Witam wszystkich serdecznie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Hannah
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 20:00

Witam wszystkich serdecznie

Post autor: Hannah »

Witam wszystkie forumowiczki! Niestety muszę dołączyć do waszego grona (bo wolałabym nie musieć, ale to pewnie czuje każda z nas) :D
Cieszę się jednak bardzo, że istnieje taka strona i takie forum, dzięki temu wiem, że nie jestem sama ze swoim problemem...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: karolina794 »

Witaj Hannah napisz proszę coś wiecej o sobie :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Hannah
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 20:00

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: Hannah »

Moja endometrioza to dłua i zawiła historia........niestety. Mam 27 lat i dwie operacje za sobą: laparoskopie i laparotomie, obie były skutkiem pojawienia się torbieli, jak się pózniej okazało torbieli endometrialnych. Ginekolodzy, do których chodziłam (również prywatnie) twierdzili, że rozwiązaniem moich problemów jest łykanie tabletek antykoncepcyjnych, bo dzięki temu torbirle nie powrócą. Żaden z nich nie urzył stwierdzenia, że jestem chora na endometrioze. Moja lekarz twierdziła, że kiedy tylko będę chciała zajść w ciążę mam odtawić tabletki a odrazu zajdę, no i tak się nie stało...... I wtedy zaczęłam szukać przyczyny. Trafiłam do poleconego mi specjalisty, który po wysłuchaniu mojej historii złapał się tylko za głowę, że wcześiej lekarze lekceważyli mój problem, mając przecież najlepszy z mozliwych dowódów, jakim były badania gistopatologiczne po wykonanych zabiegach. Uświadomił mi, że mam endometriozę, i że to najprawdopodobniej dlatego nie mogę zajść w ciążę. Przeprowadził badanie cyklu, stwierdził niestety, że moje pęcherzyki nie pękają, a prawy jajnik (w połowie usunięty, tak samo jak i lewy) jest pokryty zrostami i najprawdopodobniej w ogóle nie działa. To wszystko, delikatnie mówiąc, straszliwie mnie zdołowało. Szczęśliwie znalazłam tę stronę i poczytałam sobie więcej o endo... ale świadomość tego ile nieświadomie krzywdy wyrządziłam sobie biorąc leki antykoncepcyjne mnie przeraża...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: gosiak76 »

Witaj Hannah,

nie wiem co napisac - bardzo mi przykro ze jestes w takiej sytuacji. Nie kazda z nas wie o endo zanim zostanie ona zdiagnozowana - z tego co widac to rowniez sporo lekarzy ginekologow nie wie co oznacza endometrioza i probuje metoda prob i bledow nas leczyc myslac ze dany lek hormonalny nam pomoze - musze powiedziec ze bralam tabletki antykoncepcyjne Dianette ktore mialy mi pomoc wyregulowac okres oraz zmniejszyc bole - okazalo sie ze wyregulowaly okres ale nie przyczynily sie do zmniejszenia bolu. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych 6 sierpnia 2010 nie mam @ od 3 wrzesnia 2010 az do dzis - wystapilo tylko kilka plamien jednodniowych.

Ciesze sie ze trafilas na wspanialego profesora ktory odpowiedni przeprowadzil badania w celu zapoznanaia sie z Twoim problemem - mam nadzieje ze pomoze Ci uporac sie z Twoim problemem. Zycze wiele sukcesu w walce z endo. Czy juz masz ustalony jakis plan postepowania w Twojej sytuacji odnosnie dalszego leczenia? Co lekarz zamierza zebys mogla ponownie starac sie o malenstwo?

Pozdrawiam cieplutko i zycze zdrowka oraz upragnionego dzieciatka
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: patrycja89 »

Hannah ja również Cie bardzo serdecznie witam :)
Trafiłaś na to forum, bo szukasz wsparcia i pomocy.. mam więc nadzieje, że wszystko to znajdziesz wśród nas :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: marzenka86 »

Aż trudno w to uwierzyć jakich mamy lekarzy!!Szkoda gadać!!
Mam nadzieje że teraz już jesteś pod dobrą opieką i wszystko sie ułoży!!

Trzymaj sie ciepło :)
Hannah
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 20:00

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: Hannah »

Dziękuję za miłe powitanie. Jeśli chodzi o plan leczenia to wygląda to tak: mój lekarz robi mi teraz wszelkie badania aby ustalić jak najwięcej informacji na temat mojego cyklu itp. Aktualnie czekam na 4 dzień cyklu aby móc iść na pobranie krwi. Czekamy też do następnego cyklu aby ustalić co się dzieje z moim prawym jajnikiem, bo istnieją przypuszczenia, że jest pokryty zrostami i nie funkcjonuje :( zobaczymy... W każdym razie cieszę się, że tu trafiłam :) czytanie Waszych historii, tych które dobrze się kończą jest bardzo budujące.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: vwd »

i ja Cie witam serdecznie Hannah :) :) :) Mialam podobnie, dlugo szukalam lekarza, kt. potrafi mi pomoc i nazwac moje dolegliwosci, ginekolodzy, do kt. trafialam bagatelizowali moj przypadek i dawali jakies leki i kazali wierzyc, ze bedzie dobrze, ale nie bylo :( u mnie jednak bylo inaczej pod tym wzgledem, ze jak juz zrobiono mi laparo to wiedzialam z czym mam do czynienia. Dziwne, ze lekarz widzacy wypis ze szpitala, widzacy wynik hist.-pat. dalej bladzi... Teraz bedzie juz lepiej :) Jestes w dobrych rekach :D i w doborowym towarzystwie (mam namysli nasze towarzystwo :) ) Wiesz co Ci jest, a jak z tym walczyc... i jak wygrac... dowiadujemy sie tu wspolnie :) I jest to wiedza... na wage zlota :P choc powinnam powiedziec... na wage zycia :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: domowniczka »

Czesc :) Milo widziec nowa twarz :) Czekamy na dalsze relacje od Ciebie :) Trzymaj sie! Powodzenia!
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: Ksenia »

Witaj Hannah,

milo ze nas odnalazlas i do nas dolaczylas - wierze ze znajdziesz tu wiele informacji oraz powrocisz do zdrowka wkrotce - zyze Ci tego bardzo mocno :*
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich serdecznie

Post autor: vwd »

Hannah, co u Ciebie? Zniknelas... na zbyt dlugo... mysle o Tobie, ciekawa jestem jak postepuje Twoje leczenie? Jak sie czujesz? Czekam codziennie na forum az sie odezwiesz :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”