeśli też byś nie miała
to może uda się znalezść...gdzieś znajomej...zobaczymy.


Pozdrawiam :) Gosiu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Asiu niestety nie znalazlam na moim komputerze - przykro mi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

"Gra o tron" czytalyscie?
co za meski punkt widzenia swiata, ciekawy, intesesujacy, ale wg mnie typowo meski
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Ksiazki

Post autor: gosiak76 »

Ostatnio nabyta przeze mnie ksiazka jest ksiazka autora ukrywajacego sie pod pseudonimem Ben Lopez pt. "Negocjator".

Ze względu na własne bezpieczeństwo i poufny charakter wykonywanych zadań autor nie mógł ujawnić swojego prawdziwego nazwiska. Ben Lopez to jedynie pseudonim.
Jest najlepszym zawodowcem w swojej branży. Walczy o uwolnienie zakładników uprowadzonych w różnych zakątkach świata. Prowadzi negocjacje z najniebezpieczniejszymi przestępcami, fanatykami religijnymi, profesjonalnymi porywaczami. Nigdy nie popełnił błędu. Często musiał ryzykować własnym życiem, by ocalić porwanych.
W tym fachu liczy się szybkość decyzji, siła charakteru, zdecydowanie.
W "Negocjatorze" Lopez ujawnia nieznane triki negocjacyjne, chwyty, które nawet w beznadziejnej sytuacji pozwalają uzyskać psychiczną przewagę nad przeciwnikiem.
Zrodlo: www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3744,Negocjator
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

goodbyekitty pisze:nie czytałam, ale oglądałam serial - rzeczywiście wyjątkowo męski punkt widzenia
film to w ogole osobna dyskusja, jest przerysowany i ksiazka - jak to przewaznie bywa - jest zdecydowanie lepsza, bo pozostawia wiele niedomowien, a w filmie czasem bohater doslownie spowiada sie obcej osobie, co w ogole jest niedorzeczne, skoro wymowa jest taka: nikomu nie mozna ufac! Nie wiem po co wiekszosc scen epatuje okrucienstwem lub sexem??? prosze, przeczytaj ksiazke, bo chetnie z kims o tym podyskutuje ;)
KASIA27
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 22:12

Re: Ksiazki

Post autor: KASIA27 »

Witam,

mogę polecić Inferno -Browna.


pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Ksiazki

Post autor: domowniczka »

a ja odkrywam na nowo e-booki 8) rewelacja - cud techniki
jade w trase i czytam hihi
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Ksiazki

Post autor: vwd »

Uwaga! ksiazka godna polecenia (choc jesli ktos jest w dolku to moze lepeij niech nie czyta)
"Zorkownia" Agnieszki Kalugi
najpierw byl blog, potem powstala z tego ksiazka :)
cytat z okladki:

Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że sobie poradzi. Teraz pomaga innym. Odnalazła swoje miejsce, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Od czterech lat jest wolontariuszką w hospicjum. Spędza czas z tymi, którzy potrzebują kilku słów, uśmiechu, pomocy przy napisaniu ostatniego listu.

„Zorkownia” to zapis najpełniej przeżytych chwil i kilkanaście pięknych zdjęć z życia. To poruszający dziennik odkrywania nadziei i miłości tak wielkiej, że nie da się jej zamknąć w jednym słowie. To wzruszająca opowieść o tym, co najważniejsze.

Zorkownia otrzymała trzy wyróżnienia w konkursie Blog Roku 2011.


Zrobila na mnie niesamowite wrazenie, dlatego polecam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”