Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
MagdaEndo
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 stycznia 2015, 06:22

Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Post autor: MagdaEndo »

Cześć dziewczyny, mam 25 lat, wiadomość o endo spadła na mnie jak grom z jasnego nieba przy kolejnej rutynowej kontroli u ginekologa chodzę regularnie co pol roku i nic na to nie wskazywało az tu nagle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i następnej wizycie lekarz mi oświadczył ze mam Endometriozę przepisał mi ponownie tabletki ktore brałam pol roku wcześniej i powiedział ze mam przyjść za 3 miesiace zobaczyc czy cos sie zmieniło i wtedy będziemy rozmawiać co dalej. Tabletki i tak musiałam zaczac brać ponieważ sa one podstawa przystąpienia do innego leczenia ktore przechodzę (kategoryczny zakaz zachodzenia w ciąże) stosowanie min 2 metod zapobiegania ciąży itd. Zaczęłam brać tabletki czuje sie po nich dużo lepiej niz bez hormonów psychicznie i fizycznie jednak w połowie pierwszego opakowania zaczęłam plamić ze skrzepami nie wiem co sie dzieje dzisiaj jestem w trakcie krwawienia "miesiączki" oczywiście tez ze skrzepami po pierwszym opakowaniu czy to normalne? Bolą mnie trochę plecy jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy to przez endo czy ta druga kuracje ponieważ jest to częstym efektem ubocznym. Przed oznajmieniem przez lekarza nic nie wskazywało o chorobie nic nie bolało nie przeszkadzało czasem były skrzepy w miesiączce i tyle .... Zastanawiam sie czy wybrać sie juz do lekarza czy poczekać jeszcze 2 miesiace wg zaleceń. W skutkach ubocznych brania sa wyszczególnione plamienia wiec nie powinnam sie przejmować sle jednak. W zasadzie to nie bardzo wiem czego mam sie spodziewać po tej chorobie ponieważ nie przeszkadza mi ona w ogole ;/ narazie przynajmniej! Ale naczytałam sie tyle okropnych rzeczy, ze zastanawiam sie czy położyc sie juz do łóżka i nie wstawac czy jeszcze poczekać
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Post autor: vwd »

Witaj na forum :)
MagdaEndo pisze:nie przeszkadza mi ona w ogole ;/ narazie przynajmniej! Ale naczytałam sie tyle okropnych rzeczy
czego sie naczytalas? ;) bez paniki! przeciez sa tez przypadki spokojnej, a nawet b.spokojnej ednometriozy :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum. Zaczekaj kolejne 2 miesiace, zapisz sobie skutki uboczne oraz dolegliwosci ktore zauwazysz podczas tego okresu. Im wiecej informacji podasz lekarzowi, tym bardziej lekarz bedzie wiedzial jak dalej postepowac. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Post autor: vwd »

MagdaEndo pisze:Cześć dziewczyny, mam 25 lat, wiadomość o endo spadła na mnie jak grom z jasnego nieba przy kolejnej rutynowej kontroli u ginekologa chodzę regularnie co pol roku i nic na to nie wskazywało az tu nagle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i następnej wizycie lekarz mi oświadczył ze mam Endometriozę przepisał mi ponownie tabletki ktore brałam pol roku wcześniej i powiedział ze mam przyjść za 3 miesiace zobaczyc czy cos sie zmieniło i wtedy będziemy rozmawiać co dalej. Tabletki i tak musiałam zaczac brać ponieważ sa one podstawa przystąpienia do innego leczenia ktore przechodzę (kategoryczny zakaz zachodzenia w ciąże) stosowanie min 2 metod zapobiegania ciąży itd. Zaczęłam brać tabletki czuje sie po nich dużo lepiej niz bez hormonów psychicznie i fizycznie jednak w połowie pierwszego opakowania zaczęłam plamić ze skrzepami nie wiem co sie dzieje dzisiaj jestem w trakcie krwawienia "miesiączki" oczywiście tez ze skrzepami po pierwszym opakowaniu czy to normalne? Bolą mnie trochę plecy jednak nie jestem w stanie stwierdzić czy to przez endo czy ta druga kuracje ponieważ jest to częstym efektem ubocznym. Przed oznajmieniem przez lekarza nic nie wskazywało o chorobie nic nie bolało nie przeszkadzało czasem były skrzepy w miesiączce i tyle .... Zastanawiam sie czy wybrać sie juz do lekarza czy poczekać jeszcze 2 miesiace wg zaleceń. W skutkach ubocznych brania sa wyszczególnione plamienia wiec nie powinnam sie przejmować sle jednak. W zasadzie to nie bardzo wiem czego mam sie spodziewać po tej chorobie ponieważ nie przeszkadza mi ona w ogole ;/ narazie przynajmniej! Ale naczytałam sie tyle okropnych rzeczy, ze zastanawiam sie czy położyc sie juz do łóżka i nie wstawac czy jeszcze poczekać
hej, co tam u Ciebie?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Post autor: hercik17 »

Witaj na forum.
Zapraszam Cie do dyskusji: Co Cie najbardziej denerwuje? Gdy odpowiesz na to pyt., typujesz 3 osoby z forum, którym również je zadajesz (na ich watkach)
Pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Przez przypadek okazało sie, ze mam Endo

Post autor: domowniczka »

hahaha
hercik, widze , ze bywasz jeszcze na forum ;) i bawisz sie w moja gre hahaha to mile
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”