witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Oczywiscie ze dam rade kochana - musi byc dobrze a najwazniejsze ze mam wspaniala fizjoterapeutke i jak jest problem to od razu jemu przeciwdziala i wczoraj mialam elektroterapie, ktora przekazuje energie w taki sposob jak TENS ale jest to energia duzo mniejsza i podobno wspaniale oddzialywuje na osoby ktore maja problemy z nerwem w nadgarstku. Pacjenci chwala sobie ten rodzaj zabiegu - te slowa uslyszalam od mojej fizjoterapeutki ale dodala tez ze na kazdego terapia wplywa inaczej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosia, mocno trzymam kciuki za powodzenie terapii...
Pozdrawiam
:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo Madziu :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
marie
Udzielający się
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 1 marca 2013, 00:58

Re: witajcie

Post autor: marie »

Gosiak, to co opisujesz jako objawy w Twojej ręce bardzo mi przypomina chorobę zawodową mojej branży (mysz komputerowa w łapie naście godzin na dobę), to się nazywa "zespół cieśni nadgarstka" mnie oprócz ziębienia (zimne okłady, żele chłodzące), ćwiczeń ortopeda kazał jeszcze łykać leki przeciw zapalne (wiem, że nie możesz) i witaminę b6 w maksymalnej dozwolonej dawce przez parę tygodni. Jeśli możesz to spróbuj. Tłumaczył mi dlaczego akurat ona taka ważna, ale było to kilka lat temu i nie pamiętam :(
Trzymaj się.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Marysiu - ja nie trzymam myszki przez nascie godzin w ciagu dnia w pracy ale za to obsluguje skaner by wydrukowac listy do danego setu szpitalnego, podnosze rozne rzeczy caly czas ktore czasem sa dosc ciezkie, mycie narzedzi chirurgicznych i poslugiwanie sie szczotka aby obmyc te czesci narzedzia gdzie trudno bedzie dotrzec maszynie myjacej oraz poslugiwanie sie dlugopisem - non stop pisanie w pomieszczeniu narzedzi czystych.
Mam zel z ibuprofenem i to moge stosowac bo nie przeniknie do jelita wg pani doktor. Sprobuje jeszcze sposobu z wit. b6. Dziekuje Ci bardzo serdecznie i pozdrawiam :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jutro kolejna sesja fizjoterapii - wciaz odczuwam bol oraz sztywnosc w mojej rece. Przed fizjoterapia czeka mnie jeszcze wizyta u dentysty - pierwsza wizyta u dentysty w Anglii bo zazwyczaj zeby leczylam u dentysty w Polsce jak tylko bylam na urlopie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Eh... lekarz za lekarzem... My to się mamy... Ja już finansowo nie daję rady... Co chwilę wyskakuje coś nowego... Pozdrawiam Cię Gosiu i trzymam kciuki za poprawę.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiu powodzenia u dentysty-tak na wszelki wypadek :) bo ja się boję dentysty :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzieki kochane :)
Gosienko, u dentysty nie bylo tak zle - mam 3 opcje do wyboru w postepowaniu z zebem i moge wrocic nawet za 2 miesiace czasu z powrotem a do tej pory zobaczymy czy zapalenie zejdzie przy uzyciu nici dentystycznych, ktorymi mam dokladnie oczyszczac miejsce gdzie powstal problem. Takze obylo sie bez wiercenia a tylko mialam przeswietlenie na dzis - chirurg dentystyczny bardzo sympatyczny a klinika leczy zeby bezbolowo.

Araju ja na szczescie nie place za swoje leczenie, ale domyslam sie ze leczac sie w kraju mozna splukac sie finansowo aby miec lepsze i szybsze leczenie.

Dzis mialam 3-cia sesje fizjoterapii - mialam ultradzwieki, prady oraz masaze reki z uzyciem olejku. Po dzisiejszej sesji nie czula bolu - palce sa wciaz sztywne i opuchniete. Pewne cwiczenia stanowia jeszcze problem dla mnie gdyz podczas ich wykonywania odczuwam bol. Fizjoterapeutka powiedziala ze czasem bywa tak ze beda potrzebne zastrzyki ze sterydami aby zablokowac troszke bole.
Moja fizjoterapeutka napisze rowniez list do lekarza medycyny pracy i przesle mi mailem - bedzie tam ujete z jakim problemem sie borykam obecnie, jakie rodzaje terapii sa zastosowane, zwroci tez uwage na to ze po powrocie do pracy nie moge wrocic do dzwigania rzeczy gdyz problem sie odnowi i jedynie moge wrocic do pisania a z czasem bede mogla robic coraz wiecej rzeczy i mam je robic stopniowo. Ciesze sie ze moja terapeutka jest bardzo pomocna.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

O tylko pozazdrościć... U nas nikt nie napisze czegoś takiego, tylko albo siedzisz na zwolnieniu bo jesteś niezdolny do pracy, a jak wracasz do pracy, to nikt nie patrzy na to co Ci jest, co możesz, czego nie, tylko masz pracować tak jak tego chcą, bo inaczej znajdą kogoś innego na Twoje miejsce... Żal... :( :?
Co do leczenia w Polsce, zgodzę się z Tobą Gosiu, bo np. TSH bylo darmowe, ale wszystkie pochodne są już płatne..
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Tak u nas chyba już nie długo będzie trzeba płacić za wszystko.Syn dostał skierowanie na USG bo go często brzuch boli.Ale termin dostaliśmy za pół roku :( i co ma chodzić z bólem? Masakra trzeba wziąć kasę i iść prywatnie.
Gosiu ja czyta się to co piszesz,to ma się wrażenie,że wszyscy tam się przejmują stanem zdrowia pacjenta.Bo ja to jak idę do lekarza,to mam wrażenie,że wszyscy w koło maja mnie za symulantkę :( :( :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Gosiu i Araju tu w Anglii naprawde dba sie o pacjenta i pracownika - moge Wam tylko powiedziec ze ja bedac w Polsce ani razu nie zachorowalam pracujac i jedynie podczas 6 lat pracy poszlam raz na zwolnienie lekarskie na 3 dni z powodu infekcji gornych drog oddechowych.
Bedac w Anglii bylam wiecej razy na zw. lekarskim i kazdy staral sie jakos pomoc mi po powrocie do pracy, znajomi w pracy podnosili mnie na duchu wiedzac co przeszlam chorujac.
Gosiu jezeli cos boli cie to lekarze beda starac sie znalezc tego przyczyne - nawet jak bylam u gin. onkologa i nie bylo nowego guza na jajniku a ja mialam dolegliwosci to wyslano mnie do gastroenterologa by pomoc mi zyc bardziej komfortowo.
Tu nawet jak dostane skierowanie do specjalisty to czekam max do 4 -6 tygodni, na usg lub rezonans nawet do 3 tygodni.
Badania krwi robi sie tylko z zalecenia lekarza rodzinnego badz specjalisty - na wyniki badan krwi czeka sie 5-7 dni - wyniki badan wracaja do lekarzy ktorzy te badania zlecili i podczas wizyty dowiadujesz sie o wynikach.

Takze w kazdym kraju to wyglada inaczej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

W Polsce niestety jest z tym jakaś masakra. :evil: Mój gin skierował mnie do endokrynologa na początku lutego tego roku, od razu zadzwoniłam żeby się zarejestrować na wizytę i usłyszałam w słuchawce " Niech Pani zadzwoni na początku roku i dowie się kiedy będzie dzień rejestracji". Zaczęłam się zastanawiać czy żyję w jakiejś innej czaso-przestrzeni, bo początek lutego to jest chyba początek roku... Ale nie, dowiedziałam się, że rejestracja jest tylko przez dwa dni na samym początku roku i rejestrują na cały rok, więc mam zadzwonić na początku roku 2014, a do tego czasu możesz się udusić, wykorkować z 5 razy a lekarz i tak Cię nie przyjmie. No i co, oczywiście trzeba wziąć kaskę i wędrować prywatnie bo nie ma wyjścia.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Szok - normalnie szok po prostu !!
Araju a probowalas udac sie do przychodni i podejsc do lekarza zapytac sie czy przyjmie Cie poza kolejnoscia jak juz wszyscy pacjenci zostana przebadani - ja mialam w Polsce problem z wizyta u neurologa ale panie w rejestracji powiedzialy mojej mamie zebym przyjechala zanim lekarz zacznie przyjmowac, zeby dowiedziec sie czy przyjmie mnie poza kolejnoscia jak zostana juz przyjeci wszyscy pacjenci. Wyobraz sobie ze lekarz sie zgodzil i w rejestracji wydano mi karte. Takze udalo mi sie - wiem ze nie kazdy lekarz jest tak wspanialomyslny ale warto zawsze sprobowac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

gosiak76 pisze:Moja fizjoterapeutka napisze rowniez list do lekarza medycyny pracy i przesle mi mailem - bedzie tam ujete z jakim problemem sie borykam obecnie, jakie rodzaje terapii sa zastosowane, zwroci tez uwage na to ze po powrocie do pracy nie moge wrocic do dzwigania rzeczy gdyz problem sie odnowi i jedynie moge wrocic do pisania a z czasem bede mogla robic coraz wiecej rzeczy i mam je robic stopniowo. Ciesze sie ze moja terapeutka jest bardzo pomocna.
No i dzis otrzymalam list emailem od mojej fizjoterapeutki, i moge go pokazac zarowno lekarzowi medycyny pracy, jak i mojemu menadzerowi w pracy.
To sie nazywa wspolpraca :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

U mnie jest jeszcze problem tego typu, że lekarze do których potrzebowałabym się dostać, przyjmują w takich godzinach w jakich ja pracuję a wziąć u mnie urlop to jest problem, poza tym co chwilę potrzebuję wolne na jakieś badania itp. i już się krzywo patrzą i myślą że sobie wymyślam choroby itp.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

To jest tez wlasnie dodatkowy problem o ktorym napisalas - ciezko jest jak nie mozna sie wybrac do lekarza po godz. pracy zeby nikt nie patrzyl na Ciebie krzywo myslac ze znow cos wymyslasz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czesc :) wlacze sie do rozmowy :) u mnie tez problem jak u Araji79 i dlatego zazdroszcze osobom pracujacym na zmiany ;) choc one znow marudza, ze praca na zmiany to lipa... ech...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wszystko zalezy na jakie zmiany sie pracuje - ja nie narzekam ze pracuje na zmiany bo kiedy koncze wczesniej to mam czas dla siebie po pracy jeszcze, a jak ide na pozniejsza zmiane to moge troszke dluzej sobie pospac co czasem jest dobre dla mojego organizmu. Nie robie nocek - na szczescie, gdyz jest ciezko pozniej funkcjonowac w ciagu dnia ( pracowalam na nocy w tesco swego czasu i bylo tak ze do poludnia jakos wytrwalam a pozniej spalam az do wyjscia do pracy - takze nie mialam zycia w ogole).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis byla juz 4 sesja fizjoterapii - robie postepy ale ostatecznie bedzie wiadomo cos wiecej na ostatnim spotkaniu z fizjoterapeutka, ktore mam 26 marca. Jezeli nadal bedzie cos nie tak, to wtedy oni kieruja na blokady sterydowe badz zabieg chirurgiczny.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis otrzymalam list ze szpitala i 6 kwietnia w sobote bede miec rezonans magnetyczny.
Jeszcze nie dotarl do mnie raport od lekarza medycyny pracy, wiec nie wiem jakie sa sugestie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Podziwiam Cię Gosiu coraz bardziej... Masz istne wycieczki po tych lekarzach i znosisz to dzielnie.. Tak trzymać :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Musze to znosic dzielnie - w koncu chodzi tu o moje zdrowie. Dziekuje Araju :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Hej Gosiu i jak książka doszła?
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Hej Gosienko - ksiazka dotarla dzis do mnie :) Dziekuje kochana bardzo mocno :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Jak tam dzielna kobieto, jest postęp po rehabilitacji ręki? widzisz efekty? pozdrawiam
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: witajcie

Post autor: Milionek66 »

Witajcie :)

Właśnie że powtórzę za Magmą... Gosiu... :)
Jak się czujesz i w ogóle.


Pozdrawiam :)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

Hej Gosiu ;)

Jak się czujesz?? Jak Twoja ręka, lepiej troszkę po rehabilitacji?? Zgadzam się z Arają.. jesteś bardzo dzielna. nie jedna już dawno by się poddała.. ale Ty walczy dzielnie.. tak jak napisałaś.. to chodzi o Twoje zdrowie.. i życzę Ci, żeby w końcu te wszystkie odwiedziny u lekarzy nie były już potrzebne..
Wracaj do formy ;*

buziaki słońce..
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Wam kochane bardzo mocno za pamiec :) :*

Raport lekarza medycyny pracy:
Doktor ma nadzieje ze moja kondycja poprawi sie satysfakcjonujaco w ciagu 3-6 tygodni. Napisal ze oczekuje dalszej medycznej interwencji. Przez nastepne 3 tygodnie bede miec fizjoterapie i ze ma nadzieje ze przez nastepne 2-3 tygodnie moja kondycja sie poprawi, ze bede mogla wykonywac zadania w domu- ze nie jestem gotowa jeszcze wrocic do pracy aby wykonywac moje zadania. Bede gotowa wrocic do pracy 3- 4 tygodnie po ukonczeniu fizjoterapii. Bede mogla wykonywac tylko lzejsze czynnosci po powrocie do pracy przez 3-4 tygodnie. Nie bede mogla dzwigac nic ciezszego niz 5 kg, zebym mogla robic regularne przerwy 10-minutowe co godzine, jezeli to mozliwe. Ustalenie godzin pracy aaby bylo dla mnie dobrze. Dobrze by bylo zebym pracowala na jednej z moich zmian w poczatkowych 3-4 tygodniach podczas gdy bede w okresie programu rehabilitacyjnego. Napisal tez ze moja prawa reka jest slabsza niz lewa reka, co potwierdzilo jego kliniczne rozeznanie (to polegalo na tym ze mialam scisnac jego rece tak mocno by polamac kosci - niestety nie udalo mi sie tego zrobic, chociaz bardzo sie staralam i lewa reka byla duzo bardziej silniejsza niz prawa )

Bylam u lekarza ogolnego - mam podwyzszona temperature oraz troche zaczerwienione gardlo. Mam pic duze ilosci plynow oraz brac paracetamol. Powinno byc dobrze do soboty, a jezeli nie to mam wrocic do lekarza. Na reke dostalam zwolnienie lekarskie na kolejne 4 tygodnie.

Z powodu nawrotu bolu prawej reki stanelo na tym wczoraj, ze fizjoterapeutka postara sie zalatwic kilka sesji wiecej dla mnie badz blokady sterydowe. Wiecej wiadomosci bedzie 26 marca w zaleznosci od stanu reki.

22 marca w piatek ide na wizyte do gastroenterologa - grafik napiety ale najwazniejsze aby wrocic do swego normalnego samopoczucia i zyc komfortowo i bez bolu, wiec nie wazna jest ilosc wizyt u lekarzy jak dla mnie - oby tylko wszystko bylo pod kontrola.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

O joj, to niedobrze, ale niestety taki okres przeziębieniowy... A co do opinii.. hmm... w Polsce już by podziękowali takiemu pracownikowi za współpracę, no może nie od razu bo nie mogą ale zaraz po powrocie do pracy... Polskie realia...:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”