Torbiele w ciazy

Podziel się swoim szczęściem! Napisz, czy leczyłaś się na bezpłodność? Jak długo? Twój wpis może dać nadzieję wielu starającym się parom.
Edith86
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 18:27

Torbiele w ciazy

Post autor: Edith86 »

Czesc wszystkim,

chcialabym opowiedziec Wam krotko moja historie i dowiedziec sie czy ktoras z was jest w takiej sytuacji, lub o takiej slyszala...

Otoz od kwietnia tego roku wiem, ze na lewym jajniku mam torbiele, dwa duze o srednicy 44 i 33 mm i mniejsze, ktorych mierzyc nie bylo sensu. Gin postawil diagnoze, ze sa to torbiele smoliste endometrialne, a wiec wysoce prawdopodobne, ze mam endometrialne. Kazal od nowego cyklu brac tabl antykoncepcyjne na zmniejszenie tych torbieli, mimo ze szansa na jakiekolwiek pozytywne efekty po stosowaniu lekow antykoncep.na torbiele endometrialne jest bliska zeru. Postanowilam nie brac tych lekow i powiedzialam o tym lekarzowi, na co on dal mi 3 miesiace na zajscie w ciaze. Jesli do wrzesnia by sie nie udalo wtedy mialam trafic na stol operacyjny i bynajmniej nie na laparoskopie... Ale dzieki Bogu (!) jestem w ciazy..
W ostatnia srode bylam na USG, ktore wykazalo ok 5/6 tyg ciaze z bijacym sercem malca :). Wszystko u niego w porzadku.. niestety torbiele sie powiekszyly! Maja teraz srednice 55 i 38mm.. lekarz robiacy USG nastraszyl mnie, ze to ciaza zagrozona i ze pewnie bede albo lezec albo brac tabl na podtrzymanie.. wizyte u gina mam dopiero 17.06...

Bardzo sie boje, ze cos sie moze stac temu malenstwu... slyszalyscie juz moze o podobnym przypadku???
Bede wdzieczna za kazda informacje... bo bardzo sie martwie...

pozdrawiam Was wszystkie cieplutko
Iza
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:28

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: Iza »

No to brawo, tylko pamiętaj aby leżeć nie stresować się i nie robić wysiłku fizycznego. Najlepiej wogóle sama nic nie rób. Rób wszystko aby ciąże podtrzymać i konsultuj to z lekarzem.

Po za tym nie bój się o nic pytać, masz wątpliwości to pytaj lekarza co się dzieje. Najlepiej bądź z nim w kontakcie stałym. Ja mam wielką nadzieję, ze uda się Tobie. Czekamy na następne wieści.
Jest wiele kobiet które w Twojej sytuacji Ci zazdrości.

Pozdrawiam
Iza
Edith86
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 18:27

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: Edith86 »

wiem ze dawno sie nie odzywalam. wybaczcie. duzo sie dzialo w moim zyciu.
ciaza,o ktorej pisalam powyzej minela bez problemow. urodzilam wspanialego synka.
nim sie obejrzalam zaszlam w druga ciaze, pomimo ze lekarze stwierdzili dalsza
obecnosc torbieli na jednym jajniku, a na drugim objawy PCO. najlepsze jest to, ze
zaszlam w ciaze z tego jajnika z torbiela (ktora po pierwszej ciazy zmniejszyla sie do ok 3 cm).

nie bralam ZADNEJ antykoncepcji nigdy, nie mialam zadnych zabiegow.
modlilam sie sporo co najwyzej :wink: no i prosze :D
a odkad mam mame w niebie, patrzac po ostatnich faktach z mojego
zycia, mam jakies szczegolne chody u gory :wink:

pozdrawiam was wszystkie. nie traćcie nadziei :) !
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: gosiak76 »

witaj Edith,

to bardzo pozytywne wiesci przynosisz. Gratulacje z urodzenia synka i ciesze sie ze nie bylo zadnych komplikacji podczas pierwszej ciazy.
Jak sie czujesz obecnie??
Bedziemy trzymac za Ciebie kciuki zeby kolejna ciaza rowniez przebiegla bez zadnych komplikacji a torbiele zmniejszyly sie ponownie.

Pozdrawiam cieplo
Gosia ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: domowniczka »

brawo!!!!!! gratulacje!!!!!!!! Edith na takie wieści tutaj wszystkie czekamy i o takich info marzymy :) :) :) To co napisałaś to jak miód na moje obolałe serce :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: vwd »

Edith86 pisze:ciaza,o ktorej pisalam powyzej minela bez problemow. urodzilam wspanialego synka.
nim sie obejrzalam zaszlam w druga ciaze, pomimo ze lekarze stwierdzili dalsza
obecnosc torbieli na jednym jajniku, a na drugim objawy PCO. najlepsze jest to, ze
zaszlam w ciaze z tego jajnika z torbiela
niesamowite :) :) :)
cieszymy sie wraz z Toba! Cudownie wprost! Jestes niesamowita! Zaszlas i urodzilas majac torbiel :) Dotychczas poznawalam takie dziewczyny, kt. nawet gdy zaszly majac torbiel, niestety ronily :( Tobie sie udalo! To daje nadzieje dla innych... :D dzieki, ze znalazlas czas, aby nas powiadomic! powodzenia! szczesliwego rozwiazania! i zdrowia!!!!!!!!!
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: Ksenia »

fantastyczna wiadomosc - trzymam kciuki za Ciebie i szczesliwe rozwiazanie ;)
Edith86
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 18:27

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: Edith86 »

Kochane! dzieki! ciekawe ile te moje torbiele beda mierzyc po tej drugiej ciazy :) i czy wogole jeszcze tam beda na tym jajniku, hihi :) (z ktorego notabene zaszlam przeciez teraz w ciaze! 8) )
nie poddawajcie sie i nie traccie nadziei!
sciskam was mocno!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze sie zmniejsza lub znikna - ja caly czas walcze z choroba - czasem mam dni kiedy jestem slaba a czasem mam dni kiedy znow mam sily by zmierzyc sie z choroba - jeszcze miesiac i mam laparoskopie - wtedy pewnie inaczej spojrze na to wszystko co sie ze mna dzieje.

Jak sie czujesz?? czy wszystko przebiega bez zadnych komplikacji?? daj znac :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Torbiele w ciazy

Post autor: vwd »

ktory to tydzien? :) i czy w ciazy na USG widza i mowia tez o torbielach na jajnikach? Trzymaj sie nasza ciezaroweczko ;) Dbaj o siebie! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”