witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

No coz tu realia sa nieco inne i naprawde pracownik jest ceniony jak dobrze wykonuje swoja prace a a naprawde robie co moge pomimo swoich problemow, ale moge powiedziec ze moja praca jest naprawde doceniana na comiesiecznych rozmowach z przelozonymi. Jako osoba zdiagnozowana z nowotworem jestem chroniona prawnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiu no tylko pozazdrościć tego,że jesteś tak doceniana.U nas już dawno pozbyliby się pracownika z takimi problemami.Dlatego mam nadzieję,że mnie też będzie łatwiej z chorobą w Irlandii.Podziwiam Cię za ilość odbytych wizyt u specjalistów :) No ale wiem jak bardzo chcesz żyć normalnie,bez żadnych dolegliwości.I oczywiście tego Ci życzę,żebyś wraz z nadchodzącą wiosną mogła cieszyć się życiem bez bólu :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo Gosienko - mam nadzieje ze w Irlandii znajdziesz wspanialych lekarzy ktorzy tez beda pomagac Tobie aby bylo lepiej. Buziaki kochana :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wrocilam od gastroenterologa i po tym jak powiedzialam jemu jak wyglada sytuacja zmienil mi dawke leku na nizsza z 2 gram na 1 gram dwa razy dziennie.
Spytalam go czy to mozliwe ze mikroskkopowe zapalenie jelita moze byc choroba genetyczna - powiedzial ze nie jest pewien, ale nie wykluczyl tego.
Nastepna wizyta za 4 miesiace zeby zobaczyc jak bedzie na tym leku o nizszej dawce.
Jezeli nie bedzie dobrze nadal to zmieni na inny lek.
Powiedzial tez ze zobaczymy jak bedzie na tym leku na nizszej dawce bo jest szeroka gama lekow - leki sterydowe, immunosupresanty ale to leki ktore stosuje sie w dalszej kolejnosci jak obecne nie pomoga.
Wiec zobaczymy jak bedzie przez 4 m-ce na nizszej dawce leku i jak organizm zareaguje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis mialam ostatnia fozjoterapie i jeszcze 3 tygodnie zw. lekarskiego - mam wykonywac cwiczenia, ktore wykonywalam do tej pory oraz cwiczyc reke z pileczka poprzez jej sciskanie by wzmocnic reke. Powrot do pracy pokaze na ile moja reka bedzie sprawna i czy sytuacja sie powtorzy - gdyby zaczelo sie dziac to fizjoterapeutka w liscie do lekarza oglnego ujmie skierowanie mnie na rezonans oraz blokady sterydowe.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosia, ale widzisz wyraźną poprawę, jeśli chodzi o sprawność ręki? fizjoterapia przynosi efekty?
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Fizjoterapia w mojej sytuacji przyniosla olbrzymie efekty (mialam 6 sesji po 30 minut) - czuje poprawe i to duza, gdyz nie ma bolu a tylko sztywnosc palcow od czasu do czasu ale to powinno tez minac :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Bravo Gosiu, jak fajnie słyszeć jakieś dobre wieści...

Pozdrawiam świątecznie, życzę Ci spokojnych, radosnych Świąt!
;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzieki Madziu i Tobie rowniez zycze radosnych i spokojnych Swiat Wielkanocnych :)

Jutro bedzie u mnie Marika to razem spedzimy swieta - troszke rzeczy kupionych i troszke przygotowanych na jutro. Od czwartku do piatku bylam u innej kolezanki ktora jest po pierwszej chemii po wznowie nowotworu - pomoglam jej troszke w zakupach i dostalam troszke bigosu do domku - przyda sie tez na jutro :)

6 kwiecein - rezonans magnetyczny narzadow rodnych
11 kwiecien - wizyyta u gin. onkologa
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czesc Gosiu :D przepraszam, ze nie dotarlam z koszyczkiem zyczen do Ciebie przed Swietami... za to teraz zycze Ci wszystkiego najlepszego po swietach!!!!!! zdrowia i wiosny nie tylko w sercu ;) goraco pozdrawiam i przesylam calusy :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje kochana Vwd bardzo mocno - ja wpisalam dla Was zyczenia w watku zyczen wielkanocnych bo z powodu mojej reki nie chcialo mi sie pisac zyczen na kazdym watku.
Tobie rowniez zycze wszystkiego co najlepsze, no i przede wszystkim zdrowka :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

gosiak76 pisze:bo z powodu mojej reki
a ja z powodu oka...
hihi, dobraly sie 2 moderatorki :lol: biedne to forum :oops:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kochana jakos damy rade :) Nie jest tak zle bo zagladam tu codziennie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jutro czeka mnie rezonans a w czwartek wizyta u gin. onkologa.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Daj znać Gosia jak będziesz miała wynik rezonansu...;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wynik rezonansu otrzymam dopiero w czwartek podczas wizyty u gin. onkologa. Na pewno dam znac i pozdrawiam :)

Rezonans trwal 1 godz. czasu a ja musialam lezec nieruchomo - ciezko bylo zwlaszcza ze po jakims czasie zaczela mnie bolec prawa reka. Mialam badanie narzadow rodnych i klatki piersiowej. Po badaniu jak usiadlam to troche krecilo mi sie w glowie ale nie musialam sie spieszyc i zostalam uprzedzona jak siadalam ze cos takiego moze wystapic. Pozniej sie ubralam i pojechalam do domku.

Reke czuje jeszcze troche - szczegolnie w lokciu ale mam nadzieje ze stan sie poprawi bo boli mniej niz wczoraj.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

cala godz? dlugo
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

To jest dlugie badania ale bardzo dokladne - niby szybko czas leci ale ta godzina przeplywa przez palce na samym lezeniu. Glosne sa stukania i walenia tej maszyny, to na uszy zaklada sie sluchawki, przez ktore slyszy sie co mowi do Ciebie osoba, ktora wykonuje badanie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosia, przed rezonansem pije się kontrast tak samo jak przed tomografią?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Nie podawano mi zadnego kontrastu przed rezonansem ani w trakcie rezonansu magnetycznego gdy przesiwtlano mi organy rozrodcze oraz klatke piersiowa.
Mialam np. tez robiony rezonans glowy to badanie bylo wykonywane poczatkowo bez kontrastu a pozniej w trakcie badania podano mi kontrast dozylnie.
Ja jak mialam robiona tomografie komputerowa to mialam podawany kontrast dozylnie jak juz lezalam na lozku w trakcie badania.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

no to jestes przebadana wzdluz i wszerz :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

No nie do konca jeszcze przebadana wzdluz i wszerz - wizyta wkrotce wiec zobaczymy jakie wyniki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jutro juz wizyta u gin. onkologa - ale ten czas szybko biegnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Caly czas trzymam kciuki i nie puszczam :*:*:* Gosiu wiem ze rzadko sie odzywam ale w myslach zawsze goscisz i czesto czytam i tu i na FB co u ciebie, jak rowniez u dziewczyn - wybaczcie nie pisanie poprostu ostatnimi czasy nie jestem najlepsza osoba do wspierania. Sciskam mocno
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ewelinko dziekuje kochana :* - doskonale to rozumiem ale jak masz ochote to odezwij sie na FB zeby porozmawiac a niekoniecznie wspierac, gdyz zawsze to inaczej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Rezonans w normie i nie ma zmian zadnych. Mam erozje szyjki macicy, ktora byla widziana we wziernikach i jest to spowodowane braniem pigulek anty. Rozmawialam z lekarzem o przestaniu brac ich, zeby zobaczyc co bedzie (mialam plamienia na Yasmin) - lekarz zgodzil sie na to wiec w niedziele koncze opakowanie i je odstawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Dobrze, że rezonans wyszedł ok. Czyli będziesz miała detox tak jak ja :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

EveLondon pisze:wybaczcie nie pisanie poprostu ostatnimi czasy nie jestem najlepsza osoba do wspierania
wybaczamy! ale jednak prosimy o wiecej!!!! :)
Araja79 pisze:Dobrze, że rezonans wyszedł ok
dobrze, dobrze! Trzeba sie Gosienki z tego cieszyc! :D ja tancze!!!! - czemu nie ma takiej ikonki tanczacego sloneczka?! ;)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

Gosiu cieszę się, że w końcu masz jakieś dobre wieści. Naprawdę dobrze, że rezonans nie pokazał żadnych zmian i że jest ok.Wiem, że przed Tobą jeszcze długa droga.. ale oby szlo już ku lepszemu.. :* Podziwiam Cię, za wolę walki, siłę, hart ducha - jesteś wzorem dla wielu osób..

Przykro mi, że nie mogę pisać częściej, ale pamiętaj że zawsze trzymam mocno kciuki za Ciebie:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziewczyny dziekuje - jestescie kochane :*** We wtorek jeszcze jedna wizyta i zobaczymy czy lekarz przedluzy mi zw. lekarskie i kiedy powrot do pracy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”