Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: domowniczka »

saalsa, jak sie masz? co slychac? jak dajesz rade z choroba? napisz
- domowniczka
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: agachod1 »

Witaj. 100% pewnosci, ze masz endo da ci jedynie laparo, podczas ktorej pobiora ci wycinek do badania histo- patolog. Niestety fakty sa okrutne, ale moim zdaniem trzeba zaryzykowac zeby wreszcie sie dowiedziec czy to endo, czy tez moze cos innego. Innych badan nie warto robic, bo i tak nic nie wykaza. A z tymi plamieniami to naprawde jest roznie. Jak masz niedobrane leki, to tez mozesz na nich plamic. Ja bym poszla do innego lekarza. Moze na forum w dziale SZUKASZ SPECJALISTY znalazlabys dobrego lekarza z twojego regionu. Pozdrawiam i zycze ci powodzenia.
salsaa
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 22:11

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: salsaa »

domowniczka pisze:saalsa, jak sie masz? co slychac? jak dajesz rade z choroba? napisz
- domowniczka
Witam ponownie .. hmm..nie jest dobrze..od trzech dni biorę znowu tabletki, tym razem zamiast Yasminelle, Yasmin.., może nie odczuwam jakichś gwałtownych zmian, ale dzisiaj tak po prostu boli mnie brzuch i krzyż, chociaz okres dostałam w siedmiodniowej przerwie, którą miałam po odstawieniu Yasminelle.. Podczas urlopu majowego bardzo cierpiałam, było to czwarte opakowanie Yasminelle, prawie ostatnie tabletki, a ból mi bardzo dokuczał, nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się działo, ale Pani doktor nie udzieliła mi na ten temat informacji oprócz tego, ze leki były źle dobrane..ech... Dzisiaj tak bez powodu wyszlochałam się sama przed sobą.., bo jakoś nie mogę tego opanować.. Zastanawiam sie czy nie skorzystać z Waszych rad i nie udac sie jeszcze do innego lekarza...
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: poziomko »

Myślę, że warto skonsultować się z innym lekarzem, wcale nie musisz przecież rezygnować z wizyt u swojej pani doktor.
Ja dzięki temu, że w lutym, po pierwszej laparoskopii i laparotomii skonsultowałam się z moją aktualną panią dr gin i zresztą zmieniłam gina na panią doktor dowiedziałam się o tym, że mam endometriozę i to bardzo zaawansowanej.
A pierwszy pan doktor leczył mnie tylko na ból antykami. Nawet nie wspomniał, że mogę mieć endo a operował mnie w trybie pilnym. Aktualna pani dr od początku podejrzewała endo i wykonała laparoskopię, która potwierdziła ogniska endo i leczę się właśnie u niej.

Myślę, że powinnaś się zastanowić nad wizytą u jeszcze jakiegoś doktora...

Pozdrawiam
salsaa
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 22:11

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: salsaa »

poziomko pisze:Myślę, że warto skonsultować się z innym lekarzem, wcale nie musisz przecież rezygnować z wizyt u swojej pani doktor.
Myślę, że powinnaś się zastanowić nad wizytą u jeszcze jakiegoś doktora...
Dziękuję POZIOMKO za radę.. :), chyba jednak wybiorę się do jeszcze innego lekarza..Głupio mi jednak, bo to tak jakbym podważała czyjś autorytet i idąc do innego oznajmiała, ze tamtemu lekarzowi nie ufam.. :((, mam z tym problem...ech...:((( Przecież moja pani doktor uznała, ze moje torbielki są zbyt małe żeby trzeba było robić laparoskopię.., więc ja jak posłuszne ciele, biorę sobie te swoje tabletki i zobaczymy co będzie dalej...
Ale chyba zbiorę się w sobie i pójdę jeszcze do kogoś innego..
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: poziomko »

Miałam dokładnie tak jak ty - było mi głupio, że nie ufam mojemu lekarzowi, ale przemyślałam sobie to i stwierdziłam, że zdrowie jest najważniejsze i muszę o nie walczyć 8)
I wiesz, ja chodziłam do pewnego lekarza, ordynatora oddziału gin-poł., który mnie operował i kiedy bolał mnie brzuch on dał mi maść alantan plus i kazał ten brzuch masować.
Na następny dzień pojechałam do mojej aktualnej pani doktor a tam na jajniku miałam piękną ogromną torbiel endometrialną, (jak się okazało po laparoskopii) i zapalenie przydatków z którego długo długo nie mogłam się wyleczyć.
Nie wiem co by było gdybym nadal się masowała tym alantanem...

A poza tym wcale nie musisz się przyznawać swojej pani dr, że byłaś u innego lekarza.
Zobaczysz co ten drugi Ci powie i będziesz mogła podjąć decyzję.
Ja brałam Jasmn, który tylko pogorszył sprawę ale w porę go odstawiałam i teraz dzięki Visannie mam menopauzę - klimakterium :mrgreen: :lol: 8) :D

Całuję.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: gosiak76 »

Idz idz - ja jak bylam w Anglii i bylam pod opieka gin. onkologa z powodu zmian przedrakowych szyjki macicy a pozniej mialam problemy ginekologiczne a chcialam by on to wszystko sprawdzil, on i tak mimo wszystko poprosil drugiego lekarza by miec opinie drugiego specjalisty na moja sprawe gdyz wczesniej on zwracal tylko uwage na problemy zwiazane z moja szyjka macicy. Wiec mysle ze nie podwaza sie tu niczyjego autorytetu a chce sie dowiedziec z innego zrodla o co wlasciwie biega zeby inny lekarz mogl spojrzec na nowo swoim wzrokiem nie znajac Twojej historii od samego poczatku i zajac sie problemem ktory wystepuje w danej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
salsaa
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 22:11

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: salsaa »

gosiak76 pisze:Idz idz - mysle ze nie podwaza sie tu niczyjego autorytetu a chce sie dowiedziec z innego zrodla o co wlasciwie biega zeby inny lekarz mogl spojrzec na nowo swoim wzrokiem nie znajac Twojej historii od samego poczatku i zajac sie problemem ktory wystepuje w danej sytuacji.
poziomko pisze:Miałam dokładnie tak jak ty - było mi głupio, że nie ufam mojemu lekarzowi, ale przemyślałam sobie to i stwierdziłam, że zdrowie jest najważniejsze i muszę o nie walczyć 8)
Ja brałam Jasmn, który tylko pogorszył sprawę ale w porę go odstawiałam i teraz dzięki Visannie mam menopauzę - klimakterium :mrgreen: :lol: 8) :D
Posłucham Was dziewczyny i tak zrobię... Macie rację.. właśnie zaczynam odczuwać piękne bóle głowy.. ;///
Całuję Was mocno i trzymam kciuki za Wasze zdrówko również!!!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: agachod1 »

Moim zdaniem trzeba robic wszystko zeby sie leczyc i to skutecznie, a nie na niby. Trzeba szukac takiego lekarza, ktory pomoze nam wrocic do zdrowia, a nie leczyc sie u kogos, kto przepisuje takie leki, ktore w ogole nie pomagaja, wrecz przeciwnie szkodza. Kiedys jedna osoba powiedziala mi takie bardzo madre slowa, ze wcale nie musi bolec i wtedy zrozumialam, ze jesli jest okazja, mozliwosc, to trzeba robic wszystko zeby nie cierpiec, bez wzgledu na to czy sie choruje na endo, czy na jakas inna chorobe. To dlatego zajelam sie swoimi proktologicznymi problemami i dzisiaj juz jestem ponad trzy tygodnie po opearcji i moge powiedziec, ze jestem z siebie dumna i ze bylo warto, bo teraz to ja dopiero czuje, ze zyje i to normalnie.

Kochana, nie zastanawiaj sie dluzej. Wczesniej podalam ci linka do stronki, na ktorej mozesz znalezc dobrego specjaliste. Nie czekaj. Lepiej sprawdzic co tak naprawde sie u ciebie dzieje, niz czekac, a w tym czasie choroba bedzie sie rozwijac i czynic w twoim organizmie spustoszenie. Nie warto cierpiec, wierz mi. Trzymam za ciebie kciuki. Pozdrawiam i caluje. :)
salsaa
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 marca 2012, 22:11

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: salsaa »

agachod1 pisze:To dlatego zajelam sie swoimi proktologicznymi problemami i dzisiaj juz jestem ponad trzy tygodnie po opearcji i moge powiedziec, ze jestem z siebie dumna i ze bylo warto, bo teraz to ja dopiero czuje, ze zyje i to normalnie.
Brawo za zdecydowane działanie!! :) Dobrze, ze zajęłaś się sobą .. Byłas dzielna i teraz mozesz normalnie funkcjonować.. ) Naprawde mozesz być z siebie dumna :) tak jak każda z nas tutaj powinna pomysleć jak najszybciej o sobie.. .. Coraz bardziej mnie przekonują Wasze wpisy, że trzeba a walczyć o swoje zdrowie.. i to jak najszybciej..nie ociągając się..i nie oglądając na nic..

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: gosiak76 »

To prawda bo nie mamy sie na co ogladac gdyz w tym czasie choroba sie nie zatrzyma a bedzie postepowac dalej - nie warto zwlekac az cos sie zacznie dziac i wtedy zdecydujemy sie isc by moc walczyc - czasem pozne podjecie decyzji moze zawazyc na naszym zdrowiu - NO WLASNIE NA NASZYM ZDROWIU a nie na zdrowiu lekarza czy innej osoby.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endometrioza?? 29-letnia zmęczona ...:((

Post autor: agachod1 »

salsaa pisze: Coraz bardziej mnie przekonują Wasze wpisy, że trzeba a walczyć o swoje zdrowie.. i to jak najszybciej..nie ociągając się..i nie oglądając na nic..
A wiec do dziela. Czekamy na wiesci czy umowilas sie na wizyte do innego lekarza. Obys trafila na dobrego lekarza-czlowieka. :D
gosiak76 pisze:nie warto zwlekac az cos sie zacznie dziac i wtedy zdecydujemy sie isc by moc walczyc - czasem pozne podjecie decyzji moze zawazyc na naszym zdrowiu
Gosia pieknie to ujela. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”