Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Edyyta
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 15 maja 2017, 14:08

Witam

Post autor: Edyyta »

Ostatnio (już chyba z desperacji) czytam bardzo dużo różnych forum na temat endometriozy i możliwości zajścia w ciąże przy tej chorobie. Pierwszy raz odważyłam się odezwać na którym kolwiek forum i w zasadzie nie wiem od czego zacząć :(
O dziecko z mężem staram się już ponad 4 lata. We wrześniu 2016r stwierdzono u Mnie poprzez badanie USG torbiele na jajnikach ok 4 i 5 cm. Wtedy pierwszy raz usłyszałam słowo "endometrioza" przeszłam serie badań (poziom markerów, tomograf , rezonans ponowne USG) po tym wszystkim zapadła decyzja o laparoskopii. Zabieg odbył się w styczniu 2017 r. Otrzymałam potwierdzenie iż jest to endometrioza.
Po dwóch tygodniach kontrol i niby wszystko było w miarę ok. W kwietniu (po świętach wielkanocnych) okazało się ze wracamy do punktu wyjścia :( torbiele znów narastają a endometrioza nie chce się poddać :( dostałam pół roczna kuracje tabletkami Visanne, biorę je od kilku dni ale po przeczytaniu różnych forum na ich temat zachodzę w głowę czy nie popełniłam błędu :(
Nie wiem co robić co myśleć, nie wiem nawet czego oczekuje odzywając się na forum :(
Mam 27 lat i już tracę nadzieje na posiadanie dzieci... mam pełne wsparcie od strony męża, ale w głębi serca wiem jak bardzo on chciałby mieć dziecko...
czy jest w ogóle jaka kolwiek szansa na to ze zajdę w ciąże ?
In vitro niestety nie w chodzi w grę z przyczyn finansowych :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Witaj kochana
Poczytaj watki innych foremek
Zobacz ile dobrego moze sie wydarzyc
Sa rozne drogi do macierzynstwa
ale
zawsze trzeba miec nadzieje i walczyc
Tu wiele kobiet pisze o swoich doswiadczeniach z V.
Tu podobnie jak Ty szuka sie wsparcia, otuchy, pomyslu na to co dalej...
Badz dobrej mysli.
Pytaj bezposrednio na watkach tych dziewczyn, kt. historie Cie zaciekawily.
Wszyscy sa tu zyczliwi i chetnie dziela sie swoja wiedza i doswiadczeniem.
Spojrz ile kobiet zaczyna pisac w rozpaczy a po jakims czasie dzieli sie swoim szczesciem, ze sie udalo zajsc w ciaze!
To zawsze sukces
i to daje nadzieje dla innych, dla tych kt. jeszcze probuja i czekaja
Zycze Ci powodzenia!!!
Zycze Ci odwagi!!!
i zycze Ci sukcesu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”