Obawy.

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Kasiulaa25
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 12:55

Obawy.

Post autor: Kasiulaa25 »

Witam wszystkich!
Jestem nowa na tym forum i nie za bardzo wiem od czego mam zacząć pisać,ale niestety moje dolegliwości zmusiły mnie na szukanie pomocy gdzie tylko się da. Może tutaj się dowiem wiele więcej na temat tej choroby,ponieważ ja u siebie podejrzewam. Mam 25 lat a od 3 lat zaczęły się moje kłopoty ze zdrowiem. Nie rozmawiałam jeszcze o moich obawach z lekarzem ale chyba czas najwyższy się za to zabrać. Zacznijmy może od tego że łapie często infekcje,mój Lek. ginekolog mi pomaga owszem lecz niestety na krotko, gdyż infekcje powracają i to szybko.Nie zlecił mi nawet zrobienia żadnych badań co jest tego przyczyną. Często mam upławy,obfite miesiączki,dodam ze bardzo bolesne którym towarzyszą omdlenia i mdłości. Zdarza mi się krwawic miedzy miesiączkami,ostatnio mam nie regularne. Dokuczają mi również bóle podbrzusza,miednicy,promieniują do nóg bolą mnie i to okropnie do tego dochodzą kłopoty ze stawami i krzyżem którego ból jest dość mocny,nie mogę się wyprostować,utrudnia mi często zwykle obowiązki domowe. Problem się pojawił również w sypialni,nie czuje już żadnej przyjemności lecz ból podczas stosunku a nawet po. Od 3 lat choruje również na zespół jelita drażliwego, który także zle wpływa na moje życie i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.Często jestem zmęczona,ospała,nie mam ochoty na nic. Jestem wykończona i psychicznie i fizycznie jestem załamana jednym słowem. Nie będę więcej się rozpisywała na temat moich dolegliwości bo pewnie każda was takie lub podobne posiada. W przybliżeniu opisałam wszystkie swoje kłopoty ze zdrowiem. Mam nadzieję,że dowiem się więcej na temat endometriozy i znajdę choć lekkie wsparcie od was dziewczyny. Współczuje wszystkim kobietom,które chorują na tą chorobę i tym które podejrzewają ją u siebie tak jak ja. :(
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Obawy.

Post autor: domowniczka »

Czesc :) No, nie jest wesolo u Ciebie... ale... jestes na dobrej drodze do normalnosci ;) Bedzie dobrze, bo tu trafilas :) a my Cie wyprostujemy ;)
1. bezwzglednie musisz isc do gina (i to niestety jakiegos utytulowanego, kt. pracuje w szpitalu) i powiedziec mu to samo co nam przed chwila :)
2. poszperaj na forum, bo to otwarta ksiega wiedzy na temat problemow ginekologicznych, wiec znajdziesz wiele odpowiedzi (wiecej niz oczekujesz) ;)
3. opowiedz nam jeszcze raz wszystko od poczatku, pomalu i ze szczegolami... :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Obawy.

Post autor: gosiak76 »

Witaj Kasiu,
wszystko co opisujesz dokladnie wiaze sie z endometrioza ale na temat dolegliwosci ktore wystepuja u Ciebie musisz porozmawiac z dobrym specjalista ktory bedzie wiedzial z czym polaczyc to wszystko oraz podejmie decyzje przeprowadzenia laparoskopii zeby zdiagnozowac badz wykluczyc endo. Czy mialas robione jakies usg i co ono wykazalo? Czy Twoj gin robil badania cytologiczne - jakie byly wyniki? Czy mialas robione badania hormonow - jak to wyglada?
Zycze abys znalzla bardzo dobrego specjaliste ktory pomoze Ci i poprowadzi lezenie w dobrym kierunku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Obawy.

Post autor: domowniczka »

Kasiulaa25 pisze:Od 3 lat choruje również na zespół jelita drażliwego, który także zle wpływa na moje życie i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.
a jak sie to objawia? dlugo bylas diagnozowana?
Kasiulaa25
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 12:55

Re: Obawy.

Post autor: Kasiulaa25 »

Witam!dziękuje ci Domowniczka za słowa otuchy. W najblizszym czasie wybiore sie do lekarza tak jak radzisz i zaczne ze soba cos robic. Cale godziny spedzam na tym foru i tak przegladam te posty i coraz bardziej mi sie wydaje ze jednak i mnie ta choroba dotyczy,smutne to ale prawdziwe niestety. A o jakie szczegoły jeszce Ci chodzi?
Kasiulaa25
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 12:55

Re: Obawy.

Post autor: Kasiulaa25 »

Witaj gosiak76!
Otóż tak jak napisalam wczesniej lecze sie na czeste infekcje,mam robione usg dopochwowe i tyle,ktore nic nie wykazuje przynajmniej mi tak moj gin mowi. Cytologie rowniez mialam robiona i 2 razy wyszla mi nadzerka 2 stopnia. Dostawalam leki i kazala przychodzic na kontrole i na tym sie moje leczenie konczylo. A o reszczie dolegliwosci mowila ze przy infekcjach tak ma byc. Na zadane inne badania mnie nie kierowala.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Obawy.

Post autor: vwd »

Witaj na forum :)
Kasiulaa25 pisze:Cale godziny spedzam na tym forum i tak przegladam te posty
przegladaj do woli ;) po to piszemy, aby pomagac w dotarciu do wiedzy o endo :) Jelito drazliwe ma podobne objawy do endo, czesto te 2 dolegliwosci sa polaczone... Jak zapewne wiesz, endo mozna stwierdzic bad. hist.-pat.wycinek, a wycinek pobiera sie przez laparo (czasami z roznych powodow od razu robi sie laparotomie). Wszystko to objasnione jest w watkach tematycznych :)
Infekcje, o kt. piszesz: nadzerki, grzybice, drozdzyce moga wspolistniec z endo, ale nie musza. Praktycznie kazda kobieta ma predzej czy pozniej (a czasem kilkakrotnie) wypalana lub zamrazana nadzerke. Tak juz jest z babami ;)
Gorzej z tymi innymi objawami, o kt. piszesz... Uwazam, ze nie ma na co czekac! :) Powiedz lekarzowi o swoich dolegliwosciach i domyslach! :)
A jak w tej chwili wyglada Twoje USG? Kiedy robilas? Masz zdj?
Kasiulaa25
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 12:55

Re: Obawy.

Post autor: Kasiulaa25 »

co do zespolu jelita drazliwego to zanim mnie zdiagnozowali to prawie rok nie wiedzialam co mi jest. Mialam robione badania pod kazdym wzgledem bo mialam krew utajona i w kale i wysokie ob. Robili mi usg jamy brzusznej,,przeswietlenie pluc,wszystkie podstawowe badanie tzn.morfologie,mocz itp. I w końcu trafilam do chirurga ktory podejrzewal raka jelita grubego i skierowal mnie na kolonoskopie w celu potwierdzenia diagnozy,ale okazalo sie ze to nie rak tylko zespol jelita drazliwego. A takie sa objawy: ostre bole brzucha ktore mijaja zaraz po wyproznineiu sie,wzdęcie brzucha,odbija sie i gazy,nudnosci,wymioty,zgaga,bole glowy,uczucie zmeczenia,przelewanie sie w brzuchu,a najgorszy jest stres ktory nasila te objawy i zaczyna sie problem z wyjsciem z domu gdyz pierwsze co ci na mysl przychodzi to czy bedzie w poblizu toaleta z kotrej bedziesz mogla skorzystac w razie potrzeby. I niestety niktore moje wyjscia z domu koncza sie tym ze nigdzie nie wychodze. Jest to strasznie meczace,czesto rezygnuje z przyjemnosci,ciezko jest sie gdziekolwiek ruszyc,a najbardziej mi szkoda meza bo jego tez ograniczam niestety.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Obawy.

Post autor: vwd »

czyli nic przyjemnego...
wspolczuje Ci tego stresu z wychodzeniem :| a nie mozna temu zaradzic? np. wziac tabl. na uspokojenie przed planowanym wyjsciem?...
Kasiulaa25
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 12:55

Re: Obawy.

Post autor: Kasiulaa25 »

Tabletka nic nie pomaga...to kwestia psychiki jak sie do tego nastawić,że trzeba wyjsc i koniec. Pomalu sobie z tym radze juz nie jest tak jak na poczatku ciezko, a troszke lepiej. I niestety nie ma na to lekarstwa.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Obawy.

Post autor: gosiak76 »

to dobrze ze zaczynasz sobie powoli radzic w tej sytuacji - jest naprawde ciezko kiedy nie wiesz czego sie spodziewac po wyjsciu z domu i czy wszystko spelni Twoje wymagania w kwestii wyjscia gdziekolwiek. Mam nadzieje ze niedlugo to nie bedzie az takie dokuczliwe i bedziesz mogla zaplanowac wiecej wyjsc i nie ograniczac sie tak bardzo z tym. Zycze Ci tego bardzo mocno.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Obawy.

Post autor: vwd »

szkoda, ze uspakajajace nic nie pomagaja...
Czy ktos w Twojej rodzinie tez tak ma?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”