witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

Witaj w domu :) :) :D :D :) :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dziekuje serdecznie :)

w nocy odczuwalam bole i odszedl mi strupek a ranka zaczela krwawic. ciesze sie ze ide do mojego lekarza w srode to poprosze zeby obejrzal ranki po laparoskopii w Anglii i podal mi jakies informacje odnosnie tych szwow ktore nadal jeszcze siedza w moim ciele.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Dobrze, że tak szybko masz tego lekarza. Te szwy coś długo już w Tobie są...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

To juz jest 4,5 tygodnia jak je mam - fakt ze ich rozpuszczenie moglo byc opoznione przez infekcje ale wolalabym sie pozbyc tych szwow juz calkowicie. Moze dostane jakas odpowiedz od lekarza co moge z tym zrobic.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

zewnetrznie mialam rozpuszczalne szwy tylko po nacieciu krocza ;) i jeden rozpuscil sie za szybko :) i mialam dziurke ;) ale sie zagoila w koncu :D
---------------------------------------------
Gosiu, dziwna ta Twoja sytuacja... Czyli jestes zdrowa, tak :) ale bole masz :( wiec co jest grane?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Czuje bole brzuszka troszke i nie wiem z czym to sie wiaze - ale moze dlatego ze duzo siedze w jakiejs pozycji ktora ma wplyw na brzuszek. Poza tym nie odczuwam zadnych inny boli.

A co do mojej choroby to zmiany rakowe zostaly wyciete podczas laparoskopii i nie znaleziono ich nigdzie wiecej w zadnych innych organach ale niestety nie wiadomo skad sie wziely w zatoce Douglasa i moj onkolog chce znalezc tego przyczyne. W tej sytuacji zostaje teraz pod opieka onkologa przez okres najblizszych 5-ciu lat a kontrole jak na razie beda co 3 miesiace z dodatkowymi badaniami zeby monitorowac sytuacje.
Nie mam rowniez @ i ma to rowniez obserwowac u siebie a moja choroba wiazala sie z tym ze ten znaeziony guz wytwarzal nadmiar hormonow meskich (Sertoli - Leydig cell tumour).

Jutro ide do mojego lekarza w Polsce wiec dopytam o moje szwy i musze zapisac sobie info o infekcji i antybiotykach ktore dostalam w Anglii gdyz wiem ze bedzie mnie o to pytal. Moze poprosze tez o zrobienie cytologii wraz ze skriningiem ktory bede miec robiony jutro w gabinecie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Witaj Gosiu w domku :)

dobrze że jutro idziesz do lekarza ciekawe co Ci powie!!!

Pozdrawiam gorąco!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Marzenko :)
Na pewno postaram sie napisac na temat mojej wizyty, ktora mam ustalona w godzinach popoludniowych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze :)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Małgorzata00
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 09:52

Re: witajcie

Post autor: Małgorzata00 »

Cześć Gosiu. Bardzo się cieszę, że pozbyłaś się zmian, których tak bardzo się obawiałaś. Mam nadzieję, że dzisiejsza wizyta w miarę wyjaśni Ci, co dalej. Trzymam kciuki.
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

Witaj Moja dzielna Kochana Gosiu! :)

Ciebie już tutaj dzisiaj nie ma, ale chcę zebyś wiedziała że pamiętałam! Jestem tutaj i trzymam kciuki za Twoją wizytę.. wierzę, że zaczniesz przynosić nam coraz lepsze wieści od lekarzy :)
Przepraszam Cię bardzo serdecznie, że nie odpisałam Ci na sms-ka, ale miałam duże problemy z telefonem i nie mogłam się do Ciebie odezwać. Ale duszą i słowem jestem z Tobą! :)

Buzia:*:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

i Gosiaczku, czekamy tutaj na meldunek od Ciebie, bo ogromnie ciekawi nas co na to wszystko Twoj pol. lekarz! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Moj polski lekarz nie odpowie mi zbyt wiele na temat sytuacji onkologicznej ale zrobi badanie co moze wyjasni cos jeszcze. Dam znac po wizycie.

Pati wiem ze jestes myslami ze mna i jestem za to wdzieczna bardzo mocno :) :*

Dziewczynki mam nadzieje ze to nie wroci ale czek mnie 5-letni okres kontroli onkologicznych w obecnej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Czesc dziewczynki,
wrocilam od lekarza - mialam okazje porozmawiac z nim na temat moich dolegliwosci po laparoskopii oraz infekcji. Rozmawialismy na temat dalszego postepowania onkologa w mojej sytuacji. Niestety dzis dopiero dotarl zestaw do skriningu wiec lekarz umowil mnie na wizyte na piatek na 13.40 zeby przpeprowadzic badanie. Jak bedzie widzial jak wygladaja moje szwy i rany to wtedy uzyskam ciut wiecej informacji - chociaz wspominalam o tych szwach ze jeszcze ciagle je mam pomimo ze sa to szwy rozpuszczalne.
Musze wiec zaczekac do piatku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

widzisz? więc jest co raz lepiej:) teraz czekać trzeba cierpliwie do piątkowej wizyty:)
a jak Twój nastrój? :)

buzia:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Pati,
moj lekarz powiedzial mi ze ma nadzieje ze teraz juz wszystko bedzie ze mna dobrze - przekazal ze zmiany moga powrocic ale nie musza. Przekazal ze dobrze ze bede pod kontrola i ze beda miec na mnie oko i poddawac rutynowym kontrolom w tej sytuacji.
Dzis znow zaczelam odczuwac bole jak bylam u bratowej i nie sa to duze bole ale wrocily - mam tylko nadzieje ze znow nie bedzie jak wczesniej ze zwykle przeciwbolowe nic nie zdzialaja na moj bol.
Do piatku niewiele czasu zostalo - bede miec zrobiony skrining i zastanawiam sie nad badaniem cytologicznym jak juz i tak bedzie pobieral wymaz do badania w kierunku chorob przenoszonych droga plciowa. W piatek dpoprosze zeby sprawdzil moje ranki oraz zapytam czy angielski gin. onkolog kontaktowal sie juz z moim lekarzem odnosnie mojej sprawy.
Moj lekarz potrafi na spokojnie ze mna porozmawiac zeby mnie uspokoic ale jezeli est cos waznego do przekazania to mi to przekaze wyjasniajac w taki sposob abym za bardzo sie nie martwila.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis bedac w gabinecie u mojego lekarza widzialam ulotki na temat endometriozy oraz Visanne. Fantastycznie ze pojawily sie one tam a wiem ze moj lekarz posiada wiedze na temat tej choroby.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

No to byle do przodu ;) Te bóle wracają do Ciebie jak bumerang :(
Dobrze, że umówiłaś się na kolejną wizytę i zrobisz badania.
To jest fajne, że u lekarza można spotkać takie ulotki :) Bo to wielka rzadkość...
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Tez sie ciesze ze sie umowilam na kolejna wizyte a wlasciwie to moj lekarz mnie umowil.
Niestety te bole wracaja jak bumerang a moj jajnik zwariowal :(
Ale znow jest dobrze zobacze jaki bedzie wieczor bo wczesniej bole atakowaly mnie wieczorami.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

bo Ty nie bierzesz zadnych lekow, prawda?! wg mnie powinnas brac takie, kt. wprowadza Cie w sztuczna menopauze... Zapytaj o to w piatek! Gosiu, 3m sie ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Witaj domowniczko,
u mnie jest trudna sytuacja gdyz obecnie nie moge brac lekow majacych wplyw na poziom androgenu. Obecny lekarz nie przepisze mi zadnych lekow wiedzac ze jestem pod opieka onkologa.
Mysle ze bede musiala porobic badania krwi na kolejna wizyte i wtedy onkolog podejmie decyzje co zrobic ze mna dalej jak zobaczy na jakim poziomie wszystko sie znajduje.
Zanim nie znajda zrodla mojej choroby to pewnie na razie bede obserwowana i zrobia mi rezonans.
Nie wiem jak to bedzie wygladac w moim przypadku.

Poza tym zauwazylam ze cos nie chce mi sie goic jedna ranka - ta kolo pecherza - dobrze ze jutro bede u lekarza to poprosze zeby sprawdzil to jak zrobi skrining i dopytam o moj cykl i w jaki sposob laparoskopia moze miec wplyw na cykl miesiaczkowy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

Kochana Gosiu!
Mogłabym teraz napisać "a nie mówiłam" prawda? Ale ok.. nie napiszę:p żeby Ci humoru nie psuć:P :)
Już jutro znajdziesz się u lekarza, czyli kolejny krok do przodu. Jak widzisz wszystko zaczyna się układać.. co prawda pomalutku ale ważne, że się poprawia :)

Co do leków na Twoje bóle, to jak sama mówisz.. w obecnej sytuacji nie jest wskazane by jakikolwiek lekarz przepisywał Ci cokolwiek póki jesteś pod nadzorem onkologa. Onkolog to jednak onkolog.. coś o tym wiem.. Jednak wydaje mi się, że kiedy Twój angielski lekarz skontaktuje się z lekarzem z Polski, to coś postanowią tym bardziej jak będziesz im przypominała jak silne masz bóle i jak fatalnie sie przez to czujesz.. W końcu co dwie głowy to nie jedna.. nawet w relacji lekarz-lekarz :P a nawet Anglik lekarz- Polak lekarz :P :)

Już zaczynają mnie boleć trzymane za Ciebie kciuki, ale będę je trzymać dla Ciebie tak długo jak długo będziesz tego potrzebowała! :*
buziaki :*:*:*:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Pati jestes kochana - wiem ze obydwaj lekarze podejma dla mnie sluszne decyzje i porozumieja sie w mojej kwestii bez problemu tym bardziej ze moj ginekolog zna jezyk angielski i pisal pisma do lekarzy w Anglii abym mogla przyspieszyc wizyte u onkologa.
Mam nadzieje ze choroba nie powroci do mnie a jezeli nawet to beda podejmowane szybkie dzialania gdyz wiadomo co mi bylo.
Dziekuje za kciuki ktore za mnie trzymasz :) :*
Zobacze co mi lekarz powie na temat ranek - szwy wyciagnelam a wlasciwie resztki szwow gdyz byly to szwy rozpuszczalne ale jedna ranka niezbyt dobrze i niezbyt ladnie sie goi, porozmawiam na temat cyklu i jak to wyglada po laparoskopii i wspomne o bolu ktory nie jest zbyt silny a jednak powraca w chwili obecnej.
Dowiem sie rowniez czy moj onkolog z Anglii kontaktowal sie juz z moim ginekologiem w Polsce.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wizyte mam dzis w godzinach wieczornych okolo 19.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czyli o 20 czekamy na sprawozdanie ;) Powodzenia Gosiu! i aby Cie wreszcie bol zostawil w samotnosci! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

ok - nie ma problemu - dam znac co i jak ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wrocilam od lekarza - wyniki ze skriningu bede miala za 2 -3 tygodnie i otrzymam je droga intenetowa podczas gdy do mojego lekarza zostana wyslane zwykla poczta.
Dodatkowo pytalam o zgrubienia w miejscu ranek po laparoskopii i lekarz powiedzial mi ze zanim to sie wyrowna to moze to potrwac do kilku miesiecy. Ranki goja sie bardzo dobrze.
Moj lekarz rozmawial tez z onkologiem w Anglii i bardzo dlugo ze soba rozmawiali - moj lekarz ma dokladnie sie dowiedziec w szpitalu gdzie zostaly znalezione zmiany w mojej sprawie bo patomorfolog tak to ujal ze w sumie nie bylo wiadomo czy zmiany byly w obrebie jajnika czy w zatoce Douglasa - przekazal mi ze jak sie tylko tego dowie to przekaze mi informacje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: witajcie

Post autor: karolina794 »

Gosieńko kochanie czyli dalsze decyzje co do leczenie dopiero wtedy jak otrzymasz wynik??
Jak radzisz sobie z bólem?
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Karolinko dalsze decyzje leczenia u mojego ginekologa jak otrzymam wynik a u onkologa to wizyta w czerwcu - bede wiedziec wiecej po powrocie do Anglii.
Bol nie jest uciazliwy - jak na razie daje rade bez lekow chociaz zakup zrobilam ze w razie czego to mam przeciwbolowe - Panadol extra.

Jutro wyjezdzam i bede w niedziele wieczorem - jade na 18-tke kuzynki ktora jest moja chrzesniaczka :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wrocilam do domku po 18-tce chrzesniaczki - bylo fantastycznie tylko wczoraj nie moglam spac bo krecilam sie z boku na bok, ranki dawaly sie we znaki, bylo mi goraco i zimno na przemian i chyba przysnelam nad ranem. Jak na razie nie stosuje lekow przeciwbolowych i jest dobrze ;) Niestety bole sie pojawiaja w momencie jak jestem w toalecie i jest to dziwne uczucie i w momencie podcierania na papierze pozostaje wydzielina sluzowa.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”