witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
monika32
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 5 września 2009, 15:35

witam

Post autor: monika32 »

Witam wszystkich :D
justyna
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 10:45

Re: witam

Post autor: justyna »

Witam wszystkich!
Najprawdopodobniej mam endriometriozę, mam krwioplucie w czasie miesiączki oraz strasznie boli mnie krzyż, byłam u lekarza w grudniu zapisał mi Danazol i pięć miesięcy miałam spokój ale teraz znów się zaczęło mam na prawym płucu pięciocentymetrowe zacieninienie ale tylko w czasie okresu. Co mam dalej robić? Do jakiego lekarza się udać? U nas w Inowrocławiu nie ma chyba lekarza który leczyłby endrio, może znacie jakiegoś lekarza któremu nie obcy jest przypadek endometriozy? Pozdrawiam Justyna
monika32
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 5 września 2009, 15:35

Re: witam

Post autor: monika32 »

czesc Justyna :D
przeczytałam twoj post wiesz co trudno mi powidziec ja pierwsza wizyte miałam u ginekologa moja endo pojawiła sie w powłokach brzusznych z tego co wiem atakuje rózne miejsca nie wiem gdzie byłas i u jakich lekarzy? :(
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: witam

Post autor: cattipo »

Witam, Moj lekarz wspominał mi o takim przypadku w polsce, ale nie wiem w jakim rejonie polski to było. Ja jestem z Olkusza i leczę sie u lekarza w Sosnowcu na śląsku. Jeśli nie jest to dla ciebie za daleko to mogę Ci podać namiary, i wybrałabyś sie na wizytę. Pozdrawiam...
justyna
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 10:45

Re: witam

Post autor: justyna »

Stokrotne dzięki za odzew. Ja byłam w grudniu u ginekologa bo miałam pierwsze krwioplucie w pażdzierniku i mój lekarz rodzinny wysłał mnie do pulmonologa bo myślał, że to zapalenie płuc chociaż osłuchowo byłam czysta, pulmonolog też stwierdził, że osłuchowo jestem czysta tylko nie wiedział skąd u mnie pięciocentymetrowe zacienienie na prawym płucu więc stwierdził, że bedziemy leczyć to jako zapalenie płuc poszłam za dwa tygodnie do kontroli i już nie miałam miesiączki i płuco czyste więc myślałam że to było to ale następna miesiączka i znów krwioplucie więc wtedy zaczęłam szukać co to może być i skojarzyłam, że wsztstkie krwioplucia mam w czasie okresu i przeczytałam, że jest taka żadka choroba która nazywa się endometrioza i poszłam do ginekologa. Pan ginekolog powiedział mi, że owszem jest taka choroba ale on w czasie 20 lat praktyki w zawodzie nie spotkał się z tą chorobą uczył się o niej na studiach, zapisał mi Danazol i powiedział, że jeśli mi pomoże nawet na jakiś czas to trafiłam z diagnozą i rzeczywiście brałam Danazol przez 3 miesiące nie miałam okresu więc wszystko było ok i przez 5 mięsiecy następnych też był spokój lecz w zeszłym tygodniu znów okres i krwioplucie lecz jeszcze większe niż poprzednio. Chciałam tylko dodać, że mam córkę którą urodziłam poprzez cesarskie cięcie w wieku 24 lat a teraz mam 32 lata, ginekolog powiedział, że jeśli to endrio to mam szczęście, że mam już dziecko. Dla niego rozwiązaniem w tej sytuacji najlepsza byłaby ciąża lecz dodam, że moja sytuacja jak i mieszkaniowa jak i materialna nie jest dobra. Lub wprowadzenie mnie w stan menopauzy lecz to też kosztuje i katastrofa dla mojego organizmu jak bym się nie leczyła to mogę się tzw. utopić bo zalewa mi płuco. Powiem szczeźe jestem w kropce nie wiem co robić poczekam na wizytę popytam wśród lekarzy i nie wiem co dalej...... Powiem szczeźe zdecydowałabym się na drugie dziecko lecz chciałabym mieć pewność że moje dziecko będzie zdrowe nie chciałabym aby ja ratując siebie zaszkodziłabym dziecku i czy to wyleczy endrio.

Pozdrawiam Justyna
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witam

Post autor: vwd »

odkrywam na nowo to forum :) ile tu roznych przypadkow...
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: witam

Post autor: Zaklinka1989 »

No wlasnie. Ile ta nasza endo ma obliczy. Ja dopoki nie zagoscilam tutaj nie bylam tego swiadoma...
Żaklina
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witam

Post autor: domowniczka »

ani ja... czuje, ze moja swiadomosc rosnie z kazdym postem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”