witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: witajcie

Post autor: karolina794 »

Gosia przesyłam ci moje pozytywne wibracje.Wszystko będzie w porządku,dbaj o siebie i wypoczywaj.
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Gosiu trzymaj się... Jesteśmy z Tobą. Lepiej się przemęczyć i zostać te kilka dni w szpitalu na obserwacji. Dołącza się do przesłania Karoliny 794 "wypoczywaj"
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wypoczywam i walcze z bolem - w niedziele wychodze do domku juz - czekaja mnie kolejne wizyty u onkologa w tym decyzja o leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

A wiec moje wiesci sa nastepujace - wciaz jeszcze wystepuja u mnie bole ale sa juz takie ze moge je opanowac samodzielnie. Wiem ze mam nadal jajnik ale mialam obrzekniety lewy jajowod jak wykonywano laparoskopie oraz usunieto zmiany z tylnej otrzewnej i po operacji lekarz ginekolog onkolog przekazal mi ze widzimy sie 10 marca zeby omowic sprawe dalszego leczenia. Wtedy tez beda juz wyniki biopsji ale domyslam sie ze moj lekarz wie ciut wiecej niz ja.
Opieke mialam super - jak tylko potrzebowalam lekarstw zeby zmniejszyc bol to pielegniarki byly o kazdej porze dnia i nocy zebym tylko sie dobrze czula. Bylam sama w pokoju a Rosie byla tez sama w pokoju obok wiec w sumie bylysmy kolo siebie i mialysmy komfortowe warunki dzieki naszemu lekarzowi jak sadze. Mialam swoja lazienke - wszystko ladnie posprzatane i utrzymane na wysokim standardzie czystosci - czulam sie jak w domu. Do tego przy lozku mialam podwieszony telewizor z pilotem z klawiatura dzieki ktorej moglam pisac korzystajac z internetu oraz dodatkowo mialam swoj prywatny telefon na ktory mogli zadzwonic moi znajomi ale kontaktowalam sie i tak mimo wszystko poprzez telefon komorkowy.
Co do jedzenia to bylo super - dzien wczesniej dostalam menu i moglam wybrac co chcialabym dostac do jedzenia - w zaleznosci od tego czy chcialas jedzenie wegetarianskie, nisko lub wysokokaloryczne - w tym byly lody, jogurty, inne slodkosci jako deser.
Przed operacja sprawdzono mi cisnienie krwi, tetno, musialam oddac mocz do badania ze wzgledu na brak okresu, mialam rozmowe z pania doktor anestezjolog oraz z lekarzem, ktory po wejsciu na sale oczekiwan pomachal do mnie i Rosie - kontakt miedzy nami a lekarzem jest partnerski - chociaz czulam ze taki sam kontakt mam ze swoim lekarzem w Polsce.
Po operacji co jakis czas przychodzono do mnie zeby sprawdzic temperature, cisnienie krwi, tetno oraz zeby zobaczyc jak wygladaja szwy poniewaz w piatek bardzo krwawil moj brzuszek - pozdejmowano mi plastry zeby dochodzil tlen, nie musze isc na zdjecie szwow gdyz sa rozpuszcalne wiec sie wchlona. Mam dbac o to zeby ranki byly czyste i suche co umozliwi szybkie gojenie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Gosiu to super, że trafiłaś na taki personel i lekarza. To bardzo dużo w tych trudnych chwilach. A to, że mogłaś wybrać sobie co będziesz jeść to kosmos w porównaniu z tym co jest w Polsce :? Ważne, że twoje przypuszczenia się nie potwierdziły i z tego trzeba się cieszyć. Ja wierzę, że będzie dobrze jesteś silną, walczącą kobietą ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Lekarz onkolog sam nie wiedzial jak to bedzie wszystko wygladac wewnatrz i podjal opcje usuniecia jajnika - jajnik jednak zostal ale obawiam sie ze dalsze leczenie bedzie zwiazane z chemioterapia ze wzgledu na zmiany ktore wystepuja juz nie tylko w zatoce Douglasa ale rowniez na otrzewnej i z powodu obrzeku lewego jajnika.
Musze jednak cierpliwie czekac na przebieg dalszych zdarzen.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

oto maskotka ktora otrzymalam od innej przyjaciolki ktora odwiedzila mnie w szpitalu :)
szybkiego powrotu do zdrowia
szybkiego powrotu do zdrowia
get_well.jpg (69.84 KiB) Przejrzano 12339 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: witajcie

Post autor: n83 »

Cześć Gosiu!
Ciesze się że już po wszystkim. Nie było mnie tu chwilę ale myślałam jak tam twój zabieg.Super, że masz tam tak dobrą opiekę a w szpitalu dostałaś menu wow u nas to chyba nie do pomyślenia...To teraz odpoczywa i dbaj o siebie:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

witaj n83,
bardzo duzo odpocywam bo nie jestem w stanie nic zrobic bedac na obecnych lekach ktore otrzymalam ze szpitala - leki te powoduja ogolne zmecenie i sennosc u mnie.

a co u Ciebie kochana? :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
n83
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2010, 18:57

Re: witajcie

Post autor: n83 »

A u mnie? Na razie nie narzekam, czuję się nawet w miarę ok jeśli chodzi o @. Czekam na wizytę w marcu u lekarza wtedy tez mam mieć usg.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

no to w marcu idziemy razem na nasze wizyty z lekarzami - mam nadzieje ze u Ciebie bedzie wszystko dobrze, bo u mnie bedzie rozmowa na temat dalszego leczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Motylek
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 16:39

Re: witajcie

Post autor: Motylek »

Witaj Gosiu :)
Co u Ciebie? Jak się czujesz?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Witaj Motylku,
obecnie juz jestem tylko na Paracetamolu jako leku przeciwbolowym ale biore max dawke na dobe. Bole powracaja co jakis czas ale sa to bole w nacieciach - glownie pepek oraz w okolicy pecherzu gdyz zrobiono mi za drugim razem 4 dziurki podczas laparoskopii.
Dostalam rowniez list ze szpitala ale z innej kliniki ze ze wzgledu na nieprzewidziane okolicznosci (moja choroba zwiazana z rakiem) moja wizyta z 5 maja zostala usunieta z rejestru w szpitalu i przesunieto ja na 7 lipca w klinice ginekologiczno-endokrynologicznej gdyz wieksza wage ma obecnie moja wizyta onkologiczna i dalsze leczenie.
staram sie ogladac filmy w wolnej chwili zeby odsunac mysli od mojej choroby oraz dalszego postepowania w moim przypadku podczas leczenia.
Wczoraj pojechalam na urodziny do znajomych co zupelnie odwrocilo moja uwage od choroby ale znajomi wypytywali mnie o chorobe gdyz jest to nietypowa sytuacja - byl tez Anglik ktory w sumie troche zajmuje sie osobami niepelnosprawnymi ale tez pracowal wczesniej w szpitalu - powiedzial mi ze jak bede potrzebowac kogos z kim chcialabym pojsc do szpitala to moge dac Jemu znac i ze nie bedzie to dla niego problem gdyz on wie jak wizyty wygladaja w Anglii czasem ale u mnie w obecnej sytuacji wszystko sprawnie sie posuwa a moj angielski jest wspanialy o czym poswiadczyl mi ten chlopak podczas naszej wspolnej rozmowy.
Odpuscilam sobie alkohol na imprezce i pilam duzo sokow a znajomi nie naciskali na mnie i powiedzieli ze w tej sytuacji nie zamierzaja mi dawac ani kropli alkoholu nawet :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

To fajnie, że ruszyłaś się z domu ;)
Jednak towarzystwo innych osób pozwala zapomnieć. No i przy okazji nawiązałaś dobrą znajomość ;) Szkoda tylko że ta wizyta dopiero 7 lipca to szmat czasu...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Czesc Gosienko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To swietnie, ze nie usuneli jajnika :) Super trafilas :) :) obsluga ja w hotelu 4* ;)
Do marca i Twojej wizyty jeszcze troszke czasu...
Jak sie dzis czujesz? Sciskam i caluje :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

catrina27 pisze:Szkoda tylko że ta wizyta dopiero 7 lipca to szmat czasu...
Kasiu ta wizyta jest mniej istotna od wizyty onkologicznej i zwiazanym leczeniem onkologicznym - dlatego zostala przesunieta bo mialam na ta przesunieta wizyte porobic badania krwi a jak bede leczona onkologicznie to wyniki nie wyszlyby miarodajne.
vwd pisze:Czesc Gosienko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do marca i Twojej wizyty jeszcze troszke czasu...
Jak sie dzis czujesz? Sciskam i caluje :) :)

czesc kochana Vwd - do marca to tylko 2,5 tygodnia do wizyty. mam bole i nie ukrywam tego oraz nadal stosuje leki przeciwbolowe - dzis dluuuuuuugo spalam i nie chcialo mi sie wstawac poki listonosz nie zadzwonil i nie obudzil mnie w poludnie ze paczka przyszla ;)
caluje Cie rowniez i mam nadzieje ze troszke wypoczelas sobie od nas ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

No chyba że tak- to dobrze ;) Dobrze że długo spałaś bo miałaś odpoczywać;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

gosiak76 pisze:czesc kochana Vwd [...]caluje Cie rowniez i mam nadzieje ze troszke wypoczelas sobie od nas
To wy odpoczelyscie ode mnie ;) i radzicie sobie na forum beze mnie lepiej niz ze mna ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Nooo - tylko bez takich ze radzimy sobie lepiej bez Ciebie - jestes naszym Skarbem tutaj i prosze nie uciekaj nigdzie :) Jak musismy to radzimy sobie - tak jak Wy radzilyscie sobie beze mnie jak bylam w szpitalu :*

Dzis mialam krwawienie z miejsca gdzie jest szew w okolicach pecherza moczowego - troszke mnie to wystraszylo bo krew pojawila sie po umyciu. Jednak dotarly do mnie slowa mojego lekarza z Polski ze czasem moze pojawic sie krwawienie i zaczelam stosowac ponownie OcteniSept, ktory jeszcze mam po ostatnim zabiegu - cale szczescie ze zabralam go ze soba do Anglii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

vwd pisze:To wy odpoczelyscie ode mnie ;) i radzicie sobie na forum beze mnie lepiej niz ze mna ;)
No wiesz co... Ja za Tobą tęskniła ;)

Gosiu uważaj na siebie. Nie forsuj się za dużo
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Najgorsze jest to ze caly czas na siebie uwazam - niczego nie dzwigam i nie robie zakupow bo wszystko mam a to krwawienie z jednej ranki oraz wydzielina ropna w pepku ponownie - powtorka wydzieliny z poprzedniej laparoskopii :twisted:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

oj, tak widac Gosiu Twoja natura ;) po 1.laparo to sie pojawilo , wiec po 2.tez ;) ale po 1. szybko przeszlo to i 2. tez :D Jestes dla mnie najdzielniejsza osoba na forum :) wiec takie drobiazgi to jak kurz, kt. trzeba zetrzec i juz ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dlatego wlasnie uzywam ponownie tego samego plynu do dezynfekcji jak poprzednio - krew mogla sie pojawic bo naruszylam ranke co bylo mozliwe bardzo. Ciesze sie bardzo domowniczko ze uwazasz mnie za najdzielniejsza osobe - czasem jest ciezko jak kazdej z nas ale staram sie jak moge by przejsc przez to wszystko. ;)

a oto moja kochana Arpusia- moja sunia ktora jest z rodzicami w Polsce:
Arpa
Arpa
Arpulka.jpg (135.92 KiB) Przejrzano 10944 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Super psinka ;) Wygląda na lagodną
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

tak wyglada - ale potrafi przestarszyc obca osobe ktora chcialaby do niej podejsc - zabuieralam ja do jednostki wojskowej do pracy - potrafila wystraszyc niektorych pracownikow - strazaka ktory chciala ja poglaskac a jak zaczela szczekac i warczyc na niego to zostawil ja w spokoju a na wartownie nie wpuszczala niektorych osob - bardzo lubila wszystkich wartownikow a z nimi uwielbiala chodzic na posterunki czasami ;)
wiec to jej maly kamuflaz ;)
Ale jest lagodna i opiekuncza w stosunku do synka mojego brata - pilnuje go i nie da nikomu z obcych do niego podejsc :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

ladnego masz pieska :) pewnie ogromnie sie cieszy, gdy przyjezdzasz :)
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Śliczny piesek i napewno jest bardzo pocieszny!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ona bardzo sie cieszy jak przyjezdzam - dlugie powitanie i ona jako pierwsza a pozniej rodzice. Jest zywiolowa i chetna do zabawy. Po operacji spedzala czas ze mna i lezala przy moim lozku. Jest bardzo posluszna i madra.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Bylam dzis u lekarza - dostalam antybiotyki Flucloxacillin 500 mg zawierajace penicyline na tydzien i mam brac 4 razy dziennie po 1 tabletce z powodu infekcji rany. lekarz pobral wymaz z pepka i wyslal do laboratorium. Ciezko mi chodzic i siedziec - jedyna ulga to lezenie. Dostalam tez zw. lekarskie na dalsze 4 tygodnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Motylek
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 16:39

Re: witajcie

Post autor: Motylek »

Gosiu masz śliczną sunie :)
Mam nadzieje że antybiotyk Ci pomoże i pozbędziesz się infekcji. Wypoczywaj dużo Gosienko
Ściskam Cię mocno i wysyłam dużo promyków :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”