Skydiving tandem

Czytasz książki? Oglądasz filmy? Gotujesz? Pieczesz? Śmiejesz się? Napisz, co robisz w wolnym czasie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

Dzisiaj bylo naprawde fantastycznie - caly czas bylam opanowana chociaz tak naprawde nie wiedzialam jak bede sie czula bedac juz na gorze - troche pogoda opoznila moj skok bo mial byc okolo 9 rano ale odbyl sie okolo godz. 11.30. Dobrze ze sie odbyl po skok mam zaliczony i nie musze wracac ponownie z powodu odwolania skoku ze wzgledu na warunki pogodowe.
Wznosilismy sie w samolocie okolo 2-3 minut a w tym czasie podziwialam widoki przez szybe samolotu oraz co chwile staralam sie spojrzec w kamerke gdyz zamowilam sobie rowniez filmik z mojego skoku. Mam takze zrobionych kilka zdjec na moim aparacie oraz na aparacie przyjaciolki z ktora razem nalezymy do grupy wsparcia a poza tym byla rowniez moja pielegniarka ze swoim mezem. Barbara (przyjaciolka ktora robila fotki) przyjechala wspierac mnie podczas skoku ze swoja przyjaciolka.
Gdy dotarlismy juz do celu na wysokosc 14 tys. stop (okolo 4 km) otworzyly sie drzwi i jako pierwszy wyskoczyl moj kamerzysta a pozniej byla kolej na mnie i mojego instruktora. Wszystko poszlo gladko wg wskazowek z instruktazowego filmiku ktory ogladalismy przed skokiem. Szybko zaczelismy spadac w dol ale nie myslalam o tym ze spadam gdyz moj kamerzysta wciaz krecil filmik wiec bylam zajeta tym zeby swietnie wypasc podczas lotu niz myslec co sie stanie jezeli .... gdy spadochron zostal otwarty to szybko unieslismy sie w gore by zaczac powoli leciec w dol. Gdy tak powolutku szybowalismy ja mialam okazje podziwiac wszystkie budynki, wode i zielen z gory - wszystko wygladalo jakby bylo bardzo male a w miare jak zbizalismy sie do wyznaczonego punktu ladowania bylo coraz wieksze.
Podczas ladowania trzeba bylo podniesc wyprostowane nogi wysoko do gory przed siebie zeby nie wyladowac przypadkiem na nogach i zeby nie doszlo do ich polamania gdyz jest to podobno bardzo bolesne - u mnie obylo sie bez zadnego wypadku.
Jestem zadowolona ze moglam zrobic cos innego w swoim zyciu a dodatkowo zdobyc nowe doswiadczenie - otrzymalam czlonkostwo w klubie oraz znizke 30 £ na kolejny skok jezeli zdecyduje sie na inny skok w ciagu roku a takze otrzymalam certyfikat ze wykonalam skydiving tandem pod nadzorem instruktora w dniu dzisiejszym. Jestem zadowolona ze skoku i bardzo mi sie podobalo :)

Postaram sie dodac kilka foteczek ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

Oto obiecane fotki:
samolot
samolot
samolot1.jpg (72.32 KiB) Przejrzano 10265 razy
podpisywanie dokumentow przed lotem
podpisywanie dokumentow przed lotem
signing3.jpg (220.58 KiB) Przejrzano 10265 razy
w drodze do samolotu
w drodze do samolotu
do_samolotu4.jpg (85.42 KiB) Przejrzano 10265 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

lot
lot
lot5.jpg (35.92 KiB) Przejrzano 10265 razy
ladowanie
ladowanie
ladowanie6.jpg (45.82 KiB) Przejrzano 10265 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Skydiving tandem

Post autor: agachod1 »

Gosiu, swietnie, ze wszystko poszlo wedlug planu, no z wyjatkiem opoznienia z powodu zlych war pogodowych. Najwazniejsze, ze jestes juz po i do tego bogatsza o nowe doswiadczenie. Szkoda, ze na zdjeciach nie widac twojej buzi, ale to nie wazne. I tak wiadomo, ze to ty...hihihi... :D :D :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

Ochrona danych osob. - zartuje ale zadna z dziewczyn nie pokazuje swojej twarzy wiec dlaczego ja mam pokazywac swoja :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Skydiving tandem

Post autor: hercik17 »

Gratuluję Gosiaczku odwagi Bravo :) :) :) ach nawet troszkę ci pozazdrościłam :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

A bylo czego Gosiu - najwazniejsze bylo dla mnie ze zrobilam to w dobrej sprawie i uzbieralam dosc pokazna kwote w wysokosci 370 £ do wczorajszego dnia. :)
Dziekuje bardzo :***
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Rabarbar
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 21:01

Re: Skydiving tandem

Post autor: Rabarbar »

Ależ to musiało być za uczucie!!! SUPER!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

Fantastycznie bylo sobie tak polatac - czulam sie wolna :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Skydiving tandem

Post autor: vwd »

swietnie, ze Ci sie podobalo :)
a wiesz... ja kiedys mialam takie marzenie... choc raz skoczyc ze spadochronem... ale to bylo dawno...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Skydiving tandem

Post autor: gosiak76 »

Wiec poniekad ja spelnilam tez Twoje marzenie - ja nigdy o tym nie myslalam ze chcialabym - po prostu to bylo spontaniczne dzialanie zeby cos zrobic a do tego pomoc chorujacym kobietom. Trafilo tak ze to akurat byl skok spadochronowy ktory moglam wykonac dla fundacji zajmujacej sie badaniami nad rakiem ginekologicznym i teraz oni pracuja nad projektem lepszego diagnozowania raka jajnika - jestem dumna z siebie i tego ze moglam pomoc :) Oprocz tego otrzymam rowniez koszulke z tego charity wiec postaram sie zrobic fotke dodatkowo i umiescic to tutaj :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozrywka”