Cześć

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

No wiecie.. żaden lekarz nie chce paprać się jeśli nie musi.. w operację.. bo wie że ponosi za to większe ryzyko niż przy podawaniu leków.. poza tym.. lekarz poda lek.. najczęściej jednej konkretnej firmy no i jeszcze mu za receptę prowizja wpadnie.. Inni znowu tak lubują się w ciachaniu ludzi, że najchętniej skalpela z rąk by nie wypuszczali.. I jak tu dwóm skrajnym duszom dogodzić?? Szkoda tylko, że oni "spełniają siebie" naszym kosztem..

AKKM, jak się dziś czujesz?? Czy zgrubienie w okolicach guza znika?? Ból nadal się utrzymuje czy już Ci odpuścił?? Tak jak napisała Madzia liczę, że to tylko chwilowe zachwianie Twojego dobrego samopoczucia i że nie długo wszystko wróci do normy.. No i życzę Ci żebyś nie musiała wracać do V, ponieważ nie ma nic gorszego niż branie akurat tych leków, które tak źle znosimy..

Buziaki kochana i zdrówka :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

No nie wiem jak to jest z ta jego teoria, ze po operacji jest tylko gorzej. Jezeli by tak np zoperowac te zmiany i po zabiegu od razu podac leki zatrzymujace @, to ja nie widze powodu dla ktorego endo mialoby wrocic. Mi po pierwszej laparo urosla nowa torbiel, bo nie bralam hormonow, a po drugiej, kiedy zatrzymali mi lekami @ do dnia dzisiejszego nic sie nie dzieje. Pewnie, ze kazdy przypadek jest inny, ale moze sprobuj skonsultowac sie z drugim lekarzem. Mi lekarz powiedzial, ze jezeli zmiany sa duze same hormony, Visanne, nie pomoga. Trzeba wyciac, a potem wyciszyc chorobe zatrzymujac @. Pozdrawiam i zycze poprawy samopoczucia.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

To jest twoj wybor. Tylko ty wiesz co jest silniejsze. Strach przed rozwojem choroby czy strach przed operacja, ktora ci pomoze. Ty decydujesz. Pozdrawiam i trzymaj sie. :wink:
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Cześć

Post autor: optymistka82 »

Mój gin od samego początku mówił, że trzeba wyciąć, a potem leczyć, to samo powiedział inny u którego byłam na konsultacji. Gdybym ich posłuchała, to bym była o 6 miesięcy do przodu, bo aż tyle zwlekałam z laparo. Przez ten okres brałam visane, danazol i nic nie pomogło, cysta była nadal. Nigdy nie wiadomo jaki wybór będzie słuszny
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Wiesz AKKM..wydaje mi się że wizyta u innego lekarza to wcale nie jest taki zły pomysł... Nic na tym nie tracisz.. a może dowiesz się czegoś konkretniejszego.. Może przedstawi to inaczej.. No i w sumie będziesz miała rzucone inne światło na Twoją sytuację, co też mośe troszkę Ci rozjaśni co robić dalej..
To Twoja decyzja.. i jakakolwiek by nie była to musi być słuszna przede wszystkim dla Ciebie..

Trzymaj się cieplutko:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

AKKM pamietaj ze choroba nie stoi w miejscu - caly czas sie rozwija jezeli nie jest odpowiednio leczona - boisz sie podjac decyzje ale pamietaj ze jezeli sytuacja sie pogorszy to bedziesz miala jedynie pretensje do siebie ze czegos nie zrobilas a moglas. Trzymaj sie tej wersji ze chcesz cos zrobic a pojscie do innego lekarza by dowiedziec sie czegos od innego zrodla to nie jest przestepstwo a zawsze dodatkowe informacje otrzymasz jak zapatruje sie na to inny lekarz - nikt nie da Ci w tylek i nie jest powiedziane ze musisz wrocic ponownie do tamtego lekarza jezeli Ci to nie edzie odpowiadac. Dbaj o siebie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

AKKM wiem, ze nie jest latwo znalezc dobrego specjaliste, zwlaszcza w leczeniu endo, ale ty nic nie tracisz. Mysle, ze dobrze wybralas. Trzymam kciuki za wizyte. Daj znac jak bylo. :D
Ja nie bralam tego leku. Pozdrawiam.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

AKKM pisze: Z Vissane koniec gin, stwierdził, że nie ma się co oszukiwać i to na mnie nie działa...
witaj
ja byłam na konsultacji u innego gin...nie znalazł informacji na temat działania V. na endometriozy poza narządami rodnymi...nie dostałam więc recepty a wskazanie "usunięcie zmiany"...(choć dyskusja trwała długo...)
nie jest więc pewnie tak, że V. nie działa na Ciebie, tylko nie działa na endo w powłokach...a skoro to nie działa to nic nie zadziała...(może któraś znajdzie cokolwiek na temat działania V na edno w powlokach j.brzusznej...jeśli tak, podsyłajcie)
agachod1 pisze: Jezeli by tak np zoperowac te zmiany i po zabiegu od razu podac leki zatrzymujace @, to ja nie widze powodu dla ktorego endo mialoby wrocic.
Usłyszałam na wizycie jeszcze jedną mądrą rzecz...Vissane to lek... a lek ma leczyc a nie zapobiegać...nie powinno stosować się go po operacjach wycięcia endo a do leczenia endo, ktore już mamy...to powierdza, że mój prof. w tej kwestii miał rację...
Jeszcze raz widzimy "ilu lekarzy tyle opinii" ,ja dostałam kolejne potwierdzenie prawidłowości leczenia i jestem spokojniejsza...Wytnę a jak odrosnie to znowu wytnę...postanowione...Problem nasz polega na tym, że wystarczy zostawić w skórze milimetr niedoczyszczonego miejsca i endo odrosnie...osobiście liczę, że tym razem nikt nic nie zostawi... ;)
buziaki...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

magma pisze:ja byłam na konsultacji u innego gin...nie znalazł informacji na temat działania V. na endometriozy poza narządami rodnymi
Ciekawe. Endometrioza to endometrioza. Nie wazne czy znajduje sie w okolicy narzadow rodnych, czy w innych miejscach, polega na tym samym- wedrowce endometrium w miejsca, gdzie nie powinno go byc. Jezeli chodzi o stosowanie Visanne, to faktycznie lepiej go stosowac kiedy ma sie ogniska endo( niewielkie). Natomiast kiedy sie je usunie i chce zatrzymac chorobe, lepiej zdecydowac sie na antykoncepcje. Uzylam slowa lek, poniewaz jest krotsze...sory. Tak czy inaczej, wybor co po operacji nalezy tylko i wylacznie do kazdej z nas. Ja osobiscie wolalabym juz brac te hormony, niz dac sie ciac co trzy mce. Ale to tylko moje zdanie.
magma pisze:Vissane to lek... a lek ma leczyc a nie zapobiegać...
Tylko, ze w tym akurat przypadku Visanne ma podwojne dzialanie. Nie dosc, ze zatrzymuje @ zatrzymujac tym samym chorobe i zapobiegajac jej rozwojowi, to jeszcze rozpuszcza niewielkie ogniska endo, ktorych czasami nie da sie usunac chirurgicznie.

AKKM, co u ciebie? Jak tam po wizycie? :) Caluje.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

agachod1 pisze:Ja osobiscie wolalabym juz brac te hormony, niz dac sie ciac co trzy mce. Ale to tylko moje zdanie.
Aguś, poczytaj przez co przechodzi Poziomka...zrozumiesz dlaczego ja wolę się ciąć...tym bardziej, że to płytkie cięcie, bez otwierania j.brzusznej... ;)
A TEMU Lekarzowi ufam...i jeśli mówi, że może być róznica między działaniem V. na endo i edno to znaczy, że ma rację...zresztą to samo twierdzili lekarze w szpitalu więc coś w tym jest...
Można by dyskutowac bez końca, ale to profil Anety... ;)

Bardzo żałuje, że nie mamy tu na forum lekarza gin....doradcy i konsultanta...Szkoda...

Anetka, co u Ciebie?
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Oczywiście, że nie musisz brać zwolnienia...oni nie dają, oni pytają czy chcesz zwolnienie;)
ja nie brałam...(co prawda po laparotomii, ale to jedno było...zmiany w bliźnie/skórze usuwa się laparotomią, ona w naszym przypadku jest mniej inwazyjna...płytkie nacięcie i po robocie...zero naruszania jamy brzusznej, jamy brusznej wogóle się nie otwiera, bo nie ma potrzeby...... ;) )

Pozdrawiam :)

co do lekarz w okolicy Kielc to mam namiar na ŁÓdź (nie testowałam, ale zastanawiam się czy tego nie zrobić przy tym cięciu...jestem na etapie szukania wykonawcy ;) )
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

AKKM, mysle ze jezeli twoja mama odradza ci pojscie do tego lekarza, to znaczy, ze moze wie, ze on nie jest dobry i lepiej jej posluchac. Zycze ci duzo cierpliwosci w oczekiwaniu na wizyte. Trzymaj sie dzielnie. Jak cos to pisz co u ciebie.
Madziu, pewnie ze przypadek Poziomko jest naprawde ciezki. Mysle, ze z lekami hormonalnymi jest tak ze one jednym pomagaja, a innym nie. Podobna sytuacje ma przeciez takze Ewelinka. Jej tez nie pomagaja zadne leki. To jest straszne, ze niektore dziewczyny zanim lekarz dobierze im hormony, musza sie sporo nacierpiec i przejsc pare operacji. Trzeba pamietac, ze kazda ingerencja w organizm powoduje jego oslabienie. Mysle, ze czasami warto sprobowac konsultacji z innym lekarzem, mimo wszystko. Na pewno trzeba robic wszystko zeby zatrzymac chorobe i poprawic swoje samopoczucie. Ja mam na temat leczenia endo inne zdanie, ale wynika ona z tego ze ja akurat mialam takie zalecenia od mojego lekarza i moj organizm akurat dobrze na takie leczenie zareagowal. Mam jednak swiadomosc, ze kazdy przypadek jest inny. Jak czytam na forum, to naprawde sie dziwie ze mi lekarz po drugiej laparo obwiescil, ze w moim brzuchu nie jest dobrze i ze musze byc ponownie operowana. Przeciez nic mnie nie boli, czuje sie dobrze. Czasami nie chce mi sie wierzyc, ze ja mam te sama chorobe, co inne dziewczyny z forum. Chyba mam szczescie... :|
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, ktore wciaz borykaja sie z trudnosciami w leczeniu endo. Trzymajcie sie. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

agachod1 pisze: Mysle, ze czasami warto sprobowac konsultacji z innym lekarzem, mimo wszystko.
Aguś, jestem świeżo po konsultacji z innym gin 9u mojego prof jeszcze nie byłam z "reklamacją"), ów lekarz zaleca cięcie, mimo wszystko...
agachod1 pisze: Czasami nie chce mi sie wierzyc, ze ja mam te sama chorobe, co inne dziewczyny z forum. Chyba mam szczescie... :| :D
OcZywiście, że masz szczęscie, i tego szczęscia ci zazdrościmy...ja znam moją reakcje na hormony dlatego unikam ich jak ognia...
wielka buźka dla Ciebie i gościnnej Anetki...

Aneta, zgadzam się z Agą, szukaj dalej gin...skoro mama odradza to wie co mówi... ;)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Trzymam kciuki za powodzenie wizyty.Mam nadzieje, że tym razem trafisz na super-lekarza... ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Kciuki zacisniete ze lekarz do ktorego sie udasz bedzie w stanie wyjasnic co powoduje te bole i podejmie odpowiednie kroki abys mogla zaczac sie czuc lepiej. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Cześć

Post autor: hercik17 »

Kochana jutro ci wszystko napiszę,bo dziś późno a muszę odszukać papiery.Wiesz dokumentów medycznych mam tyle,że książkę by skleił :lol: :lol: :lol: albo tapetę zrobił :lol: :lol: :lol: no i nie chciałam cię wystraszyć :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Cześć

Post autor: hercik17 »

No znalazłam :D To był szpital na Grunwaldzkiej.A lekarz który mnie tak urządził to dr.J.Gutowski.I dzięki,bo sobie zrobiłam chociaż porządek w papierach :lol: :lol: :lol:
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Hejka. Mam nadzieje, ze wkrotce cala sytuacja sie u ciebie wyjasni. A pogladami lekarza sie nie przejmuj. Kazdy przypadek jest inny i kazda osoba inaczej reaguje na leczenie. Nawet tu na forum sa osoby, ktorym nie pomaga leczenie hormonami. Nie wiem czy wynika to z faktu, ze leki sa niedobrane, czy tez dzieje sie tak dlatego, ze endo u kazdego objawia sie inaczej wiec i hormony nie kazdemu pomoga. Ja wiem od swojego gina, ze sztuczna menopauza wycisza chorobe. Znalazlo to potwierdzenie w moim przypadku.
AKKM pisze:poszłybyście do lekarza który Wam powiedział, że po operacjach które wykonał (wycinania ognisk) sytuacja się pogarszała... bo ja nie mam jakoś ochoty...
Ja tez bym nie miala. Lepiej sie zastanowic i moze wybrac innego specjaliste. Na pewno sytuacja sie pogarsza jak sie nic nie zrobi zeby wyciszyc to gowno. Trzeba probowac mimo wszystko. Przykre to, ze czasami niektorzy placa za to ogromna cene. No bo jak nic nie pomaga, to rece opadaja.
Mam nadzieje, ze u ciebie nie bedzie tak zle. Moze wybierz innego specjaliste. Wiem, ze to wymaga czasu, ale moze lepiej troche poczekac i pojsc do kogos, kto naprawde bedzie w stanie ci pomoc, niz isc do lekarza, ktory z gory zaklada, ze nie warto nic robic, bo bedzie tylko gorzej. No nie wiem. Dziwne podejscie jakies...Pozdrawiam mocno i trzymaj sie. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Wszystkiego najlepszego i jak najmniej bolow :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Kochana mam nadzieje ze po operacji sytuacja sie poprawi u Ciebie - najwazniejsze ze decyzja podjeta aby poczynic kroki do Twego lepszego zdrowka :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Najlepsze zyczenia :D Spoznione, ale szczere. Duzo zdrowka, zycia bez bolu, duzo radosci i milosci. :D Dobrze, ze juz podjeto w twojej sprawie jakas konkretna decyzje. Obys po operacji poczula sie lepiej i zeby to swinstwo nie wrocilo. Calusy. :D :D :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”