Tez mam endo

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Tez mam endo

Post autor: EveLondon »

Gratulacje :) Rosnijcie zdrowo :) i koniecznie napisz jak bedziesz po jakiejs wizycie :0
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endo

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale wiadomosci - gratulacje tak wspanialych wiesci. Dbajcie o siebie wobec tego :) Buziaki.
Jak sie czujesz ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

U lekarza byłam już 2 razy. na ostatniej wizycie biło już serducho i lekarz mówił ze jest to około 5-6 tydz. Biorę duphaston 2 razy dziennie i witaminy. We wtorek jadę do krakowa do lekarza z kliniki na usg i dopytac co do leków. Czuję się nawet dobrze choć wczoraj miałam incydent hmm...szarpnęło mnie do wc. poza tym ok. chyba tym razem bedzie dziewczynka bo z miłoszkiem nie wymiotowałam:)
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: Tez mam endo

Post autor: olla27 »

Alu bedziesz miała parke :) super.
Daj znać co powie Ci lekarz.
Pozdrawiam.
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: Tez mam endo

Post autor: olla27 »

Alu napisz mi w którym tygodniu ciąży byłaś jak poszłaś do ginekologa??
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Tez mam endo

Post autor: Tenia1987 »

Jak się czujecie? Byłaś na USG? Wszystko jest w porządku?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endo

Post autor: gosiak76 »

Alu jak Twoje samopoczucie - jak malenstwo sie rozwija ??? Prosze odezwij sie do nas - mam nadzieje ze poranne mdlosci odejda w zapomnienie za jakis czas. Trzymaj sie cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Bylam w klinice u mojego lekarza od ivf. 13.01 byl wg usg 9 tydzien. Czuje sie nawet niezle. Miloszek ma teraz katar i jestem niewyspana. Mdlosci czasami sie pojawiaja ale sa znosne. Cos w nocy czasami nie moge spac no sikam na potege w nocy i to mnie budzi. Poza tym spoko. Mam brac inne leki niz przepisal mi gin u ktorego bylam. Po 12 tyg. mamy zrobic wymaz na bakterie. No i badan mam z 15 do zrobienia w tym czynniki infekcyjne. Z miloszkiem mialam infekcje bakteryjna i to ona zaatakowala pecherz i dlatego mi odeszly wody i musieli mi zrobic cesarke - tak twierdzi moj lekarz z kliniki. Slucham sie tylko jego bo jemu tylko ufam...i mam nakaz nastepnej cesarki nie wolno mi rodzic silami natury.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Olu bylam u lekarza zaraz jak tylko nie dostalam okresu i byl malusienki pecherzyk ale usg nie pokazywalo ktory to tydzien. potem za 2,5 tyg poszlam znowu i byl juz pecherzyk 2.7 mm i robaczek w srodku i bijace serduszko to lekarz powiedzial ze okolo 5-6 tydz. teraz 13.01 9 tydzien
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endo

Post autor: vwd »

to super!!! :D
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Tez mam endo

Post autor: Tenia1987 »

Super:):)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endo

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale - dbaj o siebie i malenstwo. Jak dajesz sobie rade z Miloszkiem bedac dodatkowo w ciazy? Pewnie jest troszke ciezko. Buziaki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Tez mam endo

Post autor: Araja79 »

Nie masz pojęcia moja imienniczko jak bardzo się cieszę z Twojego szczęścia :) Trzymam za was kciukasy. Nie udało nam się być razem w ciąży przy Miłoszku, za to teraz ja zahaczyłam o Twoją drugą ;) a powiedz co lekarz mówi na temat tak wczesnego zajścia w ciążę po cc? Jak blizna? Teraz chyba będą ją bacznie obserwować?? No i dla tego masz zakaz sn. Pozdrawiam Cię gorąco :*
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Tez mam endo

Post autor: Tenia1987 »

Ja mam znowu pytanie do was dwóch. Do ciebie Araju79 i co ciebie Alu. Czy podczas ciąży boli was brzuch? Ja praktycznie cały miesiąc odczuwam oza bólem brzucha takie "ciągnięcie" w dole brzucha. Oczywiście ze względu na zrosty. Czy podczas rozciągania się macicy w ciąży odczuwacie to jakoś? Chciałam zapytać też was o kręgosłup- czy odczuwacie ból kręgosłupa?
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Gosiu powiem tak: jest bardzo ciezko. Miloszek coraz wiecej rozrabia, jest mega ruchliwy, i mega ciezki. Ja czuje sie mega jakos zle, czesto wymiotuje lub poprostu mnie muli, szybko sie mecze i denerwuje jak nie moge odpoczac wtedy kiedy chce ale zaciskam zeby i jakos daje rade.
Araju kochana widisz jaki ten los przewrotny..hihi dziekuje za wsparcie i cieple slowo. a co do blizny to mam zakaz porodu bo wczesnie po cc zaszlam w ciaze i mogla bym urodzic poprostu do brzucha bo blizna napewno by sie rozeszla.
Teniu ja odczuwam bole brzucha, klucie czasami i czuje jak pokluwa mnie szyjka. przy rozciaganiu macicy to nieuniknione. a co do kregoslupa to ojoj jak boli zwlaszcza teraz jak malo odpoczywam.
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: Tez mam endo

Post autor: olla27 »

Alu co u Ciebie słychać? Jak się dzisiaj czujesz?
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Tez mam endo

Post autor: Araja79 »

Oj Alu, współczuję Ci. Teraz to masz mega wyzwanie z Miłoszkiem i jeszcze z ciążą.. Ale co zrobić. Trzymam za Ciebie kciuki kochana. Tereniu tak, mnie to już w ogóle wszystko boli. Teraz przygotowuję się do porodu mojej kruszyny.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endo

Post autor: gosiak76 »

Kochana z checia bym pomogla gdybym mieszkala blizej Ciebie. Buziaki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Witajcie kochane dawno nie pisalam ale zwyczajnie brak mi czasu, a jak juz znajde chwile to marzę o odpoczynku. Na dzień dzisiejszy jestem w 27 tc z dziewczynką. Miłoszek skończył juz 10 miesięcy. Leci tydzień za tygodniem ze az nie do wiary. Za niedługo idę do szpitala na 3 dni w celu podania sterydów na rozwinięcie pęcherzykó płucnych zeby zabezpieczyć dziecko w razie wcześniejszego porodu. Poza tym czuje się całkiem niezle choc brzuch juz coraz wiekszy i przeszkadza w codziennych obowiązkach. Miłosiu juz coraz bardziej rozrabia, coraz bardziej ciekawy swiata a ja coraz bardziej zmęczona ale poki co daje radę.
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Tez mam endo

Post autor: DarkAngel »

Hej Ala

dzięki takim postom jak Twoje, czytając początek choroby, potem drastyczne diagnozy lekarzy a na koniec Twój wpis o tym że jesteś mamą i za chwilę znowu będziesz dają dużo nadziei o otuchy :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie:-)
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endo

Post autor: vwd »

alcia28 pisze:Na dzień dzisiejszy jestem w 27 tc z dziewczynką. Miłoszek skończył juz 10 miesięcy.
Wspaniale!
DarkAngel pisze:dzięki takim postom jak Twoje, czytając początek choroby, potem drastyczne diagnozy lekarzy a na koniec Twój wpis o tym że jesteś mamą i za chwilę znowu będziesz dają dużo nadziei o otuchy
dokladnie!!!
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Melduje kochane ze na swiat przyszla moja corcia w 35 tyg. ciazy, ur. 9.07.15r o godz 13.12 2510g 50 cm.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endo

Post autor: vwd »

Alciu kochana

GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!

Niech sie rozwija i rosnie szczesliwie i zdrowo! :D
Alciu, wracaj szybko do kondycji, bo teraz czeka Cie sporo pracy i bedziesz potrzebowala wiele energii i cierpliwosci ;)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Tez mam endo

Post autor: DarkAngel »

Gratulacje :) super, ponawiam swój wczesniejszy post ;-)
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Witajcie Kochane jak możecie się domyślać mam teraz niezły hardkor :lol: i nie mam czasu na nic ale wierzcie mi że cały czas myślę co u Was słychać. Natalka ma już 3,5 miesiąca i rośnie zdrowo, gaworzy. Miłoszek już nieżle daje popalić ma już 16 miesięcy. Ja całymi dniami na pełnych obrotach, już ich oboje ogarniam ale oczywiście bez pomocy babć nie dała bym rady. CC przy Natalce dramat..., dobrze mówili że 2 cesarka jest cięższa. Mega bolało ,mimo znieczulenia, mieli mnie już usypiać ale jakoś wytrzymałam, choć już miałam zamiar wymiotować z bólu. Lekarz rozciągał mi kanał szyjki macicy żeby lepiej się wszystko oczyszczało i przez to tak bolało. Dziś już o tym nie pamiętam, ale wtedy byłam pewna że nie wstane przez tydzień z łóżka. Dziecko jednak motywuje bo na drugi dzień już chodziłam i nawet byłam pod prysznicem hehe. Dziś moje kochane pociechy dają mi tyle siły że szok. A tak w sumie to nie mam czasu narzekać, nie mam czasu na ból itd....Za to wieczorem jak juz pociechy śpią ja padam jak kawka. Biorę teraz tabl. antykoncepcyjne seasonique (co 3 miesiące okres) stworzone głównie dla kobiet chorych na endo. Po pierwsze nie planujemy już dzieci hihi (jak to w moich ustach brzmi) a po drugie nie chce doprowadzić do rozwoju choroby. To narazie tyle odezwę sie za niedługo i wstawię zdjęcia.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endo

Post autor: vwd »

alciu, czekamy na obiecane zdj. :)
jak sie czujesz jako podwojna mama? jak sobie radzisz? jak rosna Twoje sloneczka?
Aciu...
z okazji dzisiejszych urodzin zycze Ci:
zdrowia dla calej rodzinki, zrozumienia i milosci, pieniazkow na wszystko co potrzebne :) i duuuuzo radosci!!!!!
odzywaj sie czasem ;) pa
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Tez mam endo

Post autor: Drobi »

Alciu, trochę późno, ale serdecznie gratuluję :)
Dwa szkraby w domu, to małe wyzwanie, ale i ogromna radość :)
Napisz co u Was:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endo

Post autor: vwd »

alcia28 pisze:Witajcie Kochane jak możecie się domyślać mam teraz niezły hardkor :lol: i nie mam czasu na nic ale wierzcie mi że cały czas myślę co u Was słychać. Natalka ma już 3,5 miesiąca i rośnie zdrowo, gaworzy. Miłoszek już nieżle daje popalić ma już 16 miesięcy. Ja całymi dniami na pełnych obrotach, już ich oboje ogarniam ale oczywiście bez pomocy babć nie dała bym rady. CC przy Natalce dramat..., dobrze mówili że 2 cesarka jest cięższa. Mega bolało ,mimo znieczulenia, mieli mnie już usypiać ale jakoś wytrzymałam, choć już miałam zamiar wymiotować z bólu. Lekarz rozciągał mi kanał szyjki macicy żeby lepiej się wszystko oczyszczało i przez to tak bolało. Dziś już o tym nie pamiętam, ale wtedy byłam pewna że nie wstane przez tydzień z łóżka. Dziecko jednak motywuje bo na drugi dzień już chodziłam i nawet byłam pod prysznicem hehe. Dziś moje kochane pociechy dają mi tyle siły że szok. A tak w sumie to nie mam czasu narzekać, nie mam czasu na ból itd....Za to wieczorem jak juz pociechy śpią ja padam jak kawka. Biorę teraz tabl. antykoncepcyjne seasonique (co 3 miesiące okres) stworzone głównie dla kobiet chorych na endo. Po pierwsze nie planujemy już dzieci hihi (jak to w moich ustach brzmi) a po drugie nie chce doprowadzić do rozwoju choroby. To narazie tyle odezwę sie za niedługo i wstawię zdjęcia.
Wiemy, wiemy MAMUSIU, zes zajeta, ale daj znac jak sie czujesz!? bo to nas naprawde interesuje!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endo

Post autor: gosiak76 »

Alciu jak tam Twoje malenstwa ??? Pewnie rosna jak na drozdzach :) Jak sobie radzisz ze wszystkim ?? Pozdrawiam cieplutko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Witaj Gosiu!!! Moje urwisy rosną oj rosną. Natalka juz prawie roczek Miłoszek juz prawie dwa latka. Natalka zdrowa juz chodzi za rączki a miłoszek rozrabia za pięciu. Z Milusiem troche problemów ma kamicę nerkową i rozbijalismy juz kamien w nerce w warszawie teraz będzie miał operacje usuwania zęba (kła) bo mu nie wyszedł i zrobił mu się ropień pod językiem a za niedługo powtórka rozbijania kamienia w warszawie bo nie wysikuje żadnych kamyków. I tak cały czas coś się dzieje. Nie gniewajcie się na mnie kochane że tak rzadko pisze ale naprawdę nie mam za wiele czasu. Próbowalam wrzucić zdjęcia telefonem ale coś nie poszło. Spróbuje za niedługo na kompie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”