witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

witaj Marzenko,

ogolnie czuje sie dobrze - mam bole po lewej stronie gdzie jajnik byl zrosniety z esica i otrzewna i w tym miejscu tylko czesciowo uwolniono zrosty ale nie sa to silne bole a byc moze zwiazane jeszcze z tym ze wszysko sie regeneruje.
Jestem wciaz slaba i mam zawroty glowy - musze o tym porozmawiac jutro z lekarzem oraz zeby sprawdzil mi rane na pepku czy wszystko wraca do normy bo wciaz stosuje OcteniSept na rany chirurgiczne ale moim zdaniem jest coraz lepiej.

Wrocilam juz do Anglii niestety - ale mam jakiegos dola spowodowanego nostalgia - wiem ze gdyby akceptowano polskie zw. lek. to moglabym posiedziec dluzej w Polsce - a tak musialam wracac :(

Mysle ze w okresie od 1 do 2 miesiecy znow skieruje kroki do Polski - mam jeszcze urlop - zobacze jak lekarze tu podejda do wytycznych od lekarza z Polski i czy skieruja mnie do gina za miesiac na kontrole i ustalenie planu leczenia - jezeli tak sie nie stanie to za miesiac bede w Polsce i udam sie do mojego lekarza wtedy.

Mam nadzieje ze dojde szybciutko do zdrowia - bede sie starac dbac o siebie i wypoczywac jeszcze przez najblizszy okres zw. lekarskiego.

Co u Ciebie ?? Jak sie czujesz ???
Pozdrawiam cieplutko choc za oknem mroz ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: witajcie

Post autor: n83 »

Szczęście w nieszczęściu Gosiu że to wszystko Ci znaleźli i pousuwali. Teraz przynajmniej wiesz dokładnie co było nie tak i lekarze będą mogli Cię teraz zacząć leczyć.
Wciąż jestem zaskoczona tym ile objawów może dawać ta choroba i jak jest trudna do zdiagnozowania.
Po wykryciu u mnie endometrialnych cyst na jajniku, które po antykoncepcji znikły będę chodzić częściej do ginekologa, żeby czegoś nie przeoczyć...bo wiem że takie cysty mogą się ponownie pojawić a poza tym endo może być w różnych miejscach w naszym organizmie..myślę o swoich bólach brzucha czy to może nie endo. Chociaż ja obecnie nie mam aż tylu objawów co ty, ale też u każdego objawia się ta choroba inaczej..
Na kolejnej wizycie u gina porozmawiam na temat bólu i endo, co o tym myśli w moim przypadku.
Dużo zdrowia życzę!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

witaj n83,

ciesze sie ze w koncu prawda wyszla na jaw i ze poniekad wiedzialam ze cos jest ze mna nie tak - szczescie ze nie rozprzestrzenila sie ta choroba jeszcze bardziej - nieszczescie ze i tak poczynila wiele szkod.

mysle ze Twoje podejscie jest dobre co do kontroli gdyz tak jak wspomnialas endo moze sie odezwac w kazdej chwili a wylapana w miare wczesnie nie przyczyni sie az do tak ogromnych dolegliwosci ktore opanowaly moj organzm i pomimo tego ze jestem pod opieka gina w Anglii to nie potrafili podjac wlasciwej decyzji.
Masz racje - nalezy rozmawiac z lekarzem o wszystkim gdyz to oni powinni posiadac rozleglejsza wiedze na temat tej choroby choc czasem okazuje sie ze to my szerzymy wiedze wsrod nas i czasem to my wiemy co nam dolega a lekarze so dalecy do zgodzenia sie z Twoja teza.

pozdrawiam i zycze zdrowka ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Ciesze się że już nie masz tak monych bóli i że powolutku małymi kroczkami wracasz do zdrowia!!
A co do Twoich zawrotów głowy to masz racje zapytaj sie bo to jest niepokojące!!Co może być powodem tych zawrotów??

To teraz jak jesteś w Anglii to wypoczywaj sobie spokojnie!!
A na jak długo masz L4??

Ja się czuje dobrze choć czasem dopada mnie jakiś dołek co do endo no ale chyba yak to już musi być!!Tabletki biore i naszczęście nic sie nie dzieje!!Teraz dopadł mnie nastrój świąteczny i nic ostatnio nie robie tylko latam po sklepach za prezentami :)

Buziaki :* :* :*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

witaj Marzenko,

lekarz napisal mi na 2 tygodnie ale zaznaczyl tez ze w zaleznosci od mojego stanu zdrowia zw. lekarskie bedzie wystawione przez GP (lekarza pierwszego kontaktu w Anglii) na dalszy okres czasu jezeli bedzie tego wymagalo moje zdrowie.

Bede pytac jutro o zawroty glowy - wiem ze to nie jest normalne ale moze jeszcze jestem oslabiona po tym wszystkim bo lekarz mowil ze to normalne - chyba ze bedzie dluzej sie utrzymywac to mam sie konsultowac z lekarzami.

Dzis wrocilam do Anglii chociaz po przylocie bardzo chcialam wrocic do Polski - teraz mi przeszlo bo wpadlam w wir dzialania ;)

Ciesze sie ze czujesz sie lepiej - tak trzymaj. Swieta - wspanialy okres szalenst zakupowych - ja nie moge biegac jeszcze po sklepach ale moze po swietach pobiegam bo beda przeceny ;)

Buziaki :*

zycze wszystkim wspanialej atmosfery swiatecznej ktora zbliza sie wielkimi krokami - mam nadzieje ze spedzicie te swieta w gronie rodzinnym i bedzie to okres ktorego nie zapomnicie przez dluzszy okres czasu ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Gosienko!!! Przeczytalam uwaznie wszystko co napisalas i widze, ze wszystko idzie zgodnie z planem :) Kochana, dzielna kobieto :) mam nadzieje, ze sie nie przemeczasz i ze wracasz do sil. Przy okazji, juz teraz zycze Ci Spokojnych, Zdrowych Swiat :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dzis porobilam kilka zakupow jak wracalam z firmy - dostalam zwolnienie lekarskie od lekarza brytyjskiego od 10 grudnia do 4 stycznia i musialam zawiezc zwolnienie lekarskie do firmy.
Takze mam sporo czasu i mam nadzieje ze nabiore sil juz wkrotce.

Vwd zycze Tobie milych i spokojnych Swiat Bozego Narodzenia zeby przyniosly wspanialy nastroj i pelno radosci Tboie i Twoim najblizszym. Zycze duzo zdrowia oraz spelnienia tych najskrytszych marzen dzieki ktorym bylabys bardzo sczesliwa oraz zycze zeby Nowy 2011 Rok byl lepszy od tego ktory jest jeszcze obecnie.

Gosia :* :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dzis dostalam odpowiedz na angielskim forum endometriozy odnosnie refundacji i leczenia endo:
leczenie endo w Anglii
leczenie endo w Anglii
refundacja.jpg (140.4 KiB) Przejrzano 10852 razy
Oznacza to ze jezeli jestem leczona przez lekarza pierwszego kontaktu z NHS (odpowiednik naszego NFZ) lub specjaliste szpitalnego z NHS, wtedy moje leczenie bedzie darmowe i przeprowadzone przez NHS. Jezeli zaczelam byc leczona prywatnie a nie mam prywatnego planu zdrowotnego (prywatnego ubezp. zdrowotnego, np. z BUPA) to wtedy bede musiala placic za to leczenie.

Sposob leczenia musze przedyskutowac z lekarzem specjalista, ktory wybierze dla mnie wlasciwe leczenie w moim przypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dzis otrzymalam dodatkowe skierowanie na badania krwi bo sie okazuje ze nie tylko mam podwyzszony poziom prolaktyny ale rowniez kortyzolu - badania mam pojsc i zrobic okolo 2 tygodni wczesniej przed majowa wizyta w szpitalu w Anglii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

och Gosiu... im bardziej sie szuka tym wiecej sie znajduje... trzymam kciuki za Ciebie! i zycze wreszcie zdrowka!
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Gosiu teraz choć na chwilke przestań myśleć o endo i spędz świeta spokojnie bez nerwów, zmartwień wiem że to tak zabrdzo sie nie da ale postaraj sie!!

Wesołych i spokojnych świąt Ci życze!!
pozdrawiam Marzena :*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Obiecuje ze postaram sie tak zrobic - bede ze znajomymi i moze dzieki temu bede myslec o innych sprawach :)

Dziekuje i zycze najwszpanialszych Swiat i niezapomnianej atmosfery swiatecznej ktora zdarza sie tylko raz w roku kiedy nasze mysli kieruja sie w strone naszych najblizszych :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Moja mama byla dzis w szpitalu zeby dowiedziec sie o wyniki histopatologiczne - niestety wynikow jeszcze nie bylo ale ma sie o nie dowiadywac po swietach - jednak bedac w szpitalu otrzymala protokol zabiegu operacyjnego oraz raport posiewowy. W raporcie posiewowym z zatoki Douglasa jest napisane ze w warunkach tlenowych i beztlenowych posiewy sa jalowe.
Co to oznacza ????
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

no, i super !!!!!
posiew plynu z zatoki Douglas`a czesto wykazuje paleczki coli lub inne bakterie, a skoro posiewy (a probowali dwa razy w roznych warunkach) sa jalowe to znaczy, ze niczego Ci nie wyhodowali :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

a wiec teraz czekanie na wyniki histopatologiczne jeszcze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

Na pewno wyjdzie, ze masz endometrioze :( niczego innego sie nie spodziewaj :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

co do endometriozy to jestem tego calkowicie pewna - zobaczymy tylko co to jest ten guz i czy jest jeszcze cos co moglo miec na to wplyw
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: witajcie

Post autor: karolina794 »

Gosiu trzymam kciuki za wynik.Choć wolałabym żeby to nie była endo,ani żadne inne dziadostwo :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dziekuje Karolinko - te zrosty ani pozostale zmiany nie byly spowodowane zadna infekcja gdyz nie wykryto nic w laboratorium bakteriologicznym robiac posiew. mam nadzieje ze wkrotce bedzie juz wiadomo i jeszcze przed skonczeniem zw. lekarskiego bede mogla udac sie z tym wynikiem do lekarza.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

mam jeszcze czasami krwawienia z pepka oraz bole ktore promieniuja na krzyz badz narzady miednicy mniejszej. czy ktoras z Was odczuwala czasem takie bole ? Czy moga to byc bole zwiazane z tym ze bardzo wiele rzeczy pousuwano mi w trakcie zabiegu ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Moj lekarz widzial dzis wyniki histopatologiczne i napisal mi ze w badaniu wykryto rodzaj guza wydzielającego hormony męskie, jest on guzem który może odrosnąć dlatego wymaga Pani nadzoru onkologa.

Nie jest to wiadomosc ktorej oczekiwalam - nie ukrywam ze mialam co do tego obawy. :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

kochane dzis zobaczylam na wlasne oczy wyniki histopatologiczne i to co tam jest troche mnie przerazilo.

Mianowicie stwierdzono u mnie rzadki rodzaj raka jajnika ktorego komorki wydzielaja hormony meskie. Jest to rak jajnika Steroli - Leydig cell tumour of the ovary. :(

Obiecuje ze bede walczyc i sie nie poddam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
monika7
Udzielaj±cy się
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:46

Re: witajcie

Post autor: monika7 »

Gosiu,

tak jak sama napisałaś musisz być silna i dzielnie walczyć a my Cię tu wszystkie będziemy wspierać oczywiście:*
bardzo Ci współczuje, że taki jest ten wynik badania histop.
pozdrawiam Cię gorąco
:*:*
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: witajcie

Post autor: Małgorzata00 »

Gosiu, trzymam za Ciebie kciuki z całej siły. Ten rok już się kończy i w przyszłym będzie już tylko lepiej. Trzymaj się dzielnie !
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Moniko i Malgosiu,

obiecuje ze bede silna, wytrwala i bede dzielnie walczyla - niestety nie widze innego wyjscia jak tylko pokonac to cos i wyjsc na prosta. Obiecuje rowniez ze pozostane tutaj z Wami i bede wspierala Was rowniez oraz dawala sily do dalszej walki.

Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: witajcie

Post autor: Ksenia »

Gosiu walcz - jestesmy z Toba i daj znac o dalszym leczeniu oraz samopoczuciu.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Obiecuje ze bede Was informowac ne biezaco :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Kochana Gosiu, taka fatalna wiadomosc i to tuz przed Sylwestrem, gdy wszystkich ogarnia szal podniecenia i radosci.... Smutne, ze Cie to spotyka, ale... wiem, ze sobie poradzisz! Jestes b.silna i b.dzielna :) :) :) My wszystkie b. Cie cenimy, lubimy, szanujemy, a nawet kochamy! I wszystkie zyczymy Ci wytrwalosci, szczescia i zdrowia!!!!! Czy to oznacza, ze Ty nie masz endo? Co jeszcze napisal Ci doktor? Czy poczytalas juz w necie o tym jakie ewent. czeka Cie dalsze leczenie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Najdrozsza Vwd,

w wynikach histopatologicznych nic nie wspomniano u mnie na temat endo i mialam wiele symptomow ktore byly za endo - powycinano mi wiele zrostow ktore moglyby byc sugestia ze to wlasnie endo poczynilo to wszystko - jakkolwiek nie wspomniano o endo nic - musze porozmawiac z moim lekarzem na ten temat ale na razie nie mam do tego glowy gdyz staram sie przyszykowac pytania do onkologa zeby nic nie wypadlo mi z glowy jak tam pojde.
Doktor napisal mi tylko to co pousuwali podczas laparo i co powysylali do badania histopatologicznego. Wyniki histo powrocily i stwierdzono ze galaretowate zmiany na otrzewnej zatoki Doglasa oraz guz wykazaly raka jajnika Sertoli - Leydig cell tumour ktory nalezy do rzadkiej formy raka jajnika i obejmuje okolo 0,6% calosci rakow jajnika ktore moga wystapic.

Symptomy raka jajnika u kobiet we wczesnym stadium:
?wzdęcia
?ból w okolicach miednicy i brzucha lub bole po jednej ze stron narzadow rodnych
?trudności w jedzeniu i uczucie szybkiej sytości
?częste oddawania moczu i parcia na mocz
Wiec chcialabym podkreslic zeby zwracac uwage na symptomy ktore do tej pory nie wystepowaly i zglosic sie jak najszybciej do lekarza ginekologa w celu wyjasnienia zlego samopoczucia

Przegladajac strony internetowe zauwazylam ze przy moim stadium raka przeprowadza sie operacje chirurgiczna wyciecia jajnika gdzie powstal guz i prawdopodobnie jajowodu z tej samej strony a pozniej czeka mnie leczenie - nie wiem czy to beda leki hormonalne stosowane przez onkologa w celu stlumienia powstania komorek mogacych wytwarzac hormony meskie i nawrot guzow ktore moga dokonac wiele zlego, czy cos bardziej mocniejszego.

Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: witajcie

Post autor: karolina794 »

Gosieńko bardzo mi przykro z powodu diagnozy,ale wierzę w ciebe i w twoja wiarę walki z chorobą.Nie poddawaj się i nie daj się "temu czemuś".Myslami jestem z toba i będę się modlić o zdrówko dla ciebie.

Buziaczki :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”