Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
hala59
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 18:21

Witam wszystkich

Post autor: hala59 »

Chcąc sie dowiedzieć cos o endometriozie trafilam na tę stronkę.
Mam 50lat.Co roku chodzę na badanie kontrolne,ponieważ mam mięśniaki.
Poza bolesnymi mięsiączkami (odkąd siegam pamięcią )i obfitymi krwawieniami ze skrzepami innych dolegliwości nie mialam.Pojawily sie ostatnio więc poszlam do lekarza,który stwierdzil endometriozę (usg dopochwowe też).Za 3tygodnie wynik cytologii ,powiedzial,że mi wtedy powie co i jak tzn,usunięcie przez zamrażanie.Objawy jakie zauważylam u siebie to:w połowie kwietnia poczułam w lewej pachwinie mocny ból,,który przeszedł w "ćmienie" i tak "ćmi" raz mocniej raz słabiej do tej pory ,a w czerwcu zauwazylam plamienie od bladoróżowego do brudnego ,mocniejszego lub słabszego.Aha i i krzyz mocniej dokucza,piszę dokucza bo jeszcze nie tak mocno(można wytrzymać-miałam gorszy z innego powodu).
Tyle się tu naczytałam ,że wybór zamrażania (które będzie kosztowalo ponad 200zl to nie wiem,czy to endometrioza czy w końcu nadżerka wielka.
Kiedys mialam nadżerkę (2razy wypalaną) i bylo wszystko w porządku,oprócz tych mięśniaków.
Nie wiem co o tym sądzic.Ciekawe co da wynik badania cytologicznego.
Pozdrawiam serdecznie i będę zaglądac na te stronkę.
Iza
Udzielaj±cy się
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 11 czerwca 2009, 08:28

Re: Witam wszystkich

Post autor: Iza »

Cześć Witam na forum. Ja też niestety wydałam trochę pieniędzy ostatnio aby nie czekać na endo. grrr..

Serdecznie pozdrawiam

a skąd jesteś i kto Cię leczy ?


Iza
hala59
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 18:21

Re: Witam wszystkich

Post autor: hala59 »

Witam.Mój lekarz mówił,że mam endometriozę .Cytologia wykazała chyba, że mam nadżerkę i lekarz zalecił usunąć ją przez zamrażanie ,które musiałam zrobić w prywatnym gabinecie,ponieważ w szpitalu jest nieodpowiedni sprzęt(pokazał mi i powiedział na czym to polega i czym się różni sprzęt szpitalny od tego jaki mają w prywatnych gabinetach).W czwartek miałam to zamrażanie ,trwało 2i pół minuty i nic nie bolało .Lekarz powiedział,że może być przez jakiś czas wydzielina bezbarwna i nie powinna być raczej zabarwiona ale może się zdarzyć i się będzie zmniejszać a po 2 tygodniach mam przyjąć globulki.Czuje się w sumie dobre ale martwi mnie,że tej wydzieliny mam czasami sporo,muszę chodzić z podpaską a powinno się chyba zmniejszać i doszłam do wniosku, że pewnie coś mam z pęcherzem.czy to jest możliwe ?,bo wydaje mi się że chyba nie trzymam moczu, co nigdy się nie zdarzało.Tak specjalnie to mnie nic nie boli przynajmniej na razie,czyściutko bezbarwnie,jakby się coś działo to chyba by inaczej było ,prawda?Jeśli to ma związek z pęcherzem to nie wiem czy coś wziąć ,jakiś lek ,czy iść do lekarza rodzinnego,bo do mojego ginekologa mam trochę daleko(musiałabym jechać do drugiego miasta)i dopiero w czwartek ewentualnie bym mogla. Chyba, żeby mnie zaczęło mocno boleć tobym nie czekała.Czy ktoś już miał może coś tak z tym zamrażaniem może?Aha i czemu lekarz nazywa nadżerkę endometriozą?no nie spytałam.Z jednej strony to może i dobrze - szybko poszłam na ten zabieg,bo się wystraszyłam ,jak sobie poczytałam o tej chorobie.To tyle.Pozdrawiam.
hala59
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 18:21

Re: Witam wszystkich

Post autor: hala59 »

Aha ,mieszkam w niedużym mieście na Pomorzu.
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Witam wszystkich

Post autor: cattipo »

Witam! Jeśli chodzi o wydzielinę to miałam podobnie po operacji i tez martwiłam sie ze to może pęcheż, ale minęło po jakichś 3 tygodniach i lekarz mówił że to jest normalne po ingerencji. Wiem z doświadczenia, że nie wszyscy ginekolodzy mają wiedzę na temat endomeriozy, miałam przypadek że ja wiedziałam więcej niż lekarz więc podziekowałam i wyszłam. Jeśli ma Pani możliwość to bardzo prosze wyniki skonsultować z innym lekarzem zawsze warto, dla własnego spokoju. Pozdrawiam Serdecznie!
hala59
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 18:21

Re: Witam wszystkich

Post autor: hala59 »

Dostałam od lekarza tylko takie pisemko z Baltic Medical Program Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy-wykonany rozmaz jest odpowiedni do oceny,nie stwierdzono zmian śródbłonkowych i procesu złośliwego.Nie pamiętam,czy jeszcze był jakiś wynik ,pewnie tak -o stopniu nadżerki.Na razie poczekam ale na pewno jeszcze pójdę do innego lekarza .Mam nadzieje,że mi miną te objawy i nie będzie to pęcherz .Pozostaje mi na razie obserwacja samej siebie .Dziękuję i pozdrawiam.
.
hala59
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 18:21

Re: Witam wszystkich

Post autor: hala59 »

Podejrzewam,ze ta wydzielina, bo jest jej czasami sporo to było nie trzymanie moczu,więc coś z pęcherzem.Wczoraj tj w 6 dniu po zabiegu ,bolał mnie trochę brzuch ale tylko dlatego ze coś zjadłam ,czyli od jedzenia i pomasowałam sobie trochę,bo zapomniałam o zabiegu .Potem zobaczyłam ,że na podpasce wydzielina nabrała bladoczerwonego koloru (dzisiaj tez jest jakby krew)i nie wiem już co mam myśleć, za tydzień mam wziąć globulki a za 6 tyg.do kontroli..Nie wiem czy jechać wcześniej?nic mnie na razie nie boli.Pewnie będę musiała zabieg powtórzyć a kosztował mnie 220zl.Chyba jestem panikara,ale strasznie się niepokoję.Może coś ktoś doradzi jeśli miał coś podobnego po zabiegu zamrażania?Będę wdzięczna za podpowiedzi.Ela
Moncia30
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 8 września 2009, 12:13

Re: Witam wszystkich

Post autor: Moncia30 »

Witaj Hala!

Ja również mam endometriozę i potrzebuję namiary na lekarza z Trójmiasta lub okolic, mieszkam tu od niedawna i nie wiem do kogo się udać. Odpisz. Pozdrawiam
hala59
Pocz±tkuj±cy
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 18:21

Re: Witam

Post autor: hala59 »

Witaj Moncia.Przykro mi ale Ci nie pomogę ,bo nie mieszkam w Trójmieście .Może się jednak ktoś odezwie i da Ci odpowiedź.Pozdrawiam.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich

Post autor: vwd »

cattipo pisze:Wiem z doświadczenia, że nie wszyscy ginekolodzy mają wiedzę na temat endomeriozy, miałam przypadek że ja wiedziałam więcej niż lekarz więc podziekowałam i wyszłam.
Kilka, kilkanascie lat temu to dopiero bylo tlumaczenia ;) o co mi chodzi i czego oczekuje... Teraz obserwuje zupelnie odwrotne reakcje: wszyscy nagle super znaja sie na endo ;) diagnozuja ja "na zapas" bez zadnych badan, a potem okazuje sie, ze to jednak nie endo :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkich

Post autor: domowniczka »

hala59 pisze:czemu lekarz nazywa nadżerkę endometriozą?
Witam wszystkich :) Chcialabym przeanalizowac przypadek Hali :) W mojej ocenie to co spotkalo Hale to byla duza nadzerka. Niepokoilo ja to, ze zostala zamrazana, a nie wypalana. Ja mialam nadzerke zarowno wypalana, jak i zamrazana i osobiscie uwazam, ze ta druga metoda jest lepsza :) Dlaczego jednak lekarz namieszal jej w glowie ta endometrioza?! ;) Wg mnie albo chcial ja przestraszyc i koniecznie zdopingowac do szybkiego leczenia, albo sam nie byl pewien, wiec glosno myslal przy niej :)
Opowiem Wam podobny przypadek mojej znajomej: na zwyklej wizycie u ginekologa uslyszala, ze ma endometrioze na szyjce macicy. Przestraszyla sie okropnie i poszla do innego lekarza, kt. stwierdzil, ze ma wybrzuszenie, kt. moze byc endometrioza i opowiedzial jej o tej chorobie. Przestraszona ju przeogromnie poszla na wizyte do lekarza w duzym miescie, specjalisty od endo i uslyszala: To nie jest endo i nikt na podstawie zwyklego bad. nie mogl tego stwierdzic. Czy miala Pani kiedys wypalana nadzerke? To jest guzek, ktory odrosl w miejscu wypalonej nadzerki, a wlasciwie na jej obrzezach. Zalatwimy to szybko, trzeba uznac to za zwykla nadzerke! i po klopocie :) A dziewczyna juz miala recepte na Danazol od tego wczesniejszego lekarza...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”